Skočiť na obsah

Terénne autá a veľké autá


game

Odporúčané príspevky

už pekne dlhú dobu ma jedujú tie obrovské autá, s ktorými by mohol majiteľ v lese stromy posúvať, ale s ktorými nerobí nič iné, len manželka jazdí nakupovať o ulicu ďalej ... zaberie minimum dve miesta na parkovanie, a vymanévrovať s tým z malého parkoviska je občas zastavenie premávky na pekných pár minút ...

 

je mi jedno, kto má aké auto, pre mňa je auto ktoré sa mi páči a auto ktoré sa mi páči menej - aj keď je rozdiel medzi nimi pár miliónov ... nezaujíma ma to ... auto je niečo, čo má človeka odviezť kam potrebuje... / ja viem, rúham sa :) /

 

len sa stávajú potom občas také veci, že starý pán za volantom niečoho obrovského a dlhého, parkovisko pred obchodom maličké, výjazd z neho do križovatky, a des v očiach šoféra a zastavená premávka ... pred pár dňami takto už jednému čakajúcemu vodičovi povolili nervy a zakričal : kúp si trabanta, ten je menší ... :lol:

 

... do miest, kde každú chvíľu hrozí kolaps, kde nie je miesto na parkovanie, kde je problém často otočiť sa či vycúvať ... ;)

 

hm... poznám jedného pána, ktorý má také autíčko len preto, aby to mohol potľapkať a podebatovať o ňom,... alebo pre niekoho je životne dôležité s terénnym čakať, až príde nejaká prírodná katastrofa a zíde sa ? :)

 

tak aké autá do miest ? aké by ste si na mestské cesty kúpili ? prečo ? prečo malé a prečo veľké auto ?

iste sú tam aj nejaké iné hľadiská, ktoré ja laik nevidím ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mame auto, ktore je pseudoterenne no malicke (mensie ako felicia)... a potvrdzujem... ten vyhlad a zrkadla su nenahraditelne... dalsou vyhodou je odolnost na dost nekvalitnych ba cestach.... je velky rozdiel ked ide clovek na vytunovanej fabii s podvozkom 2cm po ceste z macacich hlav, alebo tadial ide nejaky SUV... nehovorim o tom ze 80% ciest v BA je takych ze macacie hlavy su pomaly lepsie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velke auta by si mali kupovat ludia co s tym vedia jazdit a nie len pre imidz ked nevie jazdit s fabiou

 

ale inac velke auto ma vela vyhod, ten rozhlad, odolnost nasich ciest a kopec inych, napr ked bola minuly rok snehova kalamita, vyborne sa s tym jazdilo ked vsetci doma po... od strachu sedeli :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten vyhlad a zrkadla su nenahraditelne...

Zato práve tie zrkadlá ma iritujú ako vodiča sedana - sú umiestnené presne tak, že zakrývajú výhľad do protiidúceho pruhu ak chcem predbiehať. Nestačí potom prisunúť sa k stredu cesty, aby som videl, ale musím sa vystrčiť až do protismeru...

 

Mnoho vodičov ich používa nielen pre imidž, ale pre skutočnú potrebu, či kvôli svojim koníčkom. Otázka, ktorú Game nastolila však nebola o tom, ako sa s nimi jazdí v teréne, či po zlých cestách. Otázka bola o tom, či naozaj patria pre bežné použitie v mestách, kde sú väčšie a väčšie problémy s parkovaním. Malé terénne autá, ako spomínal Ajk, riešia problém parkovania rovnako dobre, ako odolnosť voči nekvalitným rozbitým cestám. Ide však o tie terénne kolosy. Sú naozaj v mestách potrebné? Ako poznám ľudí, ktorí si ich môžu dovoliť, nemajú iba jedno auto... Musia aj v tom prípade používať na bežné nákupy v centre mesta práve tie väčšie autá?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hedgehog vacsinou ked ma clovek taky landcruiser napr, tak dalsie auto co ma je napr 5kovy ci 7kovy baworak, a myslim ze na zaparkovanie to je to iste

 

nepoznam cloveka co by mal take velke auto a dalsie auto v dome nejakeho smarta ci fabiu

 

a zas ked ides na nakupy do tesca ci niekam, tak tam mas velke parkoviska, skor je problem v centre, ale zas, ak clovek s tym autom vie jazdit, zaparkuje aj tam...

parkoval som v meste uz s hocicim, a napr taka nova octavia combi je fest dlha, nebol problem, vsetko je len o treningu a schopnosti najst si dobre miesto :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, keď vieš jazdiť nie je problém zaparkovať. Čo na tom, že veľké auto zaberie jeden a pol miesta... Čo tam po tom, že práve to miesto, z ktorého je tá polovička je posledné na parkovisku... Čo tam po ostatných, ktorí chcú tiež niekde parkovať... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hedge ukaz mi kde ked zaparkujem velkym autom zoberem jeden a pol miesta

ani ked zaparkujem velkym Gckom tak nezoberem jeden a pol miesta ale jedno

a zas druha varianta, treba naucit debilov co s malym autom parkuju cez dve miesta a potom je tolko priestoru medzi nimi ze sa tam aaaaaaaakurat nevojdes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, aj s malým autom sa to dá a svedčí to fakt o bezohľadnosti...

 

K tej tvojej otázke, Nokia len toľko - kdekoľvek v Trnave. Nejde len o to vmestit sa, ale aj otvoriť dvere... V porovnaní s tým, čo odfotil Cizy je to však malina, to uznávam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

GAME,

 

no ako sorry, ale to by akože teraz všetcia, čo majú suv-ečka, ich predať? a do mesta by bol takým vjazd zakázaný? alebo nech si kúpi každý majitel takého auta ešte jedno malé? veď sú to krásne autá, výhlad je skvelý, na ceste sa držia ako pribité a tiež v prípade havária sú bezpečnejšie ako bežné "škatule" ...

ako aj nokia spomínal/a, aj vodič menšieho auta vie zaparkovať cez dve miesta ... vieš, za to, že sú parkovacie miesta pre niektorých úzke, autá ani ich majitelia nemôžu ...

máme nissan pathfinder a susedia sa naň nesťažovali, že by uberal z neakého miesta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gowinda,

ako sorry, ale písala som o niečom úplne inom ...

kde tam vidíš, že má teraz každý majiteľ takéto auto predať ?

alebo že by ma niekde zaujímalo, kto z nás má také auto v garáži či na ulici či kdekoľvek ?

je mi jedno, kto aké auto má či nemá, či máte nissany tri či dva .

išlo mi len o moju skúsenosť v našom meste, kde je situácia zúfalá.

to je všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, lenže z toho, čo si napísala do topicu, som mala pocit akoby si bola radikálne proti velkým autám v meste, vymenovala si vela situácii kde a pri čom ti vadia, preto som na to tak reagovala
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je jedno, kto ma ake auto v garazi, mne to nepomoze dopracovat sa k vlastnej :lol: Ale ak sa budu eurouradnici dalej zaoberat myslienkou zakazu aut, ktore idu rychlejsie ako 162 km/h (to cislo nemusi byt presne, nepamatam), tak ubudne z miest aj vela terennych aut a velkych aut. A tak vam treba. Preco by ste mali jazdit na niecom lepsom, nez je moja zhnita, jednatrojkova felda :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa velke auta pacia, mame X5, a ako uz tu boli spomenute vyhody, ak je daky zly teren, nie je problem ist, dostatocny priestor vnutri auta, a potom taketo auta maju aj taku blbostku, pri parkovani sa im zobrazuje na obrazovke, kolko este ktorou stranou moze ist, cize aj to parkovanie nebude az taky horor...

 

ked raz budem velka, nevadilo by mi take mat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velke auta maju jednu velku vyhodu

ked sa clovek ponahla na velkom aute a doruti sa niekomu na kufor, tak pri obycajnom aute ani blikanie moc nepomoze, ale kedze velke auto ma reflektory vo vyske zadneho okna bezneho auta tak mu svieti priamo do obyvacky tak ze vacsina ludi v momente uhne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo podla mna je skor kreten ktory si ide po dvojprudovke v lavom pruhu o pol dvanastej vnoci 40 tam kde je 60ka

alebo este lepsie po dialnici v lavom 100

vyhoda ze im presvietis obyvacku je v tom ze takyto debili nepoznaju spatne zrkadlo, pozre sa do neho len ked cuva, alebo ani to nie... vobec nesleduju premavku okolo seba

preto ked im presvietis cele auto, pochopia konecne ze maju niekoho za sebou a ze brzdia premavku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co takto taky debil, ktory sa za mnou drzi asi tak meter, oproti nejde nic a ten kreten ma neobehne, ale pekne mi svieti do oci niekolko kilometrov? To je kreten.

 

40 v lavom pruhu, tam kde je 60? A co ma byt? Mozno je to nejaky zmateny Presovcan v nocnom velkomeste, ktory nechce prepalit odbocku do lava, preto ide pomaly. A zozadu sa priruti netrpezlivy domaci pan (samozrejme predpisanou sesdesiatkou :lol: ).

 

V meste su obidva pruhy rovnocenne. Na dialnici je to samozrejme ine, ale to nie su pripady, ktore mam na mysli ja. Ten 30 km usek dialnice medzi Presovom a Kosicami nevyuzivam tak casto, aby som bol debil v lavom jazdnom pruhu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo jazdim denne a jazdim velmi vela

najhorsi su soferi co nesleduju premavku okolo seba

cez den sa bojim najviac toho aby mi nejaky debil nevletel do cesty z vedlajsej alebo podobne srandy... vtedy este tolerujem ze si ide pomaly v rychlom pruhu a obehnem ho zprava

 

ale ked takyto sofer vybere auto v noci do mesta tak ma to uz dokaze dozrat

cesty poloprazdne, ale proste aby sa naucil ze nieje na tej ceste sam ale okolo neho jazdia auta to nie

 

a takychto neprevychovas inac ako tak ze im zneprijemnis jazdu v lavom pruhu aby sa naucili ze ono existuje aj pravy pruh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ked takyto sofer vybere auto v noci do mesta tak ma to uz dokaze dozrat

cesty poloprazdne, ale proste aby sa naucil ze nieje na tej ceste sam ale okolo neho jazdia auta to nie

A co ked nema moc na vyber? My sme uz tiez par krat isli v cudzom meste ako posraty, lebo sme hladali odbocku, a pekne v noci. Pretoze sme boli napr. v Nitre na koncerte, ktory skoncil o druhej v noci... a co mame teraz kvoli ludom ako si ty cakat do svitania?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman ak si si nevsimol mne nevadi ze ludia jazdia v noci a niesu si isti

mne vadi ze ludia jazdia a NESLEDUJU premavku okolo seba

proste spataky ma len na to aby sa pozrel co je za nim ked cuva, inac tie zrkadla vobec nepouziva

 

ja som tiez jazdil po cudzich mestach kde som sa nevyznal a isiel som opatrnejsie, ale nikdy nie tak aby som zbytocne brzdil premavku, sledoval som si znacky a podla nich sa riadil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak cakas odbocku dolava, tak sa blbo budes preradovat do praveho pruhu :lol:

 

sledoval som si znacky a podla nich sa riadil

podla znaciek mozes jazdit na vela miestach, len na slovensku je to dost casto problem :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov