Skočiť na obsah

Čo sa vám páči na hudbe?


Sniper

Odporúčané príspevky

Každý počúva niečo iné, niekto techno, niekto trance, niekto operu, niekto metal, niekto rock iný pop.

Čo konkrétne sa vám na "vašej" hudbe páči, prečo ten čo počúva metal má názor že je lepší ako trance, ale ten čo počúva trance má tiež opačný názor? Máte nejaké argumenty prečo práve tá "vaša" hudba je najlepšia?

 

Uvediem konkrétny prípad: dávnejšie som mal s kolegom menšiu podobnú debatu, sťažoval sa mi že ho furt bolí hlava, ja som mu poradil nech si doma pustí nejakú pokojnú hudbu v štýle Christophera Frankeho, a on že jemu pomôže len tvrdý metal. Ja som si poťukal po čele, lebo keby mňa bolela hlava tak pri počúvaní tvrdého metalu by som asi vyskočil z okna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam velmi rad trance

vyborne sa mi pri nom relaxuje, take pokojne dlhe melodie, ktore sa pomalicky prelinaju, vyborne sa mi pri tom oddychuje :)

ale inac mam rad vela stylov a na kazdom nieco, mam rad klasicke tuc tuc, kvoli basom, rockovu hudbu kvoli dobrym gitarovym melodiam, ale jedina vec co fakt nemam rad (az na par malych vynimiek) je hip hop... maloktora skladba ma fakt chytlavu melodiu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepotrebujem ... a nie som vášnivý "počúvateľ" jednej hudby

nie som blázon, aby som niečo počúvala len preto, že to je to moje ... z každého štýlu, klasiky, vážnej hudby, opery, z modernej hudby mám svoje kúsky, ktoré ma niečím chytili ...len ako príklad za všetky : milujem pár kúskov Pink Floyd, ale nemusím ho celý ... a taký Zbor židov, alebo Carl Orff : Carmina burana sú dielka, ktoré môžem vždy a ešte mnohé mnohé ďaľšie ... skutočný znalec ma možno ukameňuje, ale toto je to, čo potrebujem ... vyberať, vyzobávať to, čo mi je príjemné... :lol:

a to je to, čo sa mi páči na hudbe - hudba, ktorá sa mi páči - keď sa mi niečo nepáči, tak to vypnem a nebudem sa trápiť :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mne sa páčia tie komerčnejšie odrody Dance, House, Trance hudby. Napríklad Eurotrance a starší si pamätajú aj Dancefloor (Imoerio, E-Rotic, 2 Unlimited, Twenty 4 Seven). V tých novších (Brooklyn Bounce, Kai Tracid, Mauro Picotto) sú dobré basy, rád počúvam hudbu keď sa trasie aj podlaha aj stôl aj všetko. Takže na hudbe mám rád beaty, potom tie škryplavé zvuky, sirény, brzdenia vlakv, píly, mixovanie rušiacich signálov mobilu d hudby... To je ono! Potom na komerčnejších sa mi páči to že tam je nejaký vokál, nejaký syntetizátor a má to len 3 alebo 4 minúty. Tie moc clubové sú pre mňa nudné a dlhé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa na hudbe paci to neocakavatelne, ziadne lahko zapamatatelne melodie, mam rad ked nieco pocuvam a naraz ..do prcic, tak toto tam nemalo byt. Zacinam uz byt podozrievavy k albumom ktore sa mi zapacia na prve pocutie, zvacsa sa jedna o nejake jednoduche odtrhovacky, niekedy o podmanivu atmosferu, onedlho skoncia zaprasene na policke. Naopak cenim si albumy ktore chcu byt objavovane kusok po kusku, prekomplikovane ze sa cloveku toci hlava, kym o takom niecom dokazem aspon pausalne nieco povedat/napisat, medzi tym si kupim dalsie tri CD, ten humbuk a mismas co mi hudba narobi v hlave mam rad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam rada z kazdeho troska od kazdeho troska :lol: Vacsinou to zalezi od nalady. Ked idem vybuchnut od nervou asi si nepustim Benassiho aby som bola viac nervozna, ale zas nebudem na nejakej party tancovat na Coldplay...

A tych par tvrdsich (t.j. asi 3 ) co mam v kompe nemozem pocuvat ked je doma mama :)

 

No myslim ze hudba je preto hudba,lebo to ma nejaku melodiu, ktora aj nieco vyjadruje. Take styly a la epilepticky zachvat vobec nemusim. Nehovorim, ze to nieco nevyjadruje, ale ja to k hudbe neradim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam rad, ked ma dielo svoju osobnost. Ked sa neda jednoducho prekuknut, ale clovek to dielo musi objavovat. Mam rad atmosferu a energiu, ktora sa skryva v tvrdsich odnoziach metalu (hlavne black). Chaos, ktory sa na cloveka nelepi... prave naopak. Prve pocutia, ktore su chaoticke, bez moznosti zachytenia nejakej istej casti. Ale len vnimanie celku, a potom postupne rozoberanie. Prehrabavanie sa.

Lepiva, monotonna hudba vo mne evokuje pocit 'kvapkajuceho kohutika', nedovoli mi sustredit sa...

Mam rad hudbu, ktora je v koncepte, na prvy pohlad, ako zvuk dazda... bez zakonitosti ale pritom upokujuci. Povacsinou evokovane dynamikou, kym clovek staci chytit pasaz tak pride dalsia, ina.

Dornenreich - Eigenwach

 

Na druhej strane je hudba, ktora dokaze svojov melodiou a podanim formovat predstavy, stredovekych bojov, zasnezenej severskej krajiny..... proste taky pekny pagan/folk metal :lol: :)

 

No myslim ze hudba je preto hudba,lebo to ma nejaku melodiu, ktora aj nieco vyjadruje. Take styly a la epilepticky zachvat vobec nemusim. Nehovorim, ze to nieco nevyjadruje, ale ja to k hudbe neradim...

Citenie melodie je strasne subjektivny pojem. Niekto ju moze vidiet tam, kde ty nie... Napr. v mlateni ocelovej tyce o rozne materialy..

Tusim to bol Thom York na PF, ktory povedal 'hudba je vsetko, co sa komponuje'. A s tymto ja osobne suhlasim.

Povedat, ze hudba je len nieco cisto melodicke je podla mna strasne obmedzujuce.

A co mam skusenosti, tak cim viac toho clovek pocul, tak tym je v podobnych vyjadreniach zdrzanlivejsi. Ja som toho pocul zatial strasne malo... ale aj tak si nedovolim taketo absolutoria vyslovovat. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedat, ze hudba je len nieco cisto melodicke je podla mna strasne obmedzujuce.

Tak teda na vine som ja ,s prepacenim :lol: To slovo melodia by som asi skor zamenila za rytmus :) Asi tak by to bolo lepsie povedane. Napriklad tie afroone co hraju sa mi pacia, o bongu nehovoriac, len take vrieskanie a buchanie po hocom hocako mi nesedi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tusim to bol Thom York na PF, ktory povedal 'hudba je vsetko, co sa komponuje'. A s tymto ja osobne suhlasim

ja tiez :lol:

 

cizy _co ta vedie k takemuto tvrdeniu? ..............ti ludia tiez museli nejak vytvorit ten text{da pracu to zlozit a napisat tak aby to malo zmysel}

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad "rap a hip ho nieje hudba"

 

Pozor na unahlene zavery, hudba nemoze byt len ta, ku ktorej mam kladny vztah. Moze byt hudba na hovno, poklesla, lacna, moze byt insipraciou, zadostucinenim, vrcholom niecoho. Aj Kamenak je film, co uz... :lol: Ak niekto poklada za vrchol rap alebo hip hop, ma smolu, nedosiel este do konca, to sa sice ani neda, pocuva ale hudbu. Rap spolu s hip hopom su len pokracovanim nejakej "povinnej" revolty, ci opravnenym a podarenym sa napisat neodvazim. Revoltou bol punk v 70 rokoch, metal v 80tych, dnes je sablona nastavena inak, mozno bez myslienky, ale to je na novu temu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a predtým beat, a rock, a "tvrdý" rock a ďaleko predtým rock and roll a swing a v každom období mala mládež svoju "revoltu" ... široké gate a odrecitovať niečo nebol až taký problém, čím humusáckejší text, tým väčší frajer... to je revolta, ktorá už hodne zapadá, len to ešte mnohí nezbadali ...

hudba nového tisícročia je z veľkej časti komercia, za každú cenu zarobiť, chrliť hviezdičky, ktoré zažiaria a zhasnú .... vlastne tá revolta odišla do stratena...

 

kto je náročnejší, svoju hudbu si nájde

 

v pohode poviem, že z nejakého Eminema mi je na grcanie, ale tým nič nevyriešim, nabalil sa na tom, že robil "umelú revoltu" a bol "in" a nejaké masy ho žrali ... keď im takáto hudba stačí, možno sa nikdy nedostali k inej... možno sa dostanú raz...

 

hudba je pre mňa všetko, čo má nejaký rytmický či aspoň čiastočne melodický zvuk ... a z hudby si vyberám, obľúbené kúsky z mnohých žánrov, a hudba je to, čo prináša pôžitok, spomienky, uvoľnenie, radosť, alebo sprevádza smútok ... to sa mi páči na hudbe ...

 

keď potrebujem Mozarta, tak to bude Mozart, keď Grapelliho, tak to bude on ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smutno mi je z toho, ze ta dnesna "revolta" je akosi bez myslienky. Hippies - peace & love, punk - beznandej, stale sa cosi pozitivne dalo najst, aj ked nie prave na umeleckej urovni. Hudba pre mna samozrejme nieje vsetko, v tejto teme sa debati o styloch, neda sa jeden pausalne odsudit a posunut "mimo" hudbu. Interpret, ten uz hej, vela konkretnych diel za hudbu nepokladam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

svet sa zrýchlil, dospievajúci mladí by teraz skutočne potrebovali takú ozajstnú revoltu, niečo zjednocujúce, niečo čo by zostalo v nich ... namiesto toho dostávajú odvar, rýchlokvasené teenagerské hviezdičky, pesničky v rádiách na jedno brdo, rap a hip hop, ktorý stráca na sile, techno, pri ktorom sa pár sto ohlúpnutých a sfetovaných pobije s policajtmi a cítia sa super revoltujúco ... nič skutočne zjednocujúce...

 

nemám nič ani proti jednému štýlu, ale mám pocit, že nemajú v hudbe východisko ... samozrejme si každý vyberie svoj štýl, ale hudba posledných desaťročí bola iná, svetom preletelo vždy niečo nové, niečo, čo mladých spojilo a starších prípadne popudilo, ale tak to bolo v poriadku :-) ... teraz mi to pripadá také bezcielne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, naco generalizujes? hovoris o techne, akoby to bola zasada, ze sa ludia zhulia a mlatia policajtov. mne sa ta hudba paci, istym sposobom je to revolucia a svojim prispevkom si ma urazila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až na to, že som písala o techne ako hudbe, vedomá si toho, že Polaris je tiež milovník techna ...

 

bolo to generalizovanie rovnakého kalibru, ako keď cizy napísal :

 

rap a hip hop nie je hudba

alebo keď citoval

"Rap je zvukový smog."

 

Kiefer Sutherland

alebo som tým svojím príspevkom chcela vyjadriť niečo úplne iné ... ?

kde tam vidíš generalizovanie ? hovorím o všetkých, ktorí majú radi tú alebo onú hudbu ? cítiš, že robíš revoltu, keď sa vyválaš na ilegálnej techno party v blate ? nemáš sa prečo cítiť urazený... o inom ani nehovorím, len o tom, že hudba dnes nie je zjednocujúci prvok, a každý si vyberá aká sa mu hodí ... to že pre niekoho je hrdinská revolta dať sa zavrieť či byť odfotený totál sfetovaný v novinách, je jeho problém.

to sa predsa netýkalo teba.

 

 

btw. ešte niečo: môj syn bol pred pár rokmi zbláznený do hip hopu, s kamošmi písali "supertexty" a magoril počítač "skladbami" ... mám sa cítiť urazená, keď to ani nie je hudba, len smog ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov