Skočiť na obsah

Kruhy v obilí


game

Odporúčané príspevky

no mna napadlo take, ze: pojdem v noci s kamosom, alebo kamosmi, uvidi sa, lebo mam malo takch co mozem doverovat, urcite to musi byt za dazda alebo aspon tak ze cez den prsalo a je pod mrakom, nech je vzduch vlhky a stebla takisto, budu sa lepsie ohybat. trebalo by vymysliet ako kamos obalamuti svoju mamu kde ide. ja takisto :lol:

idealne by bolo keby sme boli aspon 3- jeden drzi stredovy kolik, druhy sa vala, resp. vala stebla :-Da treti by robil svetelny efekt, najlepsie s nejakou halogenkou, bodovym svetlom, nech to na oblohe vyzera zvlastne(ked budu vysetrovat tak to bude zamotanejsie...) :)

 

ale vazne- treba vyriesit aspon 3 veci: naradie a prostriedky, miesto, obrazec

naradie by nebol problem, ale su tu mensie komplikacie. ak bude prsat, a budeme natahovat spagat, ten namokne a natiahne sa(sice natiahnut sa moze nasucho...), cim mozme deformovat obrazec.

 

mna napadlo tak, ze by sme si najprv este aj na poli vymerali cely obrazec, vyznacili zopar bodov po obvodoch danych kruhov, aby sme sa podla nich mohli lepsie orientovat. a kedze bude tma, tak by sa naozaj zisiel este jeden do partie, ten by sa vzdy postavil ku nasledujucemu bodu, alby ten, co ohyby, videl kam ma zhruba ist

 

alebo prave ma napadol lepsi napad, a to taky, ze ak by sme robili cely plny kruh, nie len ohybanie po obvode, tak by sme zacali zvnutra, a postupne zvacsovali.

dalsi problem tu uz spomenuty bol, a to je aky obrazec spravit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž ... nebolo by lepšie najprv si to vyskúšať v malom, ako sa púšťať do veľkolepých akcií a plánovať kamarátov, ešte pred tým, než vôbec zistíte, že to pôjde ? :lol:

nakresliť niečo jednoduché, prepočítať mierku, odskúšať v malom, kdesi na lúke, či na piesku, aby ste aj videli, čo ste stvorili, ako ste tú mierku preniesli, čo z toho vzniklo, či to stačí odkrokovať či odmerať ... zatiaľ na to idete systémom hurá, hneď z toho bude veľdielo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game presne ja už som minulý rok skúšal no tak špagát sme si označili fixou presne 2 metre a presný kruh som vyležal bolo to dobré ale aj taký malý kruh sme robili 20 minút, čiže...

bude haluz :lol: :) :) ;) ;) ;)

 

dokonca to vyzera tak ze do toho pojdem sam, kedze ako poznam kamarata, on sice povedal ze do toho so mnou ide naisto, ale bude taky zosr*ty, ze urcite si nieco najde len aby nesiel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne nikdy nic nevyjde ci si to planujem alebo nie. takze je to jedno. a jasne ze sa to budem snazit spravit co najkvalitnejsie. odhadujem predpokladany cas na 1 hodinu :lol:

ale nie, este sa uvidi ako to bude s casom, a ci vobec do toho nakoniec dakto so mnou pojde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

A čo si myslíte o tomto? Je to moja obľúbená téma a dlho tu nikto nič nenapísal tak to tu kúsok oprášim. Stalo sa to nedávno a blo to aj v telke mnohý z vás to už iste videli. Chcem vedieť váš názor na túto udalosť.

 

Zanechalo záhadné kruhy v poli UFO?

21.6.2008

 

Záhadných pät obrovských kruhov v obilí našli traja chlapci na poli pri dedine Húl v okrese Nové Zámky. Z toho, co uvideli, zostali poriadne zaskocení. Ludia si myslia, že ich tu urobilo UFO.

 

Okrem presných kruhov nebolo na okolí vidiet žiadne ludské stopy. Miesto prišli okamžite skúmat ufológovia a astrofyzik. Kruhy sa však pri tejto dedine neobjavili prvýkrát, len o niekolko metrov dalej sa našli aj pred rokom.

 

Na poli pri dedine Húl sa objavilo pät záhadných kruhov, ktoré majú dokonca rôzne znaky. O co presne ide skúmajú odborníci, už teraz však vylucujú, že by ich urobili ludia.

 

Takúto teóriu údajne potvrdil už aj astrofyzik. Zaujímavé je, že kruhy sú urobené presne na milimeter a obilie nie je dolámané. Obilie v kruhu je poukladané špirálovito.

 

Každý kruh ma zhruba 19 metrov. Štyri sú tesne pri sebe, další je o kúsok dalej. Znaky, ktoré sú v každom z nich by údajne mali nieco naznacit alebo symbolizovat.

 

Kruhy, ktoré sa objavili nielen tu, ale aj na iných miestach údajne vždy vznikajú iba v noci. Aj ked sa hovorí o tom, že ich spravilo UFO, chlapci, ktorí kruhy našli sú presvedcení, že ich vytvorili ludia.

 

O co skutocne ide, ukáže až další výskum, ktorý bude trvat zhruba pol roka.

 

Obrázok

 

TV JOJ

článok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No neviem tak keď tam bol astrofyzik a ufológovia tak neviem. Je to vlastne jedno oni sa chodia pozrieť vždy na niečo také. Ale tak už hneď ešte pred médiami povedali, že to nieje urobené človekom. Môžme len čakať pol roka na výsledky i keď žiadne asi nebudú. Trebalo by sa niekde ozvať, lebo všetko ajtak ostane zabudnuté a utajené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo si myslíte o tomto? Je to moja obľúbená téma a dlho tu nikto nič nenapísal tak to tu kúsok oprášim. Stalo sa to nedávno a blo to aj v telke mnohý z vás to už iste videli. Chcem vedieť váš názor na túto udalosť.

 

nielenže bol dakto šikovný ... ten článok je dosť nešikovný, keď nie priam diletantský :lol:

takže:

 

je známe, že falšovatelia / či vyrábači : ) / kruhov chodia po stopách traktorov, takže po nich "nezostanú žiadne stopy"

- "päť záhadných kruhov, ktoré majú rôzne znaky " - aké znaky ? sú v nich znaky ? či výrobcovia nechali rôzne znaky ? či znaky v zemi ? či znaky na obilí ?" "znaky" v kruhoch by mali niečo symbolizovať "... mali by ... a aké znaky ?

- kruhy sú "urobené presne na milimeter", ale " každý kruh má zhruba 19 metrov " - to je veľmi presná, priam vedecká informácia ... tak majú zhruba, či sú na milimeter ... okrem toho ako sa v obilí meria na milimetre ? : )

- pol roka treba čakať na výsledky výskumu - čoho ? : )

a najkrajšia informácia :

- nemenovaný astrofyzik potvrdzuje, že kruhy neurobili ľudia ... chlapci, ktorí kruhy našli, si myslia, že ich urobili ľudia ... : )

 

no nič ... uhorková sezóna :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja sa pokúsim urobiť niečo čo bude dosť viditeľné aby to bolo v správach no uvidíme... a neboj neprídu ti na to nemajú ako prísť ak im tam nenecháš krv alebo sliny nanajvýš ohorok od cigarety tak určite nezistia...

A čo si myslíte o tomto? Je to moja obľúbená téma a dlho tu nikto nič nenapísal tak to tu kúsok oprášim. Stalo sa to nedávno a blo to aj v telke mnohý z vás to už iste videli. Chcem vedieť váš názor na túto udalosť.

Flash, mohol by si vysvetliť, kde si bol v čase, keď tie kruhy vznikli? :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No teraz si tomu dala správne svetlo :) .

 

Máš pravdu asi som aj ja naletel. Nemal by som takým veciam veriť i keď som to pozeral. Žiadného astrofyzika tam neukázali, iba ufológa. Ale ten od oka nemôže vedieť, či to je naozaj ľudský výtvor alebo mimozemský. A s tým traktorom to je tiež pravda. A nakoniec chlapci čo to našli mohli byť aj tvorcovia. A to, že výskum bude trvať pol roka tak to už vážne neviem čo budú skúmať, asi len steblá a zeminu ako vždy. Pofotia to tam z rôzných uhlov a potom prezrú ale inak asi nič. Toto bude trvať pol roka :) smiešne.

 

Výsledok pitvy je, že to urobil človek. Prikláňam sa k tebe game.

 

Cactales neboj to nie ja 5 kruhov by sa mi nechcelo a bývam úplne inde :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

A to, že výskum bude trvať pol roka tak to už vážne neviem čo budú skúmať, asi len steblá a zeminu ako vždy. Pofotia to tam z rôzných uhlov a potom prezrú ale inak asi nič. Toto bude trvať pol roka :lol: smiešne.

vyskumnici su asi plateni na cas a nie na ukol :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je jasné šak takú vec sa nedá ani skúmať dlho. Čo mali milion stôp alebo čoho, že by nad tým denno denne sedeli 8 hodín a vkuse 5 mesiacov? Pochybujem... Je to len oblbovák...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to vies, takychto veci nie je vela, tak ked sa do toho pustia nech im to vydrzi co najdlhsie. kedze som brigadujuci student, viem o com hovorim. zlu robotu urob co najrychlejsie, ale dobru si setri. alebo si setri kazdu robotu, pokial ta nesuri nejaka ina. viem o com hovorim ked dve miestnosti zametam pol dna a stihnem si pritom este pospat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ale tam nejde o to aby tie vysledky boli hotove o 5 mesiacov alebo kolko to tam uvadzali ale skorej oto ze dovtedy nato kazdy zabudne a "21.06.2008 sa vlastne nic ani nestalo pri obci hul".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja som pred par mesiacmi pozeral taky dokument o kruhoch v obili a ukazovali tam aj jednu zauijmavost ze vedci poslali do vesmiru dajaky obrazok co inteligentny mimozemstania pochopia boli tam dajake postavicky a take haluze ale to nie je podstatne, pred par rokmy sa podobny obrazok objavil v obili ale podotikam podobny, z malimi odlisnostami ze by nam odpovedali? mohli by

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano to som videl aj ja ono tam vyslali nasu podobu, dna a podobne veci kde sa nachadzame. Ale ci to bola ozajstná odpoved a preco takto to si niesom isty. Preco nemohli aj oni nejako inteligentnejsie odpovedat? Nemyslim si, ze pole a obili je ta najvhodnejsia vec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak veru to si aj ja nemyslim ze je to ta najvhodnejsia vec ale na druhej strane mozno cakju, kym sa dostanem vedomostne na podobnu uroven na akej su ony no kdohovie, ale fakt bolo to velmi zaujmave a mohli by to dakedy opakovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale áno - naposledy nejaký text z koránu v napoly prerezanom baklažáne, / nie dávno predtým tam ktosi na inom konci sveta našiel zo semienok vytvorený portrét krista / boli toho plné bulvárne médiá.

 

na to je téma inde, zostaňte tu pri kruhoch v obilí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked uz tu takto nacal fakt by ma zaujimalo co na to ufoni ked sa najde nejaky ludsky takyto vytvor. Ktovie ci sa z nas naozaj aj nesmeju :lol:. Len tomu nechapem co moze sposobit to ze stebla sa len ohnu a nezlomia a po par dnoch zacnu pekne sa dvihat a rast dalej akoby nic.

 

Vsade sa pise o nejakom ziareni silnom ale nikde nieje nic blizsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov