Skočiť na obsah

Roky, roky...


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...

Deti ma oslovujú ujo ..." ma zdravia dobrý deň a ešte mi aj vykajú. Ctim sa tam pomaly ako nejaký strejda,

Niekto to nazýva generačný problém,ja to nazývam generačný rozdiel :) .

Ja patrím do generácie predpäťdesiatnikov :).Takže ani mladý,ani starý.Ani ryba,ani rak.

Moja generácia zažila okrem vojny všetko...alebo skoro všetko.Chcel by som sa dočkať ešte demokracie a kapitalizmu.

Zažili sme ranný socializmus,rozvinutý,s ľudskou tvárou,normalizáciu a pád socíku.Zažili sme čiastočnú prohibíciu (suchý zákon 10°°-už nalívajú ;) ),zažili sme bujaré oslavy ničneznamenajúcich sviatkov,poloilegálne návštevy legálnych bohoslužieb a neskôr náboženský boom,cenzúru a necenzúru,prezamestnanosť a nezamestnanoť,nedostatok automobilov,či elektroniky (tovaru vôbec) a presýtenosť trhu,bezpečnosť v štáte a pololegálna mafia,päťročnice a vytunelovanie temmer celého spoločného majetku,megakrádež v r.1948 a reštitúcie ruín po r.´89..........proste,ak si zoberiete akúkoľvek oblasť týkajúca sa priamo nás,tak za tak krátky okamžik,ako je necelý ľudský život sa prestriedali neuveriteľné extrémne protiklady.

Nevymenil by som svoj život za nijaký iný.Ani lepší a určite nie horší ;) .Lebo to,čo zažila a zažíva naša generácia sa určite nebude nikdy opakovať.

A to ešte nekončí. ;) .......držte si klobúky ;) ,turbolencie len začínajú ;) ;) ;) ;) -

Kam sa hrabe sebeakčnejší film...na život.Akcia,klapka............. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Náhodným surfovaním po webe som na jednej stránke natrafil na anketu kde sa pýtajú na vek a sú tam možnosti:

 

...

26-30

31-35

...

 

Už som išiel kliknúť na 26-30, keď v tom som sa zháčil a si uvedomil, že ja už mám 31(?) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto sa bude týkať prevažne mojej vekovej kategórie (25-35r.)

Axel:

Skor by som vekovu kategoriu skatulkovala takto ( 31-35 ), ako to bolo v tej povodnej ankete na ktoru si natrafil.

Potom by sa clovek nemusel vystrasit, ze casy, kedy sa povazoval za mladika su uz len pamiatky z predosleho "storocia" :lol:

...

Ale k teme: Osobne sa s tym nemusim vyrovnavat, ak ma niekto neodhadne. Naopak, vychutnam si to. Ale ak vezmem do uvahy, ze ma skor povazuju za mladsiu ako starsiu, tak take vychutnanie ma asi aj opodstatnenie, ze jo ? Ale to si asi chcel pocut skor opacny priklad...mno, kazdopadne ak by mi niekto z mladeze zacal vykat, hodim po nom dirty look, a nasledne z toho budem cerpat co sa da, aj to sa da vychutnat si myslim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ako sa "vyrovnávate" s touto blbou situáciou?

že ma oslovujú deti "teta", som si zvykla už dávno...

dokonca aj keď ma oslovovali "ujo"...

 

je to zaujímavé, lebo podľa väčšiny dospelých na svoj vek nevyzerám, tipujú mi často o dosť menej...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Nemáte pocit, že posledný rok ubehol akosi podozrivo rýchlo? Spätne som si pozrel nejaké príspevky na tomto Fóre a veci, o ktorých som si myslel, že som napísal len nedávno, majú jarný dátum ešte z minulého roka. Dokonca som sa teraz musel pozrieť do kalendára, či je naozaj už rok 2012 alebo ešte len 2011.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som tak prechadzala po fore a nahodou nadabila na niekolko svojich prispevkoch... spred troch rokov. Ani som sa nespoznala. :lol: A ani sa mi to nezda, ze tri roky, ach, tri roky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

občas sa mi stane, naposledy predvčerom:

vedela som, že som o jednej konkrétnej veci písala, a potrebovala som ju ako argument ... hľadala som, poriadne a dlho a pamätala som si slová, ktoré som použila, aj asi v akých témach ... a tak som to nakoniec našla.

a ten des:

napísané to bolo v roku 2007 ... :odpadnem:

toľké roky ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Pozerám si profil filmu Expendables 2 (akčný krvák):

 

  • Jean-Claude Van Damme - 51 rokov
  • Dolph Lundgren - 54 rokov
  • Bruce Willis - 57 rokov
  • Arnold Schwarzenegger - 65 rokov
  • Sylvester Stallone - 66 rokov
  • Chuck Norris - 72 rokov
To kde sme??? :zubiska:
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Keď som bol malý a učil sa čítať a pozeral si TV program, tak filmy natočené niekedy v prvej polovici 80. rokov boli novinky. Vtedy mi filmy, ktoré mali dátum natočenia niekde v polovici 60. rokov, pripadali strašne staré, ako dávna minulosť, hotový pravek!

 

Dnes, keď pozerám čo bolo pred zhruba dvoma desaťročiami, tak mi to pripadá ako relatívne nedávno. Udalostí sa stalo veľa, vybral som len tie, ktoré si zaručene pamätám z TV alebo médií

 

Pred 18 rokmi sa Dzurinda stal premiérom SR

Pred 18 rokmi začali prvé konflikty o Kosovo

Pred 18 rokmi sa zastrelil Dušan Pašek

Pred 18 rokmi zomrel Frank Sinatra

Pred 18 rokmi zomrel herec Lloyd Bridges

Pred 18 rokmi indonézsky prezident Suharto rezignoval

Pred 18 rokmi Francúzsko porazilo Brazíliu 3:0 a stalo sa majstrov sveta vo futbale

Pred 18 rokmi v Británii zatkli Pinocheta

Pred 19 rokmi WilliamF1 získal svoj zatiaľ posledný Pohár konštruktérov

Pred 19 rokmi sa Madeleine Albrightová stala ministerkou zahraničných vecí USA

Pred 19 rokmi sa Tony Blair stal britským premiérom

Pred 19 rokmi sa africký štát Zair premenoval na Demokratickú republiku Kongo

Pred 19 rokmi odštartovala sonda Cassini k Saturnu

Pred 19 rokmi bol podpísaný Kjótsky protokol

Pred 19 rokmi James Cameron natočil film Titanic

Pred 20 rokmi zomrel bývalý francúzsky prezident Mitterrand

Pred 20 rokmi Francúzsko ukončilo jadrové testy v Tichomorí

Pred 20 rokmi bola letná olympiáda v Atlante

Pred 20 rokmi skončila prvá rusko-čečenská vojna

Pred 20 rokmi Francúzom vybuchla raketa Ariane 5

Pred 20 rokmi Boris Jeľcin bol znovuzvolený za prezidenta Ruska

Pred 20 rokmi Taliban obsadil afganské hlavné mesto Kábul

Pred 20 rokmi zomrel Carl Sagan

Pred 20 rokmi sa Damon Hill stáva šampiónom v F1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... práve pred pár minútami som sa nad rokmi zamyslela.

apropó bolo, že som náhodou natrafila pri hľadaní niečoho iného na nové foto herca Liama Neesona http://galeria.velvet.hu/gumicukor/2015/07/28/liam_neeson_regen_sem_volt_feltetlenul_szep_de_mara_tenyleg_leepult/9021731_b794cf69930c7ef2498b1c92421afbe2_x.jpg
a žasla som, aký je starý.

samozrejme som pozrela na jeho profil ... zanedlho bude mať 64 rokov. a napadlo mi, že veď teraz nedávno bol mladý a natočil Schindlerov zoznam .... a pozrela som do filmografie, a ten film bol natočený roku 1993 ....

takmer ma to rozplakalo. takto predsa nemôžu utekať roky.  lenže utekajú ...

 

 

na sebe to človek nevidí ... len keď si uvedomí roky.
ani na vlastnej mame tie roky nevidím ... stále ju vnímam tak, ako som ju začala vnímať ako decko, ako tridsiatničku ... a ona sa vážne priveľmi ani nezmenila. a tiež neverí svojim rokom ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja starka nepouzivala zrkadlo...

a tak sa mohlo stat, ze zenu mozno o 30 rokov mladsiu (starka mala 95) otitulovala "tá stará"...

nuz, jej vrstovnicky uz boli vacsinou davno mrtve, starka bola cca pol roka, predtym ako zomrela, najstarsou obyvatelkou obce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dochodca od nas z cinziaku  - sme si nasilu potykali. Neviem to. Ja starsiemu budem vykat. Je aj problem ja si nepamatam mena.

Cudzim vykam. Starsi -- ktoremu tykam - kolega. Ale mi robime spolu trinast rokov A sme spolocnici - ktory sa niekedy hadaju o zisk a dane. Tam sa vykat neda - ked ide o prachy.

 

Ale mlady  - zamestnanec nam vyka. Inak mi ani nevyka a netyka nik. Si som si nevsimol - priklad deti na treningu ze mi vykaju je normalne - zenam vykam - myslim mama detom. S niektorimi si som si aj potykal -- ja si to nepamatam -- ich mena aj ked maju take ako Erika - iste taka je ale ktora neviem - preto im budem vykat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v skutočnosti je to s rokmi asi takto ... niekoho niekde trápia rovnaké myšlienky ... roky, roky ...

 

je to video, ktoré bolo známe už roku 1993 ... v zlatej ére videofilmov.

 

ukazuje 15 fotiek stredoškolákov, ktorí majú fotky na table z končiaceho ročníka strednej školy z 1974 - 1975.

o 19 rokov neskôr, roku 1993, si spravili video ... ako vyzerali a čo sa zmenilo.

o ďalších viac než 20 rokov, roku 2015, už niektorí z nich nežijú, niektorí skončili na vozíčku, ubudlo vlasov, pribudlo vrások, niekto zošedivel, niekto sa za tých 40 rokov priveľmi ani nezmenil ... takto vyzerá v skutočnosti 40 rokov:

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Pekné video, kurník, tuším sa ma zmocnili nostalgické spomienky, a tento rok máme guľaté výročie od maturity, mohol by niekto spískať stretnutie, ale ja nie, ja som mizenrný organizátor. (Naozaj neviem, po kom tá moja staršia je, ona je zasa výborný organizátor)

Keď si občas pozerám staré fotky, tak sa mi ani nechce veriť, že naozaj, toto sme boli my a toto boli naši rodičia...a toto naše deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Zivot v patdesiatke?  Ten co snim prehravam v kuse je chalan co bude mat co chvila 50.  Inak v tenisovej lige ma caka este jeden debakel od osemdesiatnika. Zahram si s nim.

 

Inak moja zena ako bude vyzerat o dalsich desat rokov -  rovnako. My sme ako upiri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

nedávno sme sa stretli s pár bývalými spolužiakmi zo strednej školy, väčšina z nich bola ľahko spoznateľná, baby boli skoro ako pred nejakým tým desaťročím (boli sme tam 4 baby spolu), chalanov bolo viac, trocha sa zmenili, ale nie až tak, že by sa nedali spoznať, a žeby z nich boli nejakí dedulovia, o tom nemôže byť ani reči.

ja som kedysi mala tmavohnedé, až skoro čierne vlasy, ale to už je dávna minulosť, teraz mám svoje prírodné, sem tam naspodku ešte pár prameňov tmavých, ostatné také čosi podobné platinovej, s pár matnejšími prameňmi, nechcem sa farbiť. Tí, čo ma predtým nepoznali, vravia, že taká farba je teraz in (a vídavam aj mladé ženy s podobnou ako mám ja od prírody), a tí, čo ma poznali aj predtým, niektorí vraj by som sa mala farbiť, a niektorí že nie, že je to takto dobré. Ja som uzrozumená a vyrovnaná a stotožnená s terajšou vizážou. Raz to muselo prísť.

Akurát predvčerom ako som šla z roboty, nastúpila do 99 nejaká pani, mohla byť podľa xichtu veru aj staršia odo mňa, a mala vlasy nafarbené na tmavogaštanovo. pekná farba, ale pristala by tak štyridsiatničke, nie takej tetuli; nejak mi to k nej nepasovalo, možno keby zvolila svetlejší odtieň, by to lepšie a prirodzenejšie vyzeralo...ale ak sa ona tak cítila dobre, je to jej vec a pre mňa nech si dakto dá hoc aj zmeták na hlavu a nafarbí sa na ružovo. Tiež sa mi nepáči, keď je staršia teta nafarbená na tmavo a vyrastajú jej korienky, takže pri korienkoch má centimeter _ dva svoju sivú farbu, a ostatok výrazne tmavý. To naozaj ja sa poznám a viem, že určite by som si tie korienky nedofarbovala každé 2 týždne aby to lepšie vyzeralo, a tiež je otázne, či by to naozaj lepšie vyzeralo, teta v mojom veku a vlasy farbu ako 20-ročná...neláka ma riadiť sa že "chcela stará mladou byť..." - takže kašlem aj na farbenie.

 

naozaj to strašne rýchlo beží. Kebyže opomeniem farbu vlasov, ani by mi to neprišlo, len už nie som taká rýchla ako kedysi, vidím to aj na tom, čo stíham. To, čo som kedysi mala za hodinku - dve, teraz sa s tým serulenkám pol dňa. Ale na autobus, ak nemám boty na opätkoch, veru dobehnem. Stále neznesiem, ak mi pred nosom ujde. Smiešne, čo?

letiaci čas vidím najviac na deťoch a na rodičoch - svokra, ktorá ešte pred pár rokmi bola čiperná, sama si varila a ešte aj do záhrady chodila, teraz chodí do denného stacionára a na sobotu a nedeľu jej nosí obedy Flinstone, niekedy jeho brat. Nakúpiť jej tiež chodí Flinstone alebo jeho brat. Tiež má nachystanú liekovku na celý týždeň, bez liekov je s ňoub problém, má začínajúceho Alzheimera. Ak tára nezmysly, už vieme, že si nedala lieky.

A môj otec, ten si vie sám uvariť, ale už sa mu ani nechce, už sotva ťahá nohy za sebou. Ale nakúpi si sám, on nerobieva veľké nákupy, takže nič ťažké nemusí ťahať. Som rada, kým také veci zvláda, nech má aspoň nejakú "zábavu". Ale vidím, že ak chce niečo povedať, tiež musí loviť v pamäti výrazy alebo čo valstne chcel povedať.

Svokra už nikam netrafí, všade okrem objektov v blízkosti jej bydliska ju treba doviesť. Môj otec zatiaľ s týmto nemá problém a vie sa dostať, kam potrebuje. len ma niekedy privádza do zúfalstva jeho tvrdohlavosť. Nie vo všetkom, ale ak si vezme niečo do hlavy, tak si to nedá vyhovoriť. Ak si zmyslí, že musí na cintorín, aj keby krúpy padali, tak on si nedá povedať a pôjde tam. Ak si vymyslí, že musí odmraziť chladničku (to je jeho obľúbená činnosť), tak to bude robiť aj keby neviem čo bolo. Niekedy sa vie rozkokošiť ako kým bol ešte pri sile, len sa obávam, aby ho nekleplo...inak je to milý starý pán a nech ešte vydrží nejaký ten rôčik. Ale na ňom tiež vidím, ako to letí.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov