Skočiť na obsah

phersu

Odporúčané príspevky

ja studujem co ma bavi, studujem smer, ktoremu sa uz 6 rokov profesne venujem a cuduj sa svete, aj tu nam daju predmety, ktore su tazke...velmi tazke...

Študuješ čomu sa 6 rokov profesne venuješ? Neštuduješ náhodou ekonómiu a nepracuješ s databázami či tak nejak? Čo to má spoločné? :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akože tie témy pre školy so slovenským vyučujúcim jazykom... :lol:

mne sa náhodou zdajú celkom fajn, vedela by som si vybrať...

 

 

Mimochodom, ja som ešte len prváčka a už mám taký pocit, že asi maturitu psychicky nezvládnem :)

klííídek... ja si vždy poviem, že zmaturovali už väčší blbci ako som ja, a idem ďalej :)

 

 

btw uvedomujete si, že ja maturujem už budúci rok?? cítim sa ako prváčka ;)

ale celkom sa teším.. no počkajte, takto o rok tu budem stresovať ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak ked mi ukazes skolu, ked mas vsetky predmety za celych 5-6 rokov co by niekoho bavili tak ok, ale inac si povedal peknu blbost...

Nepovedal som, že všetky. Nikdy nie sú všetky predmety úplne skvelé. Ja som to myslel majoritne. A keď 80% predmetov človeka baví, tak myslím že si vybral správnu školu a správny odbor. A na tie zvyšné predmety sa dá predsa naučiť, a problém je zažehnaný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vynechal som omylom dve pismenka. malo to byt: preCO maju madarske skoly ine temy?

 

pozna niekto odpoved?

Ja si myslím, že otázky sa tvoria vzhľadom k dejinám a najmä životného štýlu národa, národnosti, etnika.

 

Napr. takí Rómovia by mali témy:

  • Čo by som asi tak čorkol dnes (Úvaha)
  • Ako som pretiahol sestru (Rozprávanie)
  • Luník IX, môj domov (Opis obľúbenej časti obce/mesta)
  • Kúzlo sociálky (Umelecký opis)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klííídek... ja si vždy poviem, že zmaturovali už väčší blbci ako som ja, a idem ďalej

tohto som sa aj ja držal ................. bál som sa hlavne Slovenského jazyka a slohu ...... že tam budem mať more chýb ................ :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tohto som sa aj ja držal ................. bál som sa hlavne Slovenského jazyka a slohu ...... že tam budem mať more chýb ................ :lol:

Keď si spomeniem na tvoju gramatiku a štylistiku s ktorou si vyrukoval na toto Fórum, tak sa ani nedivím aká nočná mora to pre teba musela byť :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Desdemona

A čo Lopatka, ako si nakoniec dopadol s tým slohom?

pohode Sloh bol za 3 :lol: ...................

 

Axel

Keď si spomeniem na tvoju gramatiku a štylistiku s ktorou si vyrukoval na toto Fórum, tak sa ani nedivím aká nočná mora to pre teba musela byť

no až také strašné to nebolo ................ lebo som vedel že Literatúrou to zachránim ............... ale učka bola prijemne prekvapená že ako som to zvládol ..............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v mediach sa objavuju informacie o nadchadzajucich maturach...uff, no zivo si predstavujem tie moje :lol:

bala som sa... ale tyzden zavreta v izbe a niekolko hodinove dennodenne ucenie pomohlo :)

 

hmm, teraz o dva mesiace ma cakaju statnice.. ehm, kto je na tom horsie?

fakt, ze ma clovek za sebou maturu je bezpredmetny, kedze statnica je trochu o niecom inom..a hlavne clovek vypadne z toho rezimu, ze sa na strednej takmer kazdy den ucil :)

 

btw, co sa skol a predmetov tyka...su skoly, respektive obory, kde sa clovek musi jedine ucit, nejde o ucenie typu precitam si nejaku knihu a aha, mozem ist na statnicu...

ja budem mat tri predmety, z toho jeden som mala na mature a pocas celej strednej i vysky, takze to bude pre mna kvazi zopakovanie

 

ale bojim sa....rovnake pocity ako kedysi na strednej pred maturami ;) takze chapem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

fakt, ze ma clovek za sebou maturu je bezpredmetny, kedze statnica je trochu o niecom inom..a hlavne clovek vypadne z toho rezimu, ze sa na strednej takmer kazdy den ucil

a tak zažil som aj také, že na maturity sa človek učil o dosť viac než na štátnice

s tým učením na strednej ako u koho :lol:

 

Tento týždeň myslím už domaturovala väčšina ľudí, ak nie všetci.

Iste opäť tie najväčšie kocky, najviac stresovali a tvrdili ako budú spokojní s trojkou-štvorkou, že nič nevedia a vychádzali s jednotkami.

A iste aj opäť tento asi najnespravodlivejší systém na svete urobil z priemerných žiakov jednotkárov a z jednotkárov priemerných.

Nechápem že ešte nikto nevymyslel nič spravodlivejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

takto o rok tu budem stresovať :)

 

 

hm, no, už prešiel takmer rok... :lol:

ja som (zatiaľ?) kľudná, ale keď všetci okolo mňa stresujú, občas mám pocit, že to čoskoro prejde aj na mňa.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Tak dneska sa to rozbehlo, takéto boli slohové témy:

 

  • Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokáže správať voči svojim najbezbrannejším (Diskusný príspevok)
  • Môj svet (Umelecký opis školy)
  • Bol by Holden Caulfield prototyp mladého rebela aj dnes? (Úvaha)
  • Hovoria o mne... (Charakteristika osoby)

 

Čo by ste brali? Ja asi to prvé ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Holden Caulfield je hlavná postava z knihy Catcher in the Rye (Kto chytá v žite)

no asi to dali na počesť Salingerovho života, keďže nás nedávno navždy opustil

ale aj tak neviem neviem koľko ľudí čo maturuje túto knihu čítali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuha. deti držte sa.

 

no keby som mala čerstvo načítaného salingera, tak asi tú tému.

do úvahy sa zmestí všeličo.

prípadne umelecký opis ... hoci opísať to, čo tam chcú opísať, umelecky ... ale s veľkou dávkou fantázie a slovnej zásoby sa dá

tá "úroveň spoločnosti" by mohla byť úvaha ... ako diskusný príspevok je to na treťom mieste

charakteristika samého seba je čudná : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten diskusný príspevok by som nevedela. umelecký opis školy? to bola riadna provokácia :lol: rozmýšľala som nad tou úvahou, ale neviem, či by som vedela o tom napísať 2 A4, tak som, ako správny egoista, písala o sebe :) ale nemám z toho dobrý pocit. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vybral by som si to prve "Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokáže správať voči svojim najbezbrannejším" a pisal by som o tom, ako iste pocmarane etnikum parazituje na spolocnosti orientovanej na ochranu najslabsich.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov