Skočiť na obsah

Metal


Anakreon

Odporúčané príspevky

Noze, dajte mi tip na nejaky black, speed alebo este neviem aky metal. Stale pocuvam, to co mam na disku a uz ma to zacina unavovat :lol:

 

Moje najoblubenejsie su napr. Luca Turilli, Sirenia, Therion, Dragonforce, Apotheosis...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

ludkovia metalofilni, mam na vas prosbu.

 

nikdy som nevedel pochopit, aky je rozdiel v ja neviem ... trashmetal, folkmetal, deathmetal a podobne...

 

nenajde sa nejaka dobra dusa, co by mi to objasnila, alebo este lepsie, co by z kazdeho stylu ripla nejaku vystiznu ukazku, aby som zistil, kde je ten rozdiel? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

arwiel

Helloween mam asi 15 albumov. Povedz, co chces, mozem to niekam hodit :lol:

 

weirdo

Par tu postnem

 

Thrash - napr. Metallica

 

Folk - Vyuzivaju sa dobove melodie ku ktorym patria dobove nastroje resp. ich imitacia prostrednictvom syntakov. Namet tvori vsetko od oslavy prirody cez velebenie udalosti po oslavu starovekyh bohov (pagan-folk). Spev je povacsinou v rodnej reci. V tomto smere preferujem slovanske kapely (polsko, rusko, ukrajina), pretoze ide o velmi lubozvucne jazyky.

momentalne dost ficim na arkone (pagan-folk) Arkona - Zov bitvy

 

Death - je jeden z tych "extremnejsich" stylov. Vyvynul sa z thrash metalu / heavy metalu v Amerike. Charektizuju ho podladene, "disorted" gitary. Spev byva vacsinov typicky death "growl".

Co sa tyka nametov textov, ide o povacsinou o pesimisticke texty. vojna, smrt... tieto temy ale niesu velebene ako niektorych inych metalovych zanroch (napr black metal), ale zatratovane... kritika spolocnosti ako celku.

Death : Born dead

Born dead into this world

To starve and rot in agony

Born dead into this world

It's their choice, why can't you see

Medzi hlavnych predstavitelov patria Death, Morbid Angel, Cannibal Corpse...

Aj ked by sa mohlo zdat podla definicie, ze je to nieco "prizemne", opak je pravdou. Dobry death je extremne tazky na zahratie aj po technickej stranke (fyzicka je hlavne kvoli ryclim rytmom samozrejma).

 

Death - pull the plug (leprosy)

lyrics

 

 

Doom - krasnu definiciu dal caligostro na PF :

Co je to doom metal?

Je to druh metalu, ktory sa vyznacuje svojou pomalostou, tazkostou, pochmurnostou a melancholiou.

Ved uz slovo doom znamena v preklade zadumcivost,zanik,smrt,nevyhnutny osud, zatratit,odsudit. Doom metal spoznate podla temnej a zadumcivej atmosfery.

Atmosfera je myslim najdolezitejsia a kazda skupina sa usiluje vytvorit tu spravnu atmosferu, budto atmosferu totalnej depresie /My dying bride/, totalneho smutku /Skepticism/ alebo atmosferu romantickych stredovekych hradov /Haggard,Tristania/.

 

Za zakladatelov doom metalu niektori povazuju prve albumy Black Sabbath, aspon co sa tyka svojou ponurostou.

Prve bandy vznikali zaciatkom 80tych rokov - Trouble, Saint Vitus a nedostizny Candlemass, ktory prispel k vniku nazvu doom metal aj nazvom svojej genialnej platne Epicu doomicus metalicus , hoci niektory nazov pripisuju k skladbe Black Sabbath,Hand of doom.

 

Momentalne za lidra doom metalu je podla mna pravom povazovana skupina My dying bride,ktora s dalsou anglickou skupinou Anathema zaciatkom 90.rokov najvyznamnejsou mierou urcovali smer doom metalu.

 

Doom metal je velmi variabilny hudobny zaner,pretoze su do neho pridavane prvky z dalsich zanrov, takze cisty doom metal mozete pocut naozaj len momentalne v podobe Candlemass,St.Vitus The Obsessed alebo Solitude Aeternus.

 

Casto sa donho pridavaju deathove prvky, hlavne deathovy "hlasok" a tento je pouzivany vo vela bandach, ako napr. My dying Bride, ranna Anathema, Morgion,Orphanage.

 

Najpomalsi z pomaleho doomu je funeral doom /funeral = pohrebny/, vyznacuji sa pomalostou a pochmurnostou az do extremu.Patria tam napr. Funeral,Esoteric,Skepticism.

 

Velmi rozsirenym je spojenie s goth, teda gothic doom, v ktorom je pouzivany klavir a deathove vokaly spajane s normalnym hlaskom nejakej dievciny. Hovori sa im aj beaty and beast metal. Patria tam napr. ranny Within Temptation /The dance, Enter/, ale hlavne Theatre of Tragedy, Trail of Tears,Dreams of sanity alebo Tristania

 

Tiez pozname napriklad atmosfericky doom, v ktorom ide hlavne o atmosferu ktoru dosahuju pridavanim rozlicnych nastrojov, ako syntakov, flaut,husli a pod. Je to s gotic doomom najmiernejsi a deathovy vokal tam vacsinou uz nie je pritomny. Hraju ho skupiny ako Katatonia, 3rd an the mortal,Gathering,Madder Mortem, On thorns I lay a vela inych.

My dying bride - The cry of mankind (The Angel and the dark river)

lyrics

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Helloween mam asi 15 albumov. Povedz, co chces, mozem to niekam hodit

 

Helloween The Best The Rest The Rare mám od spolužiačky, no chcela by som aj iné. Bohužiaľ nepoznám tie albumy, takže mi je to vlastne jedno

 

Máš aj nejaký folkmetal?ja mám len Korpiklaani, ale chcela by som aj dačo nové...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznáte Ainu a Avantasiu? Metalové opery?Ževraj má byť Aina lepšia, ale mne sa to nezdá.... Avantasia sa mi zdá byť taká viac.... :lol: Metalovejšia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

no Helloween priznam sa mam opocuvany po Keeper Of The 7 Keys part II, samozrejme mam aj novsie albumy ale nedostal som sa, nestiham :lol: navyse Kiske sa u mna az privelmi spaja s touto kapelou, niesom ochotny prijat ineho spevaka :)

 

arwiel

 

folkmetal?

 

skus sa pozriet po Skyclad

 

(ja ziadny nemam :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nu-metal je pseudo metalovy styl ktory je vlastne cely popovym gycom.

Vacsina kapiel su vlastne dalsie babky nahravacich spolocnosti, ktorych jedina uloha je vytlct co najviac $$$.

Kapely postradaju hociake inovacne prvky a osobne nevidim rozdiel medzi nu-metalovou skupinou a Britney Spears.

 

Kapely : Linkin Park, SOAD, Korn, Limp Bizkit........

 

Osobne by mi boli lahostajni... keby ich pseudo metal neplznil skoro kazdu metalovu temu na ktoru narazim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov