Skočiť na obsah

Parkovanie


cizy

Odporúčané príspevky

Vlani som bol na dovolenke v Amsterdame a tam som odfotil takéhoto arogantného zmrda -

 

post-88-0-17912700-1321552690.jpg

 

Všetky auta v tom Amsterdame parkujú podľa pravidiel. Aj musia, lebo je tam hodne natesno - kanály + cyklochodníky + chodníky pre peších + cesta + niečo zelene. Tam nevidíte nikoho, že by pokúšal ... len majster sveta zo Slovenska na Bavoráku. Bola mi hanba :bezradny:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predvčerom som bola svedkom toho, ako jedna vymachlená panička oslovila okoloidúceho mladého muža. "Prosím vás mladý pán, nevycúvate mi moje auto?" Poviem vám, fáro mala luxusné, ale ako spravila vodičák, tak to je mi záhadou.:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zas oceňujem, že dotyčná dáma požiadala niekoho iného, aby vycúval s jej autom.

Bolo to vždy lepšie riešenie, ako keby svojim autom brnkala do tých okolostojacich ako tágom pri biliarde.

 

Škola a prax sú dosť rozdielne veci, a to aj čo sa týka profesie, nielen šoférovania.

Každý šofér musí získať prax, aby si bol istý, ale pokiaľ si istý nie je, vždy je férovejšie priznať si svoj nedostatok,

ako potom doslova platiť za svoje "hrdinstvo" ... /a asi aj s väčšou hanbou/. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že požiadala dotyčná dáma, to spravila asi najlepšie , čo mohla, aby sa predišlo prípadným škodám. Starším sa pomáhať má a aj preto sa jej pomohlo. To, že škola a prax sú dosť rozdielne veci s tým súhlasím, ale sakra dáma v rokoch, ktorá zodpovedá za bezpečnosť na cestách, vlastní luxusné auto, vie sa načančať, tak mohla by vedieť aj zaparkovať a vycúvať tak, ako sa má. :)

Ja by som ju za to pokutovala :) a pri viacnásobných takýchto nedostatkov zo strany vodičky , odobrala aj vodičské oprávnenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastní luxusné auto, vie sa načančať, tak mohla by vedieť aj zaparkovať a vycúvať tak, ako sa má. :)

Ja by som ju za to pokutovala :) a pri viacnásobných takýchto nedostatkov zo strany vodičky , odobrala aj vodičské oprávnenie.

 

..ehm, tusim ti kole bok pre to luxusne auto a nacancany zovnajsok... a za co by si ju pokutovala?
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ubezpečujem ťa, že sa veľmi vo mne mýliš. Bok mi nekole luxusné auto a načančaný zovňajšok.

 

Pokutovala by som ju, (len teoreticky) :) že nevie dostatočne riadiť vozidlo, lebo aj zaparkovať a vycúvať vodič musí vedieť. Všade platia určité pravidlá aj v šoférovaní...vodička ohrozuje bezpečnosť na ceste svoju aj druhých ľudí a je tu možné riziko poškodenia cudzieho aj svojho majetku , ale to je len také moje amatérske, o tom by ti vedeli lepšie policajti. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ubezpecovat ma nemusis, mne to je vlastne jedno.. :) akurat, ze nachapem tu reakciu, ked ta zenska slusne poprosila.. tu vyzdvihujes to, ze mala podla teba drahsie auto a bola namachlena.. nuz z toho kuka tak akurat nasratost.. :)

 

no, pojem dostatocne riadit je dost vseobecny... ale mozem iba skonstatovat, ze nastastie nemas opravnenie kafrat do toho a rozdavat pokuty.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..ehm, tusim ti kole bok pre to luxusne auto a nacancany zovnajsok... a za co by si ju pokutovala?

 

..

za nepravdu si bola obdarovaná :) auto mám, nemám čo závidieť a načančávať sa nemusím...

 

"pokutovať ju " môžem aspoň takto virtuálne, som v téme a myslím si, že vodič má vedieť zaparkovať, vycúvať, keď to budeme ignorovať, len preto, že nás zakaždým niekto poprosí, tak to bude na našich cestách aj tak vyzerať. Neposunie nás to vpred, ale skôr ten problém na cestách, len môže zhoršovať... Kto nevie jazdiť, nech nejazdi a bodka.

 

 

damor,

ona naozaj nevedela vycúvať :) chalan vycúval a to bolo všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja neviem cuvat. Resp. som sa o tom presvedcil v Spanielsku. 4 krat som pri cuvani osuchal auto. Raz som si zastal v krizovatke, ze ako pokracuje cesta, ze sa tam otocim, isiel presondovat teren. Ale ak prislo auto ku krizovatke, ktore ale nechcelo prejst len si to tam odparkoval, tak som mu dal kluce nech mi to obrati. A tiez domaci chlap s 25 rocnou praxou v tych ulickach mal problem. Preparkoval svoje auto a tiez si odlupil cast zo svojho spatneho zrkadla.

Potom podobnu skusenost som mal v inej dedine, tiez som siel sondovat, a pri cuvani som nabral raz pravu stranu(do brany), potom lavu do domu, starsi pan vysiel, sklopil mi zrkadlo,lebo tiez by islo vcud. A pritom pri ceste v pred som nemal problem,len ho tusil, ze bude pri obracani,ak bude nutne. :shifty:

 

Treba na to skusenosti. Ja doma cuvam len z garaza.

 

A s parkovanim v holandskych mestach som mal ovela mensie problemy ako v spanielskych. Cuvat som tam nemusel a mal som tam vlastne auto.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,

to úplne chápem, že cúvať niekde autom v zahraničí, alebo v nerovných terénoch, nie je vôbec jednoduché, to úplne akceptujem, ale tento príklad , ktorý som opísavala, bol o niečom inom. S týmto by vodič nemal mať takýto problém.

 

Ach, jaj :) nakoniec ma niektorí budete chcieť presvedčiť, že vodiči nemusia parkovať podľa pravidiel, nemusia vedieť vycúvať a neviem, čo ešte.. a všetko je to OK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevidim to ako chybu dotycnej damy, skor je to chyba autoskoly, a hlavne skusobneho komisara, ze pustaju takychto ludi do premavky. Na strane druhej, malokto vysiel z autoskoly ako hotovy sofer a osobne nepoznam nikoho, kto by odmietol vodicak preto, ze sa necitil byt dostatocne skuseny sofer. Vzdy sa skusenosti ziskavali v praxi.

 

Dotycna nikoho neohrozila a navyse to riesila vcelku mudro, poziadala o pomoc v niecom, v com si si nebola ista. Neprecenila svoje schopnosti.

Tiez som zazil situacie, ze niekto maturoval pri parkovani a dalsi sofer, ktory cakal kym sa vymota z cesty, radsej ponukol svoje sluzby, aby mohol skor pokracovat. Aj sam som to par krat spravil.

 

Ostatne je to vzdy lepsie, ako riesit situacie na krizovatke stylom jednej clenky mojej rodiny, zavrela oci a isla ... vsak ostatni jej daju prednost. Zrusila tymto sposobom jazdy tusim tri auta, v ktorych sedela.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Susedovie dcera "vie" pekne zaparkovat a to tak, ze zablokuje moj vyjazd z garaze +vyjazdy dalsich dvoch susedov. Pritom pred garazami ma miesta dost, staci sa postavit o meter dalej aby sme vsetci mali priestor. Neviem k comu mam priradit toto jej spravanie. Vychadzam s nou vcelku dobre, nechcem po nej hukat. Zvlast v dnesnej dobe krehkych susedskych vztahov by som bol opatrny. Som tak obcas nuteny zvonit u nich doma so slovami ze "..by som rad vycuval" a ostavam vo vsetkej slusnosti iba tom, ze je to hlupa nana :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam vodicak uz par rokov, ale teraz som si kupil auto, z ktoreho vidim velke h.... a este neviem odhadnut, kde ma rohy a uz dvakrat som musel poprosit niekoho, aby mi ukazoval, ked som sa chcel dostat z malych narvanych parkovisk. to nie je ziadna hanba. lepsie, nez niekomu oskriet auto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

reagujem na elfanta

Súhlasím, je to chyba autoškoly, a hlavne skúšobného komisára, že púšťajú takýchto ľudí do premávky, potom je to aj problém dotyčnej dámy, ktorá má naozaj nemalé problémy s riadením vozidla..

.. a len dúfam, že vždy sa to skončí tak šťastne, že bude mať nablízku, kto ju z toho prúseru dostane, aby nedajbože neohrozila seba aj druhých..

 

a tiež je problém, že som si dovolila napísať svoj slobodný názor a fakt, ktorý som videla ja, na vlastné oči. Nie vy. :) Pekný večer a bezpečnú jazdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tiež je problém, že som si dovolila napísať svoj slobodný názor a fakt, ktorý som videla ja, na vlastné oči. Nie vy. :) Pekný večer a bezpečnú jazdu.

Soferovanie, ako nas ucili v autoskole, je sustavne riesenie momentalnych situacii. Rovnako nas ucili aj to, ze nestaci vediet co spravit, ale treba vediet aj predvidat, co spravi ten druhy. Tyka sa to nielen soferov, ale aj cyklistov, alebo chodcov.

Z tohto pohladu dotycna vyriesila situaciu vcelku spravne a treba len dufat, ze casom auto "do oka" dostane a nauci sa aj parkovat a vycuvavat.

 

Je jasne, ze si situaciu videla hlavne ty, vsetky reakcie mas na zaklade toho, ako si ju popisala. A tiez si dostala len slobodne nazory druhych. Kazdopadne, hociktory policajt, alebo dopravny odbornik by ti povedal, ze na pokutu to nie je. Ziadnu povinnost zo zakona neporusila, dokonca aj v zakone o cestnej premavke sa spomina povinnost riesenia niektorych situacii pomocou inej osoby, konkretne pri cuvani, ked sofer nema dostatocny rozhlad dozadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tou mojou pokutou to netreba brať hneď doslovne a dala som to potom , aj do úvodzoviek " pokutovať ju" , aby ste si to nevysvetľovali inak

 

a keď sme pri tom, tak pink môže? "..ehm, tusim ti kole bok pre to luxusne auto a nacancany zovnajsok..." to je somarina na entu, tak láskavo nech neútočí.. ja, za takú vec by som už dostala banned. Skrátka to, čo môžu iní, nemôže iskra. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sahara:

z toho si nič nerob, s autom sa treba zžiť. Robiť machra, ktorý všetko vie sa neopláca.Ja, keď vymením auto, tak mi trvá pár mesiacov, kým si zvyknem. Až potom môžem povedať, že to je" moje auto". Občas mi pomôže, že vystúpim, pozriem sa ,koĺko tam je ešte miesta, lebo z pohladu vodiča to vyzerá, že už som v ňom, z pohladu z vonka mám ešte 1m....

Malá ukážka chrapuňstva s pred týždňa, ráno idem k autu a naraz toto.Operácia prebehne budúci týždeň, bude to amputácia. Doktor slúbil, že dostane narkózu, aby ju to nebolelo. :crying:

post-2333-0-33022200-1321644825_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stalo sa, že som k autu poprosila chlapskú pomoc, aj k cúvaniu.

nepovažujem to za hanbu, a priestorové videnie nenaučí ani autoškola, len prax a poznanie auta ...

skôr považujem za hodné pokuty frajerstvo "ja to zvládnem" ... to tiež neučí autoškola

raz na starom aute mi zostal nejako zalepený štartér a auto vrčalo ako pred výbuchom, raz nešlo naštartovať, raz ma tlačili ... so starým autom som si užila, aj pomoci pánov, známych aj menej známych... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chrust , kritizoval majstra sveta zo Slovenska na Bavoráku, že mu bola hanba.....všetko Ok

dead, kritizoval susedovu dcéru, že nevie poriadne zaparkovať, že je hlúpa nana....všetko Ok

iskra, si dovolila kritizovať vymachlenú ženskú na luxusnom aute, ktorá nevedela vycúvať.... všetko Nie OK

dobre, tak je to moja vina, moja hanba, viem, že som hriešna "Odpusť Bože mne hriešnej"

ponaučenie: iskra, nikdy už nikoho virtuálne nekritizuj, to ty sa mýliš a zapamätaj si, že podľa tejto štatistiky tuná, asi nikto nevie poriadne vycúvať. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len dopisem k tej situacii ked som dal kluce od auta spanielovi. Nenormalny breh do kopca , bola to skoro krizovatka ci dve jedna ulicka do prava a necele dva metre druha dolava. Zastal som v tom brehu, aby som vedel kade dalej, nie kvoli tomu ze by som sa tam nevpratal(chcel som vediet kade dalej k cielu). A to by bol tiez problem,ale to som si hned neuvedomil. Presiel som po ulici 30 metrov, ziadna cesta na kopec, chcel som ist na hrad(nakoniec som na nom bol, keby dam fotku, by ste sa zasmiali, namiesto hradu parkovisko ale neskor som nan siel peso, opraveny z eurofondov,ale oni ho skor zburali ako opravili,len dve veze(ale zo spodu som ho videl, na nadvori parkovisko asi pre 10 aut.Hocijaka zrucanina aj hocijaky dom je voci nemu ..,nasli sme ho v mape))). MOzno by som sa aj vytocil,ale sa mi nechcelo(strasne som sa potesil ze tam vidim prichadzajuce auto, ja by som dal kluce aj nejakej domacej babicke). A naco sa trapit ked sa mozem poucit od domaceho.

 

Na tie dediny maju ine auta, mensie. Ja som siel aj za takym vacsim. Len on odbocil inde(nesiel do kopca). Mal dom zrejme naspodku,resp.kde nan bola cesta. To pozicane fiat Punto pre mna bolo velke, ja by som tam mal problem mozno aj na motorke.

 

Alarm, neviem, vtom spanielsku mas kazde auto takto poznacene. Aj ja som spravil jednu patinu z toho do plechu. Treba z toho robit nejake halo? Ved je to len auto a funkcne. A ten plech je v pohode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov