Skočiť na obsah

Ostatné postavy


phersu

Odporúčané príspevky

Písali ste už svojich obľúbených detektívoch.

Teraz napíšte svoje ostatné obľúbené postavy, alebo ktoré sú vám niečim sympatické.

 

Napíšte aj čím sú vám sympatické, čo pre vás znamenajú. U menej známych postáv napíšte aj kto sú.

 

Môžete aj napísať neobľúbené, nesympatické alebo dokonca nenávidené postavy.

Prosím Vás píšte iba o knižných hrdinoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 36
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • phersu

    11

  • nutrinka

    4

  • chorche

    4

  • valcik

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Faramir. Je to knizna postava, tam bol vykresleny skutocne dobre. Je to vyslovene kladny hrdina s velkou ochotou pocuvat, velkou ochotou zdokonalovat sa v poznatkoch, pritom zaroven schopny vojvodca, ale velmi rozvazny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedina postava co ma teraz napada je Severus Snape :) je dost mozne ze som si ho trochu zidealizovala, ale po precitani mnozstva fanfiction pribehov, kde je Severus vykresleny naozaj briliantne (lepsie nez u JKR) tak som si ho proste zamilovala :lol: Je ironicky, tajomny, nepristupny a vo vnutri nie taky zly ako sa na prvy pohlad zda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ho mám tiež rád aj keď mi dosť krát lezie na nervy, ale pochybujem že je zlý a tá jeho tajomnosť tá je na ňom najlepšia. Hagrid je tiež skvelý hlavne jeho dobré srdce.

 

Ja ho mám tiež rád aj keď mi dosť krát lezie na nervy, ale pochybujem že je zlý a tá jeho tajomnosť tá je na ňom najlepšia. Hagrid je tiež skvelý hlavne jeho dobré srdce.

 

Ešte aj Dumbledora mám rád kvôli jeho inteligencii a predvídavosti, keď v 6. diele zomrel tak sa mi zrútil celý svet som bol s toho fakt sklamaný. Si pamätám, že som vyšiel z izby smutný a mama, že čo ti je a ja, že Dumbledor zomrel ona na mňa pozrela ako na magora a začala sa smiať tak som jej povedal, že je bezcitná a odišiel som :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

grof D od Brama Stokera /kniha Dracula/

 

srsi z neho eroticno, ale i tajomno

 

ked som citala prvykrat, bola som v napäti, ale v takom tom, hmm....ze som hltala kazde nove obratenie stranky

nevraviac, ze knihu som precitala min 5krat :lol:

 

ja som taky "uchyl" do upirov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, Snape je aj moj oblubeny hrdina - tak nejak sa jeho verbalna agresivita zlucuje s tou mojou (jaaaaj, keby sme sa stretli, to by bol ping-pong). Dlhe roky som mala rada Andrzeja Kmicica z Potopy - tiez sa velmi nevedel vpratat do koze...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ja mám rada Snapa, neverím, že spravil to, čo spravil /a just nespravil :lol: /

 

ale mojou najobľúbenejšou postavou je Edmond Dantes = gróf Monte Cristo...je to z mojej obľúbenej knihy Gróf Monte Cristo a zbožňujem na ňom všetko, od jeho nezlomnosti, napriek všetkému, čo si v kobkách vytrpel, po tú nezničiteľnú túžbu po pomste. úplne dokonale mal všetko premyslené...a bol nechutne bohatý :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No velebenie Snape by mohlo skončiť a napíšte aj ostatných. :lol:

 

Fest dobrý je Hamlet som to prečítal tri razy po sebe kvôli jemu a hlavne jeho rozhovory s Oféliou:

 

HAMLET

Slečna, smiem sa ti položiť do lona?

OFÉLIA

Nie, princ.

HAMLET

Mal som na mysli položiť hlavu do tvojho lona.

OFÉLIA

To smiete, princ.

Hamlet si ľahne k jej nohám.

HAMLET

Ty si myslíš, že som mal na mysli dáku nízkosť?

OFÉLIA

Nič si nemyslím, princ.

HAMLET

To je krásna predstava — ležať dievčaťu medzi nohami.

 

.....

 

OFÉLIA

Celkom zastúpite chór, princ.

HAMLET

Vedel by som komentovať aj hru medzi tebou a tvojím milým, keby som dovidel na motúziky, za ktoré ťa ktosi poťahuje.

OFÉLIA

Ste ostrý ako britva, princ.

HAMLET

Veru by si sa nastonala, kým by si mi tú britvu otupila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Faramir. Je to knizna postava, tam bol vykresleny skutocne dobre. Je to vyslovene kladny hrdina s velkou ochotou pocuvat, velkou ochotou zdokonalovat sa v poznatkoch, pritom zaroven schopny vojvodca, ale velmi rozvazny.

Faramir :) z celeho Tolkienovho diela moja naj naj postava.Najviac sa mi pacilo,ze nepodlahol lakadlu v podobe prstena,ako si napisal bol mudry a rozvazny. :lol:

 

 

jeej, fanklub Snapea ;)

heh,rada sa pridam :) Snape je dokonaly(nesmie na konci zomriet nesmie a just nesmie-inak si to Rowla odskace ;) )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z knižných Potteroviek je to tiež Snape, ale taktiež aj Sirius a Kreacher/ten domáci škriatok v dome Blackovkov/...

Z filmových Potteroviek jednoznačne Lucius Malfoy...

 

Z Artemisa Fowla Domovoi Butler, ten osobný strážca...

 

Z pána prsteňov Eowyn, Aragorn, Arwen, Faramir a samozrejme Smeagol a Gollum...

 

Z Hobita Bilbo...

 

Zo Silmarilionu Niniel a Túrin...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemesis: Prva pozitivna kritika na moju adresu na tomto fore po dlhej dobe? Dakujem! Tak to citim, tak to bolo v knihe, taky je Faramir.

phersu: Ale ano, "Hej Tom Bombadil, len si pozor daj..." Ano, vesely muzik, pravdepodobne Maia, kuzla sa ho netykali. Len aj v knihe mal malo priestoru. Este v Hobitovi bol Meded, ci ako sa volal ten dobry medvedodlak, ten narobil dost uzitocnych veci pre dobrych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jo ten medvedí muž bol perfekt :lol:

Hmm to je fakt že Tom tam bol málo sakra vždy keď je niekde taká dobrá postava tak je iba chvíľu a zrazu nič.

 

 

ARWIEL

 

Kreacher ten bol dobrý svojím spôsobom ako pristupoval k Harrymu hlavne keď mu dal na narodeniny balíček plný červíkov :) aj Dobby bol skvelý hlavne vo filme ako si stále hlavu trieskal lebo sa musel trestať skoro som skapal od smiechu a tie hlášky Dobby si za to prežehlil ručičky :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Hermiona a Sirius Black. Hermiona... je múdra, bez nej by bol Harry dávno v... teda... Dead... Tuhý ako... ;-)

Sirius Black, je mi dosť sympatický. Aj keď určite som si ho nepredstavoval ako vo filmoch. Všade samé tetovanie. :lol:

A ešte Pug, ale toho asi nikto nepozná. Zo siroty, záchranca princeznej, a najmocnejší čarodejník. Skrátka super knihy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tu su niektori z mojich favoritov, poradie neplati: :lol:

 

Michael Corleone /M.Puzo - Krstny otec/ - to, ako kracal neovplyvneny okolim svojou cestou

Yossarian /J.Heller - Hlava XXII/ - jeho humor, ziadna pretvarka a hra na hrdinu

Maly Princ /A. de Saint - Exupery/ - uprimnost, zvedavost a kamaratstvo, ktore postavil nad vsetko ostatne

 

ale aj Chinasky /Ch.Bukowski/, Jean Valjean /V.Hugo - Bedari/ a mnoho dalsich, neviem presne povedat, ktora postava je mojou oblubenou. ich osudy som sledoval vzdy s rovnakou radostou, napatim i smutkom, prezival som ich pribeh a tesim sa na dalsie, ktore zatial nepoznam. ..ale stale sa mi zda, ze som na niekoho doleziteho zabudol, urcite sa sem este vratim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov