Skočiť na obsah

Kruhy v obilí


game

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...

Pred pár minútami som dopozeral dokument o kruhoch v obilí. Haluz dakto sa tam akože priznal že on tie kruhy robí.................. ale nedal adekvátne vysvetlenia ako. Ale hlavná vec že vtedy to média prijali ako vysvetlenie. Žeby ďalší neveriaci Tomáši. No šak hej určite daktoré obrazce vytvorili ľudia to určite, možno na pobavenie alebo neviem aký dôvod na to mali. Ale kto vytvoril tie ďalšie???? A ako????

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Flash:

"Len tomu nechapem co moze sposobit to ze stebla sa len ohnu a nezlomia a po par dnoch zacnu pekne sa dvihat a rast dalej akoby nic."

 

Tak si zober dosku a schvalne skus ist tie stebla polamat na pole alebo na luku - a pochopis.

Pokial nie je sucho, tak sa ti tie steble nepodari zlomit, iba povalit, nech sa budes snazit sebeviac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Bulharský vědec: Mimozemšťané už jsou tady

Mimozemšťané se "již vyskytují na Zemi". Alespoň podle bulharského vědce Lachezara Filipova, takto zástupce ředitele sofijského Institutu pro vesmírný výzkum. Filipov zcela vážně tvrdí, že návštěvníci z vesmíru sdělili lidstvu pomocí kruhů v obilí své postoje k třiceti hlavním problémům civilizace.

Obrázok

 

Obrázok

 

http://www.youtube.com/watch?v=hvx1ppnrTrs&feature=related

 

Nemam sama pre seba vysvetlenie kto a ako tieto obrazce tvori, ale ani nepatram po tom, radsej mam "tajomno", ako mozno uplne jednoduche vyvetlenie.

Nech uz ich tvori ktokolvek, su perfektne a aspon mne sa na ne vzdy dobre pozera.

 

Zdroj:

 

edit.prel.na FTP.g.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

haha...mna kruhy v obili a fanatici ktori tomu veria nesmierne bavia :)

 

naco by prave do poli mali ufonci potrebu znazornovat nejake vzory, cim prespekulovanejsie, tym lepsie?

obrovske obrazce, a jedine co je vidiet, su obrazce..ziadne stopy po ufoncoch

 

tak LOPATA, vravis, ze aky dovod by na ich vytvorenie mali ludia...a ja sa pytam, aky dovod by na ich vytvorenie mali ufonci?

 

nemyslis si ze by mali isto nieco lepsie na praci, nez zatazovat slabsie povahy takymito stupidnymi hadankami? ( :) )

 

:lol:

 

a ako tak citam historiu tejto temy, tak mam pocit, ze sa na forum infiltrovali mimozemske stvorenia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naco by prave do poli mali ufonci potrebu znazornovat nejake vzory, cim prespekulovanejsie, tym lepsie?

obrovske obrazce, a jedine co je vidiet, su obrazce..ziadne stopy po ufoncoch

 

nemyslis si ze by mali isto nieco lepsie na praci, nez zatazovat slabsie povahy takymito stupidnymi hadankami? ( :lol: )

Uplne trivialny, napriklad test :)

 

Tato stupidna hadanka je napriklad obycajny dokaz Pytagorovej vety :)

post-48-0-62503200-1302207345_thumb.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby chceli robit testy, resp skusat ludstvo, cloveka ako bytost, tak to robia asi inak

pripadne sa k tomuto sposobu pridaju dalsie, stale neobjasnene

 

toto je zalezitost velmi sikovnych ludi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno by to robili inak, ale mozno by to robili prave takto. Testy mozu byt viacurovnove napriklad a kedze o mimozemstanoch a o tom ci vobec existuju, vieme prd, tak rovnaky prd vieme aj o tom, ako by to robili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme, co sa tyka mimozemskych civilizacii, nezastavam ziaden nazor

nevidela som vsak este nic, co by ma vedelo presvedcit o tom, ze existuju

 

a to ze su tu nejake kruhy v obili...tak hop ho podme to pripisat niecomu, niekomu, aby bolo halo

 

co ak sa len nejaka vlada hra s novou hrackou? ( :lol: ) jedna na obilnom poli vytvori krasne vzorce, druha sposobi zemetrasenie niekde v Tichomori, a podobne

 

a mozno aj ti, co spekuluju na trhoch s cennymi papiermi su mimozemstania

 

namiesto toho aby to riesili racionalne, tak si to ulahcuju, a idu robit senzaciu

 

:)

 

mimochodom, my vieme prd o nas samotnych, o ludoch .. a o vsetkych, ktory maju moc, moznost nieco menit, riadit...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic

brácho mal prázdny dosť veľký pozemok, ktorý bolo treba kosiť a keďže sa mu nechcelo stále behať za kosačkou, tak si vymyslel vcelku jednoduchý zlepšovák.

Do stredu pozemku nabil silnú tyč. O ňu priviazal motoruvú kosačku. Tá mala vlastný pohon a tým ako sa silón (ktorým bola priviazaná o tú tyč v strede pozemku) otáčal okolo tyče, tak stále kosila bližšie a bližšie k stredu a vykosila na pozemku taký krásny kruh, bez toho aby sa jej niekto dotkol a viedol ju.

Brácho potom už len dokosil rohy a mal pokosené. Ten silón,ktorým bola kosačka uviazaná z cesty vôbec nebolo vidno. Autá zastavovali a ľudia sa pýtali ako je to možné a čo to tam máme. Vystúpili z auta a krútili hlavou.

Brat si z nich robil dobrý deň a vravel im, že to stačí tak s kosačkou chodiť dokola a ona si potom zvykne a chodí tak už sama. :lol:

Dosť sme sa na tom nasmiali. Vyzeralo to ako zo sci-fi. Niekedy tam ani nik nebol na celom pozemku a kosačka si robila svoje. Len mama sa bála, že raz ju niekto naloží do auta a odíjde s ňou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme, co sa tyka mimozemskych civilizacii, nezastavam ziaden nazor

nevidela som vsak este nic, co by ma vedelo presvedcit o tom, ze existuju

 

samotny fakt, ze o tom uvazujes, je dokazom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic

brácho mal prázdny dosť veľký pozemok, ktorý bolo treba kosiť a keďže sa mu nechcelo stále behať za kosačkou, tak si vymyslel vcelku jednoduchý zlepšovák.

 

hej, a rusi takto dokazali obrabat niekolkostohektarove celiny, ale to bolo v casoch realneho socializmu :lol:

tvoj bracho je asi dost dobry matematik/fyzik, ked dokazal zladit priemer kolika s polomerom kruzenia kosacky a zaratat do toho vsetky vonkajsie vplyvy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tvoj bracho je asi dost dobry matematik/fyzik, ked dokazal zladit priemer kolika s polomerom kruzenia kosacky a zaratat do toho vsetky vonkajsie vplyvy

 

Ale mohli v tom byť "zúročené" aj roky praxe..

Niekedy prax pomôže oveľa viac ako akékoľvek výpočty. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimochodom, my vieme prd o nas samotnych, o ludoch .. a o vsetkych, ktory maju moc, moznost nieco menit, riadit...

 

To je pravda, ale este to nevylucuje existenciu mimozemstanov. Je trosku naivne si mysliet, ze v tom nekonecnom a obrovskom vesmire sme fakt sami. Holt, nemusis v nich verit, nemusis ani verit na to, ze kruhy v obili nieco znamenaju, nakoniec je to tvoje vlastne rozhodnutie, ale naozaj to nic neznamena. Ci v nich verime alebo nie, nie je podstatne, kedze nakoniec len samotny cas ukaze, ci sa za kruhmi nieco skryva, alebo ci to je len dalsia obdoba bludu, dalsi vymysel ludskej vynaliezavosti.

 

A inak v nich verim. :lol: Uz len z principu, ze fakt tu nie sme sami... A keby sme boli, no tak...no. Ako to povedat slusne... No blbe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, tak nejak si to myslim aj ja, ze tu sami nie sme... pravdepodobnost, ze tu sami nie sme je vacsia ako pravdepodobnost, ze nie... a moja sestra ufo videla, sice som sa jej dlho posmievala, ale uz sa nie... nech je ako chce, kruhy su uzasne vytvory a ak su to ufoni, tak sa mi celkom pacia, lebo sa tu iba hraju :lol: zatial..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo vesmire sami zrejme nie sme, ale obavam sa, ze tu na Zemi nikto iny okrem pozemstanov nie je :D

 

Teorie, podla ktorych na Marse aj na Venusi boli kedysi velke oceany vody, su velmi povzbudive. Zivot sa mohol vyvinut aj na mesiacoch Europa (Jupiter) alebo Titan (Saturn). Venusa pred dvoma miliardami rokov vraj bola dokonca rovnaka ako Zem, ako jej dvojca. Potom sa tam vsak nieco posr*lo, voda zmizla, asi aj pre slabe magenticke pole, a nastartoval sa extremny sklenikovy efekt, a kedze Venusa nema tektonicke platne ako Zem, opakovane, zhruba kazdych 300 az 500 milionov rokov, dochadza ku globalnej vulkanickej premene celeho povrchu. Stale by vsak nejaka forma zivota mohla byt vysoko v mrakoch. Skoda, ze pre vysoke teploty (vyse 400°C) a tlak ju nemozeme skumat osobne :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samotny fakt, ze o tom uvazujes, je dokazom :D

 

to iste mozme povedat o Lochneskej prisere, o duchoch, upiroch, a podobne

 

 

Eien, to co som napisala, ze nevieme prt ani o pozemstanoch, som myslela tak, ze ludia maju v oblube vsetko co nevedia vysvetlit pripisovat niecomu nadprirodzenemu (nevravim ze je to zle alebo naivne)

ked USA testovala v rokoch minulych "neviditelne" stihacie lietadlo, vela ludi malo pocit ze vidi UFO

doteraz maju taky pocit ludia, ked vidia v noci svetla helikopter ci malych lietadiel

 

nechcem to nazvat nevedomost, ale je tolko veci, ktore nevieme opisat, my jednoduchi ludia, .. ved je tu tolko zariadeni, nastrojov, moznosti...vyvoj vlad, organizacii.. o com ani len netusime

 

je toho tolko vela co nevieme, netusime

 

 

nedavno som s kamaratom riesila, co vsetko si rozne organizacie nechali patentovat (tento obsah je verejnosti pristupny)

zaujimave je si precitat nieco o "zbrani" HAARP (na nic konkretne co sa v minulosti udialo nenarazam) - v zozname patentov a licencii sa o tejto hracke pise toho vela, ale niektore veci su naozaj zaujimave

 

takze pripisovat kruhy v obili slepo cinnosti mimozemskych civilizacii je scestne

nevravim ze nie, ale ludia nemaju najmensiu potrebu sa zaujimat viac o to "kto, ako, preco.."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doll, ale ja som ti dokonale rozumela. A nepovedala si to sama?

 

nechcem to nazvat nevedomost, ale je tolko veci, ktore nevieme opisat, my jednoduchi ludia, .. ved je tu tolko zariadeni, nastrojov, moznosti...vyvoj vlad, organizacii.. o com ani len netusime

Toto tvrdenie podnietuje myslenie a nevztahuje sa, samozrejme, len na vlady a co si spomenula, ale i na zivot samotny. Velmi vela toho nevieme, tak ako si vlastne dovolujeme povedat, ze kruhy v obili nie su sposobene nejakou neznamou rasou? Samozrejme, moze to byt len nejaky ten vtip/vyskum (mimo)vladnej organizacie, a v tom pripade treba uznat, ze su v celku vytrvali, kedze kruhy sa objavuju uz dlho, ale moze to byt sposobene aj niecim inym. A ludia su velmi, velmi zvedave bytosti, a vo svojej nevedomosti to moze byt nasou zahubou, alebo aj tym, co nas nakoniec dovedie k pravde.

 

A aby som zase nehovorila tak uplne tajnostkarsky :D Inymi slovami, nevieme, co to sposobuje. Sme zvedavi, pripisujeme to niecomu inemu, a to nam zazlievat nemozes, ved uz od davnych vekov sme presne toto robili; strach z neznameho sposobil, ze sme zle pocasie, hromy a blesky, pripisovali bohom, a v konecnom dosledku ich aj uctievali. Doteraz mame nabozenstva, ktore sa vyvijali spolu s nami, ci naopak, doteraz mierne tapame a veci pripisujeme nadprirodzenym bytostiam. Nie je to az taka hlupa myslienka... Pre mna je to aj nieco ako "plan B", ci "zadna vratka"; zatial budem verit tomu, ze kruhy v obili nie su vytvorom cloveka a pokial sa raz niekomu uplne podari vyvratit tuto teoriu, tak prosim, uverim a bude po :D A potom si my ludia najdeme inu zahadu... Pekne zacarovany kruh, ale aspon to podnietuje myslenie.

 

A pokial sa teoria povodu kruhov potvrdi... Nuz, tak potom sa budeme mat nad niecim inym zamysliet :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme..nemozem vehementne tvrdit, ze kruhy v obili su dielom cloveka, len preto ze popieram existenciu mimozemskeho zivota (v podobe takej, akej si ho ludstvo predstavuje)

:D

 

jednoducho sa viac priklanam k nazoru, ze (aj) kruhy v obili su dielom niekoho, pozemskeho

a mozno by som bola prekvapena :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tvoj bracho je asi dost dobry matematik/fyzik, ked dokazal zladit priemer kolika s polomerom kruzenia kosacky a zaratat do toho vsetky vonkajsie vplyvy

 

neviem aký je matematik, ale tak mu to fungovalo. Vcelku sa nič nestane ak to nesedí úplne na chlp, akurát kosačka zaberá určitú časť už pokoseného ešte raz.

Vonkajšie vplyvy sú pri tom podľa mňa zanedbateľné, ale máš pravdu najdôležitejšia je správna hrúbka kolíka okolo ktorého sa ten silón obtáčal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

na viasat history som bez plánovania pozerania našla parádny dokument z r. 2009 o fenoméne kruhov v obilí

bola to 1.časť série VB, Utajená pravda

Dok. seriál VB (2009)

 

Kruhy v obilí patří k nejdiskutovanějšímu jevu všech dob. Od těch nejjednodušších tvarů až po složité geometrické útvary, které vznikají uprostřed noci a bývají odhaleny až za úsvitu, odjakživa probouzejí naši představivost. Otázka zní, zda jsou tyto komplikované tvary výsledkem lidského úsilí, nebo důkazem mimozemské existence. Jedinou jistotou je, že názory o jejich původu se značně různí. Vydáme se do Wiltshiru v Anglii, abychom pátrali po přímých důkazech a využijeme nejmodernější vědecké technologie k analýze nálezů. Odborníci na kruhy v obilí vysvětlí, proč se domnívají, že tyto útvary nejsou dílem člověka a vědečtí historici odhalí, proč jsou podle nich výsledkem činnosti podvodníků. http://www.tv.seznam.cz/

 

spracovaný bol vyvážene, s miernym príklonom k viere a experimentom tvorenia "kruhov" ľuďmi ... stále zložitejších, pracných geometrických a fraktálových vzorov za účelom nočného umeleckého vyžitia pri svite mesiaca ...

... no dobre no, som teraz trochu ironická :)

 

celú záľahu prekrásnych tvarov mi ale pripomenuli ... ............................................................................ jeden z najkrajších z minuloročnej úrody

zbierka z najkrajších "crop circle" za posledných cca 10 rokov : ............................................................ vznikol v Česku:

 

post-3-0-51669600-1335053383.jpg .................. post-3-0-56481800-1335053581.jpg

 

http://www.cropcircl...1/inter2011.htm

http://www.susanrenn...rop_circles.php

http://www.wccsg.com/CropCircleCalendar/tabid/927/language/en-US/Default.aspx calendar kruhov 2012, krásne kúsky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, ten dokument som videla mnoho krat, a vsetko tam krasne popisali

ale jednoducho ludia, ktori tomu chcu verit, tak tomu verit budu aj napriek tomu, ze dokazy o vytvoreni ludmi su, resp dokazy o tom ze boli vytvorene mimozemskou civilizaciou nie su

 

vyvratili dohady o tom, ze v miestach kde je obilie ohnute, je rovnako vysoky vyskyt radiacie alebo dusicnanov ako o pole dalej, alebo v inom kruhu, rovnako oblubena teoria predlzenych kolienok v dosledku nejakych elektromagnetickych sil bola vyvratena

 

odbornik na geometriu vytvoril skicu narocneho geometrickeho utvaru, a nechali to urobit teamu, ktory sa verejne hlasi k tomu, ze tieto kruhy vytvaraju

a za noc, pod ruskom tmy len pri svetle mesiaca urobili toto veldielo

sam tento vedec podotkol, ze vsetky tieto kruhy su jednoduchymi geometrickymi tvarmi a nie je vobec problem vytvorit to

 

a mozno cely dokument bol zaplateny vladnymi instituciami len preto, aby ludia dali konecne pokoj :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, ten dokument som videla mnoho krat, a vsetko tam krasne popisali

...

sam tento vedec podotkol, ze vsetky tieto kruhy su jednoduchymi geometrickymi tvarmi a nie je vobec problem vytvorit to

 

a mozno cely dokument bol zaplateny vladnymi instituciami len preto, aby ludia dali konecne pokoj :D

 

práve preto som si tam v príspevku trochu zaironizovala s umeleckým vyžitím pri svite mesiaca :agree:

v tom za štyri nočné hodiny pripravovanom obrazci im ušli najmenšie kruhy, obrazec bol trochu nevyvážený, ale možno sa im triasli nohy, keďže ich filmovali ... :)

skutočné obrazce sú geometricky dokonalé - to, čo sa mi tam pozdávalo, bolo objasnenie tej "slepoty", spozorovanie obrazcov zrazu:

obrazce sa zjavia "zrazu", až keď ich niekto zazrie, už ich vidí každý. keď je zrak zameraný na sledovanie čohokoľvek iného, nezbadá to, čo má pred nosom - čiže čas, potrebný na zhotovenie dokonalých, aj 250 metrových obrazcov zostáva aj naďalej trochu otázny ... :)

 

obrazec vyšľapávali a vymeriavali umelci, teda umelec so svojimi kamarátmi, ktorí vraj bežne vyrábajú obrazce.

ako sa vyjadril majster umelec: baví ich to, lebo v tom ľudia vidia tajomno. keby v tom tajomno nevideli, nebavilo by ich to.

to je pekné : ) na množstvo a zložitosť obrazcov, ktoré sa rok čo rok objavujú len v starej dobrej Anglii a zemí priľahlých, je stále viac, umelcov musia byť celé partie :)

prechod od kruhov k insektoidom, ktoré kraľovali pár rokov na poliach, po zložité kruhovité a plastické obrazce sa deje kdekade, našli sa v kukurici, na tráve, v piesku, na večnom ľade, a kdekade po svete, a stále sofistikovanejšie ...

okrem toho zatiaľ prvý v knihe doložený obrazec je tuším z roku 1678 - kde za noci rohatý kosec kosí kruhy v obilí ... nie je to nový fenomén, len ohriaty :) - novinový výstrižok z roku 1678 :

post-3-0-80538600-1335100688.jpg

trochu tam vynechali preloženie stebiel - kolená stebiel vysvetlili, mnohé obrazce plastickosť dosahujú opačným preložením stebiel, často aj na štyri strany, toto tam tuším nespomenuli, ani neukázali :)

 

piktogram Chilbolton :

post-3-0-02255300-1335100013.jpg ....... post-3-0-00985800-1335100034.jpg

 

post-3-0-26851500-1335100062.jpg ........ post-3-0-58841300-1335100135.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov