Skočiť na obsah

Skoky, respektíve Lety na lyžiach


tomassi

Odporúčané príspevky

Nový ročník SP odštartoval na mostíku HS 142 v Kuusame

- no favoriti sa zatiaľ BohVieAko neuviedli, ale pod ich výkony sa podpísal hlavne nepriaznivý vietor

 

1. Arttu Lappi (Fín.) 154,8 (141,0), - o chalankovi som zatiaľ nepočul

2. Simon Ammann (Švajč.) 145,7 (136,5),

3. Anders Jacobsen (Nór.) 145,5 (137,5),

4. Veli-Matti Lindström (Fín.) 135,6 (132,0),

5. Michael Neumayer (Nem.) 129,9 (130,5),

6. Guido Landert (Švajč.) 126,6 (127,0),

7. Wolfgang Loitzl (Rak.) 122,7 (124,0),

8. Chistian Ulmer (Nem.) 121,5 (125,0),

9. Kalle Keituri (Fín.) 121,1 (124,5),

10. Lauri Hakola (Fín.) 120,5 (125,0)

.

.

.

63. Martin MESÍK (SR) 28,1 (79,5).

 

celkové poradie v SP:

1. Lappi 100,

2. Ammann 80,

3. Jacobsen 60,

4. Lindström 50,

5. Neumayer 45,

6. Landert 40.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Arttu Lappi (Fín.) 154,8 (141,0), - o chalankovi som zatiaľ nepočul

skákal už, skákal, len zväčša v nižších súťažiach, ale keď sa objavil, tak sa do tej prvej tridsiatky zväčša dostal...ale vo fínskom mužstve je to dosť nabité, takže moc príležitostí nedostal

 

prekvapilo ma štvrté miesto veli-mattiho, ktorý minulú sezónu v najvyššej súťaži úplne vynechal. ale v podstate sa niet čo čudovať, vo fínsku prvé dve úvodné preteky každý rok prekvapujú

 

 

/tomassi, za túto tému máš u mňa pivo :lol: /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Švajčiari získali prvý historický double a ako tak na to pozerám, tak Harry Potter opäť začína lietať

v top 10 opäť staré známe mená

 

Lillehammer HS 138:

1. Simon Ammann (Švajč.) 265,9 (128,5 m+138,0 m),

2. Andreas Küttel (Švajč.) 260,6 (129,5+133,5),

3. Thomas Morgenstern (Rak.) 258,0 (126,5+134,5),

4. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 256,4 (120,5+141,0),

5. Martin Höllwarth (Rak.) 256,0 (126,0+135,0),

6. Janne Ahonen (Fín.) 254,1 (128,0+132,5),

7. Matti Hautamäki (Fín.) 253,4 (127,0+132,0),

8. Jernej Damjan (Slov.) 252,8 (125,5+134,0),

9. Wolfgang Loitzl (Rak.) 252,1 (124,0+134,0),

10. Anders Jacobsen (Nór.) 250,7 (125,5+142,0)

 

- skákalo sa aj dnes a preteky vyhral iba 16 ročný faganisko z Rakúska, ktorý je úradujúcim juniorským MajstromSveta

Slovenský reprezentant Martin Mesík sa v nedeľu opäť neprebojoval do hlavnej súťaže. V kvalifikácii skočil 115,5 m a so ziskom 97,5 bodu obsadil konečné 61. miesto. Hlavne nech nám tie dva mostíky chátrajú :lol:

Lillehammer HS 138:

1. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 276,0 (134,0+137,0),

2. Anders Jacobsen (Nór.) 269,2 (136,0+131,5),

3. Adam Malysz (Poľ.) 264,7 (137,5+127,5),

4. Simon Ammann (Švajč.) 255,2 (133,0+127,0),

5. Andreas Küttel (Švajč.) 242,4 (129,5+124,5),

6. Martin Koch (Rak.) 241,8 (128,5+126,0),

7. Janne Ahonen (Fín.) 241,3 (129,5+125,0),

8. Sebastian Colloredo (Tal.) 240,1 (130,5+122,5),

9. Matti Hautamäki (Fín.) 238,4 (127,0+124,5),

10. Wolfgang Loitzl (Rak.) 236,9 (126,5+125,0)

 

Priebežné poradie v SP (3):

1. Ammann 230,

2. Jacobsen 166,

3. Schlierenzauer 150,

4. Küttel 125,

5. Arttu Lappi (Fín.) 120,

6. Thomas Morgenstern (Rak.) a Loitzl po 91

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Už sa to blíži

Vianoce skokanov na lyžiach ako už tradične začnú 30.12. v Obersdorfe

55.-ročník Turné 4- mostíkov bol pre nedostatok snehu trošku ohrozený, ale organizátri sa zaručili, že všetko zvládnu

- dúfajme, že pán Mesík postúpi aspom raz do hlavného preteku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

KONEČNE!!! juuu, konečne to začalo. práve skončila kvalifikácia a som ohúrená, najmä z dvoch nováčikov Jacobsena a Schlierenzauera, ktorí obsadili prvé dve miesta a skáču, akoby z neba padali

 

ten mladý, Schlierenzauer, má pred sebou budúcnosť, pripomína mi Morgensterna, keď pred štyrmi rokmi začínal skákať a ako šestnásťročný mne aj otcovi vyrážal dych. hneď sme ho pasovali za nástupcu Goldbergera, ale v tomto novom mladom mu rastie konkurencia...a oboch má v područí redbull, podobne ako kedysi Goldiho, to sa stáva akousi zárukou úspechu :lol:

 

vôbec inak neviem, koho tipnúť za víťaza, ako vždy budem fandiť Mattimu Hautamaekimu a Morgimu, o ktorom si myslím,že by mu to tento rok aj mohlo vyjsť, má vcelku dobrú formu, ale tí dvaja mladí, booože, tí skáču neskutočne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fakt tento ročník nemá favorita

- palečky bude držať ako už obvykle Soumákom a hlavne Janne-mu A

taktiež sa v kvalde dobre umiestnil BatMan z Polsky

 

- hlavné však je , aby to nevyhral Janda alebo tá osa Hollewart, či ako sa píše

 

:lol: - 57. MESÍK (Slovensko) 85,7 (106,5)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja idem práve pozrieť reprízu, priamy prenos som nestihla a cítim sa ako pred prvým sexom :lol:

pre mňa skokanská sezóna začína týmito pretekmi...

 

Janda tento rok podľa mňa nemá šance, Malysz síce skáče dobre, ale už nemáva také vyrovnané skoky ako v časoch najväčších úspechov, keď prevalcovával súperov v súčte aj o desať metrov

 

ááá, už utekám k telke, ježiš toľko vzrušenia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ga-Pa sa dnes počasie vôbec nevydarilo a tak výsledky po 1. kole boli uznané ako konečné

 

- najviac ma prekvapil starý táta Noriaki Kassai

Mesík prekvapil podľa mňa úspešným 38. miestom

úspešným, hlavne preto, že to má ešte chuť robiť, keď nemá vytvorené žiadne podmienky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

38. miesto Mesíka bolo úspešné, vcelku pekný skok, aj na tie podmienky dnešné...

škoda toho druhého kola. ale v podstate prekvapil len Kasai, inak by sa asi výsledky po druhom skoku menili len minimálne, možno nejaké výmeny miesta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sa odskákali tretie preteky z turné štyroch mostíkov...vcelku to ušlo, ale v druhom kole som asi cez dvadsať skokov nadávala, že sa tam nič nedeje, akurát jeden vypatlaný nemec postúpil z 29. na 10. miesto. a zrazu poslední šiesti blázni začali skákať akoby im krídla narástli

 

zjednodušené výsledky:

1. Jacobsen /NOR/

2. Morgenstern /AUT/

3. Ammann /SUI/ - simmi tak uletel, že mi sánka padla

4. Lappi /FIN/

5. Ahonen /FIN/

6. Malysz /POL/

 

ako pozitívum hodnotím, že sa konečne prebudil Tommy Morgenstern a veľmi ma prekvapujú výkony Arttu Lappiho, ktorý zatiaľ v ani jednom z troch pretekov neskončil na stupni víťazov, ale skáče tak vyrovnane, že v priebežnom hodnotení mu patrí druhé miesto. aby chlapec ešte neprekvapil. pred poslednými nedeľnými pretekmi je síce ešte všetko otvorené a myslím, že v hre sú v podstate ešte všetci prví siedmi skokani, aj keď asi Morgi a Schlierenzauer už tie šance nemajú moc veľké...predsalen to asi Jacobsen dotiahne do víťazného konca a na chrbát mu bude dýchať možno Lappi a dve švajčiarske hviezdy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mazoch

 

videla som to v priamom prenose, keď ho odnášali, na snehu po ňom zostávali krvavé stopy...chvíľu mi srdce bilo rýchlejšie

mal tú smolu, že ho akurát vietor zospodu trochu moc podfúkol. ale bolo na ňom vidieť ešte málo skúseností, vôbec si pri páde nechránil tvár, zväčša skokani keď padajú, keď ich vietor fúkne dolu, tak zamávajú rukami, pri páde inštinktívne dávajú ruky pred tvár...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stalo sa to aj za lepších podmienok. tu je to počasie lotéria, videla som už strašidelné pády pri vetre 0,5 m/s

nejde len o prachy, ide o to, že celá sezóna je poznačená zlým počasím, niekoľko pretekov sa už zrušilo, niekoľko pretekov bolo skrátených o jedno kolo...nejde len o prachy, ide aj o spokojnosť fanúšikov /a teda poliaci by si zaslúžili poriadne preteky, nasledujú malysza na každom kroku a chceli ho vidieť aj doma/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto sa mohlo stať aj Jerzimu alebo hocikomu inemu

 

- tu mali byť preteky jednoznacne prerusenee

ked nie rozhodcami, tak oranizatorom

 

- to ze kybici chodia s batman-om vsade nie je argument, lebo tu ide o zdravia ba dokonca aj o zivcot

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ja som len chcela povedať, že takéto pády sa môžu stať aj pri minimálnom vetre, stačí keď nečakane podfúkne a skokan letí dolu...to aby sa potom skákalo len v úplnom bezvetrí...vždy ide o život, vždy je tu to riziko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to máš to isté ako keď sa hrá futbal na nespôsobilom teréne

- zranenie si môže privodiť tam aj tam, ale prečo hazardovať s ľudským životom, keď pravdepodobnosť zranenia oveľa vyššia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no chalanko sa už prebral a odpojili ho aj od prístrojov, no jeho stav je stále vážny

 

"Chybu neurobil. Na jeho mieste by spadol každý. Určite by to nedokázal ustáť ani Jacobsen či Malysz," uzatvára -tréner Jakub Jiroutek.

- no treba dodať, že právo odnietnuť skákať má aj samotný pretekár, resp. jeho tréner

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Dnes bolo perfektné druhé kolo v Sappore.

 

Pred druhým kolom jury zvýšila nájazd o dve okná v snahe zatraktívniť súťaž a v závere videli japonskí diváci obrovskú drámu s pokusmi za hranicu 130 m.

 

Ako prvú ju pokoril obhajca zlata z Oberstdorfu 2005 Fín Janne Ahonen, no na pozícii lídra sa dlho neohrial. Na vedúcej priečke sa postupne vystriedali olympijský šampión zo ZOH 2006 v Turíne Rakúšan Thomas Morgenstern, trojnásobný držiteľ veľkého glóbusu Poliak Adam Malysz, Ljökelsöy a Olli, ktorý v druhom kole predviedol najdlhší skok dňa 136,5 a mal na dosah nečakané zlato.

 

Amman síce v 2. kole skočil o dva metre menej ako Fín, dostal však vysoké známky za štýl a v konečnom účtovaní sa dostal o dve desatiny bodu pred severana. Víťaz piatkovej kvalifikácie Malysz skončil napokon bez medaily na nepopulárnom štvrtom mieste, obhajca zlata Ahonen bol šiesty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si sa nebodaj stratil chlapča :) :lol:

 

tie preteky neboli zaujímavé, zaujímavých bolo tak posledných šesť skokov, potešil ma Harri Olli, aspoň jeden Fín sa pripravil kvalitne...ale ako hovoria bratia česi /ježiš, čo ja bych dala za eurosport s angličtinou/, simon má skvelú fazónu, momentálne naňho tento víkend nik nemal

družstvá podľa očakávania, rakušáci bez konkurencie, nóri tiež, potešili japonci, sklamali rusi

 

ale celkovo ma sklamali niektorí výborní pretekári - Jacobsen, Schlierenzauer, Vassiliev... nechápem, či na nich tak vplýva japonské podnebie alebo čo...ešte majú poslednú šancu na nápravu túto sobotu, tak uvidíme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dievčatko zasa sa pletieš do niečoho čomu nerozumieš? Choď radšej štrikovať alebo pozerať telenovelu. :lol:

 

A nehovoril som že tie preteky boli dobré povedal som že druhé kolo bolo dobré. Takže nerýp. :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chrobáčik, ja som kukala skoky ešte keď ty si čúral do plienok, takže sa tam láskavo zastrč k neúspešnému tipovaniu ligy majstrov a nerýp tu do mňa :lol: :)

 

ja som v názore na preteky nereagovala na teba, bol to môj subjektívny, nezávisle na tvojom príspevku vyjadrený názor, čo tu robím bežne, takže nemaj boja, že si tu energiu míňam rýpaním do teba :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak na to čo teraz predviedol poľský BatMan nemám slov

aby na HS100 bolo rozhodnuté už po prvom kole je takmer neskutočné

ako povedal Péťa Svěcený, titul nezíska len vtedy ak by spadol

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov