Skočiť na obsah

phersu

Odporúčané príspevky

Tak tento mesiac mi to už začíná.

 

26.3. - SJ sloh

28.3. - AJ písomné

9.5. - obhajujem záverečnú prácu

21.5. - SJ ústna

21.5. - AJ ústna

22.5. - OP (automatizácia, elektronika, informatika, výpočtovka, ekonomika) ústna

 

Kurňa keď to nespravím tak mi pošlite kyticu na hrob.

 

Ako si vy pamätáte na maturitu.

Ako ste sa pripravovali/nepripravovali.

Ako ste zmaturovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pripravovala som sa dva tyzdne pred maturou...to si pamatam, ani von som nechodila a hustila som do seba :lol:

 

to bola obchodna akademia, cize predmety /vsetky boli ustne...plus navyse z uctovnictva bol aj prakticky mega obrovsky priklad/

- literatura....2

- podnikova ekonomika... 1

- uctovnictvo ... 2

- nemecky jazyk... 1 /z toho sme robili aj skusobny monitro, kedze my sme boli asi posledny rocnik, ktory mal este klasik matury...no a z toho monitoru som bola najlepsia z celeho rocnika...a profka nechcela verit, lebo z nemciny som mavala z pisomie dvojky trojky :) /

 

vytiahlas som si vsetko co som aj chcela, az na ekonomiku, kde som dostala uplne okno (plietla som uvery s urokmi), rozplakala som sa, profka musela so mnou vyjst na chodbu a ukludnovat ma ;) /a potom vzali do uvahy to, ze som mala od prveho rocnika same jednotky z ekonomiky, tak to aj tak dopadlo ;) /

 

ale nechcela by som uz zazit :) good luck vsetkym

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som absolvoval vlani. Na písomné maturity som sa neučil vôbec, na ústne odpovede som sa začal učiť asi tak týždeň a pol pred (ok, pôvodný plán bol :lol: ale aspoň som si to už nachystal). Cez akademický som si hlavne prešiel to čo som myslel, že neviem vôbec, drvil som sa poriadne, aj keď po nejakom tom čase som si vždy dal polhodinovú - hodinovú prestávočku, pretože inak už som nevnímal a len listoval... No a samozrejme piatok, sobota a nedeľa toho týždňa som sa akosi moc už neučil (len trochu) - vonkajšie príčiny, mimo iného aj moje narodeniny :)

 

Anglina - 1

Informatika - 1

Slovenský jazyk - 1

Fyzika - 1

Matika - 1

 

Vytiahol som si dobré otázky, až na matiku, ale aj tá sa dala...

 

Ale ak mám byť úprimný, tak za matiku určite a hádam aj za slovenčinu, by som si ani s privretým okom tú 1 nezaslúžil. Ešte, že sa nad nami zľutovávali :) A inak bola pohoda, u nás nerobil nikto problémy a pomáhali veľmi... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám termíny trošku inakšie:

 

26.03. písomná zo SJ- sloh

28.03. písomná z RJ- test+sloh

30.03. písomná z MAT- test

03.04. skúšobný test z LIT

 

ak nespravím z RJ, hodím si slučku...

 

ústne ešte neviem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- učiť som sa začal 4dni až týždeň pre, lebo v piatok som mal

 

Geografia - 2

Informatika - 4(no čo pascal robil 4/5 známky)

 

a v pondelok

Náuka o Spoločnosti (A) - 2

Slovenský Jazyk - 3

Anglický Jazyk - 1 (písomnú časť som mal asi na 43% :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som maturoval Leta Pána 1996. Učil som sa takým spôsobom že prvých 10 otázok z elektrotechniky som hodil za hlavu so slovami však to viem.

 

Maturita bola v pohode. Písomné boli asi niekedy v marci alebo apríli, ústne v máji.

 

Slovenčina - 1

Výpočtová technika - 1

Elektrotechnika, teória - 2

Elektrotechnika, prax - 2

 

Všeobecne platilo že stačilo odpovedať tak, že viem o čom hovorím. Potom to prebiehalo rýchlo, slovami skúšajúceho "dobre, to mi stačí" a bolo to v suchu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

maturoval som uz to bude 5 rokov :lol:

 

skoncil som so znamkami 1,1,2,2

ucil som sa asi 20 minut ludovita stura to bolo vsetko

pocas matur to bolo asi tak ze sme dole v ucebni hrali counterstrike a len si odbiehali odpovedat :)

maturita je fakt formalita :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu, je to dost pravdive, to prislovie

 

Ako si vy pamätáte na maturitu.

Velmi dobre... ked to spatne hodnotim bolo to super obdobie... Maximalna sudrznost... Co je vsak iste, najhorsie je zacat maturovat neskor... Ja som mal prvy predmet po obede a ked som tam dosiel, tak sa na mna spoluziaci usmievali a tvrdili ze je to nic, no ja som sa bal jak nikdy.. Pamatam sa ze profaci (az na anglictinarku) pomahali ako nikdy (na pisomnej nam dokonca povolili odpisovat, ale nie napadne - nasa zastupkyna totiz chcela aby sme boli medzi skolami s najlepsimi maturitnymi vysledkami ).

mozem prehlasit kebyze sa na maturitu nic neucim, zmaturujem pri najhorsom na trojky

 

Ako ste sa pripravovali/nepripravovali.

V piatok sme boli s triednou na tatranskom caji (ako inak :lol: ) a po popriati si vela stiastia zacal akademicky tyzden. sprvil som si poctivo rozvrh, ktory sa mi ale nedarilo splnat (to som zistil az v druhe den maturity ). Najhorsia bola slovencina... asi 300 stran (to bolo vycuc), mal som z toho hlavu ako balon, anglicntina tiez nebola easy.. geografia sa dala, ale tiez mi to zacalo liezt krkom po 9 dnoch :) to ze maturujem z matiky som zistil vecer pred samotnym aktom ;)

 

Ako ste zmaturovali.

SJL - 1

INF -1

MAT - 1

GEO - 1

ANJ - 2

 

SJL - vytiahol som si

a) 3. vlnu realizmu, naturizmus

;) vyvoj zmekcovacich znakov

 

INF

a) v paskale som mal zostavit program na vytvorenie vizitiek... Mal nacitat externy txt subor s menami a vypisat ich na obrazku vo formate

******** (toto je ilustracne)

* MENO *

********

pricom kazda mala byt inej farby a pocet hviezdiciek hore a dole sa mal rovnat poctu znakov mena + 4 (2 na jednu stranu a dve na druhu)

b ) nieco o ochrane na internete

 

MAT

a) sin^(2)x + cos^(2)x + sinx = 0 - vobec mi to nevychadzalo az pri tabuli mi doslo ze 3x3 nie je 6 ale 9 ;)

b ) definovat mnozinu prirodzenych a realnych cisel

- mal som velke stastie, lebo bola to najlahsia otazka aka kolovala

 

GEO

a) ekvatorialne bioklimaticke pasmo + zakreslit do mapy

b ) co je sahel a porovnat bohate krajiny Afriky s chudobnymi

 

ANJ

a) sluzby

b ) pozvanie na rande (a ta stara metla nevedela prijat to pozvanie a tak mi drbla 2 :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som maturovala pred 4mi rokmi...ani sa mi verit nechce ze coskoro tu mame ad revidendum ;)

 

boli sme medzi prvymi tromi skolami co testovali novy system maturity, aj ked nie uplne v tej podobe ako dnes ;) ale mne to celkom vyhovovalo ze som maturovala v dva dni, medzi nimi den oddych ;)

 

Slovencina 1 (slovenska medzivojnova literatura - poezia)

Matematika 1 (analyticke vyjadrenie kruhu, jedine co som vedela z analytickej geometrie poriadne, v tych ostatnych veciach som mala zmatok :lol: takze som mala dost stastnu ruku ;))

Anglictina 1 (Food, myslim ze to bola prinajlepsom za dva, bola som strasne vystresovana, bol to prvy predmet v pondelok rano o osmej a ja som sa nevedela poriadne vykoktat)

Biologia 1 (pohybova sustava - tuto otazku som sa ucila den predtym :))

 

pohoda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám termíny trošku inakšie:

03.04. skúšobný test z LIT

tá generálna skúška je vraj napokon 4.4., 3.4. je v maďarčine...vraj :lol:

 

26.3. slovina, 28.3. anglina

 

ústne mám v termíne 28.5.-1.6. boh mi pomáhaj

 

ale strašne sa mi páčilo minulý rok, so spolužiačkou sme sa smiali maturantom, akí sú sprostí, že sa neučili a potom nadávali, že nič nestíhajú...že my budeme iné, že sa budeme dávno vopred pomaly všetko učiť...iste, akoby sa nepoznáme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale strašne sa mi páčilo minulý rok, so spolužiačkou sme sa smiali maturantom, akí sú sprostí, že sa neučili a potom nadávali, že nič nestíhajú...že mi budeme iné, že sa budeme dávno vopred pomaly všetko učiť...iste, akoby sa nepoznáme

niekoho mi to pripomina ;)

 

ja som si tiez furt vravela ze sa budem ucit dopredu a bla bla bla :lol: jasne, vsetko na poslednu chvilu ako vzdy :) cez maturitny tyzden som sa najviac ucila slovencinu a biolu, matiku som len preletela narychlo a anglictinu len jednym okom v nedelu vecer (a v pondelok som z nej maturovala)...aj ked tu mi dost pomohlo to ze tie temy sme si postupne vypracovavali na hodinach AJ, takze som to tak trosku vedela uz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pohoda. Bol to este stary system, nastastie. Siel som az v piatok, boli sme styria, bol som zapisany ako treti, ale koncil som prvy....

Biologia - 1

Matematika - 2

Slovensky jazyk + Literatura - 1

Geografia - 1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak este dodam detaily

 

SLJ - humor v slovenskej literature (uplne lahka tema, a najlepsie bolo ked sa ma profka spytala ze ako sa hovorim zenam co vela kecaju, chcela pocut klebetnice a ja tam styrom zenam v komisii ze sliepky :) )

ANJ - sviatky v amerike a este jedna tema uz si ale nepamatam

odborne - naprogramovat v asembleri mikroprocesor na postupne rozsvecovanie diod, ak si dobre pamatam

prax - tvorba html stranky (stranka bola o hre a cely cas som profakovi vysvetloval principy tej hry :) )

 

takze fakt formalita :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako si vy pamätáte na maturitu.

 

Neviem, čo máš pod tou otázkou na mysli. Či som už zabudol, ako som ma(s)tur(b)oval, alebo či mám pekné/zlé spomienky na maturitu. Ale odpoviem na obidve verzie. Pamätám sa pomerne dobre na to, ako to bolo, na také veci sa nezabúda. Bolo to kedysi v máji 1998. A spomienky sú vzhľadom na výsledok skvelé.

 

Ako ste sa pripravovali/nepripravovali.

 

Maturoval som zo slovenského a nemeckého jazyka, chémie a matematiky. Akademický týždeň som strávil iba sústredenou prípravou na slovenský jazyk, ostatné veci mi boli jasné. Takú matematiku by som bol spravil aj v bezvedomí. Deň pred maturitou som mal síce nervy v čudu, lebo človek nevie, do čoho ide, ale napokon som sa upokojil.

 

Ako ste zmaturovali.

 

Nuž teda, zo slovečiny som si vytiahol slovenskú dramatickú tvorbu, z nemčiny Essen und Trinken, z chémie aromatické uhľovodíky a z matematiky už neviem čo, boli to tuším racionálne lomené funkcie alebo kvadratické funkcie.

Dopadlo to takto:

SJ - 1

NJ - 1

CH - 1

M - 1

 

Ešte otázka na Ajk-a:

Ako si to tam definoval prirodzené a reálne čísla? Som sakramentsky zvedavý...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia ;) ;) :lol: :) tie sliepky ma znicili ;) :) ;)

 

Bronto> uz si nepamatam... ale opisal som z tabuliek co sa dalo a vzhladom na to ze mi v priprave ten priklad nevychadzal, tak som to natahoval ako sa len dalo a dufal ze ten priklad preskocime ;)

 

tusim tak nejak ze cisla N su vsetky cisla k>0 pricom spadaju do mnoziny N, teda nemozno ich delit (potom som hodil priklad ze nemoze byt 1/3 vcely)

a R podobne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovencina - 2 usta / 3 pisomna

Anglicitna - 2

Pozemne stavitelstvo - 3 ustna / 3 pisomna

 

ucil som sa na slovencinu 5 hod a na pozemne asi 7 hod, na celu maturitu 12 hod

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tusim tak nejak ze cisla N su vsetky cisla k>0 pricom spadaju do mnoziny N, teda nemozno ich delit (potom som hodil priklad ze nemoze byt 1/3 vcely)

a R podobne

To je hrôza, veď to je "definícia" do kruhu...

To si sa nejak nesprávne vyjadril, že: "možno ich deliť". 6 je prirodzené číslo a to možno deliť napr. číslom 2. Tak ako?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach jaaj, maturita. No, nechcel by som teraz maturovať. Ale výška bola určite ťažšia. A život je ťažší a sú aj väčšie problémy ako maturita. Tí čo skončili školu a pracujú mi určite dajú za pravdu. Dobré bolo, kým sme boli v škole. Zbadáte aj vy.

 

Ale, držím vám palčeky, nech sa vám to všetkým podarí čo najlepšie. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov