Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Mňa moje vlasy večne hnevajú,mám ich dosť husté a rýchlo mi rastú...umývam si ich v podstate každý deň,teda aspoň prepláchnem vodou a každý druhý šampónom a používam gél na vlasy,aby vyzerali znesiteľne

Strihať sa chodím ako kedy,ale tak zhruba raz za dva mesiace,niekedy ma strihá otec :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Som sa dnes bola strihať u takej lepšej kaderníčky, pekne ma sprdla, že čo to mám na hlave, či som sa sama strihala :lol: (Nie. No tak trochu no.). Ja som zase skoro odpadla keď mi vzala asi 20 cm z jedného prameňa vlasov. Ale výsledok nie je zlý, skôr naopak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od posledného farbenia sledujem, že s mojimi vlasmi je zle nedobre. Užili si toho dosť. Keď sa učešem, na zemi zostáva more povypadávaných kúskov. Nie celé vlasy, ale poulamované kusy cca 3 cm :) :lol: :)

A to používam aj masku na farbené pačesy... Prestávam s experimentovaním na nejakú dobu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hned ako to bolo mozne som sa zacal strihat sam. ak by sa niekto cudzi priblizil s noznicami k mojim vlasom tak ho asi zabijem.

mam urcity oblubeny sampon a vlasy si umyvam dva krat denne, vyhovorka neexistuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Obrázok v marci boli dva roky, odkedy rastú, raz som si z nich kus sama odstrihla, ofinu si fidlikám aspoň raz za mesiac, a zrejme bude načase ustrihnúť z dĺžky zasa, tie trochu krepové asi trojcentimetrové konce sa mi nepáčia, ale hlavne padajú, beriem na ne výživné tablety, asi preto sú vlastne momentálne najdlhšie, aké som kedy mala, / vždy pri každom experimente neprežili určitú dĺžku, krepovateli a nerástli a vôbec ... / ale to padanie ... trochu sa zmiernilo, normálne je vraj stratiť okolo 100 vlasov denne, mne sa to zdá viac, aj je, hlavne pri umývaní, a vyčesávaní ... : (

najviac mi padali na jeseň. vtedy som mala priveľké stresy, doslova sa mi pri česaní kotúľali dolu po chrbte chumáče vlasov ... to bolo dosť hrozné ... vtedy som začala brať tie vitamíny na výživu vlasov ...

robíte niečo proti padaniu ? padajú vám, nepadajú ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som nikdy nemala dlhocizne vlasy, lebo mi proste narastu pod lopatky, a dalej uz ani za boha :-)

teraz mam pod bradu, mam rada zmeny, ale uz nie s farbou, povedala som si, ze mi stacilo doteraz, aj tak raz budem musiet ich farbit ked zacnu sediviet, a to uz sa toho nezbavim, a par cudzich ludi mi pochvalilo farbu mojich povodnych vlasov, hnede, v lete s odleskom do rysavo/cervena, takze si ich nechavam :lol:

 

vlasy mi nepadaju, ale konceky si musim davat casto strihat, aby vyzerali zdravo, vlasy nevyzeraju dobre,ked su dlhe odrastene bez akehokolvek strihu, hlavne uplne bez zivota.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si vlasy nestrihám už takmer jeden a pol roka a takú dĺžku ako teraz som ešte nemal. Ale tiež už zvažujem aspoň to odstrihnutie končekov.

 

robíte niečo proti padaniu ? padajú vám, nepadajú ?

pri bežnom česaní mi natoľko nepadajú, ale pri umývaní mi ich padne dosť, ale zatiaľ som ešte proti tomu nič neskúšal.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už niekoľko rokov mám veľmi krátke vlasy, pretože sa mi to zdá viac praktické. keď som ich mal dlhšie, zdalo sa mi že viac padajú, no dočítal som sa že človek stratí priemerne 100 vlasov za deň, ktoré zároveň začnú dorastať. pri dlhých vlasoch sú tie vypadnuté viac vidno, 100 dlhých vlasov je už slušné klbko. : )

 

u mňa je to naopak, vlasy mi rastú tak rýchlo, že neviem čo s nimi. čím ďalej tým viac ma otravuje, keď si nechám vlasy podrásť. zavadzajú mi pri športe a dlho schnú, keď si ich umyjem.

preto som si kúpil mašinku a sám si pravidelne prebehnem hlavu trojkou.

 

s krátkymi vlasmi sa cítim dobre a aspoň sa tak psychicky pripravím na čas, keď budem plešatý. :lol:

 

u seba som si všimol, že kvalita vlasov sa mení podľa fázy mesiaca (nesmejte sa! : ), keď je spln, zdá sa mi že sa mi lepšie češú aj strihajú. a naopak, keď je nov, sú tvrdé a neposlušné.

 

problém s vlasmi som mal po absolvovaní vojenskej základnej služby, keď som sa špatne stravoval. vlasy som mal suché, tvrdé a lámali sa mi. vtedy som dostal radu, aby som sa zameral na potravu s veľkým obsahom jódu a zinku, teda strukoviny a cesnak, nič moc ale pomohlo to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

momentálne mám dvojfarebné vlasy..

keď si vypnem ofinu hore do čelenky, tak spredu ma ľudia vidia ako špinavú blondýnu a za čelenkou mi pokračuje čierna...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dlhé, krátke

Vlasy mám dlhé, po pás.

 

ako často ich striháte

Keď si to moje vlasy vyžadujú, neviem presne povedať, ako často - zastrihneme končeky a je to.

 

čím umývate, ako často

No... Šampónom. :lol: Voľakedy dávno, keď sme mali psíka, kúpili sme vysoko kvalitný šampón pre psov a práve vtedy som sa niekde dočítala, že šampón pre psov je kvalitnejší ako tie určené pre ľudí. Tak som to vyskúšala a čakala nejaké zázraky, ale nič sa neudialo, dokonca ani na psa som sa nepremenila. Používam prírodné prípravky, občas si na hlavu hodím olivový alebo ženšeňový šampón, ale zistila som, že to musím tak po mesiaci striedať. Najradšej mám asi medový šampón.

 

farbíte, nefarbíte

Nie, nefarbím, som za prirodzenú farbu vlasov. Stačí, že mi vlasy zmasakruje smog...

 

Dávate im nejakú špeciálnu kúru

Zatiaľ najlepšie zaúčinkovala kombucha. Veľmi zaberajú aj čaje ako rooibos, maté a odvar z dubovej kôry, ale to je individuálne.

 

počúvate rady kaderníka

Ani náhodou, stačí, že si občas v nedeľu pozriem Zmenáreň a vidím, ako tie nešťastné ženy dostrihajú... Pamätám sa, že som ako malé decko mala pomerne dlhé vlasy a mama ma vzala ku kaderníčke, aby mi zastrihla končeky. Šlo o nejaké dva centimetre, ale keďže sa mama na pár minút vyparila, kaderníčka si zmyslela, že sa na mne tak trochu vybúri. Ostrihala ma tesne pod uši a odôvodnila to tým, že "takto ti to lepšie pristane". Hlavne, že som mala na hlave helmu v podobe hríba a spolužiaci mi dali prezývku "Výbuch". Doteraz mám na dotyčnú kaderníčku skrytú zlosť a keď som vyčerpaná, sníva sa mi sen o tom, ako prichádzam o vlasy.

 

padajú, rýchlo sa mastia, sú suché

Padajú tak normálne, ale dorastajú, takže z toho problém nerobím, mám iné starosti. :) Odkedy som prešla na zdravšiu stravu - veľa ovocia a zeleniny - všetky problémy, čo som s vlasmi mala, sú preč. Ešte by to chcelo zdravší vzduch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh, pozerám, že by to chcelo trochu aktualizovať :)

Vlasy mám už dlhšie také blond, melírované so svetlohnedým podkladom a pomaly ale isto mi vyrastá môj pravý špinavý blond. Nechcem sa už moc farbiť a okrem toho som zvedavá, aké mám vlasy od prírody :lol: Vraj to teraz vyzerá úplne prirodzene a super, veľa ľudí ma pochválilo, tak som rada ;)

Dĺžka cez pol chrbta, pohoda. Ale o chvíľu pôjdem trochu pod nôž, končeky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

normalne ze vcera padla hlaska, ze sa ostriham, nejak min po lopatky...lebo to je teraz v tych horucavach des...

 

tak nosievam zapleteny dlhy vrkocik /co som predtym nenosievala/ a okolie sa len diva, ze jeeeeeeej, ona ma vrkoc :)

heh, ano, vypadam tak nevinne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si nechavam pravidelne kazde tri - styri mesiace konceky podstrihavat, inak mam vlasy polodlhe

 

ale nedavno priatel uvidel jednu moju fotku spred troch rokov, kde som bola leniva ist ku kadernicke a tak som si nechavala tristvrte roka rast vlasy nadivoko a uz vcelku dlhe som ich mala ...s tak dlhymi vlasmi som osobila ako nevinne 15 - rocne dievcatko :)

 

odvtedy, ked sa zmienim, ze idem ku kadernicke, farki zacne fnukat ze ho nemam rada, ze nech si necham take dlhe :lol:

ale buduci mesiac uz kadernicku planujem urcite..moje vlasy to uz potrebuju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som sa opäť podstrihla také dva až tri cm... nerobím to kôli končekom, tie mám dobré, ale chcem, aby mi rýchlejšie rástli, chcem už mať svoju farbu na hlave...

posledné razy, čo som sa farbila, som si dávala už iba šampón, takže mám čierne vlasy, svoje špinavý blond a medzi tým vyzmývaná čierna dohneda...

dĺžku vlasov mám tak pod krk, ale rada by som dosiahla aj tak o 20cm viac....

veľmi mi vypadávajú, no od prírody ich mám celkom husté, alebo teda nie riedke, takže to neriešim... matke to, samozrejme, lezie na nervy, pretože čierne padnuté vlasy vidno všade...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nosievam zapleteny dlhy vrkocik /co som predtym nenosievala/ a okolie sa len diva, ze jeeeeeeej, ona ma vrkoc

Dolphinka, ten vrkoč Ti úprimne závidím - v dobrom slova zmysle. Ja si nemôžem dovoliť žiadny kultivovaný účes, lebo mi uši odstávajú ako lopúchy. Práve pred pár dňami som si dovolila mať odhalené jedno ucho a akýsi pribratý krivo zazerajúci Róm nadhodil, že "máš ucho ako svet" :lol:

 

matke to, samozrejme, lezie na nervy, pretože čierne padnuté vlasy vidno všade...

Jo, to poznám, aj u nás doma je občas kvôli vypadaným vlasom zbytočný humbug. S kocúrom, ktorého doma máme, sa predbiehame, kto pustí viac chlpov a kto z nás dvoch kapacitou vypustených chlpov / vlasov väčšmi naštve zvyšného člena rodiny. No, zvyčajne vyhráva kocúr. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S kocúrom, ktorého doma máme, sa predbiehame, kto pustí viac chlpov a kto z nás dvoch kapacitou vypustených chlpov / vlasov väčšmi naštve zvyšného člena rodiny

áno, áno... ja mám čierno-bielu mačku... no myslím, že si navzájom tak vyrovnane konkurujeme... pokiaľ sa mačka nezačne šrabkať, tak vyhrávam ja, ale akonáhne sa škrabe, tak z nej padajú celé chumáče... :lol:

Ja si nemôžem dovoliť žiadny kultivovaný účes, lebo mi uši odstávajú ako lopúchy

pokiaľ máš ale dlhé vlasy, môžeš si spraviť cop aj tak, že máš uši zčasti prekryté vlasmi... mne tiež uši odstávali, tak som si ich tými vlasmi akoby priväzovala k hlave... okrem toho som v zime nosila na ušiach látkovú čelenku a pomohlo mi to... už nemám radary...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam teraz silne nutkanie spravit daku zmenu, farebnu, lenze skryva to v sebe aj dilemu, ze co ak vysledok nakoniec nebude taky, aky by som chcela :)

Rozmyslala som o rysavej, ale neviem sa na nu odhodlat, aj ked uz par ludi mi dalo svoje "pozehnanie" nech to skusim ;)

Lebo vacsinou to dopadne tak, ze po par mesiacoch ma ta zmena zacne nudit, a chcem sa vratit spat k svojej povodnej farbe, a musim cakat, pokial sa farba vymyje/vyrastie, a na to tiez nemam chut, hmmmm

 

Ohladom nosenia/nenosenia copov - mne mama povedala, ked som bola na ZS, ze ked mam rozpustene vlasy, mam v nich "strasne malu hlavicku" :lol: Mala som z toho traumu, a niekolko rokov som si vlasy radsej nerozpustala, az potom na strednej ma baby donutili nech to skusim, a ono to vobec nebolo zle! Mame som tuto jej krivdu pripomenula, a ze ani netusila, ze by tym nieco taketo mohla sposobit, milene.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokiaľ máš ale dlhé vlasy, môžeš si spraviť cop aj tak, že máš uši zčasti prekryté vlasmi...

No to práve je ten problém, arwiel. Ja aj keď si uši prekryjem vlasmi, vydrží to nejakú tú polhodinku, potom sa náhodne pozriem do zrkadla a čo nevidím - ucho úspešne prerazilo vlasovú bariéru a naďalej si veselo odstáva. Nič nie je horšie, ako keď mi ucho trčí spod vlasov. Mne nič nezabralo, ani čelenky, ani čiapka, nič. Uši mám aj naďalej ako hobit... Čiže vlasy mám zviazané iba doma, tam mi aspoň nehrozí škandál. :lol:

Asi by som mala zapracovať na svojom sebavedomí a uši si jednoducho prestať všímať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mám novú ofinu, síce ne už takú "pravú" ako pred rokmi, len nabok postupne zostrihanú, je to paráda, nie je s tým až tak veľa roboty ako som sa obávala, s tou rovnou klasickou hustou to bol teda des :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov