Skočiť na obsah

phersu

Odporúčané príspevky

Veďále! :lol: Cením si, že vám budem vzácna, jasné, ale to som predsa aj teraz :) :) To mi nemôžete urobiť, že tu budem sama stresovať. Rýchlo mi zožeňte nejakého nového člena - budúcoročného maturanta ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby som mala všetko v jeden deň, tak ma trepne... ale zas by sa tým nič nezmenilo, odpoveď by bola rovnaká....

Vzhľadom na mnohé skutočnosti, ktoré sú známe už skoro od septembra, tvoja maturita dopadla veľmi dobre :lol:

 

volajte ma slečna šťastena, to ani neni možné, aké som si ja otázky povyťahovala :)

Nemachruj :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gratulujem teda všetkým, čo to šťastlivo prežili a majú to už konečne za sebou :lol:

 

A Hish, možno dovtedy niekto príde aj sám, veď je ešte času :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, mne to tiez tak vyhovovalo, ze som nemala vsetko v jeden den, ale mala som tam pauzu medzitym :lol: asi to je velmi individualne :)

 

gratulujem vsetkym zmaturovanym :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

díky vám :lol:

 

Nemachruj :)

musím, veď keď som schytala také otázky :)

 

no jedine tá informatika, ježišmária procesory, to bola taká sranda...

na slovine protitotalitná literatúra, to som sa ani neučila také ľahké /a administratívny štýl som vravela spolužiačke predtým, že by bodol. a bodol... ;) /

angličtina great britain, to bolo asi jediné, čo som vedela

na noske sa každý bál filozofie a ja som si z nej vytiahla academiu istropolitanu, skoro ma tam prizabili decká ;) a socializácia, kultúra a pracovné právo boli otázočky ako lusk

a dejepis som z 90 nevedela jednu, tak mi bolo fuk, čo si vytiahnem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmaturoval soooom :lol: kazdopadne akademicky tyzden bol velky stres, samotne matury napokon tiez... nakoniec celkom dobre temy som si vytiahol, zamrzi dvojka zo sloviny.

 

Informatika A - naprogramovat nejake zlosovanie sportky, prva cena...stvrta cena atd... , teoria - vektorova verzus rastrova grafika, znamka 1

 

Matika A - I. Zhodne zobrazenia (paraaada...)

II. Skonstruuj trojuholnik ak mas zadane: stranu c, vysku na stranu c, uhol BCA a nejaky dokaz pouzitych veci...

III. Nejaka parametricka kvadraticka rovnica, pohodovka...

znamka 1

 

Anglictina A- 2 obrazky, porovnaj.. na prvom dievca cita knihu, na druhom chlap lezi na lavici v zositoch...

Idols, heroes, characteristic of an ideal person atd...

Dialog o vyhodach a nevyhodach clenstva v EU (fuj :) )

znamka 1

 

Slovencina B - Obraz vojny v literature 20.storocia, plus nejaka lahka gramatika

znamka 2 (skoda)

 

 

Uz tyzden si uzivam praaaazdniny.... gymnazium Novohradska je pase, FMFI ahead.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm no ja som maturoval pred dvoma rokmi.

Musim priznat ze planoval som sa ucit od januara no a viete ako to asi dopadlo "Clovek mieni pan boh meni" tak aj u mna tak takze som sa zacal ucit asi dva tyzdne pred maturou. Ale matura bola celkom v pohode. Ucitelky radili aj ked mne to az tak velmo netrebalo

 

Hmm ako som sa pripravoval no tak dusil som do hlavy od rana do vecera. Posledne dni cize sobota nedela som uz na to kaslal a isel vonku do prirody prevetrat hlavu A potom som siel sadnut ku naj kamaratovi a dali sme si particku Age s jeho bratom :lol:

 

Ako ste zmaturovali

SJL - 2

MAT - 2

GEO - 1

ANJ - 1

Nemina - 3 :)

 

 

SJL

Potiahol som si moju oblubenu temu z ktorej som aj odpovedal :) Remarque a beat generation a spol cize pohoda

a zo sloviny som potiahol hmm znele a neznele tusim abo daco take ;)

 

MAT

no dalo sa na to ze matiku som nikde nemal v laske som to nejako zlvadol

definovat mnozinu prirodzenych a realnych cisel to iste co AJK ;) najlahsia otazka z celej matury

a potom som tam mal tusim rez kocky abo daco take

 

GEO

hmm uz velmi nespominam nieco s vegetacnymi stupnami

a druha hmm hospodarstvo sveta tusim abo daco take

 

ANJ

Shopping and services pohoda

Potom pokecam k obrazkom ktore boli na temu Travel

a tretia vec najlahsia Dialog ze som mal blby den nechcem pozerat telenovelu ale nieco ine ;)

mal som prehovorit profku ze nech proste prepne iny kanal ;)

 

Nemina

NO tak tu som to pokaslal trocha ;) To bol uplne posledny den maturit uplne posledny som siel niekedy o 16:00

Takze profky uz nervy nech skoncime a ja somj si hovoril vsak nemina pohoda to zvladnem

Ale ked som si vytiahol temu Multicultural society v skolach DE tak ma islo rachnut

a druha cast bola nieco s ochranou zvierat takze dost blbe temy

 

NO ale nejako som to zvladol az na tu neminu co ma stve este teraz ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, to skor ja som prosil ich aby uz skoncili :lol: kedze som mal poruke len zopar vseobecnych argumentov ZA (ja som bol strana "ZA EU"), to sa potom dost zaujimavo improvizovalo do anglictiny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Maturita je super zazitok. :lol: Clovek sa mesiac stresuje, ze nic nevie. Potom sa tyzden uci, ale stale nic nevie a nakoniec pol dna sedi na chodbe, aby za 15 minut zistil, ze nic vediet nepotrebuje.

 

Vazne som nic z toho, co som sa cely akademicky od rana do vecera ucil, som nepotreboval.

 

SJ- 1 (zo staroslovienskej literatury sa nic ine neda dostat)

AJ- 1

Matematika- 1 (a to som si vytiahol najtazsiu otazku- porovnaj vlastnosti sinx a cosx :) )

IVT- 1 (toto bolo uplne super, odpovedal som asi 5-10 minut)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

hish neboj sa :lol:

 

zvladnes ako aj ostatni.... urcite to pred rokom boli stresy...ale uprimne..ako pozeram na hrubku knih na VS teraz, jedna skuska obsahuje viac teorie ako maturita z jedneho predmetu (povzbudive, ze??? :) kurnik)

 

:-))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja byť tebou hash,

tak by som si už pomaly začal niektoré otázky vypracúvavať alebo apsom si opakovať, lebo inak to nie je šanca stíhať

maturita vôbec nie je formalita, ale tvrdá makačka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem :-)))))))))

 

zas az tak som sa nenamakala... je pravda ze par mesiacov pred maturami som musela robit veci do skoly....ale zeby som tvrdo makala cely rok to fakt nie....jedine co je zle na stvrtom rocniku je stres, ktory sa snazia na teba hodit odvsadial - profaci, rodicia....

 

ja som v stvrtom rocniku este k tomu robila Sprachdiplom :lol: a zvladla som, aj tyzden pred ustnymi skuskami som sa doliecovala z mesacneho pomaly zapalu priedusiek...

 

urcite to nie je take zle, ako si ludia myslia

 

priklad -> SJ

 

literatura - co to som si pamatala, polku tretieho rocnika som nepoznala vobec lebo som vtedy nebola na SR, ale vacsinu som pozabudala...a naucila som sa to (resp kukla) cez maturitny tyzden

sloh - s tym som nikdy nemala problem to som ignorovala

gramatika teoria - to nikto nestihal :) pozrela som si to 3krat pred maturami a skoncila s tym ze ma to nebavi

 

a dostala som dvojku a v pohode.... nedrtila som sa cely rok...a finta je v tom ze NIKTO sa ta mesiac a neskor po maturach uz nespyta, na ake znamky si zmaturovala... :) ja som si povedala, ze horsie ako 3 nechcem, nakoniec najhorsia moja znamka bola 2....

 

DA sa to urcite stihnut :-))) nerobte jej stresy

 

je pravda ze mi nebolo vsetko jedno a mala som paradne nervy... mesiace predtym sa mi o tom snivalo, v sprche som mala zachvaty (aj kamosky mali ;) ) ze nestiham.....

ale myslim si ze cela matura je viac o strese ako o tvrdom uceni...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidíš hash

ja som to vravel

podľa mňa tí maturnti, kt. si nezačnú opakovať do viac, resp. počas vianočných prázdnin majú veľkú šancu prejsť cez všetky maturitné predmety nemajú

 

skús sa opýtať cizy-ho

on moje slová len a len potvrdí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi preboha ty tu robis z maturity strasiaka ako ked zena strasi chlapa svadbou a detmi

 

maturita pre bezne vzdelaneho cloveka na strednej skole co vie kolko je 2+2 a vie ze stur nebol rus ale slovak nieje problem

 

kazdy robi z maturity najvacsi problem, az kym si neuvedomi ze maturita je len velke prd oproti tomu co pride po nej...

takze klud z matury, klud potom z prihlasiek na vysoku, klud zo skusok, klud zo statnic

naco sa stresovat, potom to akurat horsie mysli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sprche si mala záchvaty? lol to znie srandovne :lol: :)

Ja stresujem viac ohľadom výšky, ale tak zišla by sa tu taká nejaká maturantská dušička maličká, čo so mnou bude stresovať aj na matury :)

Ináč, vidím to tak, že z litiky nemám 50% poznámok, takže to bude dobiehania... A že na nemine sa asi zosypem ;) Anglina a noska budú snáď v pohode.

No a zožente mi niekohooo ;)

 

tomassi, neštvi ma!! ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas si DRVIVA VACSINA neopakovala pocas prazdnin nic, a zmaturovali sme vsetci, nik horsiu znamku ako 3 nemal....a to patrime medzi tie kvazi lepsie gymple v BA.... cize az tak easy to nebolo, a predsa.....

my sme mali dobre zaklady, cepovali nas pocas 4 rokov a tak sa to dalo vcelku... :lol:

 

hisham zvladas! :) posli mi SSku - tvoju mailovu adresu - mozno mam iekde ulozene vypracovane cele 4 roky vo worde, ja som sa ucila z toho, lebo som vlastne poznamky nemala dobre, zvladla som.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hish ked ta to povzbudi, z literatury som si prestal pisat poznamky v polke prveho rocnika a presiel som za 1 :lol:

 

maturita nieje o tom co vies, ale ako sa vies vykecat tot vsjo

pianko nestresovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

leg :lol:

 

nematurovala som z 5

 

ale mala som okrem 4 predmetov este Sprachdiplom... :) a to tiez nebola malina uplna

 

ja som mala acko z matiky a nemciny, z ekonomiky sme acko mat nemohli, lebo sme ju mali len vlastne cast rocnika ako seminar, a este slovencina, a tu som nemala naco si davat acko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak nemali by ste to tak zľahčovať

dievča si bude skutočne myslieť, že je to len taká brnkačka, čo sa jej nakoniec môže vypomstiť

stále si stojím a trvám na svojom

treba sa na to poriande pripraviť

ani na chvíľku nezaháľať a drtiť sa z plných síl

to je jediná správna cesta k úspešnému zvládnutiu maturitnej skúšky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov