Skočiť na obsah

Ostatné postavy


phersu

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...
  • Odpovedí 36
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • phersu

    11

  • nutrinka

    4

  • chorche

    4

  • valcik

    3

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 1 mesiacom...

Mne sa veľmi páčil kocúr Mosúr z knihy Majster a Margaréta od Michaila Bulgakova. Kocúr, sediaci v kresle s preloženými labami a s cigarou v papuli je dosť bizarná predstava, otcovi sa po prečítaní tejto knihy snívalo o bielej mačke brblajúcej cudzou rečou a chodiacej v našej predsieni na dvoch labkách. Mosúr zatiaľ vedie – bola to veľmi originálna a veselá postavička.

 

Neviem si spomenúť, ktorá postava mi brnkala na nervy v tom negatívnom zmysle slova – keď ma to napadne, vrátim sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som ešte teraz unesená zo Samuela Hamiltona z Na východ od raja... obdivujem jeho činnorodú povahu, čistú myseľ, večný optimizmus a vieru v človeka

 

no na druhej strane boli veľmi veľmi zaujímavými postavami aj Cathy, Charles a Caleb - negatívne charaktery, všetky tri príliš odlišné od okolitého sveta, bez schopnosti citu, s veľkou dávkou nenávisti v srdci, vždy ma fascinovali citovo prázdne až desivé postavy, bez svedomia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa veľmi páčil kocúr Mosúr z knihy Majster a Margaréta od Michaila Bulgakova. Kocúr, sediaci v kresle s preloženými labami a s cigarou v papuli je dosť bizarná predstava, otcovi sa po prečítaní tejto knihy snívalo o bielej mačke brblajúcej cudzou rečou a chodiacej v našej predsieni na dvoch labkách. Mosúr zatiaľ vedie – bola to veľmi originálna a veselá postavička

celá wolandova banda bola skvelá, ale najviac ma fascinoval samotný woland, to bola skvelá postava, nikdy mi nebol satan viac sympatický, celý román som mu fandila :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Michail Bulgakov vytvoril veľmi zaujímavé postavy, to je pravda. :- )

 

ja si pamätám na Polygrafa Polygrafoviča Šarikova, z poviedky Psie Srdce. oveľa sympatickejší mi však bol v psej podobe, ako v tej ľudskej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si pamätám na Polygrafa Polygrafoviča Šarikova, z poviedky Psie Srdce. oveľa sympatickejší mi však bol v psej podobe, ako v tej ľudskej.

Áno, vynikajúca kniha a veľmi pravdivá - sranda, práve teraz som sa chystala, že si ju po dlhšom čase prečítam. Osud psíka Šarika na mňa veľmi zapôsobil a spomínam si, že mi počas čítania stihli aj slzy vyhŕknuť... Ono sa to potom zvrhlo na hotový blázinec, človek nevedel, či sa má smiať, alebo plakať, jedno je ale isté - o tejto knihe som potom ešte veľmi dlho rozmýšľala a tuším nad ňou premýšľam doteraz.

 

nikdy mi nebol satan viac sympatický, celý román som mu fandila

Áno, tento satanáš stál za všetky drobné, spomínam si, ako kázal kocúrovi (myslím, že to bol on - na žiadosť obecenstva), aby odtrhol Žoržovi hlavu, a Mosúr ho samozrejme s najväčšou radosťou poslúchol. No strašné čosi, hotový nón-sens. :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Yossarian /Heller - Hlava XXII /- ako napísal valcik - žiadna pretvárka

Scarlett O´Hara /Mitchell - Odviate vetrom/ - konečne hrdinka, ktorá si je vedomá svojich predností a neváha ich využiť; príjemná zmena po tých, čo sedia doma, vyšívajú, a čakajú na "princa na bielom koni" .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu, nepretvaroval. čitateľ hneď od začiatku vedel, ako na tom vlastne Yossarian je, všetky svoje myšlienky a dôvody prečo klame vyložil veľmi zrozumiteľne a nič nezatajil. aj v okamihu keď tvrdil lekárovi že má "niečo s pečeňou" si (ako čitateľ) presne vedel, na čo skutočne myslí a prečo jedná takýmto spôsobom a vedeli to aj všetci jeho kamaráti. Yossarian sa riadil zdravým ľudským rozumom a všetky nafúknuté reči o hrdinstve, láske k vlasti, povinnosti, zákonoch a predpisoch mu boli ukradnuté, ani sa nesnažil predstierať, že ich berie vážne.

 

pretvarovali sa vojaci, ktorí sa tvárili ako hrdinovia. síce neklamali lekárov, ale pretvarovali sa pred kamarátmi aj sami pred sebou. :-)

 

Yossarian veľmi jednoducho a priamo priznal svoj strach a snažil sa za každú cenu vyhnúť situáciám, v ktorých mu išlo o život. spomínaš si na jeho rozhovory s Orrom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neviem, čím to je, ale vždy, keď mám namierené do knižnice, začnem premýšľať o tej istej osobe, o Gatsbym. nad tým, prečo som si ho tak obľúbila, prečo ma tak tá postava fascinuje, koľko obetoval pre lásku, čo všetko pre ňu dokázal, hmla nad jeho osobou a ľahostajnosť, s akou takmer všetci prijali jeho smrť... 

 

musím ho sem zaradiť ako svoju obľúbenú postavu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taktiež musím pridať ďalšieho obľúbenca a to je Dick Shelton z Čierneho Šípu taký nerozvážny unáhlený mladík ale prekvitajúci silou a odvahou proste ako ja :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov