Skočiť na obsah

Parkovanie


cizy

Odporúčané príspevky

Nevidim to ako chybu dotycnej damy, skor je to chyba autoskoly, a hlavne skusobneho komisara, ze pustaju takychto ludi do premavky. Na strane druhej, malokto vysiel z autoskoly ako hotovy sofer a osobne nepoznam nikoho, kto by odmietol vodicak preto, ze sa necitil byt dostatocne skuseny sofer. Vzdy sa skusenosti ziskavali v praxi

 

 

S tym nesuhlasim. Inak sa cuva na fabii, cliu...a inom malom aute, na ktorom robi autoskolu 90% vodicov, a inak na Volve CX60, ci inom SUV. Kazde auto je ine a na kazde a pri kazdom aute potrebuje majitel dostat jeho velkost pod kozu.

A to je aj vlastna skusenost...autoskolu som robil na cliu a mercedesu A, a cuvanie mi nikdy nerobilo problem...a predsa len to s plnohodnotnym sedanom (mazda 626) bolo oniecom inom...a v podstate som zacinal odzaciatku.

 

Panicka ma zobrat svoje auto na parkovisko a skusat kym nebude ista...to je o zodpovednosti,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano iste,nech skusa, ale ak si nebola ista. Koho to trapi? Nech si to auto necha kludne vypratat aj bezdomovcom. Ina vec ked nevie riadit.

Trosku cviku, nie trosku, len rozumu a auto zaparkujem. Vlastne trosku ak nad tym porozmyslam nemam problem. Zaparkujem aj v Bratislave, ci kde to zijete. Nechapem v com je problem.? Vy by ste nepomohli?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite by sme pomohli. A že nechápeš v čom je problém? Problém bude možno v tom, že niekto sa nenaučí parkovať do smrti - nemá na to vlohy a možno už z toho nadobudol aj traumu.

Ja zasa neviem upiecť bábovku a ak by ma k tomu neustále nútili, tak by som mal z toho asi aj histériu.

 

Zaparkujem aj v Bratislave, ci kde to zijete.

Oproti niektorým "tesnejším" mestám Bratislava nie je problémová, čo sa techniky parkovania týka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Panicka ma zobrat svoje auto na parkovisko a skusat kym nebude ista...to je o zodpovednosti,

 

áno, je to o zodpovednosti, :)

 

Som rada, že som prispela do tejto témy, chcela som poznať vaše názory na takúto situáciu, aj som predpokladala , kto sem asi prispeje ... obohatilo ma to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano iste,nech skusa, ale ak si nebola ista. Koho to trapi? Nech si to auto necha kludne vypratat aj bezdomovcom. Ina vec ked nevie riadit.

Trosku cviku, nie trosku, len rozumu a auto zaparkujem. Vlastne trosku ak nad tym porozmyslam nemam problem. Zaparkujem aj v Bratislave, ci kde to zijete. Nechapem v com je problem.? Vy by ste nepomohli?

 

To nieje o tom pomohli-nepomohli.. to je o tom, ze raz sa dostane do situacie, kedy jej nebude mat kto pomoct, napriklad ked bude potrebovat kvoli vyhnutiu cuvat v uzkych ulickach nejakeho mesta, a vtedy to uz je problem, pretoze svojou neschopnostou vyrazne komplikuje situaciu ostatnym.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tym nesuhlasim. Inak sa cuva na fabii, cliu...a inom malom aute, na ktorom robi autoskolu 90% vodicov, a inak na Volve CX60, ci inom SUV. Kazde auto je ine a na kazde a pri kazdom aute potrebuje majitel dostat jeho velkost pod kozu.

A to je aj vlastna skusenost...autoskolu som robil na cliu a mercedesu A, a cuvanie mi nikdy nerobilo problem...a predsa len to s plnohodnotnym sedanom (mazda 626) bolo oniecom inom...a v podstate som zacinal odzaciatku.

 

Panicka ma zobrat svoje auto na parkovisko a skusat kym nebude ista...to je o zodpovednosti,

 

Asi som sa nevyjadril jasne. Myslel som autoškoly kde sa dajú vodicaky kúpiť, alebo kde nepripravia adeptov dostatočne v rámci jázd. Robil som vodičák dva krát, za bývalého a aj terajšieho režimu. Pri prvej skúške bol policajt ozralý ako delo, a pri druhej, tento rok, sa bavil cely čas s učiteľom autoškoly, a vôbec na nás nepozeral, ako sme odjazdili. Do premávky, čo je predpisana časť skúšky, sme nešli vôbec.

 

S ostatným súhlasím. Jazdil som na všeličom, od Trabanta az po predlzenu dodávku s privesom, a vždy bolo treba dostať auto najprv "do oka". Fyzika jednoducho nepustí a je to aj o momentálnej psychickej kondícii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iskra, nechce sa mi vsetko, co si napisala citovat, jedno poviem, ty nevies co je utocenie, ja viem, mala som tu cest - od teba...

mrncala si tu pol dna o krivde, ale ok... tebe sa paci iba to, ked ta chvalia a suhlasia..

tymto koncim na temu "iskrine vylevy", pis, co chces, ja som off.. :)

 

 

a nakoniec, ked si pozrieme podstatu temy, tak tvoje pokuty boli o nicom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len tak zo zvedavosti, nepisiem ani za iskru ani proti.

 

A to je aj vlastna skusenost...autoskolu som robil na cliu a mercedesu A, a cuvanie mi nikdy nerobilo problem...a predsa len to s plnohodnotnym sedanom (mazda 626) bolo oniecom inom...a v podstate som zacinal odzaciatku.

 

Panicka ma zobrat svoje auto na parkovisko a skusat kym nebude ista...to je o zodpovednosti,

 

Ako parkovanie v Bratislave ci kde ucia v autoskole? Myslim to paralelne. My sme mali len do garaza. Medzi kuzele. U nas v Revucej sa paralelne, nevravim ze nikde neparkuje(nie je dovod,zastat pri ceste ano,ale vsukavat sa medzi dve auta,nie) , bud som si nevsimol,alebo nie.

 

Proste dozadu sme sli len medzi kuzele a potom ten garaz. Nas parkovat neucili.

 

A jeden pribeh, ze niesom nesikovny vodic. Bolo na velkej motorke a jazda na medzi kuzele. A instruktor povedal ze este to nevidel prejst na dvojke. Podla mna neviem preco to povedal schopnejsi clovek by to za normalnej rychlosti presiel aj na trojke. Ja som to tak isiel len som si podradil aby ma to spomalovalo. A to som na motorke aj ked medzi stromami jazdil mozno rok,dva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink :) keď sa pozrieme na podstatu témy "parkovanie", tak pokuty s ňou majú tiež spoločné .. a mnou spomínaná dáma, ktorá nevie poriadne zaparkovať , vycúvať.. má na konte viac priestupkov , ako som si aj ja myslela :)

to mesto v ktorom takto "vystrája" je trošku väčšie ako dedina... a človek sa dozvie aj to, čo by ani nechcel. Dáma, má toho na rováši veru dosť a pokuta u nej, vraj nie je nič nové, otázkou už len ostáva, dokedy jej ešte vydrží vodičské oprávnenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sem s tým

alebo do inej témy o porušovaní dopravných pravidiel

- možno sa dozvieme niečo, čo sa nemá a čo robíme alebo naopak

 

ak takú tému ešte nemáme, mám tip na jedného člena, kt. by ju mohol založiť :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Inak sa cuva na fabii, cliu...a inom malom aute, na ktorom robi autoskolu 90% vodicov, a inak na Volve CX60, ci inom SUV.

Tak tak. Včera som bol v jednom obchoďáku, parkoval som v suteréne. Ľudia už začínajú hisačiť, obchody sú už v eufórii a parkoviská tiež fest zaplnené. Včera som videl dve, či tri mega autiaky ako sa snažia natlačiť do boxu, alebo z neho vyliezť. Je to pre mňa, ako majiteľa podmierečného autiaka určité zadosťučinie. Naisto to nie je škodoradosť :eehmm: , takú vlastnosť som u seba nikdy nepozoroval :hehe: .
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Zdravicko, dnes tak za 3hodky idem do Bratislavy a potrebujem niekde parknut na 24h bez platenia, cim blizsie Rajskej ulici, nejaky ten kusok ale zase prejdem aj peso.

 

tipy prosim?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zalezi kedy dojdes, ak po 18, tak parkovisko na Gondovej je od 18:00 a cely vikend zadarmo, tak tam by sa malo dalo zaparkovat.

http://goo.gl/maps/VvDXK

 

Ak bude plne, tak moc moznosti nemas. Mozno tak este pred Stavebnou Fakultou STU na Namesti Slobody (http://goo.gl/maps/yQnLc). Inak je parkovanie v centre Ba problem, a to aj s platenym. A neostane ti nic ine, nez kruzenie v ulickach, ale to tiez az v okoli Mlynskych Niv, lebo centrum ma rezidentske parkovanie.

 

Ak pred 18, tak radsej rovno zabudni na to, ze niedke v centre zaparkujes zadarmo na 24 hodin. Vsetky volne miesta su obsadene. Najlepsie by bolo v takom pripade hodit auto do Eurovey (http://goo.gl/maps/UwNLe), tam su tusim 3 hodinky zadarmo (ale radsej si to skontroluj ;) ) a potom ho ist preparkovat. Alebo ho nechat mimo centra a dat poondenych 70c za Mhd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Parkovanie / vyhlad

Riešil som to už davno, cuvacie senzory...a velmi to pomohlo...doporučujem domontovať. A už asi dva tyždne mám ďalšiu vymoženosť,nainštaloval som si zakupené spätné zrkadlo z Činy.

Len keby variť vedelo..:)

Nahrava jazdu dopredu , nahrava jazdu do zadu, pri zaradeni spiatočky zapne zadnu kameru a obraz premietne v zrkadle. Okrem toho má zabudovaný android, takže na ňom beži navigacia. Cena aj s colnym 140€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne by obcas postacili dozadu svetlomety... cuvat potme, v dazdi, so zahmlenym oknom a zaspliechanymi zrkadlami je skutocne riziko...

ale to, co spominas, mi pride ako barlicka pre blbych ;)
niekde som to spominal v inej teme - kazda technicka ficurina "sprijemnujuca" soferovanie ma za nasledok, ze ludia sa spoliehaju na techniku a menej na seba, svoje schopnosti

a taki ludia su na cestach nebezpecni ako neriadena strela

 

pre tu srandu - daj link na tu vychytavku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nekupoval som to kvôli cuvacej kamere.

Kupoval som hlavne preto, lebo mi odišla kamera na nahravanie smerom dopredu. Kupil som inu, nefungovala, kupil druhu,nefungovala, objednal tretiu, pre istotu neprišla ( lebo by nefungovala ). Dobra kamera stoji okolo 100€ , ale je to len kamera. Tu je vyhoda toho androidu v späťaku.

Žiadne pricucky... To, že nahrava aj do zadu a vie zobraziť aj cuvanie, je len +.

Dôležitejšie su ale jednoznačne cuvacie senzory so zvukovou a optickou signalizaciou. Skratka, aj zo zahmlenymi oknami... :)

Ja mam toto, ale je ich tam vela, s rôznym stupňom vybavy a montaže.

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-FHD-1080P-Dual-lens-car-dvr-with-720p-back-camera-parking-LDWS-FCWS-rear/32391137859.html?spm=2114.10010108.100007.7.ghE2Bg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

parkovanie, zo dňa na deň väčší problém, mám pocit, že už úplne všade, vrátane lazov.

5 dňová zrýchlená inštalácia spôsobu, ako na dve miesta zaparkovať áut 15

Je sranda aky je z toho aktualne internetovy hit, dokonca vraj o tejto uzasnej "novinke" informovali nedavno nase media, aky je to zrazu liek na parkovanie. Pritom na dalekom Vychode takto funguju uz dobrych 15 ak nie viac rokov.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je v pohode, v našich končinách ale nie.

ako hovorí ten starý známy vtip: pre každého novorodenca je každý vtip nový ... toto video sem teraz nejakými cestami dorazilo, teraz valcuje internet v našich končinách.

gro tej zázračnej konštrukcie či toho nového vtipu  je katastrofálny stav s parkovaním, o centrách miest ani nehovoriac, ale na sídliskách pred vlastným barákom je katastrofálny ešte jemný výraz.

vieme to všetci, že to tak je.

tá konštrukcia je niečo ako vidina, parkovacie domy sú viacmenej vidina, a ešte kdečo, k čomu môžeme akurát len komentovať, alebo pridať poznámku, že len taká petržalka by potrebovala takýchto konštrukcíí tak zo stodvadsať.

 

vidina. skutočnosť ale je, že zlaté socistické sídliská majú zásadne postavené úzke cesty, ktoré sa v zákrutách ešte zužujú, parkoviská pre asi štvrtinu áut, nervy z parkovania a novozavedené papučovanie, bitku otých pár platených miest, a ešte sto iných radostí, to je vždy lotéria, či auto vôbec prejde, kade by malo prejsť, napriek kdejakej regulácii a smere dopravy a podobným srandám. a kde ho odstaviť na návšteve, je problém hodný houdiniho.

no nič.

je jedno, kde tá konštrukcia je a  kde funguje, tu zatiaľ celkom iste nie, a parkovanie je jednoducho zo dňa na deň väčší problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady:

Asi si este neparkoval na doraz s autom, z ktoreho nie je vidiet zadok vozidla.

neboj, mam dobru skolu od nas z roboty... mame maly dvor a zly pristup, takze obcas musime sklapat spaetaky, aby sme sa pomestili

niekedy dam fotku, ked bude nejaka dramaticka situacia :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov