Jump to content

Zväčšené uzliny

cizy
 Share

Recommended Posts

Uz asi tyzden mam na krku pod sankou zvacsene uzliny.

Predtym ma trochu bolelo hrdlo, ale to uz preslo, a teraz sa citim uplne vpohode.

Zmizne to alebo co s tym mam robit? Lebo mi to vadi kozemticky

• Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Sniper

2

• game

4

• cizy

3

• weirdo

2

Top Posters In This Topic

rozmasírovať je najlepšia cesta

krúživými pohybmi, každý deň niekoľkokrát, nie príliš silno, tak ako ty budeš cítiť, že to nebolí

po pár dňoch sa to stratí

zväčšené uzliny

na nete je o lymfatickom systéme popísané kdečo ...

ako decko som mala na krku zväčšené uzliny stále, občas ich mávam aj teraz, kedysi mi ich babka masírovala, trochou alpy alebo krému - vždy to pomohlo a dodnes to občas tak robím :lol:

nie. su zvacsene a tym to konci. nic nerastie.

sa mi ulavilo

pil som nato studenu vodku a studene pivo podla domacej receptury ale nepomohlo to

vodka a pivo, jak inak :lol:

Ja som mal dlhé roky na sánke mierne zväčšenú uzlinu, ale časom zmizla. Vlastne až teraz som si to poriadne všimol :)

• 12 years later...

fíha, na túto milú tému už 13 rokov nikto nič nenapísal...nedá mi. Mne sa uzliny pod sánkou zväčšia, a aj trochu bolia, ak na mňa niečo lezie. nepreklopí sa mi to do sopľov ani kašľa, ale ak mi nevyrazí herpes, tak sa zväčšia uzliny. Ono sa to po cca 10 dňoch aj samé vráti do normálnej veľkosti. 

uzliny sa mi zväčšovali pod ušami  na krku spravidla, ako decku... babka na to mala starý babský recept - zobrala mentolovú mastičku alebo trochu alpy a jemne mi to rozmasírovala... zvyčajne dva dni a bolo po stvrdnutých uzlinách....
neviem, prečo sa robili... ale babky to brali ako normálnu vec, ktorá sa proste robí...

a urcite su to uzliny a nie slinne zlazy?

s tymi som ja maval problem, ze sa mi upchavali - klasicke kamene, ci piesok ako hocikde inde (oblicky, zlcnik...)

nakoniec to skoncilo chirurgickym odstranenim - najprv toho kamenolomu a ked sa ukludnil zapal, tak aj jednej slinnej zlazy

• 2 weeks later...

.....

nakoniec to skoncilo chirurgickym odstranenim - najprv toho kamenolomu a ked sa ukludnil zapal, tak aj jednej slinnej zlazy

a sakra, tak žiadne fľusanie. 

:flowers: 

v pohode, este mam styri (clovek ma 5 slinnych zliaz - dve parove za usami, dve pod sankami - z tych mi jednu brali; a jednu podjazykovu)