Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

 

Nemecká dizajnérska spoločnosť Goldtatze má nezvyčajné zameranie. Špecializuje sa na premenu obyčajných izieb v ihriská pre mačky. Nám to však vo výsledku pripadá ako hotový mačací raj. Na stenách sú pripevnené drevené mostíky, všade visia hojdacie siete..

http://www.doba.sk/2014/01/17/mostiky-a-hojdacie-siete-izba-sa-zmenila-na-raj-pre-macky/

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera mi otec povedal, ze prisli o Cicu...

musela vyskocit z balkona (2. poschodie), uz sa to v minulosti stalo, ale to bolo cez den a spacirovala sa pri panelaku

teraz ze bola rano prec (mala pelech na balkone a spavala vonku)

mozno ze na nu zasa prisli hormony, kedze nebola sterilizovana a jej dalsie osudy uz su vo hviezdach

mama vraj z toho bola dva tyzdne na prasky

 

2. poschodie - verím, že to mica prežila bez väčšej ujmy, možno sa "len" zatúlala a po čase sa objaví aj s bruškom plným potomstva. Prajem vám, aby sa vrátila.

Škoda, že vaši nemali balkón zabezpečený, je dostať takú pevnú sieť, takže aj je dostatok svetla a luftu na balkóne a aj sa domáci zver nedostane z balkóna. Moje bývalé kolegyne to obidve tak majú.

My to nemáme, ale máme zasklený balkón a  mačky tam môžu  len ak je zatvorený alebo ak je tam malá medzera.

To susedka mala teraz viac šťastia, zabehol sa im psík, už starý, a veľmi priateľský ku každému, hľadali ho dlho do noci, nenašli, vylepili plagáty a na druhý deň ho našla nejaká pani, ktorá tiež má psa, tak ho odchytila a zavolaoa susede. A psík sa šťastne dostal domov. Je to hrozne milý psík, pamätám si ho ešte ako šteňa, je fajn, že sa nájdu aj dobrí a zodpovední ľudia, ktorým nie je fuk, čo s tým zvieratkom bude. Možno sa aj vaša Cica nájde.

 

Kedysi som šla po našom sídlisku z obchodu vedľa paneláku a zrazu žuchhh!!! čosi padlo tesne predo mňa, bolo to mača, chudák malý, ostalo hrozne vystrašené a snažilo sa vydriapať po tom múre hore nazad, nakoniec sqa mi ho podarilo nalákať na kúsok šunky a hladkaním trochu upokojiť, pýtala som sa ľudí, čo nevedia, kto v tom dome má mačku, ktosi mi povedal, že to je mača majiteľa jedného obchodíku pár metrov ďalej, tak som tam zašla a chlapíkovi som ho doniesla, potešil sa a hlavne sa potešilo to mača, lísalo sa mu, ľahlo si mu za krk a tam sa držalo. Bola to neopatrnosť, že ho nechal samé a pri otvorenom okne, vraj bývajú na 3. poschodí; mohlo to skončiť aj horšie, lebo veru každý len prešiel okolo jedným okom pozrúc na to chúďa ako sa zúfalo snažilo dostať domov, ale že by dakto aj skúsil ho aspoň upokojiť, ani náhodou.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vikina je ako psík, radostne mi nosí, takú penovú loptičku a do úmoru aportuje. je to aj dobre, aspoň sa unaví a potom spí. Šiva kedysi tiež aportovala - nosila mi papierovú guličku - ale už sa jej nechce, už behá len keď ju Vikina k tomu donúti.

Som hrozne rada, minulý týždeň som s nimi bola u veterinára a dala som im kvôli dcére zobrať krv na toxoplazmózu, a viac ma ani nemohli potešiť, obe sú zdravé. Obe som pekne dala odčerviť, takže máme doma dve krásne zdravé chlpaté potvorky. Furt sa chystám zavesiť sem dakde aj nejakú tú fotku, ale nejak sa neviem donútiť chytiť datový kábel a preniesť ich z mobilu do počítača...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

mali sme v piatok na večeru karfiol zapekaný v syrovej omáčke. Flinstone rpesviedčal Vikinu, že také mačička neľúbi. Ale darmo. Toľko otravovala, že jej kúsok dal do jej misky. A div sa svete, neostalo po tom ani stopy. takže Viki ho rpesvedčila, že také mačička ľúbi.

A to nie je všetko. predtým som ju ja presvedčala, že hráškovú polievku (varenú kvôli dcére) mačička neľúbi. A toľko domŕzala, že som jej provokatívne črpla do misky. vychlípala to do čista, ešte aj halušky zblajzla.

neviem, čo za chute to má, veď dostáva normálne mačacie žrádlo a žere jak kyselina, kým Šiva uhryzká polovicu porcie, malá opica už sa len oblizuje a kuká, čo by ešte mohla zblajznúť. ešte aj Šive leze do misky a vyžiera, čo si tá chudinka stará nechala na horšie časy...Pažroš Mc Duck (určite poznáte Káčerovo)!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oblubene maskrta tej cicky, co mali rodicia boli slane chrumky

náš nebohý Muro mal rád čipsy. Ak sme dajaké mali, museli sme ich pred ním schovávať.

Chcela som sem dať fotky Viky (z mobilu), ale nejako ma tá mrcha (systém) neposlúcha...neviem prečo nevie nájsť tie fotky a netuším, kam zmizla tá ponuka. teraz neviem, či som ja blbá, alebo sa tam dačo pos*alo, ved naposledy to fungovalo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Po styroch rokoch sme prisli o najoblubenejsieho clena rodiny, fretku Jacka...zomrel tesne pred vianocami, takze nam z domacich maznacikov ostal len "pes"rexik a u mojich rodicov kocur garfield

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My mame len rybku. Boli sme u krstneho(2-3 roky dozadu) a detom sa pacili rybky v jazierku. Vybral nejaku sklenenu  gulatu nadobu mal v nej nejaky kvet(ci nieco podobne), nabral vodu chytil malu rybku rukami, granule do sacku a viezli sme si ju domov na spodku kocika. Sem tam jej vymenim vodu a vycistim steny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máme doma (na dvore) 4 malilinké, včera narodené mačičky, čučia tichučko vedľa seba v krabici a sú nááádhernééé-prenááádhernééé... ich mamina je taká sivo-hnedá prúžkovaná a ony sú jak jej kópie... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeeej, tak daj foto. nech sa aj my potešíme.

Včera som Vikine asi pol hodiny musela hádzať penovú loptičku, kým sa unavila...Tá malá opica ju dakedy predtým zakopla pod gauč, potom tam drapotala a škrabotala, kým som pochopila, čo po mne chce...musela som si na pomoc zobrať metlu, aby som tú loptičku stade dostala. mala ešte dve ďalšie také isté loptičky, a netuším, kam ich podela, lebo pod gaučom nie sú, ani pod kreslom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

sú krásne, normálne mi je za nimi smutno, ešte sú malinkaté, ale prišli o mamičku :(

ale jedno sa včera dostalo do rodinky so 4 deťmi, ktoré nadšene kvíkali, jedno sme dnes odniesli jednej mladej slečne...

ďalšia mladá slečna chce vidieť aktuálne fotky, hoci tie na bazosi sú staré akurát 3 dni...

keby to boli kocúrikovia, boli by ďalší dvaja záujemci

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jemine domine, tie sú roztomilé! Na zožratie! Dnes som počula tenulinké, ale silné miaukanie od susedov oproti nám, malému bolo určite smutno...tie moje ohavy sa aspoň ponaháňajú po byte a nenudia sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

verím, že budú mať dobrý mačací život a že ich budú mať radi.

U nás bola návššteva - mača od susedov. Došlo, sadlo si za dvere a čučalo na naše dve chlpane. Tie tiež  naň čučali, to malé je totiž z tej bezsrstej rasy. Šiva zasyčala a zaliezla do bytu, Viki ho očuchala a potom tiež odišla a nakoniec sa aj malá obrátila a šla domov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

a máme tu malého čierneho kocúrika...obe tie moje ohavy na neho syčali, tak som ho radšej aj s vercajchom zatvorila do kuchyne a Vikinin vercajch som dočasne premiestnila do haly. Uvidím, možno ich zajtra pustím k sebe na chvíľu. Vika na Šivu nikdy nesyčala, je to skôr opačne, tak ma to prekvapilo, myslela som, že je to priateľskejšia mačka. Neublížila mu, ale dala mu najavo, že sa má držať od nej. A Šiva tiež, hoci mu dovolila priblížiť sa. je to len na pár dní, tak hádam to vydržia. Za chvíľu ho musím ísť nakŕmiť, ešte musí papkať častejšie, nestačí mu 2x denne ako dospelým. Pôvodne sa volal Labka, keď nevedeli, čo to je, ale už je to Mikeš. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten malý čert keď som otvorila dvere na kuchyni, vyletel jak delová guľa, pobehal všade kde sa dalo, vyhral sa so všetkým, čo našiel (to, čo som mu dala do kuchyne, už asi mal okukané), a potom terorizoval chudinku Šivu, darmo na neho varovne syčala a darmo mu capla labkou dve výchovné. Ten malý darebák na ňu skočil a ešte ju aj pohrýzol. Neublížil jej, hryzie všetko, lebo mu idú trvalé zuby, ale jej to nebolo po chuti a neprejavila porozumenie pre darebáctva malého nezbedníka. Vikina sa držala z dosahu a sledovala dej. A malý, keďže Šiva sa dala vyprovokovať, sa držal jej. Ona už má svoje roky a už to nie je to pružné a rýchle stvorenie, už chce svoj kľud a keď ho má, je spokojná, inak syčí a vrčí. Potom som ho zatvorila do kuchyne, nech má starenka od neho pokoj, a malému som tam dala Vikininu hračku, ktorá ho najviac bavila.

 

Keď som si šla krájať údenú slaninku na halušky, že si ju opražím, ten malý jak to začuchal, tak bol úplme zmyslov zbavený, za každú cenu musel z toho dostať ako keby týždeň nežral, pritom mu dávam každé 4 hodiny (je to ešte malé mača, musí papkať častejšie ako dospelá mačka). Keď som sa ho chcela zbaviť, aby som ho nejakou nešťastnou náhodou neporezala, otvorila som mu tuniaka a z toho som mu namiešala do granúl. Vrhol sa na to jak zdivený a ja som si nakrájala slaninu a dokonca aj opražila...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov