Skočiť na obsah
  • 0

Urgent Problem - Ping!


Polaris

Otázka

Taaaaaaakze....takato haluz....:

Chcem si zahrat gamesku po nete, najdem si pekne server, kde mi ukazuje miestnosti..pripojim sa hrajem......ping 20-30......zrazu po asi 10 minutach BUUUUM a mam ping cez 500-1000....cize nehratelne....ale najvacsia haluz je to, ze ked sa kuk na ten host list.....stale tam mam ping 20-30.....akonahle idem do hry....ping 500-1000.......haluz ne?

Zapnem dalsiu gamesku......zatial ok....a po chvily TO ISTE.....v hre ping jak hovado.....a v host liste je v normale......

Pozriem net a VSETKO v najlepsom poriadku...aj cez cmd som skusal popingat stranky, aj proste vsetko......Poradte mi, ze v com moze byt asi problem....Za vyriesenie tejto problematiky, na ktory nevedia dojst ani moji premily providery dakujem. Inac provider je ElsoNet!!! Mozte kuk....

Je to URGENTNE.....chcem vediet, ze ci cely soft winXP treba reinstall....co sa mi moc nechce, alebo co to vlastne je za halzuz.....THX :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 12
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • Polaris

    5

  • Nokia

    4

  • Klingonka

    2

  • Darkman

    1

Top Posters For This Question

12 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

Pisem v texte.....stalo sa......a nevedeli ze preco to tak je....poradili reinstall winXP....co je v mojom pripade este nerealne, kedze potrebujem dokupit novy hadr (HDD) a este k tomu mam staru technologiu ATA, cize dokupit este aj radic na sata.....ide to do penazi...ale neda sa nic robit.....v novembri idem na to, pokial mi komp este akotak fici...lebo uz je zrely na reinstall......inac aby ste boli v obraze...winXP mi fici asi 3 roky bez reinstall.....ja viem Hardcore....ale prve naznaky blbosti zacal ukazovat tak pred polrokom.....zacalo to prave tymto pingom....a potom uz isiel dolu vodou....len sa mi nechce verit, ze to moze byt koli OS.....proste si stale myslim, ze siet je nieco samostatneho a ze to sa riesi inaksie......ak sa mylim, tak ma opravte.......

Fakt je ale ten, ze reinstall mi please poradte az nakoniec.....aby som mal istotu, ze sa neda uz fakt nic robit...tHx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

skus jednoduchu vec

otvor si prikazovy riadok, a pusti si ping na ten server na ktorom chces hrat s parametrom -t (nech bezi stale nielen prve styri)

potom pusti hru, zacni hrat a ked to zacne blbnut, vypni ju.. pozri do prikazoveho riadku, stopni ping a pozri spatne ze ci ti to zacalo aj tu narastat, alebo len samotna hra

moze byt ze blbne len hra pritom spojenie na ten server mas dobre, resp moze byt to ze ta hra ti zahlti linku nezmyselnymi datami a preto ti stupne ping tak brutalne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

moze byt ze blbne len hra pritom spojenie na ten server mas dobre, resp moze byt to ze ta hra ti zahlti linku nezmyselnymi datami a preto ti stupne ping tak brutalne

Toto je ten typ problemu.......a robi to pri kazdej hre. Co s tym? Ako zistim, ze ake data sa prenasaju a kde? Alebo co mam skusit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

teoreticky by tu bola jedna varianta, zistit si na akom porte bezi ta hra do sveta... vsetko ostatne okrem toho portu a standartnych uplne bloknut vo firewalli a uvidis rozdiel, resp mat stale pusteny ping a skusat rozne porty blokovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

zalezi od linky a podla toho urcit normalne pingy

pri wimaxe je napr uplne normalne pingy 40ms, pri optike to je nemyslitelne :lol:

 

lagovanie znamena ze ti nieco seka, trha kvoli pomalej linke, ze linka nestiha prenasat data a kvoli tomu sa ti hra seka, laguje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Ano aj nie...

Ping je doba za ktoru sa packet dostane k cielovemu uzlu a naspat, a je teda logicke ze tato doba je zavisla od viacerych faktorov.

1)Druh linky - mobilne spojenia maju vo vseobecnosti radovo vacsie pingy ako dnes bezne pevne spojenia (ADSL, Chello, Optika...)

2)Vzdialenost zariadeni - Je logicke ze k zariadeniu niekde na Slovensku sa packet dostane skor, ako ked cestuje cez cely svet :lol:

3)"Stav" siete po ktorej ide packet - Je jasne, ze ked packet cestuje zahltenimy linkami, tak si na jednotlivych routroch postoji dlhsie, ako ked ide menej vytazenymi linkami...

 

No a k beznemu pingu...je to o tom v akom kontexte to myslis.

Na slovensky six (www.six.sk) by si mala mat z pevnej linky ping pod 10ms... Takze 100ms moze byt uplne normalny ping ak je server na druhej strane sveta, na druhu stranu ide o hodne nenormalny ping ak mas server niekde na slovensku...

 

Lagovanie je termin pouzivany v on-line hrach, ked mas ping na server taky vysoky, ze ti sposobuje problemy pri hrani. Zas neexistuje univerzalna hranica kedy je ping problem. Rychle on-line strielacky maju toleranciu nizsie ako povedzme strategie, alebo MMORPG... takisto zalezi aj od schopnosti hraca, nakolko velky ping prenho uz predstavuje problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov