Skočiť na obsah

Galanta, Sereď, Šaľa, Sládkovičovo...


Tomáš

Odporúčané príspevky

Takže vás zdravím. Najprv by ma zaujímalo kto sa tu nachádza z okolia Galanty + 15km hored dole... Ak ste mohli by sme v lete dať nejaký zraz, táborák atď. Ja som priamo z Galanty.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 15
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Tomáš

    5

  • game

    3

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    1

  • Wink

    1

Heh nie lutujem ja sa nachadzam v inej casti juzneho Slovenska :lol: Ja sa hlasim pod Bansku Bystricu, Zvolen... :)

 

Mimochodom chcem na stretkooo, hmmm mozno o 5 rokov sa mi na nejake podari zdrhnut :)

Aj skor ak by bolo v Businciach ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Seredi skôr z okolitých dedín ...

 

z týchto troch miest je Galanta maďarská dosť, aj vždy bola ...

Šaľa má okolo 17 % maďarov, či tak akosi ...

Sereď bola vždy najviac slovenská, možno do práce tam chodili kdekade maďari, ale Sereď sa vždy počítala za slovenské mesto ...

ale to je predsa jedno ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Veru je tu ide o ich geografické položenie. Všetky tieto mestá s Galantou susedia a preto je logické že ak by bolo stretko nebude to mať nikto ďalej ako 15km a po druhé jedno sa naväzuje na druhé lebo ľudia chodia do/zo susedných miest do škôl, na diskotéky, za kamarátmi atď. Majú proste veľa spoločného.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Takže vás zdravím. Najprv by ma zaujímalo kto sa tu nachádza z okolia Galanty + 15km hored dole... Ak ste mohli by sme v lete dať nejaký zraz, táborák atď. Ja som priamo z Galanty.

 

ja som zo sládkovičova.. to je 6km od GA :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Tak vitajte všetci...Je to stále územie SR kde žijú občania SR takže žiadne maďarsko to nieje. Že po akom sa hovorí je už multikulturálnosť európy tak isto ako v Nemecku žije cez milión turkov atď. Patríme pod tento štát takže kašlite na maďarov a poďme sa baviť ceľkovo k tomuto regiónu. Ešte je tu niekto z nášho okolia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Čaute. Už som tu aj ja vďaka Axelovmu nevydarenému presmerovaniu. Ale páči sa mi toto fórum. Keď môžem chodiť na 5 fór tak prečo nie aj na 6. :lol: Takže dúfam že sa naša diskusia južanov rozbehne a nebude si každý myslieť že tu žijú len maďari čo nevedia po slovensky. Toto územie patrí slovenskej republike, dane platíme slovenskému štátu tak doň normálne patríme aj keď nákupy robíme na maďarskej strane, ale to je chyba našich podnikateľov ktorý nevedia podnikať.

 

Čo bráni slovákom aby postavili také isté nákupné centrá ako sú v maďarsku? Keby stále babky nerobili petície že im zničia zeleň v meste tak by sme mohli byť na tej istej úrovni. Vy ste ako Ťapákovci kvôli vašim petíciám proti všetkému sa vrátite do 19-eho storočia kým v maďarsku budú ultramoderné mrakodrapy na každom rohu. (len obrazne povedané)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podnikať, spropagovať, ukázať svetu a ponúknuť svoju krajinu sa ešte poriadny kus musíme učiť, to vie každý, kto chodí po svete s otvorenými očami.

 

za hranicami by boli sprostí, keby nevyužili mometálnu situáciu a nepredávali pomaly pod cenu všetko, na čo sa slováci do ich obchodov nahrnú.

to je jedna vec.

o niektorých petíciách mám svoju mienku, zadubenosť kvitne stále, ale to patrí inam.

 

 

zničiť zeleň a vytiahnuť ďalší super či hyper či akýkoľvek market je tak jednoduché ... veď aj tak sa chodíme namiesto do parku prechádzať s detičkami do marketov nadnárodných či medzinárodných či čo ja viem ešte akých spoločností, posielame ťažko zarobené peniaze do zahraničia či vreciek tých, čo to povolili, a čo tam po stromoch

 

skutočne tak strašne chýbajú ďalše markety a mrakodrapy ? trebárs uprostred sládkovičova ?

 

iste, maďarsko ale nerozpredáva svoju pusztu, ale z nej žije ... a vie ju predať bez toho, aby ju predala

a radšej si vyberiem prechádzku pri váhu, než uprostred mesta hypermarket ... nehovoriac o tom, že ešte nedávno neboli / a stále ich kopa nie je / v maďarsku dediny plynofikované, že boli / a na mnohých miestach stále sú / hlavné cesty v dedinách v maďarsku namiesto asfaltu lószarparkett ...

všetci kdesi robíme chybu, a sme rozdielne mentality, a možno aj ťapákovci, ale vyrubovanie stromov nie je cesta ... tá je inde

 

takto sa asi nedostaneme nikam ... zostaňme v našich okresoch, o ktorých je téma ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak vitajte všetci...Je to stále územie SR kde žijú občania SR takže žiadne maďarsko to nieje. Že po akom sa hovorí je už multikulturálnosť európy tak isto ako v Nemecku žije cez milión turkov atď. Patríme pod tento štát takže kašlite na maďarov a poďme sa baviť ceľkovo k tomuto regiónu. Ešte je tu niekto z nášho okolia?

 

z vasho okolia nie ale z najfasackejsieho juhu ano. KN.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak doň normálne patríme aj keď nákupy robíme na maďarskej strane, ale to je chyba našich podnikateľov ktorý nevedia podnikať.

To je kvôli tomu, že okolité meny oslabili voči €uru a s tým ani naši podnikatelia nespravia moc. No ale ceny by fakt mohli znížiť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Tak vitaj aj ty chlapec z juhu. Ale Komárno je už od ruky. A vidím že sa ozval aj dáky Zvolen atď. Ale to sa jednalo skôr o gulatú oblasť. Teda JUHO-ZÁPADNÉ slovensko. Napríklad vy si založte tému Gemer alebo Horehronie atď. Nám bohužiaľ chýba názov regiónu. Žitný Ostrov je nižššie trocha. Podunajská nížina je moc široký pojem. Chýba nám názov ako Špis, Liptov, Orava... Tak som dal tieto mestá ktoré sú blízko seba a naväzujú na seba z praktického hľadiska. Ešte by sa mohol pridať dáky Senec poprípade. Aj keď napr že Sereď je viac slovenská a Galanta viac maďarská či Šaľa je už druhý okres a dokonca aj druhý kraj ale sú blízko seba, dobre prepojené železnicou aj cestami. Ľudia sa z nich navzájom poznajú keďže z každého do každého chodia na stredné školy, diskotéky, jarmoky atď. Vychádzajú nám spoločné regionálne výtlačky. Dokonca aj RTV Krea je toho príkladom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Tak dajme tomu že okresy Dunajská Streda, Galanta, Sládkovičovo, Šaľa sú tak previazené... Tie nákupy boli spomenuté asi len preto že región Győru v susednom maďarsku je blízko a chodí sa tam nakupovať (lepšie ceny) a pracovať... Slovensko je v tomto zaostalé že z krajín V4 má najnižšie mzdy a najvyššie ceny! V budapešti som kupoval trdelník za 290 forintov (čo neni ani 1€) kým u nás je za 2€ bežne a cez jarmok aj 2,50! Kebab som v budapesti kúpil za 600 forintov (zhruba 2€) kým u nás stojí pri tescu 2,50 a na korze 2,70! Keď sú také ceny v metropole tak čo ešte vidiek? Oraváci zase majú to isté v poľsku, záhoráci zase v česku atď... Takže téma ešteraz zdravím Sereď, Galantu, Šaľu, Sládkovičovo!

 

Inák šala a sereď majú jarmok v tom istom čase. V júni to zvykne byť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov