Skočiť na obsah

Zmeny v pravidlách cestnej premávky


Sniper

Odporúčané príspevky

Niesu to rovnake pripady. V pripadoch B1 a B3 mozes pokracovat rovno, preto by si mal vyhodit smerovku, ak pokracujes po hlavnej vpravo - lebo menis smer jazdy. V pripade A1 smer jazdy nemenis, nemozes ist rovno, preto ani nemusis vyhadzovat smerovku, ked pokracujes dalej v smere po hlavnej.

 

Vyhlaskovo totozne su tie krizovatky len preto, lebo vyhlaska nehovori nic o krizovatkach, ale o smeroch jazdy. To co je skutocne zmena smeru jazdy uz nikde v zakone definovane nieje. Ty si myslis, ze je to kazda zmena smeru vozidla, v tomto nemas v zakone oporu rovnako ako ja, co si myslim, ze to kazda zmena smeru vozidla nie je. Lebo pre mna kazda zmena smeru vozidla nieje zmenou smeru jazdy. Tie krizovatky su rovnake len v tvojom chapani 'zmena smeru jazdy'.

 

Najblizsie k tomu, co zakon chape pod zmenou smeru jazdy bude mat asi vodorovne znacenie prejazdu krizovatkou. Rovna sipka - nemenis smer jazdy. Lomena, zahnuta sipka - menis smer jazdy. Z toho si mozes odsledovat, pri akych tvaroch pojde o zmenu smeru a pri akych nie. Mozno si vsimnes, ze nie, skutocne tie krizovatky niesu iste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 84
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alarm

    12

  • chrust

    11

  • game

    10

  • bobsapp

    10

trochu si mi pomohol....ak je v strede cesty vodorovné značenie, napr. prerušovaná čiara, ktorá oddeluje jazdné pruhy(a to je skoro všade), je to dopravná značka, ktorá hovorí, že (ludovo) ak ju prekročíš, máš dať blinker.Ak idem po hlavnej, neprekročujem ju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este je rozdiel, ci na danej krizovatke si v pozicii. ked by si mal davat lavy alebo pravy blinker

skus sa pozriet na tu istu krizovatku z roznych uhlov (= z ktoreho smeru prichadzas a kam chces ist) a uvidis, ze zdanlivo rovnake krizovatky su naozaj len zdanlivo podobne ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozná vyhláška rozdiel ,medzi križovatkou doprava a dolava? Nie. Termín je len križovatka....

Ja uznávam, že ak by vodič v niektorej križovatke nedal blinker, môže dôjsť k havárii pretože iný vodič nemal dostatok informácii o úmysle toho druhého.

Ja si ale myslím, že jazda po hlavnej ceste nie je zmena smeru jazdy, a tým pádom nie sú jasne definované pravidlá prežitia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vravel tu niekto o tom, ze existuju krizovatky doprava/dolava ? hovorim o odbocovani, resp.smere jazdy

modifikoval som jeden z tvojich obrazkov

Obrázok

predstav si, ze si cerveny

ak chces pokracovat po hlavnej a nedas smerovku, tak by som ta nechcel na tej krizovatke stretnut (ani inde...)

 

ps - pokial zmyslom tvojich prispevkov nie je nic ine, ako poukazat na defekty v pravidlach, tak bud places na nespravnom hrobe (to v pripade, ze mas pravdu), alebo su pravidla v poriadku a ty si ich zle vysvetlujes :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

Ja uznávam, že ak by vodič v niektorej križovatke nedal blinker, môže dôjsť k havárii pretože iný vodič nemal dostatok informácii o úmysle toho druhého.

Ja si ale myslím, že jazda po hlavnej ceste nie je zmena smeru jazdy, a tým pádom nie sú jasne definované pravidlá prežitia.

 

to je presne to, čo som napísal......

Ja neplačem...len hladám riešenie...napr. v tomto prípade, ak by platilo, to, čo som napísal, by vodič idúci po hlavnej ceste nedával blinker, nech by sa cesta klukatila hociako za predpokladu, že modrý chápe vyhlášku rovnako ako červený a je mu jasné, že vozidlo idúce a pokračujúce vo svojom pruhu nemení smer jazdy a dáva mu prednosť. Ak by červený dal blinker do prava, t.j, mení smer jazdy a odbočuje na vedlajšiu, môže pokojne prejsť cez križovatku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

meníš jazdný pruh-nie..... inak by sa dalo povedať ,že aj jazda v zákrute je zmena smeru jazdy

 

no a v tom chápaní je problém, pretože sa znova vrátime na začiatok a zistíme , že nevieme, ako vyhláška chápe definíciu zmeny smeru jazdy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Kaliňák sa vracia k starým móresom ohľadne riešenia prekročenia rýchlosti :

 

Polícia zverejnila zmeny v sadzobníku pokút. Týkajú sa prekročenia najvyššej povolenej rýchlosti.

 

Nový sadzobník pokút je účinný od utorka 24. júla. Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka kladie dôraz na to, aby priestupky riešili policajné hliadky. „Je to skôr protikorupčné opatrenie ako zvyšovanie pokút alebo niečo podobné,“ tvrdí minister.

 

Úpravou sadzobníka sa má podľa polície zrýchliť prejednávanie priestupkov za prekročenie povolenej rýchlosti. "Z psychologického hľadiska je totiž dôležité, aby právny následok priestupku, nasledoval čo v najkratšom čase po jeho spáchaní," doplnil Slivka.

v článku je aj prehľad zmien v sadzobníku pokút platných od 24.7.2012:

http://natankuj.sme.sk/c/6470189/minister-zmenil-policii-sadzobnik-pokut-zaviedol-napomenutie.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako, dodrziavat rychlost treba, ale skutocnost je bohuzial taka, ze policajti meravaju tam, kde im to prinesie najtucnejsi zarobok, a nie tam, kde je to rizikovejsie. Merat 50 pri zjazte z mostu Apollo na Petrzalskej strane neviem nazvat inak, ako vypalnictvo.

'Najlepsie' bolo ked som ich minule videl trielit 50 po chopdniku, len aby dostilhi chlapika co nezastavil na stopke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov