Skočiť na obsah

Hudba a nálada


arwiel

Odporúčané príspevky

vplýva hudba na vašu náladu?

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

hej

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

určite áno

- hudba ktorú mám rád, je jedno či pokojná alebo dynamická

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

- braky má dokážu rozčúliť, ale náladu mi isto nepokazia

 

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

dM, recoil, front242, nitzerEBB, rišo muller

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

keď počúvam LiveHere alebo MonstersTOUR

to sú veľmi silné spomienky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

a strašne moc

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

jedine zlepšiť. KoRn

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

to čo dokáže to nepočúvam takže v podstate ani nie

 

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

ani neviem ako sa volajú

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

tých je veľa napr. Nirvana - Come as you are

Metallica - One

KoRn - Right Now, Blind

Andrea Bocelli - Vivo Per Lei

tie sú asi najsilnejšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

Jasňe.

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

Dokáže. Hocičo, čo mám rada.

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

Hej, tie komerčné... veď viete čo.

 

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

Rihaňa a ten jej hlas uaaa

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

A koľko... včera som si spomenula na Queens of the stone age - Mosquito song alebo I think I lost my headache

Black Sabbath - Mr Crowly, S.I.N., See You On The Other Side

Kiss - Detroit Rock City

Metallica - Whiskey in a jar

Scorpions - Wind of change

 

A veľa iných, tieto ma teraz napadli... Ešte pár SK hip - hopových vecí je pre mňa veľmi asociatívnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

*Bezpochyby!

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

*Samozrejme, ale musi to byt melodic trance, to je fakt ten spravny narez!

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

*Dokaze, ale okamzite to riesim preplachnutim usnych bubienkov kvalitnym trance. Aka? No, predovsetkym nejake depresivne shity.

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

*Takze naplno? Dobre. Tiësto je univerzalny liek, ale najvacsia naladovka je Theme from Norefjell. Potom Oakenfold: Southern Sun, Darren Tate: Prayer for a god (LUBIM, LUBIM, LUBIM!!!), Darren Tate: Let the light shine in, Paul van Dyk: AVENUE!!! Balearic Bill: Destination Sunshine (Magikal Remix), Evo: Sound of Drums, Rank1: Beatz at Rank1 dot com, ARIA ONE: WILOW (Magikal remake)...

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

*Nazareth: Love hurts. Joooj, to boli casy....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nechce sa mi na vsetko odpovedat po castiach, tak len tolko... zmenit ani nie, ale ked ju mam zlu vie mi ju este zhorsit a ked dobru, tak este viac zlepsit :lol: Ja vlastne vacsine pesniciek, co mam a pacia sa mi, neviem ani nazov. Ale oblubenu mam aj tak uz roky I dont wanna miss a thing od Aerosmithu :) Spomienky asi pri Behind blue eyes, lebo som ju pocula 20x za den na tom najsuper lyziarskom :) a je ich aj viac, no takto z fleku ma nic nenapada....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

::::ano a dost

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

:::dokaze, ak mam depku a pustim nejaky song ktory vo mne rozhybe kazdy sval, tak potom hej...

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

:::ani nie...kedze taku nepocuvam

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

:::ano....

:::neviem preco, ale ked pocujem Jamesa Blunta, you are beautifull...rozplacem sa,automaticky,bez predchadzajucich myslienok....evokuje to vo mne spomienky na mojho kamarata, vojaka, ktory pred rokom tragicky zahynul

:::a v tomto obdobi celkovo, vsetky songy so smutnejsou tematikou vo mne vyvolavaju spomienky na krasne chvile stravene poslednych 6mesiacov....na chvile,ktore bohuzial skoncili

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

nie, len zosilnuje tie pocity, ktore uz mam.

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

iba umocnit - konkretne pesnicka Dune - Hand in Hand

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

tiez iba umocnit - Elan - Stuzkova, Forrest Gump - Suite (Alan Silvestri), OST Requiem for a Dream

 

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

viacmenej je vela takej hudby, o riadok vyssie som uviedol len pesnicky, ktore to robia najradikalnejsie. takto ma ovplyvni Elan, Moby, temny d'n'b, teraz mam jednu pesnicku so 4mi tonmi, techno je to, ale ako to nazval kamos "tie styri tony vyuzili ako zlato" a potom to aj dokaze vplyvat na psychiku (je to skor z tych temnejsich melodii ... konkretne Robert Natus & Arkus P - Vampires)

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

Stuzkova ... potom Because The Night ... a co ja viem co este ... Christmas od Beatles ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vcera mi jedna "hudba" urobila taku naladu, ze som sa zdvihol a zmizol, ja si usi nicit nenecham, dobre som sa pri tom nastval, kamos musel vysvetlovat veci za mna, potom, ked ta sprostost dohrala, som sa vratil. Ano, su aj horsie veci, ako hip-hop, aspon na chvilu ho dokazem pochopit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vplýva hudba na vašu náladu?

výrazne

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

Dokáže. Ambient a všetky podobné štýly

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

Takú nepočúvam

 

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

Direct 2 Brain - Air, Direct 2 Brain - Serenity, Direct 2 Brain - Space Nostalgia, Direct 2 Brain - The World around me, Direct 2 Brain - Waves, Eclipse - Horizon, Explora - Brainwaves, Explora - Tranquillity, Lens Flare - Canopy, Lens Flare - Life Essence, Lens Flare - Reflections, Lens Flare - Time to Think, NeXuS - We'll be there, Randomity - Desire Controller, Realogic - U-Boat, Soundsphere II - Galactica, Sunrise - Egypt, Sunrise - Mystical Sequence, Synopsis - Mystical Advise, Synthadelic - Sy, Synthadelic - Yes, U.P.I. - Brainstrom, U.P.I. - Escape from Confusion, U.P.I. - The Space Mountain... to je len veľmi stručný zoznam na ktorý som si dokázal momentálne spomenúť.

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

Direct 2 Brain - Space Nostalgia, Lens Flare - Life Essence, Synthadelic - Yes, U.P.I. - Escape from Confusion :lol: :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

u mňa skôr nálada vplýva na hudbu, akú si pustím a nie naopak. keď mám radosť, tak si tú radosť podtrhnem niečím, keď mám depku, tak si tú depku podtrhnem /tuto veľmi konkrétne používam Radiohead :lol:/, keď som zahĺbená, tak to potrebujem niečím hudobným potvrdiť. ak sa mi nálada zmení vďaka hudbe, tak je to zväčša spomienkami, ktoré vo mne tá hudba vyvoláva, alebo na aké myšlienky ma privádza. keď som smutná, nesnažím sa pustiť si nejakú veselú hudbu, keď mám radosť a počujem hudbu na depku, nevyvolá to vo mne automaticky nejaké smutné nálady, ale zas pri takýchto protichodných veciach sa skôr sústredím na hudobný dojem a emócie, čo vo mne vyvoláva, keď zas chcem podrtrhnúť svoju náladu hudbou, tak sa sústreďujem viac na seba a na svoje pocity a dojmy

 

už ani nasrať sa neviem, keď počujem nejakú hovadinu, odkedy chodím na výšku a v bare pri škole jukebox pravidelne strieda helenku vondráčkovú s nejakými balkánskymi diskoblbinami :)

 

no neviem, či sa to dá pochopiť, lebo keď to tak po sebe čítam, tak aj ja mám problém rozumieť, čo som chcela povedať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu? ............... skôr by som povedal že podľa nálady počúvam hudbu takú a takú ................

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší? ..................... ak mám zlú náladu a snažím sa ju zlepšiť tak si potrebujem pustiť dačo tanečné z 90 rokov

dokáže vám ju zhoršiť? aká? ....................... dokáže mi zhoršiť náladu, hlavne keď som vonku v bare a soplač púšťa ten jej úžasný hip - hop

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy? .................... no tu je to viac menej jedno záleží iba od štýlu hudby

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad? ................... tých je veľa ale spomeniem pár je to od Tublatanky - Loď do neznáma, od Teamu - Reklama na ticho a od Abby - Dancing Queen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vplýva hudba na vašu náladu?

Áno vplýva, ale väčšinou počúvam hudbu takú na akú mám ja náladu práve.

 

dokáže vám ju zlepšiť? aká hudba vám ju zlepší?

Občas dokáže aj zlepšiť, ale často mi ju ešte viac zhorší. Keď mi je blbo počúvam melancholickú hudbu so smutnými textami, takže potom mi býva ešte blbšie. A zase keď mi je super tak počúvam veselé songy, a tým si moju náladu dobrú ešte viac podčiarknem.

 

dokáže vám ju zhoršiť? aká?

Ale jasne že dokáže. V každom prípade taká, ktorú neznášam a niekto si ju ešte nasilu pustí a začne si spievať :lol:

 

ktorí interpréti? alebo len konkrétne songy?

Ja mám najradšej Somewhere over the rainbow - to vždy pomôže!

 

máte také pesničky, ktoré vo vás vyvolajú spomienky? ktoré napríklad?

Áno, sú aj také. Napr. Zvonky štěstí mi pripomenú náš gympel, a zase Money Money Money mi vždy pripomenie vysokú školu. A samozrejme sú ešte aj ďalšie songy čo mi niečo pripomínajú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hudba na moju náladu nevyplýva, skôr naopak, moja nálada vplýva na to, akú hudbu si vyberiem..

v podstate ako písala nutrinka... hudbu využívam len na zdôraznenie mojej nálady..

čo sa týka "spomienkových" skupín (resp. pesničiek) tak tých je veľa.. vyhráva asi Elán, ktorý u nás doma otec hojne počúval..je to prakticky jediná skupina, ktorú si pamätám, že by u nás niekto púšťal.. takže Elán mi pripomína otca... Nightwish zase brata.. no, to sú také dve moje nostalgické kapely..

potom už by som len vybrala jednotlivé skladby..čo mi pripomínajú také "jednorázové" udalosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 5 mesiacmi...

premýšľala som, ako som na tom bývala.

vlastne ani neviem. kedysi áno. som mala jednu dve tri pesničky, ktoré boli moje. to bolo dávno. potom sa to zmenilo na nostalgiu ... jedna dve pesničky trvajú doteraz, z veľmi osobných dôvodov.

potom prišli roky, keď som bývala preč, a počúvala rádio krajiny, po ktorej sa mi cnelo.

potom sa veci akosi utriasli, menilo sa kdečo, zmenili sa spoločné posedenia pri hudbe, a spolu s posedeniami, ktoré stratili čaro, som prestala spievať aj počúvať hudbu ...

už roky - nikdy mi nenapadne pustiť si nejakú hudbu len tak pre hudbu, ale to nie len ja, proste akosi aj rodina. veža či prehrávače sa u nás uživili za posledných veľa rokov na chvíľu, potom zakapali.

 

dnes počúvam to, čo mi niekto pošle, odporučí, občas. občas príde čosi mailom. strašne zriedkavo.

ale nie vždy mám práve náladu. niekedy sa bojím, čo pod linkom nájdem, a váham, niekedy celé dni, nepotrebujem hudbu.

potom naberiem odvahu, a zistím, že je to krása takmer zabudnutá, zasunutá hlboko kdesi v spomienkach, zvyčajne, a postnem ju sem, nech si ju užije každý ...

niekedy si pozriem ďalšie, ktoré s ňou súvisia, a potom som hudbou naplnená na dlhý čas. veľmi dlhý čas. ale len pri určitej hudbe ... musí to byť Hudba, a musím byť naladená.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi sa mi páčili ľudové ruské piesne a aj teraz si niektoré rád vypočujem. Určité obdobie sa mi páčili skladby Vangelisa, asi tak každá tretia na CD.

Teraz už hudbu nevyhľadávam, ale náhodne si rád vypočujem niektoré skladby írskej speváčky Eni (neviem to poriadne napísať), lebo majú v sebe čosi zvláštne.

Napriek tomu, že vojenské pochodové piesne vyslovene neznášam, nedávno ma prekvapilo, že sa mi veľmi páči :

"Pieseň.27.divízie", ktorú je možné nájsť na mojevideo.sk. Je tam aj zopár iných zaujímavých ruských vojenských piesní, napríklad "Talianočka 2"

Skúsim dať odkaz na moje video.........http://www.mojevideo.sk/video/db0b/piesen_27_divizie.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Našiel som jedno diskusné fórum, kde človek môže nájsť aj rôzne hudobné žánre a celkom so záujmom som sa započúval do starej ale peknej barokovej hudby. Dávam odkaz, ak náhodou niekoho takáto hudba zaujme:

http://www.elforo.com/showthread.php?t=70935

 

Tie videá na tej stránke navodzujú celkom príjemnú atmosféru dávnych časov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

To ste vedeli, že na you tube sú príspevky, kde su nahrané iba zvuky. Zvuky ako krb, teda zvuk praskajúceho dreva v kozube. To by ešte ušlo.

Našla som tam aj zvuk pustenej sprchy, vysávač, fén, búrka aj s hromom, dážď, zvuk kosačky, sušička a mnoho iných. Čo som tam čítala ľudia to používajú na uspávanie malých detí.

Je tam dokonca zvuk maternice.

Fuj ten vysávač je nepríjemný. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov