Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

 

Práca - náš druhý domov. :) Za administratívnou budovou máme zvieratá. Patria nášmu kolegovi.. :) srna, muflón..

 D'Ady

..ja sa len občas kochám pohľadom na muflóny, lebo mám na ne perfektný výhľad z okna kancelárie.. občas ich aj  :fotim:

 

u nás doma nám psíkovia občas kadia po trávniku, je to chyba tých  pánkov..,  žiaľ aj takí sú..

  aj preto chcem  to   oplotenie aj vpredu. srnu, jeleňa,... som ešte "nestretla" v našej záhrade, a dúfam, že ani "nestretnem".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

muflony práve nie, ale už sa nám stalo, že nám srnky vošli do záhrady. keď nás zbadali, či zaňuchali, odskákali preč, videla som, že plot pre ne nebol ktovieaká prekážka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak mi to nedalo a napísala som na príslušnú stránku, poslala som tam aj fotky tej malej "korytnačej" cicuše, adminka mi to hneď aj vyvesila kam bolo treba, a v zápätí som hneď dostala maily od dvoch záujemkýň. S jednou z nich sme sa dohodli, dnes prebehla akcia, mne sa ráno nepodarilo ju strčiť do prepravky, ale o cca 2 hodiny mladá dáma micu šikovno chytila a odviezla si ju domov...a večer mi prišiel mail od nejakého človeka z opačného konca BA, že jemu sa taká istá mačka už pred 2 mesiacmi stratila, bola aj začipovaná. Nie je to bežne sfarbená mačka, takže keby to nebolo cez Dunaj a tak ´daleko, tak by to aj mohla byť ona, takto by to musela byť sakra náhoda. Veď sa uvidí, keď pani pôjde s micou k vetovi. Ale nech je, alebo nie je to tá stratená chlpaňa, som rada, že je v bezpečí a že sa nepotuluje v prostredí, kde na ňu číha nebezpečie z akždej strany. fakt som rada. A aj ten pán sa vyjadril, že je rád, a najväčší gól je, že tí dvaja sa poznajú. Svet je malý.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte som chcela sem dať fotky tej mačičky, je naozaj moc pekná, má nielen zvláštnu, neobyčajnú kresbu, ale aj farbu srsti.

 


dúfam, že novým majiteľom prinesie radosť a že potešenie bude obojstranné!

post-2441-0-57894900-1417903236.jpg

post-2441-0-43804900-1417903259.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a už som tu zasa, ale skôr som smutná z toho. Dozvedela som sa, že kocúrika, ktorého si chcel zobrať clovek2, utratili. Vraj ochorel a vraj sa nič nedalo pre neho urobiť. Keby ho tá osoba nebola bez milosti vyrazila na ulicu, mohol byť zdravý, mohol žiť a niekto z neho mohol mať radosť. Som naštvaná a smutná z toho. Aký to bol pekný a životaschopný tvoreček.

:wacko: :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tak som sa pred pár dňami dozvedela, že naša Viki žila nejaký čas na ulici. Ešte keď ju mala neter, a keď ešte bývala na 1. poschodí, raz nedala pozor a mačka vypadla z balkóna. Vraj pol roka jej nebolo, a zrazu keď už si dávno všetci mysleli, že jej už niet, objavila sa pri vchode...ktovie, možno mala dakde aj mačence...ale na to, že žila aj v divočine, je krotká a prítulná. Alebo žeby vedela oceniť teplý domov a stálu kamarátku? :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes v telke hovorili, že zhorel na okraji Nových Zámkov Mačací raj či tak dajako sa to volalo, bol tam výbeh a aj domčeky a tiež veľká voliéra s rôznymi konármi a policami, aby sa mali kade šplhať - zo 43 to prežilo 28 až sa dobre pamätám. Pani, ktorá to všetko sama financovala a starala sa o to, neverí, že by v tom bola ľudská ruka - ale čo potom, veď tam mali poistky, ktoré vraj vždy vypli prúd, ak to bolo preťažené. A čo teraz bude s tým, už to mala tam pekne spravené  a verím, že tam tým zvieratkám mohlo byť fajn - a teraz toto.

Chudinky malé, nechcem radšej na to ani myslieť.

:wacko: :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hladnučké je, chudinka malá. Ono je to milé, zlaté, mám rada aj tieto milé hlodavce, ale aj keď baští z ruky, nikdy nevieš, čo ju vyľaká a ako zareaguje v neznámom priestore vo vnútri domu. Predsa len je to divé zvieratko.

Na našej prvej rodinnej spoločnej dovolenke s našimi deťmi - mali vtedy 2 a 4 roky, nám do chatky vbehla veverička, ale spanikárila a začala skákať bez ladu a skladu, strašne rýchlo a divoko, a skočila aj na tú menšiu a poškriabala ju na tvári, a keďže chytať veveričku bolo pre nás nemožné, museli sme absolvovať očkovanie proti besnote s 2-ročným deckom, a vtedy to bola séria 12 či koľkých (bola v špitáli kvôli tomu 2 týždne) denných dávok a pichalo sa to do brucha. Bola to dosť nepríjemná záležitosť. malá kvôli tomu neskoršie nastúpila do jasieľ, a získala vďaka tomu prezývku veverička, po celý čas jej tak ešte aj deti hovorili. S tou prezývkou je spojená jedna humorná príhoda, ale to už je iný príbeh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

ako si možno vážiť a milovať svoje  vzácne domáce zvieratá, ukazuje príklad z Pakistanu.

/nejaký čertík mi tu našepkáva napísať, že zjavne ich majú radšej, a sú pre nich vzácnejšie, ako ženy ... ale pst. toto je iná téma/

 

je to zrejme pekne drahá záležitosť, takto vyčančať ... pôvodný zdroj je nejasný, ale tieto obrázky zaplavili net

 

viete, čo je na obrázku? :) ... nádherne upravená srsť ťavy:

 

post-3-0-13220500-1428340628.jpg

 

ďalšie krásne úpravy miláčikov sú tu: http://zaujimavosti.net/zabavny-koktail/umenie-na-tave-fotografia-zachytava-vynimocne-detailne-dielo-na-kozuchu/

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som sa opýtala v robote či niekto nechce morské prasa.  Kolegyňa na to, či ho má mať niekto rád, alebo sa ho chcem iba zbaviť.  Troška nechápavo som pozerala,  a ona na to, "vieš my máme toho hada". 

 

No zbaviť som sa ho chcela, ale až tak nie.  :nono:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

och, chudák morča...jedna kamarátka kedysi pred asi 20 rokmi zadovážila morské prasiatko pre svoju dcérku, odporučila jej to detská psychologička, a to zvieratko sa stalo miláčikom celej rodiny, a teraz ich má asi 6, a každé iné. Skús nejaké zvieratkové stránky na nete alebo aj na fcb sú také chlieviky, čo sa venujú takejto bohumilej činnosti, určite by som ho nedávala do domácnosti, kde by poslúžilo ako večera hadovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sme mali na záhrade holuba, takého mladého, asi "trojštvrťového". išiel som sa tam večer ešte pozrieť, a on sedel na zemi. neviem či bol taký vysilený alebo krotký, ale normálne sa mi dal chytiť. celkom pekný bol, taký bielo-strieborný. vzal som ho do dvora, že mu dám vodu a nejaké zrno, ale holub si to asi rozmyslel a vyletel na strechu garáže.

na nohe mal krúžok CZ-D + nejaké štvorčíslie, ale takí mladí holubi sa na preteky asi nepúšťajú, a z moravy sem tiež asi nedoletel, vzdušnou čiarou je to najbližšie +/- 30km, tak neviem kde sa tu vzal... :confused: 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten gamein príspevok s rybičkou mi pripomenul, aj my sme kedysi chovali rybičky, ale sa im u nás nedarilo, neviem dodnes, prečo. Decká potom šli k nášmu "Kanálu", kde ich zahrabali. Prežil len prísavíček - už som to písala, skončil v akvárii u susedov. Dodnes neviem, prečo sa tým rybkám u nás nedarilo, starali sme sa o ne podľa odbornej literatúry...možno že to akvárium, ktoré sme dostali od už ani neviem koho, im vadilo, ktovie, čím to bolo lepené. Inak si to neviem vysvetliť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dnes som videla nejaký dokument v telke, neviem, čo za kanál to bol, ale kukla som tam keď som varila obed, a hovorili tam o nejakej kaviarni, ktorá je tu na Slovensku dakde v Martine - a je to mačacia kaviareň, t.j. chodia tam ľudia, ktorí majú radi mačičky. Ak nemôžu z hocakých dôvodov mať doma zvieratko, tam sa môžu dosýta pomojkať s cicou dľa vlastného výberu. Musia ale dodržiavať isté pravidlá, tak, aby mice nemali stresy. Vraj micky sú pod stálym veterinárnym dohľadom, majú tam všetko, čo potrebujú. A ľudia sa môžu prísť s nimi potešiť.

Konečne také dačo je aj u nás. Byť mladšia, možno sa aj ja dám na také čosi...

len dúfam, že majiteľke tej kaviarne nebudú rôzni hlupáci hádzať polená pod nohy a znepríjemňovať život jej a cicušám. Dakedy keby som sa dostala do tých končín, možno by som sa tamn aj šla pozrieť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov