Skočiť na obsah

Čo sa vám páči na hudbe?


Sniper

Odporúčané príspevky

rap a hip hop nie je hudba

Neviem, ale napr. taký film Training Day si bez rapu a hip-hopu neviem ani predstaviť. Rapu a hip-hopu neholdujem ani ja, ale je niekoľko singlov, ktoré patria do môjho repertoáru.

 

techno, pri ktorom sa pár sto ohlúpnutých a sfetovaných pobije s policajtmi a cítia sa super revoltujúco ...

techno je veľmi široký pojem, nie je techno ako techno, tiež má svoje klony. Ja za techno považujem megahit U96 - Das Boot z r. 1991, ešte niekoľko singlov z tej doby od iných interpretov a tým to pre mňa končí.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

velmi sa mi paci stary rock Queen, Beatles atd .. :)

v poslednom case sa mi velmi zacala pacit klasicka hudba a operna (ale ta len obcas :lol: )ako Mozart , Smetana .... na dlhe pocuvanie je to velmi prijemne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

techno a revolucia v hudbe?

mozes mi prosim opisat, akym sposobom?

zacali sa vyuzivat uplne nove prvky v hudbe - technicke basy skombinovane s rychlym tempom ... originalne techno prakticky nema melodiu, ide hlavne o tie basy a par doplnkov k tomu, ale da sa na tom dobre vysalit na diskoteke.

 

ruka v ruke s technom ide trance, house a podobne zanre - vlastne tu sa zacala vyuzivat elektronika v hudbe naplno (neratam teraz elektroniku ako zaner, pretoze ta zdaleka tak neprenikla do povedomia ludi, ako techno). mozno by som radsej mal napisat "pocitace" (nehovorim teraz o masteringu).

 

ale neviem preco to tu vlastne obhajujem, lebo mam radsej drum'n'bass :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

techno a revolucia v hudbe?

 

mozes mi prosim opisat, akym sposobom?

Hudba Depeche Mode tiež niesla prvky techna. A akú revolúciu v hudbe spôsobilo Depeche Mode snáď už netreba písať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

prave som vonku z ulice pocul trubenie dvoch aut po sebe a pripomenulo mi to, ako som s mojim prvym ucitelom skladby kedysi chodieval od VSMU na hlavnu stanicu a cestou sme sa zastavili na tom nadchode a pocuvali vsetky okolite zvuky a mal som mu hovorit, ktory tonalny interval to bol :lol: vtedy som si vsimal take veci, ktore by mi skor ani na um nezisli. napr ze vacsina zvukov domacich spotrebicov znie na g (samozrejme, zmenou vykonu elektromotora sa potom frekvencia meni)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Techno je super hlavne industrial. Nemám rada Minimal.

 

Čo sa vám páči na hudbe..

elektronickej :

 

- pravidelný presný štruktúrovaný rytmus

- energickosť

- melodickosť

 

Veľmi sa mi páčia mixy dj-ov - hlavne keď do seba zapadajú tracky presne jeden za druhým, prelínajú sa a keď sa mi pritom zdá že ten dj čo mixuje sa nejako "hrá" s basami - raz to dáva silnejšie raz potichšie a keď si dá záležať na výbere pesničiek (trackov).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zboznujem punk-rock - splynutie gitary, bassgitary a bicich - a dokopy to dava perfektny bezkonkurencny zvuk doplneny nejakym skvelym textom... nic lepsie neni!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Techno je super hlavne industrial. Nemám rada Minimal.

 

elektronickej :

 

- pravidelný presný štruktúrovaný rytmus

- energickosť

- melodickosť

 

Veľmi sa mi páčia mixy dj-ov - hlavne keď do seba zapadajú tracky presne jeden za druhým, prelínajú sa a keď sa mi pritom zdá že ten dj čo mixuje sa nejako "hrá" s basami - raz to dáva silnejšie raz potichšie a keď si dá záležať na výbere pesničiek (trackov).

veeelmi pekne napisane :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

"Moju" hudbu ludia zvyknu velmi rychlo odsudit a aj spolu so mnou odhrnut do priecinka "zakazane, zle, skazene, zabit, podpalit, ukrizovat a pochovat"... Mile od nich, ale nie nadarmo sa hovori "proti gustu ziaden disputat".

 

Na mojej psychadelickej, mierne sielenej a i tak trochu nervy-drasajucej a tvrdej hudbe sa mi paci prave ta drsnost, ta sila, ktora za mna dusu vybucha. Pocuvam to a som akosi pokojna a to i napriek tomu, ze texty takych piesni byvaju zvacsa dost krute, mozno ani uz nie uprimne ako drsne. Ja v tom vsak vidim isty zmysel, istu spravu a chapem ju. Pre mna musi mat hudba iste posolstvo, nieco ine, musi ma to inspirovat, naplnit silou... Spevak/cka musi mat hlas, na ktorom budem citit nieco ine, silne a vzrusujuce. Ak ma hudba rozplace, tak potom je to ONO.

 

Hladam tam drzost, schopnost prejavit sa, hovorit o vsetkym a nedavat si pred usta servitku - Nie, nejde tu o nadavky, kazdy hlupak je schopny zahresit, ale povedat to inym, takym tajne krutym sposobom, ktory sa nam zareze do zil... Mam z toho zimomriavky a to len na to myslim. To je moja hudba :) Ak si ju vypocujem a zanecha to vo mne nejaky pocit - jednoducho ten POCIT - tak viem, ze som ju nasla.

 

Vacsinou takto preferujem tie ine style, ktore sa ludom velmi nepacia, ale niekedy sa mi i k mojmu naramneho prekvapaniu podari nadabit na takyto mensi klenot i v inych zanroch - pop, napriklad, trance a techno... a disco. Ach, disco. Tie posledne tri su jednoducho mojou slabostou, ktoru si neviem odopriet. Pri nich staci uz len tak fakt, ze sa po vypocuti takej pesnicky citim ziva, ci zivca... Nie su take tvrde, ako by som ziadala, ale stacia :)

 

Jednoduchymi slovami? Moja hudba musi mat emocie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tu mi je najblizsi deadov nazor. Aj ja potrebujem muziku, do ktorej sa da prenikat, postupne sa to odhaluje, isteze nejake percento musi byt aj v zmysle laska na prvy pohlad, ale ak je prevazujuce, tak sa to rychlo opocuva. Musi v tom byt nieco take, kvoli comu mate pocit, ze si to musite pustit zase, ale nie preto, ze vas to bavi, ale ze to asi bude zniet inak a ze ste zdaleka neobjavili vsetko, co vam ma byt povedane a predvedene. Hladam v hudbe techniku hry (fascinujú ma gitarové sóla a zložitá štruktúra piesní), silnú atmosféru a vyjadrenie emócii. Ze toto všetko nachádzam najmä v tvrdej hudbe, má iste niečo do seba.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

dnes som dostala jeden mail, on je vlastne politicko apolitický, tak krásne krásny, ale podstatná je hudba.

to je na hudbe to krásne. skvelá hudba sama, netreba k tomu text, stačí hudba.

zdroj ? aj ten uvedený, ale hlavne samotný Verdi, a skvelá hudba ... alebo keď mlčiaci prehovorí ... : )

http://www.zvedavec.org/naokraj/2011/09/4598-opera-nabucco-ke-150-vyroci-sjednoceni-italie.htm

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna je v hudbe rozhodujuca melodia a sposob, ako s nou skladatel nalozi, zlozitost nie je vzdy znamkou kvality, skor naopak, niekedy supluje nedostatok invencie a talentu.

 

Ako hovorieval Beethoven, "immer simpler!" - este jednoduchsie! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

keď už tu creeper spomínal Beethovena a jednoduchosť :) ... mladá skupinka piatich talentovaných ľudí si robí hudbu sama.

volajú sa Pentatonix, pred dvomi rokmi vyhrali jednu spevácku súťaž v USA, spievajú bez hudobného doprovodu, na veľkolepú hudbu používajú len vlastné veľmi rozdielne a výrazné hlasy ...

v jednom zo svojich klipov predstavili HUDBU od čias Beethowena až po dnešok a stačili im na to len ich hlasy a 4 minúty ...

síce tej dnešnej hudby tam predstavujú najviac, ale dá sa im to odpustiť, sú mladí, spieva im to, a evidentne hudbu milujú ... akúkoľvek.

 

Penatonix : Evolúcia hudby

 

na hudbe je krásna samotná hudba, kakofonické zvuky nemusím ... jednoduchosť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov