Skočiť na obsah

Komunálne voľby


Sniper

Odporúčané príspevky

Dnes som videl na Cellerkovom billboarde veký plagát, ktorý prelepil jeho rodinku, s textom: Mám rád celé roky obálky, pozemky a firmy, či tak nejak, doslovne som si to nezapamätal. No keď presadzuje také zbytočné projekty ako Aupark, ktorý tu vlastne nikto nechce, tak nech sa potom ani nečuduje. Zajtra som zvedavý ako to dopadne, podľa názorov čo som počul, to bude v podstate iba medzi Cellerom a Rybníčkom, a k Cellerovi sa nehlásil nikto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No odvolené, ale...

 

 

Trenčín má päť kandidátov na primátora, 177 na poslanca

Pôvodne kandidovalo na miesto primátora Trenčína šesť mužov. Nominata Smeru-SD Ľubomíra Žabára však strana 18. Novembra stiahla a zároveň vyjadrila podporu nezávislému Richardovi Rybníčkovi.

ja som mal na volebnom lístku aj Žabára.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je to za nami! Som rád, že u nás v Prievidzi vyhrala dlhodobo nezávislá politička Katka Macháčková! Po 8 rokoch konečne bez HZDSáka Bodnára na čele ... Dúfam, že mesto začne prekvitať vo všetkých oblastiach a Prievidza bude popri turisticky obľúbených Bojniciach tiež atraktívnou zastávkou cestovného ruchu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No odvolené, ale...

 

 

 

 

ja som mal na volebnom lístku aj Žabára.

 

Axel, to je v pohode. Aj u nas sa jeden kandidat vzdal, a v zozname figuroval. Si predstav volebnu komisiu, ktora by vyskrtavala tisic listkov. Jej ulohou bolo upozornit nevsimavych volicov na tuto skutocnost. Myslim, ze to bolo aj niekde napisane, u nas priamo na stene plenty.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nakoniec to nebolo v TN medzi Rybníčkom a Cellerom, pretože Cellera predbehol ešte aj Krátky (KDH) :cotisisi: o cca 160 hlasov. Celler získal niečo cez 2300 hlasov, Rybníček cez 14600, to je jasný dôkaz, že ľudia majú dosť Cellerových "obchodov" a cítili potrebu zmeny. Tak dúfam, že Rybníček rozbehne veľa vecí dopredu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a je to..Rybníčkove víťazstvo nad Cellerom (ktorého dokonca predbehol ešte aj Krátky) so sedemnásobným prečíslením, je -obrazne rečeno- víťazstvo parného valca nad Trabantom..to musí priznať 11% celleronadšencov,či chcú,či nechcú..70% Trenčanov zrejme lepšie videla,(ne)chápala,či pamätala výsledky doterajšieho primátorovania..samozrejme,že sa udialo aj dosť dobrého a prospešného,ale na vážkach pre a proti - 11:70% je zrejme dostatočným číselným vyjadrením pomeru doterajších pozitív a negatív..zrejme sa ľuďom konečne otvorili oči,teda prenikavej väčšine.. uvidíme, koľkým aj pri ďalších parlamentných voľbách,ale to už je iná téma..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Banskej Bystrici sa k moci dosral bývalý predák odborárov Ivan Saktor (Smer-SD, SNS a Strana zelených).

 

4roky dozadu, ale toto ti vyslo Axel :confused:

 

 

BBcania sa konecne pozbierali a nezvolili mrzku luzu, ale slusneho cloveka .. Gogola to bude mat tazke, ale verim ze sa mu bude darit nieco pre BB robit. a byva v nasom baraku tak nam snad konecne opravia chodniky v okoli :cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

napadla mi táto téma úplne spontánne a okamžite, hneď potom, ako som prečítala jeden článok o tom, ako v jednom z mnohých miest fungujú tí, ktorí využívajú výhody svojho postavenia a berú skvelé platy vďaka tomu, že ich občania volili ...

Rožňavčan v noci sám opravuje jamy na námestí

 

Rožňavčan Milan Capák začal opravovať diery na Námestí baníkov na vlastné náklady.

 

Hudobníkovi Milanovi Capákovi z Rožňavy už došla trpezlivosť nad neschopnosťou mesta dať do poriadku chodníky vedúce na námestie.

Vrcholom bolo, keď si jeho manželka na jednom z nich vytkla nohu. A tak si pripravil nástroje, nakúpil materiál a vybral sa večer na miesto jamu opraviť. S opravami bude údajne pokračovať aj v priebehu tohto týždňa.

 

Capák: Nečinnosť mesta pozorujem dva roky

 

Mnohí Rožňavčania už dlho hromžia nad súčasnou situáciou v meste. Prekáža im zlý stav ciest a chodníkov. Nepáči sa im zlá finančná situácia mesta, neschopnosť prilákať investora či vysoká pokuta vo výške 270–tisíc eur, ktorú mesto dostalo za porušenie zákona o verejnom obstarávaní.

Nikto z obyvateľov však zatiaľ neprevzal iniciatívu nad tým, čo je výsostnou povinnosťou samosprávy. Až doteraz.

„S fungovaním tejto samosprávy mám už svoje skúsenosti. Čo si nespravím sám, to nie je. Nečinnosť mesta pozorujem, odkedy sme sa s manželkou pred dvoma rokmi prisťahovali zo zahraničia. O rekonštrukcii námestia sa hovorilo už vtedy a nič sa dodnes nespravilo,“ sťažuje sa Capák.

Dodal, že kvôli neuskutočnenej rekonštrukcii námestia presunuli dokonca tradičný jarmok na sídlisko. „Veď to je hanba,“ pokrútil hlavou.

Vytkla si nohu. Namiesto žaloby jamu opravil

 

Oprava jamy na námestí stála podľa Milana Capáka 45 minút roboty a zhruba 3 eurá za použitý materiál.

„Po tejto ceste chodievame s manželkou na malý trh kupovať zeleninu. Minulý týždeň si tu vytkla nohu a ja som si povedal, že to opravím pre nás všetkých. Druhým dôvodom bola spomínaná nečinnosť mesta,“ dodáva Capák.

 

Podľa jeho slov viackrát žiadali samosprávu, aby boli na ich ulici umiestnené spomaľovače, pretože autá tam chodia na úzkej ceste prirýchlo a došlo už k trom nehodám. Mesto ich údajne odbilo pre nedostatok finančných prostriedkov.

 

„Poplatky za odvoz smetí ako každý občan poctivo platím, ale kontajnera sa nedočkáme. Pozrite na tú vysokú trávu pri ceste. Aj tú občas pokosím, pretože to mesto nevie zabezpečiť,“ pokračuje Capák s počítaním zanedbaných povinností zo strany samosprávy.

Na otázku, či bude v opravách pokračovať, odpovedá kladne. „Smerom na námestie sú ešte tri jamy, ktoré opravím v priebehu týždňa .“

 

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk...l#ixzz1XxUA9AfF

je to neskutočný článok,

a minimálne čiastočne mi pripomína fungovanie u nás - keď má tráva a burina tú smolu, že rastie mimo hlavnej cesty, už nepatrí k mestu.

aj keď už kopa vecí akotak funguje, vďaka eurofondom sa kdečo skrášlilo a upravilo, trávu a cestu a chodníky si "mimo" spravujeme sami, celé roky.

chodiť voliť ? možno aj rožňavčania pôjdu zasa voliť tú istú bandu. ľudia sú nepoučiteľní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Super vec :spiteful:

No, jednak sa aspon zopar ludi zacina prebudzat a uvedomuje si, ze za svoj zivot maju sami zodpovednost - a vela veci dokazu urobit sami. Ludia nejak za roky zblbli, ked si myslia, ze vsetko zariadi "niekto iny" - bez ohladu na to, kolko dani platia.

 

Druhy krok snad pride tiez. Ze si toto uvedomi ovela viacej ludi, ovela viacej veci dokazu urobit samostatne, alebo vramci komunity sami - ale voci zastupitelstvam budu o to prisnejsi a tvrdsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 rokmi...

https://www.facebook.com/lepsia.revuca/videos/aká-je-reálna-budúcnosť-športovej-haly-a-zimného-štadióna-v-revúcej-je-začiatok-/1754387444913750

Naco u nas sportova hala?  A zastresne  klzisko? Ked to ani nevedia urobit? HCalan nieje najmensi len v time vo futbalovom time do 19 rokov ale aj vtriede. Ako je mozne doskoci najdalej, hodi granatom(tu som sa pomylil nehadzali granatom ,ale nejajokou loptickougranat je tazsi(vacsi) a 90 metrov,ale aj  ta lopticka(kriketka) neviem ako sa vola kriketova, je tazsia ale ale mensia) najdalej, on 45 metrom , nejaky manik cigan(z inej triedy ale aj syn je 9viatak) hodil cez 90 metrov. Najslabsi u nich hodil 16 metrrov. Mali nejaky beh v telocvicni od steny po stenu a chlapci skoncili pri 20, nepamatam ci syn skoncil pri 60(40 krat tam behal sam a sa na to vykaslal) ,ale aj moja dcera to obehla 36 krat. U deviatakov to dal asi len jeden nad 36 okrem syna. Kto v tej hale bude ako skakat, behat, smecovat? Kto ich bude trenovat? 

V januari sa na tom klzisku syn klzal, podla mna uz nikdy nebude. Pamatam si to lebo uz mu slo na 14 rokov, uz mal byt zaockovany. Si maly , mas 11 rokov. Klzisko tam bolo. Inak syn tam raz zaklamal,uz tam nesiel. Nechcel klamat. Chodil sa klzat do Dlhej luky. Tam mali prirodne.

Je dobre mat mat halu na klzisku aj sportovu halu na loptove hry. Velke hadzanarske ihrisko v hale. V minulosti boli hadzanarky. A velmi sikovne, revucky chlapy volejbalisti by v minulosti aj mohli hrat aj naj vysiu sutaz 1.ligu, si ju vybojovali. Ide o to ci dnes potrebujes 1000 deti co budu sportovat, na futbal ,hokej ,hadzanu , volejabal, biatlon, bitkari ci nohejbalisti tu este akych takych trenerov mas(okrem hokeja Revucania v tych inych sportoch boli upesni, vo futbale Gyomber a Breznanik, aj bitkari su velmi dobri - ci uz karatisti ci kixboxeri, biatlonista co bol na olympiade je mojej sesternici vnuk ,asi nevybehol na trat,lebo boli o kolo predbehnuty, dvaja nohejbalisti su majstrami sveta,maju cca 28 rokov ) . Dnes sportuje 200 deti? Potrebujes  1000.  To je v podstate aspon kazde 3tie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Želám krásny volebný deň :-) 

Jaké paradoxy že brat je práve na rakúskej diaľnici a zhruba o hodinu dorazí odvoliť do okrsku kde vôbec nežije… V tom okrsku žijem ja, ale voliť budem v inom okrsku kde ja vôbec nežijem (chodím tam len na návštevy)… Ale jeden nemenovaný politik za VÚC chce stavať cestu prvej tiredy na miesto kam je veľmi potrebná a tie obvykle majú aj odstavné pruhy čo je dôležité z pohladu cyklistu. S primátorom som spokojný tak ho nechám vyhrať lebo chce postaviť jednu cestu ktorú práve potrebujem aj ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aaaale iba to som myslel že brat býva v dedine 25km od mesta a volí v mestskej časti ktorá sa ho natýka keďže tam nežije, neparkuje autá, syn tam nechodí do školy, ale žijem v tej mestskej časti ja ale nemôžem za ňu voliť lebo môj okrsok je inde a teda volím za mestskú časť v ktorej nežijem… 

spacer.png

Vybavenô :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov