Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

dobre že som to nevidela. nechápem a ani nechcem chápať, ako také čosi niekto môže urobiť hocakému živému tvorovi. Slabá to útecha, že sa to takým hajz-lom raz vráti. Už ani tomu neverím.

 

Máš krásnu nezdobku! Trochu mi pripomína mice z Kramárov, čo som kedysi kŕmievala cestou do roboty, tie mali viac čiernej, ale tá maska na xichtíku je podobná. (ktovie, čo je s nimi...)

 

Vikina sa včera vyšťala Flinstonovi do papuče.  :neviem:  nevedela som v prvej chvíli, či sa mám smiať alebo sa nazlostiť...chudák Flinstone, začala som sa rehotať. Dúfam, že sa mi nevyští do klavíra a že keď jej prejde ruja, tak tento milý zvyk nebude praktizovať. Šmyk-šmyk ju neminie. Obávam sa, aby neupadla do Flinstonovej nemilosti, inak je to milá mačička.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hurá, Vika má po ruji, dúfam, že ďalšia nepríde tak skoro!

Vika ide po Šivinom chvoste a tej sa to nepáči, tá malá opica ju vždy provokuje, Šiva zasyčí, Vika ju začne naháňať a behajú po celom byte, dory bláznivé.

Dnes sa tiež naháňali po celom byte, potom sa fackovali labkami a chvíľku už šli každá po svojom, o pár minút som im rozdelila paličku (pamlsok) a baštili to tak 10 cm od seba. Večer si navzájom oňuchávali papuľky, potom šli každá dakam inam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vikina sa včera vyšťala Flinstonovi do papuče.  :neviem:  nevedela som v prvej chvíli, či sa mám smiať alebo sa nazlostiť...chudák Flinstone, začala som sa rehotať. Dúfam, že sa mi nevyští do klavíra a že keď jej prejde ruja, tak tento milý zvyk nebude praktizovať. Šmyk-šmyk ju neminie. Obávam sa, aby neupadla do Flinstonovej nemilosti, inak je to milá mačička.

je proste nevychovana

moji rodicia si adoptovali maca (vsak som tu daval aj nejake foto), ale ta keby spravila vnutri nieco take, tak jej moja ctena matka osobne prehryzne krcnu tepnu

je to ale taka polovonkajsia macka - ked su na letnom byte, tak sa cely den pohybuje vonku, po zahrade, po dedine, obcas pride do domu, uvelebi sa na kresle, alebo pri tele gazdu ci gazdinej

cez panelakovu zimu ma brloh na balkone, ale na poziadanie ma volny vstup do bytu, rano s oblubou vlezie otcovi do postele ;)

inak sa prechadza po balkonovom zabradli, z coho maju niektori ludia slusnu paniku :D

nikdy sa ale nevyspinila vo vnutri...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naša mica sa asi dva-tri krát vyšpinila inde než na miesto k tomu určené, ale to bola ešte malé mačiatko a učila sa to, a raz sme jej chúďatku zavreli dvere do predsiene, kde mala záchod, tak sa realizovala na predložke v kúpeľni (farebne sa to najviac podobalo piesku v záchode)... ale odkedy sa naučila chodiť von (prvého asi pol roka sa sama vonku bála), viac sa jej páči chodiť do prírody než na záchod do predsiene...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bežne to nerobí, len keď mala ruju. Čo pozerávam ten seriál Moja diabolská mačka, tam tiež Jackson Galaxy riešil tiež nejakú micu, ktorá robila mláčky. Domáci si jej nevšímali, nanajvýš ak ju trestali za tie mláčky. Vraj v jej "reči" to v tom prípade znamenalo niečo ako "Tu som, všímajte si ma, cítim sa sama." Doniesol im kopu všelijakých hračiek a tak sa jej domáci vždy chvíľu venovali a vraj to prestalo. Tiež riešil prípad, keď prvá mačka nechcela pustiť "prišelca" na záchod, ale to bolo ajsné aj mne, každá má mať svoj, a tak, aby k nemu viedla dosť priestranná cesta, nech sa tam má kade dostať, a tam to tak nebolo. To ale nie je náš prípad, každá má svoj záchod a v inej miestnosti.

Spočiatku som myslela, že Vika je možno trochu v strese, veď nás vôbec nepoznala (s neterou sme sa stretávali vždy niekde na pive alebo tak, ale k nim som nechodila a ani ona k nám, len málo). Ale skôr by som povedala, že to bolo tou rujou, strašno mňaukala, volala neexistujúcich kocúrov,  bola NAPäTá AKO STRUNA, AJ KED SOM JU VZALA NA RUKY, TAK SA DáVALA DO POLOHY "SOM PRIPRAVENá NA PáRENIE". (dočerta, zas ten capslock). Takže nakoľko inokedy je v pohode, tak keď nebude ruja, nebudú ani mláčky. je to živý tvor a problém treba riešiť, a nie sa zvieratka zbaviť. :wacko: :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ooooch!!! Dlho to netrvalo, zas to začína...zas natŕča onú. šak viete, čo...predpokladám, že to potrvá týždeň, ale ešte tento týždeň zájdem do vet Pointu a objednám ju. 12hodinovú hladovku pred narkózou snáď zvládneme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mačky sú nesmierne elegantné zvieratá. Skáču s absolútnou ľahkosťou a behajú tak, že ich ani len nepočujeme. Ich noblesa sa však končí vo chvíli, keď si doprajú šlofíka. Týchto 30 mačiek dokazuje, že sa dokážu vyspať hocikde a hocijako. Podivné a vtipné polohy vyzerajú často také nepohodlné, že sa pri tom sa rozum zastavuje. Nečudo, že spia priemerne až 19 hodín denne. Galériu zostavil magazín Bored Panda. Zabavte sa!

http://www.doba.sk/2014/01/07/30-dokazov-ze-macky-su-schopne-spat-v-extremnych-polohach/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobré obrázky.

mačky krabice milujú, nebohý Muro sa pokúšal vtesnať sa do krabičky od krému o veľkosti tak jeho hlavy. Aj obe terajšie naše mačky milujú krabice akéhokoľvek tvaru a druhu.

K Vianociam sme dostali do deciek kávovar a bol zabalený v takom veľkom ozdobnom sáčku, a ten sáček som doteraz nevyhodila, lebo obe mačky do neho tiež rady vlezú a chrnia v tom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na mačkách neznášam jednu vec, že sa vedia nepredvídateľne správať. Napr. nerozumiem tomu, prečo mačky niekedy z ničoho nič chňapnú po ruke človeka tak, že ho pazúrmi doškriabu do krvi. Asi majú niečo v génoch. Pri psovi som takéto niečo nezažil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som bol pubertak, nemal som rad macky, az neskor som pochopil preco - je to ich autoritativnou povahou, sebestrednostou, individualitou, to nesedelo mojej volnosti ;)

dnes im to uz viem uznat a viem sa voci tomu vymedzit, tak, ako sa viem vymedzit voci takym ludom

psi su ini (ano, viem, ze som napisal psi a ini), ale nie vsetci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja našu obludku bežne kŕmim z ruky lakocinkami, ešte sa nestalo, že by ma kúsla... ale hocktorú mačku či psa by som si netrúfla...

občas po nás aj chňapne - buď sa hráme a "loví" nás, alebo nám naznačuje, že robíme niečo, čo nechce (napríklad, keď ju máme na rukách a ona chce na zem), ale vždy si dáva pozor a má pazúriky zatiahnuté... naozaj do krvi ma škrabla, keď sa zľakla, prípadne nedopatrením... v podstate sa mačka po človeku či inej mačke oženie vtedy, keď sa cíti ohrozená a bráni sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak človek pozná reč tela mačky, ktorá je iná ako u psa, tak by nemalo dôjsť k nehode. Niekedy nemáme potuchy, čo vlastne tomu zvieraťu je, a po vyriešení toho problému je to úplne milé a pohodové stvorenie. Náš Muro nezniesol, keď sa mu niekto odtkol chvosta, potom som si všimla, že má na konci nejakú hrču, dcéra ho ako celkom malé mačiatko doniesla z lesa, ktovie, čo mu kto urobil, či ho nejaký pes rafol, alebo mu ľudia ublížili, to sme sa nikdy nedozvedeli, ale keď som si to všimla, nikdy som mu ten chvost nechytala, a bol to milý a prítulný kocúrik, mal výbornú povahu.

ja úplne v pohode dám mačke z ruky, iba pamlsky im dávam obom, jednej z pravej ruky a druhej z ľavej, vždy naraz, aby papkali pri sebe a zvykali si, že prítomnosť tej druhej znamená niečo príjemné. A v pohode dám z ruky aj mickám v záhrade, ak sa neboja prísť až ku mne, a aj tým, ktoré som vonku kŕmievala, som nemala problém dať aj z ruky. Nikdy mi neublížili.

Ak ma kedy mačka pokúsala, tak jemne do členka, keď niečo odo mňa chcela, alebo ma vyzývala ku hre. A keď ma podriapala, bolo to v zápale hry, ale nikdy nie z nejakej zlomyslľnosti. Potom som začala používať hračky na paličke alebo na šnúre, takže teraz už k nehode nedochádza.

M?ne sa práve páči, že mačka je osobnosť, a páči sa mi, že len tak hocikomu nedôveruje. Získať si lásku a dôveru mačky nie je ľahké, ale stojí to za námahu.

Dnes keď som prišla domov, mala som uvítací výbor: obe mačky dobelhi ku dverám s chovtíkmi a la anténky, a vítali ma o 106. Doteraz tak chodila len Šiva, tá to robí odmalička, ale dnes dobehla aj Vika. Musela som sa až zasmiať, ako sa obe obšmietali a nastavovali mi hlávky k pohladeniu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozdiel medzi mačkou a psom pri kŕmení z ruky je to, že pes dá hlavu na bok a zoberie si jedlo úplne s citom, kým mačka napriek otvorenej dlani kúsne tak, že hlavu od bolesti dám na bok ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozdiel medzi mačkou a psom pri kŕmení z ruky je to, že pes dá hlavu na bok a zoberie si jedlo úplne s citom, kým mačka napriek otvorenej dlani kúsne tak, že hlavu od bolesti dám na bok ja.

to sa mi v živote nestalo. Vždy si to zobrala tak, že si to  jazýčkom vtiahla do papuľky. Každá jedna.

 

zato švagrovmu zabijákovi - kaukazskému ovčiakovi totálne nevycvičenému - by som nedala z ruky žrať ani keby mi za to zaplatili. Ten pes to musí cítiť, že mám z neho strach. Ale po tom, čo porobil, sa nikto diviť nemôže. Psíkov našich susedov v pohode pohladkám, kamoška má takého orecha kríženca vlčiaka a niečoho chlpatého, hrozne milý a priateľský psík, tomu by som dala z ruky kedykoľvek baštiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V stredu ráno som odniesla Viku na kliniku, potom večer som ju bola kuknúť, to ešte bola chudinka malá taká ubolená. Dnes, keď som prišla z roboty, som doma vysávala, umývala všetko, že pochystám tak, aby bola v bezpečí a aby bola v čistom, a skončila som niečo pred 18h, a náhodom som si všimla neprijatý hovor z kliniky, volali akurát keď som vysávala. Tak som im zavolala nazad s tým, že prídem, aj tak som chcela vidieť Viku, ako sa má. A doktorka povedala, že tá mačka je veľmi vystresovaná - už včera večer mala niečo konzumoivať a nič do nej nedostali, skúšali jej dať všetko možné, čo tam majú (pozerala som, majú tam kvalitné krmivo)...tak som jej to skúsila dať ja, ani odo mňa nechcela. Už som myslela, že ju budem musieť zobrať domov (to som nechcela, lebo tak by bola zajtra doma sama, ja už nedostanem dovolenku najmenej do polky mája). Ale ešte ma napadlo, že paličky Dein bestes, čo predávajú v DM-ke, ktoré im dávam ako maškrty, by možno chcela, a tak som vybehla, ešte som DM-ku stihla otvorenú, a doniesla som tam tie paličky. Vika sa do nich pustila a zblajzla hneď 3, ale viac sme jej už nedali, radšej menej a častejšie teraz. Ale aj doktorke, aj mne sa uľavilo, keď sa nabaštila. zajtra si ju zoberiem domov. Cez víkend budem s ňou. V pondelok snáď už bude na tom lepšie a môžem ju už nechať aj samu.

Som zvedavá, či jej dajú ten "megafón" okolo krku, včera ho mala, dnes mi ju doktorka doniesla bez toho. Ale ja si ho vypýtam, predsa len budem kľudnejšia, že si nevyhryzie stehy. Ešte jej musím nachystať teplý a čistý pelech.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to koľko budeš platiť?

my keď sme dávali Mafif sterilizovať, doniesli sme ju do ambulancie, za hodinu sme sa vrátili, dali nám ju spiacu, ešte asi dve hodiny spala a potom sa začala zobúdzať, tak sme ju hladkali a dávali pozor, aby si neublížila, lebo ešte mala vratké packy... žiadne obväzovanie ani trúba na krku sa nekonala... za pár hodín už mala aj hlad a smäd... rana sa jej pekne zahojila, dosť rýchlo, len sme asi za 10 dni šli skontrolovať, či jej neostali nejaké stehy... v podstate bola skoro stále doma v známom prostredí a žiadne stresy sa nekonali...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dosť, ale na tom nezáleží, je to jednorázový poplatok a prežijeme to. Mala som peniaze odložené na čižmy, chcela som také tie po kolená, kožené, ale môžem pokojne nosiť aj staré, nekožené a len dopoly lýtok.

Pamätám sa, keď sme Mura dali operovať (vyberali mu z chrbta hrču, mal tam asi 4 cm ranu) a potom sme ho hneď doniesli domov a tiež sme na neho dávali pozor, aj v noci bolo treba byť s ním, nariekal celú noc. Toto som nechcela zažívať znova, preto aj u Šivy som volila prvé dva dni ju nechať v bezpečí a pod dohľadom odborníkov, vtedy sa mi to osvedčilo, a teraz som to zasa tak spravila. Tiež nechcem, aby sa naháňali so Šivou, neviem, ako na ňu bude reagovať, keď teraz má asi iný pach, keď už nemá tie hormóny. Je to takto lepšie a 2 dni budem s nimi doma.

Šiva mala golier až do výberu stehov, ale každý deň som jej ho dala na chvíľu dolu, aby si mohla urobiť starostlivosť o svoj kožuch, potom som jej to nasadila znova, vôbec s tým nebol problém a znášala to dobre, bez protestov si to nechala nasadiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, že je to jednorazový poplatok, atď, atď, jasne, že za svoju milovanú cicu som ochotná zaplatiť, len nech je v poriadku... len ma zaujíma, koľko to stojí u vás - my sme platili za sterilizáciu 40 a keď bola Mafif v nemocnici celý týždeň, platili sme niečo málo nad 70 a to sa mi ešte zdalo byť málo za celý týždeň, očakávali sme aspoň 2x toľko...

naša cica je pomerne pokojná, takže celkom dobre znášala operáciu aj narkózu, dokonca ja keď som jej natierala mastičku do oka, nechala si... jediné, čo sa jej zatiaľ nepáči, je odčervovacia tabletka, to nechávame na tetu veterinárku :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lieky....................................41,67

materiál..............................13,33

lieky......................................3,17

hospitalizácia/1deň.............16,67

 

hmmm...lenže teraz ako tak čučím do toho, som zistila, že mi napočítali za 4 dni, a bola tam len 3 dni, takže hneď zajtra (neviem, či takéto veci aj v nedeľu vybavujú?) to pôjdem reklamovať, predsa len je to dosť veľký rozdiel. predtým doktor, ktorý ju prijímal, povedal, že to bude asi 150EUR za tie 3 dni, ale vtedy som si toho moc nevšímala, sústredila som sa na mačku a starostlivosť o ňu. Účet mi vystavoval doktor, ktorého nepoznám a mačku nerobil, akurát mal službu, keď som ju preberala. No, musím tam zájsť, aby v piatok, keď jej budú stehy vyberať, nebolo neskoro. Mohol sa len pomýliť, to sa môže stať každému, ale zasa tiež nekradnem...

 

Inak behá, skáče tak opatrno, baští, pije, vyzerá celkom spokojne. len Šiva na ňu zavrčí, keď jej čuchne k brušku. Tak ich samé bez dozoru nenechávam spolu. vyzerá to, že sme tam, kde sme boli, keď ju neter doniesla, musia si na seba zvykať od začiatku. teda skôr Šiva na Viku. teraz spia obe v obývačke, Šiva na gauči a Vika na odpočívadle, Flinstone kuká tam do bedne. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera mi otec povedal, ze prisli o Cicu...
musela vyskocit z balkona (2. poschodie), uz sa to v minulosti stalo, ale to bolo cez den a spacirovala sa pri panelaku

teraz ze bola rano prec (mala pelech na balkone a spavala vonku)

mozno ze na nu zasa prisli hormony, kedze nebola sterilizovana a jej dalsie osudy uz su vo hviezdach

mama vraj z toho bola dva tyzdne na prasky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov