Skočiť na obsah

Čo je to za knihu?


Andulqa

Odporúčané príspevky

raz, je to uz par rokov dozadu som citala jednu knihu, velmi sa mi pacila, nebola to kniha niecim vynimocna, obycajny thriller...potom som par rokov zila v tom ze je to kniha od Roberta Ludluma - Prometheova lest, ale pred par mesiacmi som si povedala ze si to este raz precitam a na moje prekvapenie som zistila ze to nie je ono :lol:

 

odvtedy si marne lamem hlavu nad tym, co to bolo za knihu, ale nic mi nenapada, skusala som to aj nejako vyhladat, ale bez uspechu, pamatam si len strucne obsah, ziadne meno ani nic :)

 

 

takze strucny obsah:

 

Kniha zacinala tak, ze jeden chlap zil v Portugalsku (ja si to takto pamatam, ale mozno to nebolo portugalsko) a hned v prvej kapitole ho chytili policajti, lebo on kedysi v minulosti ukradol velmi vela penazi (mari sa mi ze to bolo aj niekolko desiatok milionov dolarov). Zavru ho do vazenia a zacne sa proti nemu sud, kde sa vlastne aj vysetruje co sa stalo a kde su teraz tie peniaze. On je obvineny z dalsich veci. Lenze cele je to plne zvratov, je obzalovany aj z vrazdy ale v priebehu vysetrovania sa zisti ze v skutocnosti v truhle kde malo byt nejake telo nikto nie je a on nikoho nezabil. S tym chlapom sa obcas spoji nejaka zena, ktora mu pomaha a ona vie kde su peniaze. Konci to tak ze sud ho nakoniec uzna nevinnym a asi 3/4 z tych penazi ktore ukradol si moze nechat. Nakoniec totiz vysvitlo, ze ten chlap si to vsetko takto naplanoval a dal sa naschval chytit, aby sa uz nemusel skryvat. Ale ta zena ho podvedie a s peniazmi utecie prec.

 

netusite niekto co by to mohlo byt za knihu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto by mali byť knihy Roberta Ludluma :

 

KNIHY ::

 

 

Altmanův zákon (Domino)

Amblerova výstraha (Domino 2006) NOVINKA

Bourneův mýtus

Bourneova totožnost (Bourne Identity)

Cesta do Gandolfa (The Road to Gandolfo; Talpress 1993, přel. Tomáš Hrách)

Dědictví Scarlattiů (The Scarlatti Inheritance; Talpress 1994, přel. Tomáš Hrách)

Holcroftofa úmluva (Holcroft Covernant, Domino)

Jansonův rozsudek ( Domino, 2004)

Matareseův kruh (Domino)

Mozaika Parsifal (The Parsifal Mosaic; Talpress 1993, přel. Tomáš Hrách)

Operace Tortugas (The Rhinemann Exchange; Athena 1993, přel. Daria Dvořáková a Nina Klevisová)

Operace Akvitánie (Aquitanie Progression; Domino, 2003)

Pandořina skříňka (Domino)

Pařížská hrozba (Domino)

Projekt Kassandra (Domino)

Prometheova lest (Domino)

Protokol Sigma (Domino)

Spiknutí škorpionů (Domino)

Strážci Apokalypsy (Apocalypse Watch; Domino, 2003)

Tristanova zrada (Domino 2005)

 

 

http://detektivky.bestfoto.info/ludlum.html

 

neviem ti ináč poradiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja myslim ze to vobec nie je od ludluma, len som myslela ze ci to nahodou niekto necital....ja som uz aj predtym tak namatkovo prezrela jeho diela, ci som si to nepomylila, ale nenasla som tam nic taketo :lol:

 

 

asi nikdy nezistim co to bolo za knihu, ked si pamatam len taketo utrzky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Počkaj, tiež mi to pripadá ako niečo zo série od Ludluma o Bourneovi? Spýtam sa nejakých ľudí, nehádž flintu do žita.

Možno zistím čo to je. A bolo to knižka v češtine? Alebo v Slovenčine?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

takze strucny obsah:

 

Kniha zacinala tak, ze jeden chlap zil v Portugalsku (ja si to takto pamatam, ale mozno to nebolo portugalsko) a hned v prvej kapitole ho chytili policajti, lebo on kedysi v minulosti ukradol velmi vela penazi (mari sa mi ze to bolo aj niekolko desiatok milionov dolarov). Zavru ho do vazenia a zacne sa proti nemu sud, kde sa vlastne aj vysetruje co sa stalo a kde su teraz tie peniaze. On je obvineny z dalsich veci. Lenze cele je to plne zvratov, je obzalovany aj z vrazdy ale v priebehu vysetrovania sa zisti ze v skutocnosti v truhle kde malo byt nejake telo nikto nie je a on nikoho nezabil. S tym chlapom sa obcas spoji nejaka zena, ktora mu pomaha a ona vie kde su peniaze. Konci to tak ze sud ho nakoniec uzna nevinnym a asi 3/4 z tych penazi ktore ukradol si moze nechat. Nakoniec totiz vysvitlo, ze ten chlap si to vsetko takto naplanoval a dal sa naschval chytit, aby sa uz nemusel skryvat. Ale ta zena ho podvedie a s peniazmi utecie prec.

 

netusite niekto co by to mohlo byt za knihu?

Síce je to už trochu dosť dávno, čo si sa o tú knihu zaujímala, ale nedá mi to...nie je to náhodou John Grisham - Partner?

 

Obsah :

Patrick Lanigan bol mladým spoločníkom v poprednej právnickej firme. V jednu mrazivú zimnú noc však Patrick zahynul pri nehode v horiacom aute. Keď ho pochovávali, jeho truhla obsahovala iba kôpku popola. Patrick zobďaleč pozoroval svoj vlastný pohreb. O pár týždňov neskôr zmizla z jeho bývalej firmy obrovská suma peňazí. Od tej chvíle nikto nepochyboval, že Patrick žije. Po dlhom pátraní ho našli a mučili, aby im prezradil, kde sú peniaze. To však nevedel ani on sám, pretože jeho priateľka Eva ich na jeho pokyn predisponovala na kontá, ktorých čísla mu neprezradila. Klbko starostlivo naplánovaných podvodov, korupcie a intríg sa začína rozmotávať.

 

-nebolo to Portugalsko, ale malé mestečko v Brazílii, pri hraniciach s Paraguajom. To, čo si z toho pamätáš vyzerá ako táto knižka... bola by to až priveľká náhoda, keby boli dve tak podobné knihy :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Zdravim vsetkych!

 

Chcem mamke na vianoce kupit knihu, o ktorej stale basni. Bohuzial neviem kto to napisal a ani ako sa vola :-(. A preto potrebujem vasu pomoc.

 

Malo by ist o nejaku dobrodruzno romanticku knihu, ktorej dej by sa mal odohravat na Kamcatke niekedy o obdobi predaja Aliasky amikom. Teda rok 1867 alebo tak nejako. A poslednu vec ktoru o knihe viem je, ze hlavny hrdina je najaky rusky obchodnik alebo nieco take.

 

Dakujem vsetkym za pomoc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Neviem si spomenúť na autora ani názov jednej knihy zo stredoškolských osnov (nebolo to ako povinné čítanie sa mi zdá, len spomenuté k autorovým dielam), intenzívne na to už pár dní myslím a chcem prečítať...

 

 

Je to nejaký slovenský autor, myslím, že dokonca ešte žijúci, prípadne z obdobia posledných 50 rokov, názov knihy je viacslovný, buď novela alebo román. O samotnej knihe sme si kedysi na gympli hovorili, že je to ťažko čitateľná vec, nechronologický dej, celá kniha sa javí ako schizofrenický autobiografický výjav bez zjavného hlbšieho zmyslu.

 

(nie som si istá, či tá interpretácia celkom sedí, je to už pár rokov, ak by ste mali niekto akékoľvek tipy - sem s nimi, akonáhle uvidím, spomeniem si n to :lol: )

dikä

 

edit: až teraz som všimla, že je tu aj téma: Čo je to za knihu?

tak sor, patrí to tam...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neskusala si si pozriet zosity z gympla? ja teraz prezeram moje, ale nejak ma ine nanapada...

práve preto, že neviem vôbec, kde by sa tie moje zošity mohli nachádzať som to sem hodila, dúfala som, že sa nájde podobný poctivec, čo odkladá, ale na rozdiel odo mňa si aj pamätá, kde :lol:

 

ale napriek tomu, že zošity som nenašla (schovala som ich asi až moc dobre), trklo ma a je to:

Mitana - Hľadanie strateného autora

Hľadanie strateného autora (1991) je ukážkou postmodernej literatúry so všetkými atribútmi, ktoré k takémuto písaniu patria – od použitia princípu žánrovej koláže a medzitextového nadväzovania (príbehové zložky sa striedajú s esejistickými, nájdeme tu texty vložené do iných textov) až po sebareferenčné odkazovanie textu, v tomto prípade odkazovanie na samého autora, ktorý sa vraj stratil.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nó veď to, že dosť možné, že sa mi to ukotvilo nie celkom zodpovedajúco skutočnosti... dávno to už je, ksakru, zlaté stredoškolské časy, keď ešte pamäť slúžila :lol:

 

ale dik aj za Zázračnicu, nevyzerá tiež zle :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Síce je to už trochu dosť dávno, čo si sa o tú knihu zaujímala, ale nedá mi to...nie je to náhodou John Grisham - Partner?

 

Obsah :

Patrick Lanigan bol mladým spoločníkom v poprednej právnickej firme. V jednu mrazivú zimnú noc však Patrick zahynul pri nehode v horiacom aute. Keď ho pochovávali, jeho truhla obsahovala iba kôpku popola. Patrick zobďaleč pozoroval svoj vlastný pohreb. O pár týždňov neskôr zmizla z jeho bývalej firmy obrovská suma peňazí. Od tej chvíle nikto nepochyboval, že Patrick žije. Po dlhom pátraní ho našli a mučili, aby im prezradil, kde sú peniaze. To však nevedel ani on sám, pretože jeho priateľka Eva ich na jeho pokyn predisponovala na kontá, ktorých čísla mu neprezradila. Klbko starostlivo naplánovaných podvodov, korupcie a intríg sa začína rozmotávať.

 

-nebolo to Portugalsko, ale malé mestečko v Brazílii, pri hraniciach s Paraguajom. To, čo si z toho pamätáš vyzerá ako táto knižka... bola by to až priveľká náhoda, keby boli dve tak podobné knihy :lol:

 

 

Radsej neskoro ale predsa!

 

To je ono!! Normalne neverim, ako to ze som si tento prispevok nevsimla skor?? :) Dakujem :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ahojte,

 

potrebovala by som zistiť meno autora a knihy.. jediné, čo viem je, že tá kniha bola fialová a v strede bol zelený scarabeus, názov obsahoval tiež slovo "scarabeus" a mal aj nejaký prívlastok myslím (zelený,posvätný,...). bolo to o dvoch ľuďoch, ktorí sa vždy našli v každom ďalšom prežitom živote, a vždy sa dali dokopy.. vždy sa aj podobne volali.

 

to je všetko, čo viem.. dostala som tú knihu asi pred 12timi - 15timi rokmi ako malá a už roky ju hľadám a nemôžem ju nájsť nikde, kde by mohla byť.. a chcela by som ju zohnať, jednak pre mňa, a jednak pre kamarátku, ktorej zomrel v lete priateľ a nevie sa s tým zmieriť..

 

ďakujem!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pls, neviete náhodou, kto napísal knihu Štvrtá kráľovná či tak dajako sa to volalo? Bolo to o mladej žene, ktorá odišla za lepším životom loďou, lenže túto loď zajali piráti či kto, a tí predali tých ľudí do otroctva, ale túto ženu predali nejakému šejkovi do háremu. Tam si jej všimol človek, ktorý ju odovzdal trpaslíkovi, ktorý zodpovedal za nové ženy pre toho šejka, a snažil sa ju spolu s nejakou babou pripraviť na úlohu favoritky. Podrobnosti už si nepamätám, len jeden dôležitý fakt - zaľúbila sa do toho trpaslíka, a ostala s ním tehotná. Bála sa, aby aj to decko nebolo trpaslík, lebo to by znamenalo jej smrť. Baba, ktorá mala favoritky na starosti, pobadala, čo sa deje, lebo mala oči všade, a chcela jej urobiť potrat, vediac, že to nemôže byť šejkovo - mala presný prehľad o tom, kedy kto s kým...atd. neviete, ako sa to presne volalo a kto to napísal? Google mi vôbec nepomohol to nájsť...

vopred díky!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Hľadám knihu

 

Zdravím....

zháňam knihu, o ktorej mi vravel môj priateľ bohužiaľ s ním už niesom v kontakte tak sa obracám na Vás.

no v skratke viem že to nie je obyčajná kniha, ale niečo na štýl vymývania mozgu, vravel mi že po vžití sa do knihy pocitil ako sa zmenil, prestal citiť strach a stratil autoritu voči hocikomu

dalej viem ze v knihe sa hovori že sa na ludí nemáme pozerať ako na človeka ale ako na biomasu, ktorá nerozpráva ale proste vydáva nejaký zvuk, ďalej že neexistuje dobro a zlo, nežijeme pre niečo ale len pre daný okamih

ďalej sa v tej knihe rozoberá že ludstvo sa delí do troch skupín a to: ovce, pastieri, psy a vlci. a niečo na ten štýl že ovce sú obyčajný ľudia ktori iba počuvaju prikazy, pastieri sú ľudia, ktorí už vydavajú rozkazy.... a dalej si uz nespomeniem......

ak by sa Vám podarilo nejakým spôsobom nájst tu knihu bol by som Vám veľmi zaviazaný :) ďakujem. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takýchto kníh sú mraky, ale toto vyzerá byť ešte väčší vyplachovací zázrak, než ostatné ... z tejto knihy celkom iste študujú personalisti a vysokoempatickí manažéri, zrejme -_-

 

p.s.

nečítam takéto knihy, neviem čo to je, a vyzerá to tak, že ani nechcem vedieť :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hľadám knihu

 

Zdravím....

zháňam knihu, o ktorej mi vravel môj priateľ bohužiaľ s ním už niesom v kontakte tak sa obracám na Vás.

no v skratke viem že to nie je obyčajná kniha, ale niečo na štýl vymývania mozgu, vravel mi že po vžití sa do knihy pocitil ako sa zmenil, prestal citiť strach a stratil autoritu voči hocikomu

dalej viem ze v knihe sa hovori že sa na ludí nemáme pozerať ako na človeka ale ako na biomasu, ktorá nerozpráva ale proste vydáva nejaký zvuk, ďalej že neexistuje dobro a zlo, nežijeme pre niečo ale len pre daný okamih

ďalej sa v tej knihe rozoberá že ludstvo sa delí do troch skupín a to: ovce, pastieri, psy a vlci. a niečo na ten štýl že ovce sú obyčajný ľudia ktori iba počuvaju prikazy, pastieri sú ľudia, ktorí už vydavajú rozkazy.... a dalej si uz nespomeniem......

ak by sa Vám podarilo nejakým spôsobom nájst tu knihu bol by som Vám veľmi zaviazaný :) ďakujem. :)

 

Clovece ty riadne psycho knihy zhanas,az mi to dych vyrazilo pri citani toho textu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja keď som ho počúval, tak len so zatajeným dychom a hltal som každé jedno slovo, práve preto si to pamätám tak dôkladne a dobre... proste dovtedy som neveril, že kniha dokáže zmeniť človeka a tá predstava je fantastická podľa mňa ak sa chce človek zmeniť(aj keď sa vraví buď sám sebou) ..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že kniha len tak nezmení človeka

keď je človek pripravený pohnúť so svojím životom, dokáže pomôcť ktokoľvek a čokoľvek, a akýkoľvek scientologický či manažérsky seminár či brainwashing herbalife, aby skončil s vymytým mozgom

... táto kniha aj s prehnane silnou reakciou tvojho kamaráta na to vyzerá až priveľmi ... skôr by som sa obávala následkov takéhoto čítania na nepripraveného čitateľa, veľmi vážne ...

pohnúť so životom neznamená stratiť rozum a pozerať na ostatných ľudí ako na biomasu, minimum je to podivná kniha, podivnejšia, než plejáda ďalších z podobného súdka ... tie aspoň viacmenej chcú človeka urobiť sebavedomejším a vedieť sa predať, keď už ...

 

len netreba zabudnúť, že sú tam teda spomínané aj ovce, aj pastieri, aj vlci ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov