Skočiť na obsah

Teleportácia


Linkman

Odporúčané príspevky

Je možné resp. ako by bolo možné resp. teórie o presúvaní z miesta na iné vzdialené miesto.

 

 

Príklad dal by som seba do Tepelortu nastavil nejaké konfigurácie a šup som tam a tam....

Dalo by sa to ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 50
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    10

  • chorche

    10

  • lukas

    8

  • Tom

    4

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 2 týždňami...

nie tak dávno som kdesi čítala o Startreku, a v súvislosti s tým o teleportácii .. vo filmoch je to skutočne veľmi efektné, a hlavne praktické

takže : len jedno ľudské telo je taký obrovský komplex najrôznejších prepojení a funkcií, že keby sa momentálne spojili všetky počítače sveta, neboli by schopné teleportovať podobným spôsobom ako vo filmoch ani jedno jediné ľudské telo ...

 

ktovie, ako to robia "zázrační" ľudia, ktorí cestujú v čase a priestore ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no áno ... len taký malinký nepatrný problémik ako rozobrať a správne poskladať ľudské telo :lol: :)

 

 

/ myslím že aj projekt Philadelphia trochu zvrzali - tam šlo skôr o zneviditeľnenie, než o teleportáciu :-)/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trošičku zbabraný celý projekt a teleportácia ako vedľajší produkt :lol:

 

v jednej z tých mojich knižiek som čítala zopár prípadov - aby som bola presná, píše sa o teleportácii vo viacerých knižkách, ale v jednej je popísaný prípad od jedného psychiatra / až sa mi to podarí nájsť, popíšem to presnejšie / - jeden z jeho pacientov mal veľmi špecifický problém, že sa mu pravidelne darilo budiť sa na inom konci sveta, než šiel spať ... z nejednej krajiny ho v pyžame vyhostili ako nežiadúceho ... večer sa uložil spať vo svojom byte a ráno sa zobudil spať v hotelovej izbe v Austrálii či na lavičke na druhom konci Štátov ... nakoniec boli jeho historky také fantastické, že aj psychiater strácal trpezlivosť

pacient bol s nervami na konci a už nechcel žiadne medzinárodné komplikácie, nakoniec povedal, že skúsi svoju pravdu dokázať ...

pretože bol v hodne zlom stave, neskoro večer, nechal ho lekár prespať vo svojej ordinácii s tým, že ho zamkne, aby sa mu nič nestalo ... ráno pacienta nikde, v poobedňajších novinách správa, že v nočných hodinách kdesi v Austrálii vyskočil z okna hotela jeden americký občan ... :)

takto akosi by mohla vypadať teleportácia ... nakoľko je to historka a nakoľko pravda, nemám predstavu... ale ako jeden z prípadov to tam bolo uvedené :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

par rockov dozadu sa nejakym vedcom podarilo teleportovat tusim svetelny luc alebo nieco podobne ... na vzdialenost asi meter. ako americania hovoria "one small step for man, one giant leap for mankind".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

je mozna, ved projekt Filadelfia... :lol: treba len vediet rozobrat ludske telo na castice a potom ich spravne pospajat naspat :)

: :) ;) ;) Čo ak by sa nepospájalo ako má ? ;) ;) ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by sa to nepospajalo presne tak ako sa to ma, tak si myslim, ze to telo by ani nebolo schopne sebauvedomenia sa. Takze by to bola kopa biologickeho odpadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné ... čiže žiadna "Mucha" ... videli ste ten film ? Jeff Goldblum hral teleportovaného vedca, zavrel so sebou náhodou aj muchu a pomiešali sa im gény pri teleportácii ...

 

Axel to sci fi tu už spomínal - vlastne by nemohol existovať ako mysliaci tvor ? čiže žiadne chiméry ... )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, ze som to videl. To bolo v casoch, ked som sa pri hororoch este bal a nenudili ma. Ak nepripustame moznost, ze duch si pocestuje astralnym sposobom, nez jeho telo rozdelia na molekuly a zase ich spoja, ako by sa dosiahli povodne synapticke spojenia v mozgu?

 

Also keine "Scottie, beam mich hoch"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Momentalne technologicky nemozne!

Nie tak celkom. teleportácia hmotných objektov ci dokonca ludí samozrejme este dlho mozna nebude, ale v roku 2002 sa vedcom podarilo teleportovať laserový lúč (už to tu myslím niekto spomínal). Odvtedy sa objavujú stále nové informácie o úspechoch v tejto oblasti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolo by o teoreticky mozne ,, predstavte si hmotu a vesmir ako list papieru ti si na nom a ak by si sa chcel dostat prec musel by si to prejsť pricom by na teba posobila gravitacia a aj rozne ine fyzikalne zakony , ale keby sa ti podarilo dostat sa z toho papiera von kde by ta nic neovplivnovalo mohol by si ist nekonecnou rychlostou a keby si sa vnoril spet na papier pre ostatnych by sa to zdalo ako teleportacia a ty by si si to nevsimol pretoze by si tam bol hned vzhladom na rychlosť akou by si tam isiel - take nieco ako cervie diery ale tie by si si vytvaral ty -- proste skratka cez nic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm

tak táto tvoja teória mi nie je celkom jasná :lol:

list papiera, do ktorého sa vnorím, ... prečo sa musím vracať pre ostatných ? prečo nešli so mnou ? a ja ? bez nejakého impulzu, bez energie, čo spôsobilo, že mne sa to podarilo a ostatným nie ?

" keby sa mi podarilo dostať sa z toho papiera von, kde by ma nič neovplyvňovalo " - no problém je ten, ako sa dostať z toho papiera ...

hm

ešte jeden problém : aká je nekonečná rýchlosť ?

nič nejde / teoreticky by nemalo ísť / rýchlejšie než svetlo ...

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov