Skočiť na obsah

Záhada čísla 23


Ajk

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 17
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    4

  • Ajk

    4

  • weirdo

    1

  • pukol23

    1

Top prispievatelia v tejto téme

ok ideme prekladat zaujimavosti

Matematicke:

Rimsky je 23 XXIII teda 2xka a 3icka

Statisticke:

Existuje tzv statisticky narodeninovy paradox... ked vyberiete nahodnu skupinu ludi je urcite pravdepodobnost ze cast z nich bude mat rovnaky datum narodenia... no a pri pocte ludi 23 je to prave 50%

 

Historicke

Franklin Delano Roosvelt = pocet pismen 23

George Herbert Walker Bush = tiez 23

William Jefferson Clinton = tiez 23

200 vyrocie vzniku USA = 1976 = 1+9+7+6 = 23

Darwinova publikacia - povod druhov vydana 1859 = 1+9+6+9 = 23

Hurikan Katarina dostal oficialny status Hurikanu 5tej kategoriu 23. augusta 2005

Apollo 11 pristal na mesiaci na 23 poludniku na vychod, apollo 12 na 23 poludniku na zapad apollo 11+12 = 23

Indicky let cislo 182 bol zostreleny 23.juna 1985

11. september 2001 11.9.2001 = 11+9+2+0+0+1 = 23

Bonnie a Clyde boli zabity 23. maja

Shakespeare sa narodil a zomre 23. aprila

 

Veda

Ludske telo ma na genome 23 chromozomov

Vanadium je 23 prvok... zacina na pismeno V cize rimskych 5 teda 2+3

Zem sa otoci okolo vlastnej osi za 23hodin a 56 minut

Zemska os (podla toho aj obratniky) zviera s rovinou obehu 23,5°

 

sportovci (to si vies prelozit, su tam len cisla a mena)

 

Myticke

Adam a Eva mali vraj 23 dcer (chuda Eva)

23. december 2012 ma byt podla Majskeho kalendara koniec sveta

23. jula zacina egyptsky kalendar (yeees)

 

Politicke

Tajvan je de facto 23. provincia Ciny

 

Kultura

Posledny song co nahrali Beatles je na poslednom albume a trva 23 sekund

W je pismeno co ma dva rohy dole a tri hore

pismeno W (veta hore)je na Qwerty/z klavesnici pod cislami 2 a 3

 

a to sa mi nechce prekladat co vsetko bolo vo filmoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked vyberiete nahodnu skupinu ludi je urcite pravdepodobnost ze cast z nich bude mat rovnaky datum narodenia... no a pri pocte ludi 23 je to prave 50%

minimálne 2% hore - dole

 

To ale nedokazuje, že 23 by malo byť nešťastné číslo. A to s tým spočítavaním číslic ... Nájdi si nejaký rok, ktorého súčet číslic dáva 23 a nájdeš tam rôzne udalosti. Zďaleka nie všetky sú nešťastné. Tak žiadne strachy, ok? :lol:

 

 

 

Reakcia na príspevok dole (aby som pre jednu vetu nedávala nový :) ):

Hej, zaujímavé to je a je toho dosť veľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked vyberiete nahodnu skupinu ludi je urcite pravdepodobnost ze cast z nich bude mat rovnaky datum narodenia... no a pri pocte ludi 23 je to prave 50%

jj. presnejsie - pravdepodobnost ze lubovolni DVAJA. a pri 50 ludoch je to uz 97%.

inak dost malo ludom dojde preco to tak je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave som sa len tak sparal vo wikipedii a nasiel jednu zvlastnu vec...

 

pisu tu ze cislo 23je nestastnejsie ako 13 a ze je to magicke cislo... to ma netesi... vtedy som narodeny...

zaujimave by bolo zistit co si napisal do svojho 23. prispevku...........ale to uz asi nezistis :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23, rovnako ako 13 a 3 považujem za svoje šťastné čísla, piatok 13-teho patrí medzi moje šťastné dni, rovnako ako keď mi cez cestu prebehne čierna mačka. A som narodená 23-ieho! Marca! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez som narodeny 23 ...

 

btw, za svoje zaklado a stredoskolske posobenie som vystriedal 6tried, a v dvoch som mal spoluziakov, co sa narodili v rovnaky datum (len o rok skor :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

23, rovnako ako 13 a 3 považujem za svoje šťastné čísla, piatok 13-teho patrí medzi moje šťastné dni, rovnako ako keď mi cez cestu prebehne čierna mačka. A som narodená 23-ieho! Marca! :lol:

 

boha vtedy som sa narodil aj ja....presne....23.3.1996

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23. december 2012 ma byt podla Majskeho kalendara koniec sveta

ma to byt 21.12.2012

Východzí deň aktuálneho cyklu mayského Dlhého počtu (0.0.0.0.0.) zodpovedá 11. augustu 3114 pred Kr. a konečný deň (13.0.0.0.0.= nové 0.0.0.0.0.) zodpovedá 21. decembru 2012.V tento deň má podľa Mayov nastať koniec aktuálneho, piateho sveta, nejakou katastrofou tak, ako sa skončili aj predošlé svety. Nie je známe, či sa rok 3114 pred Kr. vzťahuje na nejakú konkrétnu historickú udalosť (pretože ani nevieme, či Mayovia vtedy už existovali), ale vyzerá to tak, že Mayovia vychádzali skôr z cieľového dňa -pretože 21. december 2012 bude zimný slnovrat spojený so zvláštnou konšteláciou - a počiatočný dátum iba spätne odvodili.

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

medzitým bol o čísle 23 natočený film - zaregistrovali ste to ? :)

 

napadlo mi to práve, lebo som videla v online zoznaame jedného Návštevníka čítať túto tému, a pripomenulo mi to, že asi pred dvomi - tromi týždňami som zaregistrovala, že na ktorejsi tv išiel film, kde mysterické číslo 23 zohralo svoju tajuplnú úlohu ...

 

s číslom 23 to nebude len tak :)

 

usa film bol natočený v roku 2007 : Number 23, The / Číslo 23 http://www.csfd.cz/film/223269-23/

 

nevidela som z neho veľa, zvyčajne mi tv ide len ako kulisa za chrbtom, hodnotenia sú nižšie, podľa mňa, než by si tento film zaslúžil - nebol síce výnimočný, ani veľdielo, ale niektorým hodnotiteľom zjavne uniklo, že číslo 23 bolo a je vlastne preslávené svojou mystickosťou, a na základe mystiky je natočený film, niektorým to došlo, neskôr, ale podstata je mystika čísla 23 ! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Aj ja som sa narodila 23. 6.  kamarátka sa narodila tiež 23.6 len o rok neskor... mám kamaráta ktorý je 23.3. a dvaja chlapci z mojej školy sa narodili 23.7. len iné roky..

Mám rada to číslo .. aj ho často výdavam :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov