Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

No ale chapete na čo som narážal že 37,2 je tolerancia a ja som mal 37,3 že som prekročil ozaj že len akkurát...

Už mám pod. Ale ajtak platí to že kým nemám výsledok, som podozrivý a platí karanténa čo aj dodržujem. Preto mám čas pozerať 10 častí hviezdnej brány denne...

Keď odmerám dopíšem už mám 37 mínus 2 takže som pod kritickou hranicou lebo 37 je červeným tak asi to znamená že nad je zle a pod je dobre. Ostatné je pre lekárov. Ale ajtak mám zákazy od vlády.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ešte že sa na fóre toto zachovalo od poslednej choroby. Je mi už podozrivé že teplomer opäť nameral 37,3 tak isto ako minule. Je to ešte ten komunistický sklenený ortuťový teplomer a tam je to tak vyznačené že jediné číslo 37 je tam červným a má červenú risku a ja som tri nad tým. Ale divné je že to zmeralo rovnako. Tak mám dve otázky. Môže to byť už pokazen keďže má svoje roky alebo mám naozaj toľko. Ak áno tak dnes už používajú tie digitálne aj pri vstupe na polikliniku aj pri vstupe na pracovisko. Vy ste to minule bagatelizovali že 37,3 neni nič len trocha zvýšená teplota. Ok ja môžem byť hrdina že aha a just nejdem na PN a pôjdem do práce ale neviem aká je tolerancia pri vstupovaní keď nám merajú teplotu s o 35 rokov modernejšími teplomermi? Keby som vedel že napr. do 37,5 vpustia a nad už nevpustia tak viem na čom som ale ja neviem aké číslo majú stanivené. Ďalej keby som si chcel ísť pre PN k obvodnej tak aká je tolerancia pri vpúšťaní na polikliniku. Veď teploty pred vstupom do polikliník merajú na celom území. A ešte k tomu všetkému naša poliklinika je súčasťou komplexu veľkej nenocnice ktorá je v nejakej red alert zóne a je prerobená na covid nemocnicu. Vyzývali v mestskej televízii ľudí aby do areálu ani nechodili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepodarilo sa mi ju skresať, na to že mi kamoška opatrovateľka čo je mimochodom vyučená za sestričku poradila dať si lieky, všetky ktoré poradila beriem preventívne, aj na tú teplotu som si dal coldrex a nič. Ešte vyšla vyššie na 37,5 a to zajtra (rozumejte 24.1.) by som mal odchádzať 5:45 do práce. To už za tak krátky čas, čo s tým urobím keď za celý deň sa mi to nepodarilo všemožnými domácimi kúrami vyriešiť. Teplé čaje, naparovanie, lieky zo všetkých možých reklám čo odkazujú na nádchu a chrípku... Lebo bez lekára a antibiotík sa dá spraviť maximálne to. Udržiavania imunity čo vraví proteus je dlhodobá záležitosť počas doby keď je človek zdravý. Ale čo mám robiť keď na vyliečenie (už asi vznikajúceho zápalu) mám iba 10 hodín?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Tomáš napísal:

Vy ste to minule bagatelizovali že 37,3 neni nič len trocha zvýšená teplota.

len jedna poznámka k tomuto, Tomáš:
my sme to nebagatelizovali - konkrétne ja som ti niekoľkokrát napísala, že je to "zvýšená teplota" - pretože ty si písal stále o horúčke... to sú dve rozdielne veci:
to tvoje je zvýšená teplota, horúčka sa spravidla volá to nad 38, bližšie k 39°C.

dlhodobá zvýšená teplota niečo avizuje, takže to prosím ťa nehádž na nás.
dlhodobá zvýšená teplota ako tá tvoja si žiada vyšetrenie.

tie staré ortuťové teplomery sú najspoľahlivejšie aj dnes, v bazároch sú stále hľadané a ľudia ich kupujú.

keď sa ti teplota zvyšuje, zrejme v tebe nejaká choroba už je: kamarátka sestrička ti poradila.
normálnej domácnosti by som poradila citrónový medový nápoj, zmes citrónu s medom, pár krát denne väčšiu dávku celaskonu a hlavne sa poriadne vypotiť. teplé čaje s paralenom pi vtedy, keď sa chceš kvalitne vypotiť.

keď nepomôže, zisti, kam môžeš k lekárovi, lebo ťa aj tak nepustia zrejme do roboty.
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, game napísal:

citrónový medový nápoj, zmes citrónu s medom, pár krát denne väčšiu dávku celaskonu a hlavne sa poriadne vypotiť. teplé čaje s paralenom pi vtedy, keď sa chceš kvalitne vypotiť.

Presne toto robím. To si si asi všimla že s bežnou chripkou/nádchou/prechladnutím bojujem skoro neustále (je to moja achylovka asi) tak postup praktizujem vždy, presne tento čo si napísala. Plus naparovanie horúcej vody s morskou soľou pod uterákom atď. Kurírovanie sa z nádchy je u mňa súčasťou bežného života skoro každú chvíľu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka:
nie tvoja achylovka, ale jednoducho znížená imunita, u teba predpokladám akútnym nedostatkom zdravej stravy, prípadne aj zdedením čohosi, niekedy to neurčia ani lekári.

a nemysli, že to cucám z prsta, trpela som tým, viem, čo je mať dvakrát do roka chrípku a trikrát hnisavú angínu a báť sa zjesť jednu zmrzlinu. a mám dedičnú chronickú nádchu, takže viem.
poznám všetky tie recetpy domáce a potenia a napaprovania a spústu kdečoho, všetko je to len na akútnu záležitosť, keď niekto raz za dva roky osoplavie.

a keďže si na tom takto, tak mi povedz jednu vec - ok, teraz je tu aj covid, ale mimo covidu a pre tvoje zdravie a posilnenie odolnosti:

pre kieho andela sa už aspoň 20 rokov nedáš ročne očkovať proti chrípke? to je presne pre takých ľudí, čo chytia každý ofuk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem. Ja som taký že sám ma to nenapadne hľadať ale keď boli tie očkovania v detstve organizované školami a tak, tak som sa zúčastnil. Keď to organizoval zamestnávateľ tak som sa zase zúčastnil ale za celé tie roky som to mal len v samsungu a teraz v amazone ale aj tie očkovania boli s prestávkami lebo kedy som bol v samsungu dávno už a v amazone som na to mal nárok prvý raz lebo tam bolo treba mať splnené kritéria že nebyť zamestnaný cez agentúru a mať odpracovanú určitú dobu ako priamy zamestnanec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sme z manželkou ochoreli na Covid, tak manželka predpokladala, že ja budem na tom zle a ona sa bude starať o mňa. Nikdy nebola chorá a chrípku vždy prekonala v práci. Ja, ako fajčiar a alkoholik som očakával, že Covid bude zaslúženou odplatou za moje neresti, ktorým sa desaťročia oddávam. Čakal som, kedy začnem v horúčke „lapať po dychu“. Je to taký psychologický faktor. Aj keď reálne človek nič nepociťuje, psychicky si môže navodiť pocity, že sa dusí. Keď sa však manželka dostala do skutočných problémov, vstal som z postele, obliekol sa a musel som jej pomáhať. Šoféroval som, čakal hodiny v mraze pred nemocnicou a moje problémy sa stratili.  

Stretol som tam ľudí, ktorí "mleli z posledného" . Najhoršie na tom bolo, že tí čakajúci pacienti už nemali šancu, lebo nemocnica bola plná.     

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však ja som tiež chcel ukázať fotrovi že sa nevyhováram a chcel ísť do tej práce ale teraz by som sa ani do budovy nedostal. Mimo covidu bolo bežné že ľudia chodili aj chorí do práce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 23. 1. 2021 at 20:24, Tomáš napísal:

Ja som taký že sám ma to nenapadne hľadať ale keď boli tie očkovania v detstve organizované školami a tak, tak som sa zúčastnil. Keď to organizoval zamestnávateľ tak som sa zase zúčastnil ale za celé tie roky som to mal len v samsungu a teraz v amazone ale aj tie očkovania boli s prestávkami lebo kedy som bol v samsungu dávno už a v amazone som na to mal nárok prvý raz lebo tam bolo treba mať splnené kritéria že nebyť zamestnaný cez agentúru a mať odpracovanú určitú dobu ako priamy zamestnanec.

neviem presne, o čom píšeš,
lebo na jeseň ti stačí zistiť, či už majú vakcíny v lekárňach, dať vypísať recept lekárovi a pichnúť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš asi máš nejaký zápal v tele, nech ti spravia CRP. Ja teda neviem, dnes som bola na očnom na injekciu, ale nikto mi teplotu nemeral a dokonca nikto ani nepýtal potvrdenie o negatívnom teste. To som bola prekvapená. 

Čo je to za nezmysel, že človeka so zvýšenou teplotou nevpustia na polikliniku, ved k doktorovi obvykle chodia chorí, nie zdraví. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Vilma Flinstonova napísal:

.........Čo je to za nezmysel, že človeka so zvýšenou teplotou nevpustia na polikliniku, ved k doktorovi obvykle chodia chorí, nie zdraví. 

terazky je to naopak....ak chces ist k lekarovi, tak najskor musis sa preukazat, ze si zdrava.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne,  aby sa nas dezinformator neozval.  Musis preukazat ze nemas covid,  inak patris na covidove oddelenie aby si cestou nenakazil a nezabil dalsich ludi.  Ale tebe moralka a zodpovednost nikdy nic nehovorila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, tyso napísal:

jasne,  aby sa nas dezinformator neozval.  Musis preukazat ze nemas covid,  inak patris na covidove oddelenie aby si cestou nenakazil a nezabil dalsich ludi.  Ale tebe moralka a zodpovednost nikdy nic nehovorila

v tomto je to ovšem terazky všetko naopak. všetky ostatné choroby prestali pre lekárov existovať, zaoberá sa len covidom, ovšem to trt pomáha.
a ke´d máš smolu a si chorý na čokoľvek iné, buď ťa dostane covid, buď choroba, ktorú máš, keď sa snažíš vyhýbať sa zamoreným nemocniciam.
ani z voza ani na voz. a nie je si istý ani kto je zdravý, preto ma rozčuľoval Tomášov prístup a prístup celých davov na jeseň, až kým ľudia nezačali umierať.
mimochodom, chcem ruskú vakcínu.

kamarát, ktorý robí desaťročia na sanitke, vozí ľudí aj na povinné vyšetrenia aj na dialýzu, hovorí, pomaly bežne ráno vezie piatich, späť domov len troch.
 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, game napísal:

v tomto je to ovšem terazky všetko naopak. všetky ostatné choroby prestali pre lekárov existovať, zaoberá sa len covidom, ovšem to trt pomáha.
a ke´d máš smolu a si chorý na čokoľvek iné, buď ťa dostane covid, buď choroba, ktorú máš, keď sa snažíš vyhýbať sa zamoreným nemocniciam.
ani z voza ani na voz. a nie je si istý ani kto je zdravý, preto ma rozčuľoval Tomášov prístup a prístup celých davov na jeseň, až kým ľudia nezačali umierať.
mimochodom, chcem by som ruskú vakcínu.

kamarát, ktorý robí desaťročia na sanitke, vozí ľudí aj na povinné vyšetrenia aj na dialýzu, hovorí, pomaly bežne ráno vezie piatich, späť domov len troch.
 

tiež mám pocit, že sme ako v kliešťach - ak nás nezabije korona, zabije nás nejaká iná choroba, ktorá by nás zabiť nemusela, keby nie toho, že dnes iné ako korona hádam ani neexistuje. 

pred 20 hodinami, informator napísal:

terazky je to naopak....ak chces ist k lekarovi, tak najskor musis sa preukazat, ze si zdrava.....

včera som bola na očnom, nikto odo mňa nič nypýtal, iba poslednú správu spred 6 týždňov, a preukaz poistenca. Nič iné. Ani mi tam nikto nemeral teplotu. Ale keby som sa nanominovala k obvodnej, to naozaj neviem, tam som nebola už ani nepamätám, a dúfam, že tam ani nebudem musieť ísť tak skoro. 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani odo mna doteraz u lekara nikto nepytal nejaky papierik o negativite....to hore som myslel ako satiru na dnesne pomery v zdravotnictve a aj v spolocnosti v tomto  corona sialenstve.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov