Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

pri "našom" jazere chovajú koníky, poníka a kozy, sú čierne a sú super, ľudia s deťmi ich chodia obkúkať. je tam niekoľko kôz, jeden cap a minikozliatka, sú roztomilé. Kozičky radi prídu až k plotu, čo dobré im kto dá, hoci tam majú pašu. Aj koníky si radi pošmáknu, jeden sa volá Šimonko, ostatné som zabudla.

neviem, prečo sa nadáva že "koza sprostá", vlastne kozy majú super orientačný zmysel, vraj ľudia, ktorí chovali ovce, tak medzi nimi mali aj kozu, lebo ovce blúdili, kým kozy bez problémov našli správnu cestu. Mne osobne sú kozy veľmi sympatické.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naša babka mala suseda, ktorý deň čo deň chodil so svojimi kozami na pašu, volal na ne po menách, mekotal na ne, rozprával sa s nimi, kozy za ním ako ovce za baranom...tvrdohlavé možno sú, ale aj tak sú to sympatické tvory, majú svoju osobnosť, ako mačka, to sa mi páči. Aj osol je mi sympatický, lebo vôbec neni sprostý, len nechce urobiť, čo sám nechce. :zubiska:  Mať tak nejaké latifundie a priestory na to, určite by som chovala aj kozy a možno by som aj toho somára pridala k nim...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilmuš, máš moje sympatie ... aspoň čo sa oslíkov týka,

 

mne sú tieto tvory nesmierne sympatické ... veľké tvrdohlavé hlavy, akurátne telo, unesú bársčo, a tak vôbec ... sú jednoducho sympatické :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tiež je mi sympatické, že aj ked sú to tvory - osobnosti, majú rady spoločnosť. :) kedysi som videla taký dokument, kde pitvali povahu oslov, mulov, mulíc a podobných zverov, a k somárovi odporúčali chovať ešte nejaké zviera, je fuk, či by to bola koza, mulica alebo iný somár, práve preto, lebo somár nie je rád sám.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

dnes sme na ceste domov dostali chuť zastaviť sa v čarovnom dvore bratranca umeleckého stolára ... všelijako sa vyplatilo.

 

ale videli sme aj dva týždne staré pávie pipušky, ktoré hrdá mama pávica vodila po dvore :)

 

páví otec zjavne splnil svoju povinnosť, vypustil parádne perá z chvosta, a krčil sa v kúte záhrady, s maximálnym nezáujmom dištancujúc sa od rodiny :)

 

post-3-0-04714200-1438367797.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vôbec, tieto hrabavé vtáky majú neskutočne roztomilé mláďatá, aj kuriatka sú krásne. Ale aj vodná hydina, také húsatá či káčatá...či už domáce alebo divé, sú krásne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

obaja hlavní protagonisti sú domáce zvieratká ... v podstate :)

 

takéto niečo bežne nie je vidieť celkom určite - parádne vychované a správa sa to lepšie, než hociktorý vodič na slovenských cestách ... :klobuk:

 

https://www.facebook.com/video.php?v=1132982196730844&pnref=story

 

aj tu:

 


 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

no paráda. Si šikovný. To sa cicúch má ako v raji. :)

my so sestrou sme kedysi do záhrady zas dovliekli starý fusak, už bol prežratý od molí, ale 4 mačiatkam, ktoré sme tam chodili kŕmiť a ktorým susedov pitbul roztrhal mamu, to neprekážalo. Snáď im bol na niečo dobrý...vtedy bola tuhá zima, a prežili ju všetky štyri ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov