Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

keby si bol niekedy tehotný darkman, vedel by si o čom píšem. keby si mal dieťa alergické, keby si Ty bol alergický asi by si na  zvieratá v bytoch pozeral inak. môj názor je jasný- zvieratá patria von, nie do bytu. iba čo z nich robíme karikatúry a riešime si na nich svoje mindráky. a moja klávesnica darkman je vydezinfikovaná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pochybujem, že by bežné dezinfekcie na ruky psovi nejako ublížili.

bez komentara.

 

 a havko by sa tešil , že aká zábava:)

a toto dvojnasobne.

 

mala si ty niekedy psa alebo vies nieco o psoch z vlastnej DLHODOBEJ skusenosti ze dokazes napisat taketo blbosti? 

 

mindraky?  mame ich vsetci. jeden viac druhy menej. no rozhodne som si nekupoval psa preto lebo som potreboval riesit svoju hlavu a dovod preco som si ho kupoval ti rozhodne vysvetlovat nemusim.

karikatury? jedina karikatura si tu momentalne ty. seru ta chlpy? no a? upracem. na navstevu ta nevolam. to ze mame plne byty prachu, roztocov aj keby si bola akokolvek poriadkumilovna to tu nespominas.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapec: niektorým ľuďom toto nevysvetlíš. asi už zabudli, ako sa hrali ako malé deti vonku v blate, špine. v poslednom čase sa dosť spomína súvis alergií a prehnanej čistotnosti a o to viac ma preto prekvapuje, že také názory čítam od pani Jany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapec z juhu, Tvoja reakcia dokazuje, že som sa trafila. a Tvoja urážka- teda to, že si ma nazval karikatúrou sa ma dotkla. viac sa s Tebou nemám o čom baviť.  ps: vyrastala som so psom a všetkými domácimi zvieratami. všetky mali svoje búdky, a iné strechy nad hlavou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrite, pokial ma niekto alergiu specialne napr. na psiu alebo macaciu srst, a "niet mu pomoci", tak je jasne, ze mu nebudem strkat do postele macku...

ale napr. nas krstny syn je od malicka alergik na perie a od babatka zil so psami vnutri domu - ziadny problem, uz je to dospely chlap

a je fakt, ze s cistotou sa to nema prehanat, jedine, co som ochotny dezinfikovat, je pitna voda v terene z neznamych zdrojov :D

 

a vobec - JankaR, vies, preco nie je dobre jest so psom z jednej misky ? lebo proti jeho papuli nema clovek ani s velkou lyzicou sancu a zostane hladny  :D :D :D

overeneee ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapec: niektorým ľuďom toto nevysvetlíš. asi už zabudli, ako sa hrali ako malé deti vonku v blate, špine. v poslednom čase sa dosť spomína súvis alergií a prehnanej čistotnosti a o to viac ma preto prekvapuje, že také názory čítam od pani Jany.

 

pán sahara- mmchdm, máš problém sem hodiť aspoň meno? - to, čo si začal patrí do psychológie.

 

inak, pokiaľ mi je známe, najnovšia metóda na pred-liečenie takmer všetkých chorôb je odčervenie. vieš, odkiaľ sa vzali v ľuďoch v takom množstve červy? z trávnikov, po ktorých behajú mačky,psy,fredky, prasatá , z pomýleného intenzívneho kontaktu zo zvieratami.  a dopriala by som Ti aspoň vidieť- nie zažiť, čo z ľudí lezie, aký humus. pokiaľ je  človek začervený- nepomáha nijaká liečba. jj, behať po trávniku- ok, ale nie po takom, kde sa vyšpinia mačky, alebo psy. čas ,kedy sme na ich červy a baktérie nereagovali je fuč.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapec z juhu, Tvoja reakcia dokazuje, že som sa trafila.

a do coho? 

moja reakcia ti potvrdzuje ze mam mindraky a preto mam psa? tazka to psychologia. hlavne ked ju pise niekto kto vlastnictvo domaceho zvierata nazyva pomylenym intenzivnym kontaktom.

 

viac sa s Tebou nemám o čom baviť. 

ty sa naozaj nemas o com. vdaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcel by som vidieť trávnik, po ktorom nič nebehá. červy sú tu oveľa dlhšie než ľudia a ľudia s nimi (nedobrovoľne) nažívajú odjakživa, takže pochybujem, že je to problém dnešnej doby "pomýleného intenzívneho kontaktu". 

 

svoje meno na verejné fóra zväčša nedávam, pokiaľ to nie je nutné. zas až takú dôveru v ľudí nemám. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pán sahara- mmchdm, máš problém sem hodiť aspoň meno? - to, čo si začal patrí do psychológie.

my, čo sa na tomto a susednom fóre potulujeme dosť dlho, saharu poznáme (dosť dlho)... meno je len meno, púšť je rovnako dobrá značka ako plné meno a priezvisko aj s titulmi pred a za... :-)

JankaR., najviac si tu ale, zdá sa, zaťažená ty,  v každej téme skôr-neskôr vytiahneš psychológiu... :-) niekto svoje mindráky rieši na zvieratkách, niekto na mužovi a deťoch, niekto používa alkohol... niekto má zvieratká preto, že cíti zodpovednosť za živú prírodu, niekto k nim "len-tak" prišiel a nič nerieši... niekto síce zvieratká nemá, zato kopne do každého psa, strelí do mačky a zabije každého vtáka, čo mu skrížia cestu... kto z nich je ten zlý a kto dobrý?

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v jednom by som jej ale dal za pravdu:

jj, behať po trávniku- ok, ale nie po takom, kde sa vyšpinia mačky, alebo psy. čas ,kedy sme na ich červy a baktérie nereagovali je fuč.

musime si uvedomit niekolko zakladnych faktov:

- ludia su zdegenerovani  =  v zmysle "menej odolni" (dalo by sa to rozviest, ale viete, co tym myslim)

- domace zvierata su zdegenerovane = viac vyslachtene = menej odolne, viac nachylne na choroby a nasledne na ich prenasanie

- vyssia koncentracia ludi a zvierat najma v mestach = zivna poda pre prenos ochoreni, znasobena predchadzajucimi faktormi a nezodpovednostou majitelov

 

// neoverene, nepodlozene studiami a clankami, je to moj nazor na vec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ano, v tomto s tebou suhlasim, D'Ady, tiež ma štve, že sídliskové trávniky a chodníky sú jeden veľký prí záchod, ale za to nemožu zvieratá, ale ľudia! a že sme všetci zdegenerovní, prešľachtení, to je tiež pravda...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

akože tie denné zhrnutia tém sú občas dobré na to, že sa pobavím. napríklad nad týmto údivom nad hafkom a kuriatkami. pripomenulo mi to moju dcéru vo veku troch rokov, ked zhikla na ovečku že aha pesík... :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janka R

 deti sú zlaté, spontánne,  a  aj my dospeláci môžeme mať kladný vzťah k zvieratkám, tešiť sa ..., starať sa o ne .., je to prirodzené.

to nie je o veku .. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, chápem kuriatko :) inak- fakt si ma pobavila, pretože Tvoju vetu som si prečítala v spomínanom dennom zhrnutí tém z FS fóra a bolo to také..naivne milé :)

 

keby sa teda niekto chcel tešiť a  posilniť si kladný vzťah k zvieratkám mohol by sa postarať o  psa Punťa mojich rodičov cez Veľkú noc. jednorázovo . okolie Púchova, len rodinný dom.- dajte vedieť, lebo asi ho budeme musieť nechať  o hlade...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby sa teda niekto chcel tešiť a  posilniť si kladný vzťah k zvieratkám mohol by sa postarať o  psa Punťa mojich rodičov cez Veľkú noc. jednorázovo . okolie Púchova, len rodinný dom.- dajte vedieť, lebo asi ho budeme musieť nechať  o hlade...

pripadne, pokial by si si chcela posilnit ego, pripadne pouzit hladneho psa ako pomocku k ciernej magii, mohol by to byt tvoj prvy uspesny krok k trestnemu stihaniu za tyranie zvierat (Trestný zákon § 203)

:P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo asi ho budeme musieť nechať  o hlade...

 

:thumbsup:

 

hlavne ze dotycni budu mat cez sviatky co zrat.

 

ked sa tu spominali domace zvierata ako prostriedok na liecbu vlastych mindrakov, nevedel som ze skusenost je priamo z rodiny- to chuda zviera ocividne ani inu ulohu neplni ked sa majitelia co i len dokazu pohravat s takouto myslienkou. ****

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ona sa so mnou nebavi a budem rad ked to v tej rovine aj zostane.  :zubiska:

a tie hviezdicky...no. ked napisem ze hajzli aj to sa cenzuruje? je mi jedno kto su co su, ludi s takym postojom k vlastnemu zvieratu inac nazvat neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, či to JankaR myslela vážne alebo len dakoho tu naťahovala, ale nechápem, na kieho otca je zviera dakomu, kto sa oň nestará. Ak dakto nemá k zvieratám vzťah, nech si žiadne nezaobstaráva. D ´Adymu a mládencovi z juhu som chcela dať plus bod, ale vraj už som pre dnešok vyčerpala limit.

 

Ešte k tomu súžitiu ľudí a zvierat.

Ako decko som veľa času prežila na dedine, kde nebol vodovod, umývali sme sa v potoku, alebo sme si ťahali vodu rovno zo studne, havaje tam neboli, len latríny, robili sme si koláče z blata, ruky sme si umývali, ale ako decká, nie moc poriadne, určite sme nemašírovali pre mydlo, ale rovno k potoku, a keď sa nám zachcelo, vytiahli sme si mrkev zo záhradky, opláchli ju v potoku a schrúmali, jablká a iné ovocie sme sa ani nenamáhali umývať (postreky sa nepoužívali, aspoň u nás nie)...a  hrali sme sa s mačkami, psami, slepicami - pred husami sme mali rešpekt, ale pásavali sme ich, keď sme troška podrástli, chytali sme na poli kobylky a iné hmyzy, jašterice, chrčky a kdečo iné, aby sme si to poobzerali, poobdivovali a potom pustili...a jakživ sme choré neboli, raz za 2 roky sme chytili chrípku, ked bola epidémia. Ale o alergiách sa nám ani nesnívalo.

Dnes sú deti vychovávané ako v skleníku a neprichádzajú do kontaktu s potenciálnymi alergénmi v čase, keď si ich organizmus buduje v prvých rokoch života imunitný systém, tak nemá ako si vybudovať protilátky na tie rôzne alergény, ktoré kedysi alergénmi vôbec neboli. potom organizmus také látky nerozpozná a reakcia je na svete a je tu alergia. A je to čím ďalej, tým horšie.

Existuje viacero štúdií, ktoré potvrdzujú, že deti, ktoré vyrastali na vidieku, ktoré prichádzali často do kontaktu s domácimi zvieratami a kdečím iným, a neboli až tak úzkostlivo čistotné, významne menej často trpia alergiami ako tie, ktoré vyrastali v takpovediac sterilnom prostredí. Existujú štúdie amerických aj nemeckých lekárov, a dokonca aj náš slovenský lekár to potvrdil svojimi výskumami...

Osobne som presvedčená, že človek, ktorý má zviera a má k nemu vzťah, je obohatený o niečo veľmi cenné. je to úplne fuk, či je to zebrička, korela, žako, myška, škrečok, morča, králik, psík, mačička, potkan, fretka, nejaký jašter, kôň alebo - niekde chovajú prasiatka ako domáce zvieratká - to je celkom fuk. Ak to má človek rád, nemá problém sa tomu venovať, a to zviera to cíti a vracia mu to svojím spôsobom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žiši...to sú nahrávky....mmchdm, práve som  dočistila psačie hovienka zo záhrady, pretože sused, ktorý chodil dávať Punťovi žrať to - samozrejme nerobil. ešte že boli zmrznuté na kosť...pre citlivejších z fora- tie hovienka , nie pes.

 

niekedy mám pocit, že diskutujúci majú absolútne všetky problémy poriešené, zmáknuté, a v živote jasno ako keby im naň svietil halogénový reflektor...



Janka R

hmm ... čo ti šije, či čo?   nudíš ma

to naivne milé si nabudúce odpusti, lebo takou diskusiou, naivne milo vyzeráš akurát ty.

 

sa dejú veci iskra...napíšeš tri nevinné slovká - veď prečo nie, forum znesie kde čo- a niekto na ne aj reaguje a asi úplne inak, ako by si chcela...a už je  iskra  na streche.

 

ok. odpustím. ak to tak budem vnímať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov