Skočiť na obsah

Problém s telefónom


tomassi

Odporúčané príspevky

mobil je spotrebny material, neoplati sa opravovat...

toto nepočúvaj.

choď do nejakého mobilshopu, povedz čo ti nejde a že si ochotná dať do opravy 10e

Ak by to stálo viac ti zavolajú a potom sa rozhodneš čo sa oplatí.

 

Ak je záruka tak by to malo byť OK, kým ho nezanesieš do predajne, asi si nepomôžeš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale presne nech to pocuva, nokia ma pravdu.

Oprava telefonu je mozna len dvoma sposobmi - preflashovanie cipu (to je tych 10e), alebo vymenou celej dosky (za co si uctuju daleko viac, ako za novy telefon). Na dnesnych vrstvenych plosakoch sa toho moc opravit neda. Diagnostika ta stoji viac ako nova doska

 

Osobne by som skusil inu baterku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikde som si nevšimol aký telefón Arwiel používa.

 

Ak je to starožitnosť tak ok.

Ak je to nejaký 12 000 kúsok a vaša rada je hodiť ho do koša, tak potom tiež dobre :lol:

Sú aj iné možnosti ako si takto rýchlo "zarobiť"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Arwiel je možno čávo ale až taký čávo aby mala mobil za 12 000€ to určite nie je.

 

Pokým je mobil v záruke tak starožitnosť to nebude a určite najlepšie spraví ak ho zanesie tam kde ho kúpila. Pokým je v záruke nie je čo riešiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, :lol: arwiel nie je čávo, je len študentka, ktorá nemá zbohatlícky mobil, ale aj tak bude najsamlepšia cesta urýchlene pozbierať od neho papiere a dať ho do záručnej opravy

 

dajú tam náhradný, keby nedali, mám nejaký navyše :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 rokmi...

Nie je to ani tak problem, ako zaujimave zistenie.

 

Mam HTC Desire HD a stava sa mu, ze mu "vypadava" SIM karta a musim som ho aj viackrat za den restartovat. Problem trva asi od oktobra. Zvlastne, ze sa mi to stavalo iba v robote, doma prakticky vobec nie, aj ked chodim po lesoch a po horach. Postupne som vylucil vsetky moznosti a dnes som na to prisiel, ked som si na vylet vytiahol staru lyziarsku bundu. Telefon blbne, ked ho mam vo vrecku sustiakovej vetrovky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mne uz dlhsie blbne display na mobile, ale ten uz ma cosik za sebou, takze chuda male dotykove uz si odsluzilo svoje a obcas vyzera ako kodovana sprava, teda je farebne ciarkovany. Zaujimave zistenie je, ze ciarkovany je len ked "mu je zima" :D teda, ked je polozeny na chladnejsom mieste. :D

Asi to znie haluzne, ale ked "lezi" vedla mna v posteli na perine, nikdy mu ten display nevypadne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2dead - staticka elektrina ? namiesto liscieho chvosta a ebonitovej tyce -> sustak a mobil ?

 

2litlewitch - to je asi normalna vlastnost kazdeho displeja, ze ked mu je zima, tak zlenivie a "rozpadava sa"; detto na fotaku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

zaujímavý problém s mobilom, nakoniec sa dnes vyriešil, ale ja, ako dokonalý neznalec som na to pozerala ako puk.

 

z ničoho nič mi pred mesiacom prestali chodiť z dvoch čísel sms, nijako mimoriadne som to neriešila,nebolo to také dôkežité, dalo sa bez toho existovať.

problém nastal, ke´d som cez internetbanking 29.12. platila, prišiel odobrovací sms kód, platba sa uhradila, ok.

 

na druhý deň pri ďalšej drobnej platbe sms kód neprišiel. a nechodil, skúšala som x krát, a nechodil do dnes.

dnes som prevetrala telefonicky a online aj moju banku, či sú v poriadku nastavenia, aj online orange... všetko v poriadku.

 

tak som strčila konečne mobil do ruky niekomu, kto sa v chytrom mobile pohybuje trochu normálnejšie ako ja, a vysvitlo, že to všetko, čo mi prestalo chodiť, aj sms kódy zo dňa na deň, sa nejakým činom prehodili do obťažujúcich čísel, ale len pre správy.

 

akým, netuším, ale už by to malo byť v poriadku.

 

vtip je v tom, že ten "burger", pod ktorým tie zmeny treba hľadať a prehodiť, som v živote rozkliknutý nemala... ani som netušila, na čo slúži, a že možno dať nejaké správy z nejakého čísla do obťažujúcich.... nikdy som to nepoužila, nepotrebovala som to, a je to pre mňa záhada.  :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mne zasa nešlo za živý svet dovolať sa segre, furt mi to tam signalizovalo že obsadené, a nie že účastník je nedostupný a ani nie že účastrník práve hovorí, počkajte chvíľu...a keď som jej to potom povedala pri osobnom stretnutí, pozrela do mobilu, a mala ma práve v ignor liste. Omyl sa rýchlo vysvetlil, chcela tam dať niekoho iného, osoba, ktorú chcela do zoznamu dať, začína na to isté písmeno, pod akým tam mala mňa. takže žiadna záhada.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Baby a vy este pouzivate normalne volanie? My mladi :))) sme vsetci na whatsappe, a tym sa da tak krasne znizit spotreba na 2 Eura mesacne, pokial je clovek v mieste kde je dobre pokrytie, dokonca i moja 79 rocna babka to vie pouzivat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hah, počkaj, až raz ja budem mať 79.... to budú divy :D

 

... pokiaľ je človek v mieste, kde je dobré pokrytie, a pokiaľ okolo teba nie sú už ľudia, ktorí ešte nemajú chytré telefóny a tak, mladíku :)

 

... a až na to, že môj mobil žije samostatným životom, som s ním nadmieru spokojná tak, ako je ;)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A my stari mame prachy a neriesime somariny:-):-):-) ja som si chcela dnes aktivovat na stranke pomaranca daku sluzbu a aktivacny kod mi poslu zajtra o osmej..debili sak ja chcem vtedy spat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A my stari mame prachy a neriesime somariny:-):-):-) ja som si chcela dnes aktivovat na stranke pomaranca daku sluzbu a aktivacny kod mi poslu zajtra o osmej..debili sak ja chcem vtedy spat.

No lenze do Johanessburgu, Izraela, Viedne, Berlina, New Yorku, Indie si zadarmo nezavolas :) A aj bohaci by preferovali usetrit pri dlhych hovoroch vela penazi :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď už velice velice treba, čo u nás treba tak raz za rok, maximálne, to zvládne aj skype, len nech je dobré pokrytie a poslušný telefón. :)

no asi preto sme len boháči, nie superboháči, frasa... v tom to bude :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vsak jasne, kazdy ma ine potreby len medzi mladymi ludmi a kedze som studoval na dvoch roznych miestach, je to super vec ako byt v spojeni s ludmi a dalsie plus pouziva trosku menej dat 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No lenze do Johanessburgu, Izraela, Viedne, Berlina, New Yorku, Indie si zadarmo nezavolas :) A aj bohaci by preferovali usetrit pri dlhych hovoroch vela penazi :))))

A cez internet si zadarmo zavolas? Data su praveze ovela drahsie ako hovory.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla toho aky ma plan a aky IM pouziva. pri mimo EU hovoroch by to mohlo byt zaujimave. co da pamatam tak priemerna spotreba dat v Kb (hovory OUT) bola pri messengeri (paradoxne) jedna z najnizsich, okolo 300Kb/ minuta, najvyssi bol whatsapp a skype- okolo 900Kb/ minuta.

to bolo vsak nieco pred dvoma? rokmi... predpokladam ze odvtedy su na tom aplikacie lepsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To su ale len čiste čisla IM. Len problem je, že s datami robi telefon na pozadi ďalšie divy. A všetky operacie sa zakazať nedaju. Čiže v konečnom dôsledku je to viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JA VIEM ze telefon ma spotrebu dat aj inu ako IM. preto som napisal ze to zavisi od toho aky ma plan. mimochodom teraz som si nasiel ze uz aj whatsapp ma priemernu spotrebu okolo 300Kb/ minuta. ze je to viac to tvrdit nemozes lebo to zavisi na kazdom cloveku ako mobil pouziva resp akoho ma nastaveny.

 

ale ked berieme to ci su tie hovory lacnejsie, ano su, ale... priklad u O2.

podla ich tabulky ponukaju 100 MB za 3 eura co mam minimale 200 minut hovoru zec IM. hovor do JAR ako tu niekto spominal stoji aj pri ich platinovom alebo akom pausale cca 1 euro/ minuta. co je potom lacnejsie? aj keby som si tych 100 MB kupil navyse len za ucelom pretelefonivania, stale porovnavam 200minut hovoru za 3 eura oproti 3 minutam za 3 eura.

 

takze by som to uzavrel s tym ze ano, IM hovory sa viac oplatia v pripade ze sa telefonuje mimo uzemie jednotnej sadzby.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak v prvom rade mozes volat cez Wi-Fi :) co je naozaj zadarmo a ja mam plan od 4Ky kde platim 1 euro za 1000MB :) tak neviem, neviem ci sa da volat nejako lacnejsie, ked pocitame 60MB/hodinu s Whatsappom na 0.06 centov za hodinu :) to sa tromfnut neda a ked to zozerie i viac dat povedzme ze to bude 10 centov za hodinu hovoru HOCIKAM do sveta :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov