Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

pred hodinou, Vilma Flinstonova napísal:

@iskra  aj vám to pristane. Závidím ti (tak v dobrom) tie dlhé vlasy, mne sa nikdy nepodarilo po 40-ke dosiahnuť takú dlžku. Tú kritickú som nevydržala a zasa len zapracovali nožnice :) no čo už. Radšej krátke ako žiadne..

Ďakujeme. Donedávna som nosila aj dlhšie vlasy, teraz si už udržujem rovnakú dĺžku, už predsa určitým vekom nebudem nosiť vlasy takmer po pás.. krátky účes si zatiaľ nedám, až keď budem ešte staršia, ak sa dožijem staroby.. mám okrúhlu tvár, kaderníčka mi vraví, že škoda by bolo ostrihať, že vlasy sú zdravé, pekné, že mi pristanú,  aj moja najlepšia priateľka mi to isté vraví , manželovi sa tiež páčia dlhšie vlasy..., on mi povie úprimne... ja si vlasy tiež vážim,  páčia sa mi, ale samozrejme najdôležitejšie  je, aby človek bol zdravý.. náš st. syn, tiež nejaký čas nosil dlhšie vlasy, potom sa nechal ostrihať, vlasy daroval... v súčasnosti nosí krátke vlasy, má ich tiež zdravé, husté..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, game napísal:

príroda, čistá príroda. posledná prírodná blondína v rodine ... :)
nikdy sme neboli takí prudkí blond, niečo ako zrelá pšenica.

...

a tie vzácne vlasy mi ešte ja padajú, no uznajte :)

uznávam, škoda takých vlasov :(

pred 10 minútami, iskra napísal:

... náš st. syn, tiež nejaký čas nosil dlhšie vlasy, potom sa nechal ostrihať, vlasy daroval... v súčasnosti nosí krátke vlasy, má ich tiež zdravé, husté..

mojej dcére sa vždy páčili takí vlasatí chalani, a ten jej, čo majú spolu nášho vnuka, má vlasy asi tak na 3 mm...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 7. 2. 2021 at 19:28, electric blue napísal:

čo je tu dnes , Top next model trošku skor narodenych? ;-) 

ale kde, nazvem to...spokojnosť s tým, ako sa mi podoarilo ošedivieť. Ako puberťáčka som snívala o svetlých dlhých vlasoch, sama som mala tmavé dlhé vlasy, s ktorými som inak bola spokojná. Ale vtedy som obdivovala jednu babu, s ktorou sme sa síce nekamošili, bola dosť staršia ako ja, ale bol to taký môj idol, a tá mala modré oči a prirodzene blond dlhé husté vlasy. No a ono sa mi to na staré kolená splnilo, a teraz čo ma nepoznajú, sa ma pýtajú, akú farbu používam :) je to téma o vlasoch, tak sme ukázali naše frizúry a zafarbenie. Ako vidím, všetky tri prirodzené :)

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

ľudia, počuli ste už niekedy o tej skupine curly girl? Že je to určené pre tých, čo majú prirodzene zvlnené alebo ešte lepšie, kučeravé vlasy,  tie baby si neumývajú vlasy šampónom, ale len kondicionérom, a nie hosćijakým, neviem, čo všetko to nesmie obsahovať. A vraj majú potom úplne prirodzené vlasy, po nejakom čase sa im frizúra tvorí sama, hlava ich nesvrbí, a neviem teraz, či sa vôbec češú, alebo si len tak prehrabú niečím veľmi riedkym...počuli ste už o takom čomsi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred časom som počula či kdesi čítala o skupine dievčat, čo si umývajú vlasy len vodou... a tiež hovorili, že po čase sa im prestali mastiť vlasy a lupiny a podobné pliagy... ale ti je už pár rokov, kde sú teraz a či to robia stále, netuším.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som dostala tip na CGM - curly girl method.

Ako mať z brcatych vlasov naozaj brcate. 

Ide o to umývať vlasy správnym postupom, nesusiť v uteráku a používať prípravky bez silikónov a sulfatov (dostupné v bežných drogériách, a dokonca lacné :smile1: ).

Vo štvrtok idem ku kadernícke na skrátenie vlasov a začínam s touto metódou. 

Som zvedavá :ozembuch:

Dňa 24. 4. 2021 at 19:28, Vilma Flinstonova napísal:

ľudia, počuli ste už niekedy o tej skupine curly girl? Že je to určené pre tých, čo majú prirodzene zvlnené alebo ešte lepšie, kučeravé vlasy,  tie baby si neumývajú vlasy šampónom, ale len kondicionérom, a nie hosćijakým, neviem, čo všetko to nesmie obsahovať. A vraj majú potom úplne prirodzené vlasy, po nejakom čase sa im frizúra tvorí sama, hlava ich nesvrbí, a neviem teraz, či sa vôbec češú, alebo si len tak prehrabú niečím veľmi riedkym...počuli ste už o takom čomsi?

Aha, akurát o tom píšeš :smile1:

Áno, používajú sa produkty bez sulfatov a silikonov. A teda nielen kondicionér. Po čase je práve styling dôležitý. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@doll moja mladšia mala vždy kučery, a v posledných mesiacoch toto objavila a riadi sa tým. No sama som zvedavá na jej vlasy. Okrem pár rokov mávala väčšinou dlhé, ale dala si ich ostrihať, avšak aj tak s touto metódou neprestala a vytrvalo si vlasy ošetruje podľa toých doporučení. Zbavuje sa všetkých svojich šampónov, asi skončia u mňa. Dúfam, že mi nevypadajú vlasy, ktoré mi ešte ostali :) 

Keďže kaderníctva boli pozatvárané a už som to mala ako metlu, a najbližší termín v nedohľadne, aby sa ma v robote nezľakli, ostrihala som sa sama. myslím, že sa mi to celkom vydarilo. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tak, ako sa kto dobre cíti... ja strihám so strojčekom manžela najnovšie na 3mm, skoro každý týždeň. veľmi rýchlo mu  tiež vlasy rastú. taký strih nakrátko sa mu  páči, mne u môjho muža tiež. má sivé, striebristé vlasy.  synovia nosia dlhší strih, ml. syn o niečo kratší strih..  ako  starší syn.  Staršiemu synovi sa vlasy jemne vlnia. Má ich  tmavohnedé, mladší syn po mne čierne.. ja mám zase vlasy po otcovi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred týždňom som sa zase ostrihal sám, len vzadu mi už musela pomôcť mama, lebo skoordinovať sklon strojčeka v ruke cez dve zrkadlá je takmer nemožné :D (keďže sa nestrihám na 3mm, ale normálne "na slušňáka").

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 30. 5. 2021 at 10:35, iskra napísal:

..... :smile: osviežujúci, mužovi sa páčim :happyroll:

to je najdôležitejšie. ja som dnes prišla od kaderníčky, som s tým spokojná, vyzerá to šmrncovne, a Flinstone nič, ale ten by si nevšimol ani keby som prišla domov zo zeleným čírom a oranžovými rohami k tomu. Je veľmi nevšímavý. Ale darčeky mi dáva pekné. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Vilma Flinstonova, to fakt si Flinstone u Teba nevšimne napr. účes?   môj muž je všímavý, pozorný, všimne si u mňa účes, oblečenie....či som veselá, či smutnejšia... niekedy mám pocit, že mi číta aj myšlienky..:-)

tiež, nestalo sa mu ešte za tých x rokov, aby zabudol na výročie svadby, či iného sviatku, ale aj tak ľubovoľne ma obdaruje kvetinou, či nejakou sladkosťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vôbec nič si nevšimol. Na výročia nezabúda, to len spočiatku zabúdal, ja som mu nikdy nič nepripomínala, ale zato moja mamka si nedala povedať odo mňa a vždy mu pripomínala...tak už si to pamätá. Aj darčeky mi niekedy nosí, len tak, aby mi spravil radosť. Ale či mám na sebe vrece od krumplí alebo nové šaty, je mu celkom jedno, a či mám na hlave pekný účes alebo smeták, ho tiež vôbec netankuje. keby mi na nose vykvitla bradavica s centimetrovým priemerom a fúzami, ani by si to nevšimol. A či som v pohode, alebo nie, mu tiež uniká, a ja mu to po iektorých jeho dávnych výrokoch ani nehovorím. Nejako som si nezvykla sa mu zverovať s nejakými vnútornými pochodmi. Cítila by som sa ako holý v tŕní.  Kedysi, ešte keď sme boli mladí, sa dosť hanlivo vyjadril o básničkách a pesničkách o láske. Ja som práve v tých dňoch pre neho zložila pesničku. Nuž, po tomto mi ani nenapadlo mu ju zahrať. Nikdy viac som ju nehrala a ani si ju už nepamätám. A papier s textom a akordami som roztrhala na 100 kusov a spláchla v hajzli. Povedala som mu to len nedávno. 

Nepije, nefajčí, pomáha mi, nenadáva mi - len keby moje potreby boli pred potrebami iných, by som ocenila. 

Ale zasa vysoko oceňujem voľnosť, ktorú mi dopraje - nemusím si pýtať dovolenie, ak chcem dakam von, stačí povedať, kde budem a kedy asi prídem. Občas sa ku mne pridá, ak to nemá byť babská jazda. A toto bolo aj keď boli deti ešte malé, vedel sa o ne postarať, ak bolo treba. Občas sme v práci mali nejakú oslavu či zábavu, a oceňujem, že som tam bez problémov mohla chodiť, ešte mi prišiel aj naproti k autobusu, ak som šla domov nejako neskoro. 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov