Skočiť na obsah

Terénne autá a veľké autá


game

Odporúčané príspevky

mne to hovorit nemusis, prejazdil som uz vela kusov slovenska a v BA jazdim denno denne

a zas to znacenie nieje az take strasne, vzdy sa dostanem kam potrebujem ked ich sledujem..

 

ale pointa je tam ze aj ked nesledujem znacky, sledujem premavku okolo seba... co vyse 60% ludi nerobi

 

a na takychto neexistuje dobre slovo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

mna na nasom parkovisku dost hnevaju tie velke dodavky... pretoze u nas sa z dovodu nedostatku miesta parkuje aj v strede.. a ak by som sa nahodou ocitol medzi dvoma takymi dodavkami, co su o meter dlhsie ako moj velky sedan, tak z toho miesta nevyleziem, ani keby som sa postavil na hlavu :lol:

 

SUV auta urcite nepatria do mesta, sposobuje to same problemy a navyse, ak by som sa mal s mojim 1300 kg autom zrazit s 2000 kg tankom, tak kto z toho dopadne lepsie?

urcite taketo velke auta nie su ani bezpecnejsie ako male, pretoze maju dlhsiu brzdnu drahu, likviduju ostatne auta a ludi v nich pri havariach a este sa lahsie prevracaju ako bezne auta, co moze oblizit pasazierom (cital som o tom daky report). Jasne, paci sa mi Nissan Patrol GR aj Mercedes G, ale s tym by bola radost sa prehanat v terene, nie cestovat do roboty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

urcite taketo velke auta nie su ani bezpecnejsie ako male, pretoze maju dlhsiu brzdnu drahu, likviduju ostatne auta a ludi v nich pri havariach a este sa lahsie prevracaju ako bezne auta, co moze oblizit pasazierom (cital som o tom daky report).

Toto je hluposť. Suhlasim však s tym, že v mestach (resp. centrach miest) by take auta nemali čo robiť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

co sa tyka novych velkych aut, SU bezpecnejsie, no zial takmer vzdy na ukor tych mensich (u nas sa pred par rokmi celne zrazila fabia s range roverom. dnes je tam pri ceste krizik a asi netreba vysvetlovat, komu patri). neviem, ake su brzdne drahy tychto aut, lebo okrem hmotnosti zalezi aj na pneumatikach a samotnych brzdach. ja mam dost obstarozny land rover discovery a na nom brzdy stoja za ....., ale zvykol som si jazdit pomaly najma v meste, takze to az tak nevadi. a co sa tyka prevratenia, netreba tieto auta podcenovat, lebo hlavne tvrde offroady su stavane na velke bocne uhly a vacsina hmotnosti je v rame, napravach a motore. nedavno sa mi v meste podarilo vystruhat taky vyhybaci manever, ze keby som sedel vo svojom nebohom bmw, skoncil by som asi na nejakej lampe. ale to zase zalezi na konstrukcii naprav. napr. stary cherokee sa na ceste citi dost zle (no v terene patri medzi spicku vramci triedy). tolko technicke okienko. co sa tyka vyuzitia, ak sa niekto pohybuje iba v meste, je mu take auto len na dve veci.. ja zijem na dedine a som taky "sedlak", takze mam auto, ake potrebujem. a ak vezmem do uvahy kvalitu a (ne)zivotnost slovenskych ciest, tak na medzimestsky presun by som si asi tiez vybral nieco so silnejsim podvozkom (aj ked mam iste pochybnosti u niektorych akozeSUV a najma SUC, ktore dnes tak letia). a este doplnim nieco k hmotnosti: u novych aut uz tie rozdiely nie su az take priepastne. "bezne" auta sa uz pravidelne blizia k dvojtonovej hranici a SUV su stale kdesi okolo 2,5t (moj LR ma suchu hm. 1,9t) a 1,3t uz patri len miniautam a supersportom (aj ked bentley continental gt ma "poctivych" 2,5t - asi preto potrebuje 600-konovy motor :) )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o kvalite by som asi pomlcal, lebo u tohto rocnika sa kazdu chvilu nieco poserie, ale zase ked sa to poserie, da sa s tym jazdit este dalsich 5000 km, takze neznicitelnost by sa snad mohla uznat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov