Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

iskra: ďalší nápor na naše tukové vankúšiky! :flowers:

Vilma: naše tukové vankúšiky sú úžasné! :lol:  cukor je dôležitý,  dodáva nám  hormóny šťastia - endorfíny, silu, vitalitu :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 493
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    122

  • Vilma Flinstonova

    75

  • iskra

    70

  • Hellé

    35

neznasam ryzovy nakyp !

 

ved ho nemusíš jesť ty, možno ním potešíš tvoju 1/2. :)

Vilma: naše tukové vankúšiky sú úžasné! :lol:  cukor je dôležitý,  dodáva nám  hormóny šťastia - endorfíny, silu, vitalitu :yes_yes:

tak tie moje práve moc úžasné nie sú, ťažko sa ich zbaviť.

O cukre viem svoje, ved som 10 rokov robila výskum na diabetológii. :smilieee:

Ale fakt je, že niekedy, keď mám akurát tak všetkého plné zuby, taká Horalka alebo kakaové rezy zlepšia náladu. :D

Dnes sme dojedli štrúdľu, čo sme predvčerom upiekli. presnejšie Flinstone ju dojedol. Robili sme 2 ks tvarohovú, a po 1 ks jablkovú a jablkovo-kakaovú. Tam by mi lepšie pasoval mak, ale Flinstone trval na kakau. Nevadí, aspoň mu viac ostalo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, pokial povazujes tahanu strudlu za obycajnu, tak klobuk dole, lebo to dnes nie je standard

urobit dobre cesto, ktore by sa dalo vytiahnut na celu velkost stola, az kym nie je priesvitne a po upeceni sa podoba na pergamen, tak to je umenie

dnes sa za strudlu povazuje cokolvek zakrutene, urobene z polotovaru :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tie moje práve moc úžasné nie sú, ťažko sa ich zbaviť.

O cukre viem svoje, ved som 10 rokov robila výskum na diabetológii. :smilieee:

Vilma,  neviem, nevidela som  tvoje tukové vankúšiky, ale keď si to o sebe myslíš, nech sa páči. :) Podľa teba, tvoje práve moc úžasné nie sú,  a že ťažko sa ich zbaviť...  ja si myslím, že  ty Vilma, taká veselá.., by si aj tak mala mať rada tie svoje vankúšiky, také, aké sú, ak ti pravda, nespôsobujú nejaké zdravotné ťažkosti. Myslím si, že pohybu máš dostatok, ako každá žena, rada pláveš, si energická..... hlavne, aby si sama bola so sebou spokojná,   ak to  nejde dolu podľa predstavy, prijať sa,  taká, aká si, aj s vankúšikmi, a keď sa páčiš svojmu manželovi, tak paráda! :)

Poznáme x žien... aj s tukovými vankúšikmi, a sú úžasne vyzerajúce, sexi.

Je to chválihodné, že si robila 10 rokov výskum na diabetológii, no píšeme  tu o pečení, tak aj sladké  tu  patrí, cukor, zákusky, koláče, ryžový nákyp, aj :-) kilečka, ktoré s láskou máme prijať .. väčšinou je to tak, že kto rád je, komu chutí, tak je to aj vidieť.. jedine, že by sme žili len zo vzduchu, alebo len z lásky.. sme ľudia z mäsa a kostí, tak je to už tak, aj zákusok zväčší objem, keď má na to svoje podmienky.., tak aj človek ak je, chutí mu, je zdravý.. a aj keď dostatočne športuje, tak zvyčajne skôr, či neskôr priberie... 

U nás  sa práve v rúre pečú orechovníky, také voňavé, chrumkavé, sladké a budú bohate posypané práškovým cukrom. :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes bol po hodne dlhom čase na rade bryndzový osúch ...

a mala som z neho dobrý pocit, lebo mi krásne nakyslo cesto ... akosi sa v poslednom čase borím s kvasnicami, nechcú vykynúť, tentokrát to bola paráda ... veď aj z neho zostalo len tak ledva na ukážku :shifty:

 

post-3-0-93129600-1421424896.jpg

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dnes som  piekla štrúdľu. Zasa 4 nohy, 1 tvarohovú, 1 jablkovú a 2 jablkovo-orechové. Niečo som nabalila pre mladú, niečo pre našich anzvyšok som nechala Flinstonovi. Povedal, vraj je - citujem - výborná.

 

 

dnes bol po hodne dlhom čase na rade bryndzový osúch ...

a mala som z neho dobrý pocit, lebo mi krásne nakyslo cesto ... akosi sa v poslednom čase borím s kvasnicami, nechcú vykynúť, tentokrát to bola paráda ... veď aj z neho zostalo len tak ledva na ukážku :shifty:

 

attachicon.gifbryndzový osúch.jpg

ja som robievala niečo podobné, ale so smotanou, v Rači sa také pečú, ale teraz už len málokedy také robím, staršia to neľúbi a mladšia, ked príde, tak si na to nikdy nezmyslím,a vždy urobím niečo iné...

 

Vilma,  neviem, nevidela som  tvoje tukové vankúšiky, ale keď si to o sebe myslíš, nech sa páči. :) Podľa teba, tvoje práve moc úžasné nie sú,  a že ťažko sa ich zbaviť...  ja si myslím, že  ty Vilma, taká veselá.., by si aj tak mala mať rada tie svoje vankúšiky, také, aké sú, ak ti pravda, nespôsobujú nejaké zdravotné ťažkosti. Myslím si, že pohybu máš dostatok, ako každá žena, rada pláveš, si energická..... hlavne, aby si sama bola so sebou spokojná,   ak to  nejde dolu podľa predstavy, prijať sa,  taká, aká si, aj s vankúšikmi, a keď sa páčiš svojmu manželovi, tak paráda! :)

Poznáme x žien... aj s tukovými vankúšikmi, a sú úžasne vyzerajúce, sexi.

Je to chválihodné, že si robila 10 rokov výskum na diabetológii, no píšeme  tu o pečení, tak aj sladké  tu  patrí, cukor, zákusky, koláče, ryžový nákyp, aj :-) kilečka, ktoré s láskou máme prijať .. väčšinou je to tak, že kto rád je, komu chutí, tak je to aj vidieť.. jedine, že by sme žili len zo vzduchu, alebo len z lásky.. sme ľudia z mäsa a kostí, tak je to už tak, aj zákusok zväčší objem, keď má na to svoje podmienky.., tak aj človek ak je, chutí mu, je zdravý.. a aj keď dostatočne športuje, tak zvyčajne skôr, či neskôr priberie... 

U nás  sa práve v rúre pečú orechovníky, také voňavé, chrumkavé, sladké a budú bohate posypané práškovým cukrom. :dalbysomsi:

ale zas to nie je také strašné, len donedávna ešte tak zo4 roky dozadu - som bola zvyknutá na niečo iné. S tým horším sa ťažko zmieruje :-)

Tiež som štrúdľu bohato posypala práškovým cukrom  :agree:

ja tam už mám super polystyrén máčaný v horkej čokoláde, napodiv, mne to aj chutí. :dalbysomsi:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sme mali pečavý deň ... zistili sme (to je priam na nobelovku!), že nás baví vypekať oveľa viac mimo "povinného" vypekania na Vianoce a tak ... aj keď to úplne rozhodne nikdy pred sviatkami nepreháňame, ale dnes bola rozhodne chuť, aj u mňa aj u syna, tak sme sa na to vrhli ...

výsledok je pečenie na prianie: aj sladké, aj slané :)

 

osie hniezda na slano, so samými dobrotami: dva druhy syra, paradajkové pesto, šunka

a náš najsamlepší úplne jednoduchý jablkový koláč, ide do neho kopa jabĺk, a to sme potrebovali - na jeseň sme dostali celú bedňu, ktorú už treba domíňať ... a tak je milovaný babkin koláč s hrbolatou čokoládou ...  :cem:

 

post-3-0-95207300-1421592468.jpg   post-3-0-29795300-1421592467.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a my sme piekli žemľovku ;) (tiez z dovodu likvidacie jablk, lenze my ich mame niekolkonasobne viac, ako pises ty...)

inak vyborny nedelny obed - gulasova polievka z jahnacieho chrbta, zemlovka a sampanske :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

D'Adyovci

mi dali nápad  :klobuk:

 

dávno sme veru nepiekli  žemľovku, a ešte furt tam zostali nejaké jablká, z ktorých sme teraz minuli hodne, nech je žemľovka fajnová ...

ešte na jedno čosi jablkami bohaté tam zostalo v taške,  a staré jablká tým budú spotrebované ...

 

takže to bola dnes žemľovka á la pink ... z vianočky podľa jej receptu, spoločné dielo dvoch kuchárov, fotené priamo po dopečení v rúre ako dôkaz  :)

 

post-3-0-73365500-1422530036.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Tarta de Santiago - znie to vznešene: "torta zo Santiaga", ale je to jednoducho španielsky mandľový koláč

 

potrebujeme 4 ingrediencie:   300 g mandle mleté

                                               300 g cukor kryštálový  /kľudne o cca 20 g menej, kto nemá rád južanské presladené/

                                                   5 ks vajíčka

                                                   nastrúhaná kôra z jedného citróna

 

tu je jeden z mnohých variantov receptov:  Tarta de Santiago

/galícijský originál má ochrannú známku od r. 2010/

 

robila som to podľa vyššie nalinkovaného receptu, ale trochu som prípravu pozmenila na "našský" osvedčený spôsob:

vymiešať do penista žĺtky s cukrom, potom pridať citrónovú kôru, potom postupne pridať mleté mandle - vznikne celkom hutné cesto, ku ktorému jemne a pomaly, aby sa nepolámal, zapracúvame opatrne tuhý sneh z bielkov - až vznikne krásne nadýchané cesto, ktoré sa ľahko leje.

 

tortovú formu som vyložila na spodok aj na boky papierom na pečenie, o cca 42 minút na 180 stupňov bolo upečené - za horúca odmontovala formu, preklopila a opatrne posťahovala papier.

 

vonia to nádherne, a chutí fantasticky, rýchle a jednoduché, bez múky - aj ako bezlepková sladkosť :)

 

post-3-0-77552000-1431008603.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minule, že skúsim reku tiež   Rýchly Ny Cheesecake http://varecha.pravda.sk/recepty/rychly-ny-cheesecake/1802-recept.html

dodám, že smotanový tvaroh  - Kraft Philadelphia Original http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120027190

 Moji chlapčiská tiež maškrtili, ohodnotili, že príma..  :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mali sme pár starnúcich banánov, tak sme skúsili banánový chlieb - upečený v bábovkovej forme : )

 

-  120 g    rozpustené maslo

-  100 g    cukor hnedý  /dala som hnedý trstinový/

-      2 ks   vajíčka

-      3 ks   banány

-  200 g    múka hladká celozrnná  /dala som hladkú celozrnnú špaldovú/

-      1 ČL  kypriaci prášok

-      1 ČL  sóda bikarbóna

-      1 ČL  mletá škorica

 

vyšľahať maslo s cukrom, pridať vajíčka, šľahať. potom pridať vidličkou popučené banány, šľahať, postupne pridať múku zmiešanú s práškom do pečiva, sóda bikarbónou a škoricou, zašľahať.

formu poriadne vymastiť /maslom/ a vysypať hrubou múkou.

pečie sa na 160°C  cca 60 minút

 

podávať možno pokvapkané napríklad javorovým sirupom, to už je potom úplne nebeské :)

 

post-3-0-53369400-1431265960.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes boli zasa spotrebované zbytky :)

v mise na stole tri krásne hrušky, ktoré už začali priveľmi zrieť, a bolo ich treba zlikvidovať, a doma presne 164 g masla, tak sme vyskúšali nový koláčik ... a spotrebovali k tomu 2 hruštičky húževnaté ...

bol z toho veľmi jednuducho a rýchlo vymiešaný Hruškový koláč

 

je to malá dávka, na malý plech, príp. do tortovej formy, vyloženej papierom na pečenie alebo vymastnej maslom a vysypanej hrubou múkou.

 

    2  ks ošúpané na kocky pokrájané hrušky

160  g maslo

140  g cukor hnedý trstinový

    4  ks vajíčka

  85  g hladká múka

  95  g mandle mleté

  40  g orechy vlašské nadrobno posekané

    2  ČL prášok do pečiva

 1,5  ČL perníkové korenie

 

zmäknuté maslo s cukrom vymiešame, po jednom zamiešame vajíčka / pri tom sa cesto môže zrážať, aj sa zráža, ale odhodlane miešať ďalej, nič sa nedeje :) /

pridáme a vmiešame preosiatu múku s primiešaným práškom do pečiva a perníkovým korením

vsypeme mleté mandle a nakoniec posekané orechy a dobre vymiešame.

 

cesto vlejeme do formy /na spodok som pripla do formy väčší papier, aby sa s koláčom dalo manipulovať po upečení, a papier aj boky som vymazala maslom a vysypala hrubou múkou.

cesto nerozotrieme až po samý kraj, to spraví samo pri pečení ... na cesto pokladieme nakrájanú očistenú hrušku.

pečieme na 180°C cca 40 minút

 

hruška sa pri pečení presťahuje dolu :)

 

post-3-0-33570300-1432388656.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

úžasná rebarbora z babkinej záhrady, a rebarborové pite je šialene dobré ... rebarboru milujeme :)

 

ale to krehké cesto mne zvyčajne dopadne ako výtvor doktora Frankensteina, ale pri tej chuti to nikomu neprekáža, a keď sa pokrája a posype cukrom, dokonca sa tie fľaky celkom stratia :)

 

aby ste videli, že pite mi takmer vždy zásadne dopadá takto, ale aj tak je to prudko jedlé  :innocent:  :D ... jj. hanbím sa, ale len trošičku :wooops:

 

post-3-0-07845800-1435430347.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

je tu sezóna jabĺk, prevažne ešte tých neskoro letných, ktoré treba každý deň preberať, lebo ich pichla osa a kazia sa ...

takéto bio jablká sme dostali od kamaráta, a pomaly ich denne preberáme, a bude nasledovať ešte kopa od mamy ...

 

toto je jeden z dobrých a chutných receptov, keď je treba spotrebovať veľa jabĺk ... do receptu je predpísaných 10 veľkých, ja som mala menšie a maličké, dala som ich viac než 20 ... koláč to v pohode zniesol, zniesol by ešte viac

 

jesenný jablkový koláč strúhaný:

 

Cesto

500 g  polohrubá múka
2 ks vajcia
1 prášok do pečiva

200 g práškový cukor
250 g Hera /margarín/

 

Jablková plnka

10 ks veľkých jabĺk / malých viac, od oka - znesie to veľa jabĺk /
cukor podľa chuti - dala som trochu hnedého trstinového
1 KL škorica - dala som trochu viac

 

po vymiesení cesta cca 2/3 (o niečo viac než polovicu) rozvaľkať a jemne natlačiť na vymazaný múkou vysypaný plech (v pohode po kúskoch), zbytok cesta zatiaľ odložiť do mrazáku, nech trochu stuhne.

jablká očistiť, nastrúhať na strúhadle na uhorky, zamiešať podľa potreby cukor, plus škoricu

 

plnku naložíme na cesto, a zvyšné cesto z mrazničky nastrúhame na plnku na veľkých slzičkách.

pečie sa na 180°C cca 40 minút.

 

post-3-0-50711700-1445003471.jpg

vznikne taký pekne hrboľatý šťavnatý a krehký a prudko na jedenie koláčik ... kto chce, môže posypať práškovým cukrom : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

a znovu jablkový, do ktorého ide veľa jabĺk ... sezóna jabĺk je v plnom prúde

jablká napichnuté od osy sa statočne kazia, dnes ich bolo niečo vyše kila, to je tak akurát na taký koláč, ktorý sa vehementne tvári ako pie,

len taký nepravý :)

 

Jablkový koláč s orechmi, medom a škoricou

 

200 g hladká múka,

1,5 KL prášok do pečiva,

   1 KL nastrúhaná citr. kôra,

20 g prášk. cukor

50 g tekutého medu

  1 vajíčko
100 g masla

 

náplň:

1,2 kg olúpaných jabĺk nakrájať na malé kocky
 3 PL citrónová šťava

 1 KL mletá škorica

80 g tekutý med

1 práškový vanilkový puding

100 g mleté vlašské orechy

100 g hrozienka

 

spracujeme cesto, strčíme na 30 minút do chladničky alebo mrazničky

pripravíme jablkovú náplň

 

okrúhlu formu vymažeme maslom, vyložíme dvomi tretinami cesta aj hore na okraje - prepichujeme vidličkou

naložíme náplň, zvyšné cesto rozložíme na náplň a okraje ľahko pritlačíme - prepicháme vidličkou

pečieme dozlata na 180°C 45 minút  - necháme vychladnúť, prípadne posypeme prášk. cukrom, ja neposýpam, je to dosť sladké

/ mám to zasa ako dielo od dr. frankensteina, cukor by to šikovne zakryl, ale na chuti to nemení nič :) /

 

post-3-0-91849400-1446996971.jpg   post-3-0-31071400-1446996973.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

jeden recept mám poruke ... sú odskúšané a dobré.

 

Medovníčky

 

400 g hladké mouky

140 g cukru moučka

50 g másla

2 vejce

2 lžíce dobrého tekutého medu

1 lžička jedlé sody

1 lžička perníkového koření

1 žloutek na potření po upečení

 

bílková poleva na ozdobení

 

1.Smíchejte všechny suché přísady v misce, přidejte ostatní ingredience a ručně zpracujte na měkké těsto. Pokud máte kuchyňského robota, prostě do něj vše nasypte a nechte ho, aby práci udělal za vás. Hotové těsto je  měkké a poddajné asi jako pružná plastelína. Zabalte ho do mikrotenové fólie a nechte přes noc odležet v lednici.

 

2.Troubu předehřejte na 160 °C a plechy na pečení (budete potřebovat nejmíň dva) vyložte tím správným papírem. V malé misce vidličkou rozmíchejte žloutek s jednou lžící vody z kohoutku. Odleželé těsto vyválejte na pomoučněném vále na tloušťku asi půl centimetru, vykrájejte tvary a skládejte je na plech. Pečte 8–10 minut a ihned po vytažení potřete horké kousky na horní straně rozšlehaným žloutkem, aby dostaly pěkný lesk

 

nemažem žĺtkom, ale celým rozkvedlaným vajíčkom, je to úplne ten istý efekt, a na to množstvo sa vajíčko akurát minie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žiadne vianočné, len veľa orechov je ešte z minulého roka, a nedávno som sa dopracovala na jednu stránku, kde bolo asi tisíc druhov pagáčov ... a jeden bol hodne sympatický, tak sme ho odskúšali ...

 

pite s orechovou plnkou - toto je strašne starý recept, pochádza od jednej prababky

... a neuveriteľne chutný

cesto: 45 dg polohrubej múky, 5 dg kryšt. cukru, 2 žĺtky, 20 dg maslo /Hera/, 1 prášok do pečiva

plnka:  20 dg práškového cukru, 22 dg mletých orechov, 2 PL rumu, 3 žĺtka - premiešať, na koniec jemne vmiešať tuhý sneh.

spodné cesto potrieť marhuľovým džemom, na to natrieť plnku, položiť druhú polku cesta

180°, cca 35 - 40 min.

 

post-3-0-88112200-1449341253.jpg  post-3-0-35091200-1449341252.jpg

 

pagáče na maďarský spôsob:

 

40 dg polohr. múka

15 dg Hera

  5 dg tvrdý syr jemne strúhaný

10 dg údenej klobásky pokrájanej na drobné kocky

  1 ks červenej /kalifornskej/ papriky pokrájanej na malé kocky

  2 ČL soľ

  2 ČL prášok do pečiva

  1/4 ČL sóda bikarbóna

  2 decilitre kyslej smotany / prípadne pridať trochu, keby si cesto žiadalo /

 

 na potretie 1 vajíčko + 10 - 15 dg tvrdý syr

 

v múke rozmiešame soľ, prášok do pečiva, sódu bikarbónu, potom v nej rozmrvíme Heru

primiešame klobásku a papriku a syr

pridaním smotany vymiesime akurátne cesto, aby sa dalo podsypaním múkou vyvaľkať.

cesto odložíme do chladničky na 30 - 40 minút

 

vaľkáme na 1,5 - 2 cm, podľa chuti, vykrajujeme na papierom vystlaný plech - pred pečením potrieme vajíčkom a posypeme strúhaným tvrdým syrom

190°, cca 15 - 20 minút.

 

post-3-0-17070600-1449341255.jpg  post-3-0-33797600-1449341256.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyskúšali sme dnes nový razítkovač na keksy - podľa nášho premenovania keksovač :)

robí sa s tým báječne, bolo to rýchle, pečenie trvalo najdlhšie, nakoniec sme narobili presne 184 ks tenučkých keksov v troch variantách:

citrónové, kakaové a zázvorové :)

 

post-3-0-89323400-1449944487.jpg   post-3-0-67002300-1449938938.jpg

 

 

 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ooooch...už som nič nenapiekla ani nepamätám. trúba zaháľa už od Dušičiek. Nevedeli sme, či tú kuchyňu do Vianoc budeme mať alebo nie (na peččenie to ešte furt nie je, aj keď sa to už zasa priblížilo kuchyni), a tak Flinstone (!!!) netrval na pečení doma, ale objednal u cukrárky vianočné pečivo. Tento rok asi ani mladá nebude piecť, nejak upustila od takých dobrých zvykov (zať na sladké nie je, tak to aj chápem, že pre seba sa jej nechce vypekať, ale aj tak je to škoda, lebo ona je na pečenie šikovná).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak aj medovníky sú napečené, tento rok z iného receptu, ale veľmi podobné tým minulo a predminuloročným, cesto sa vydarilo veľmi dobre, nelepilo, všetko bolo ok, a je to taká menšia dávka, úplne stačí ...

či ich budeme aj zdobiť, ukáže budúcnosť ...

 

mimochodom, asi zostanem pri tomto recepte / je skopírovaný o kúsok vyššie / ... je skutočne skvelý a jednoduchý

okrem toho som mala jeden recept od mamy - ona ho našla pred časom v reklamných novinách kauflandu - na jeden druh biskupského chlebíčka.

ona ho už robila, a nie raz, je plný dobrôt, ten náš práve chladne ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov