Skočiť na obsah

Urob si sám - drobné remeselnícke svojpomocné rady :)


starsi

Odporúčané príspevky

  • Pred 6 rokmi...

potrebujem pomoc od skúsenejších remeselníkov :)

jeden luster, lepšie povedané lampa, má chrómový skelet

ísť dnes do obchodu a nájsť niečo s bielym je takmer nonsens, ešte keď to má byť podľa istej predstavy ... na nete aj v reále som pozrela asi 10000 lustrov a lámp, nakoniec som zobrala ten, ktorý som si vybrala na nete ako prvý ... ale kamkoľvek sa človek pre luster hne, všade samý chróm chróm chróm

 

je pri plafóne, žiadne visiace nič, ale chróm ...

je v poriadku, ale keby pôsobila ako visiaca v priestore, bolo by to presne to dokonalé, čo som od začiatku hľadala - lenže to si vyžaduje biely skelet.
 

nič príšerné sa nestane, keď nebude, ale som ochotná novú lampu zmrzačiť, keď bude treba, len potrebujem radu :

ide chróm / a je ho tam dosť / premaľovať niečím, aby to nežltlo od tepla, aby to neopadávalo ... proste je niečo, čím sa z chrómu stane biela ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je visiaca

jednoducho luster pri plafóne, len má to, čo drží jednotlivé lampy, chrómové.
je to tvarom lampa, ktorá sa mi zapáčila na prvý šup, medzi tisíckami zostávala stále vo výbere, a nakoniec naživo v obchode zostala vo výbere nadobro ... a vyberala som podľa istej predstavy, čo chcem, nie podľa toho, čo je na trhu ...

 

to je jedno, aj keď zostane stále chrómová, nič sa nedeje, toto proste v bielom nebolo :)

je to niečo takéto

 

pre ilustráciu toho, čo je chrómové ... tú moju neviem nájsť práve, ale pokiaľ ide o kostru a jednotlivé svietidlá, vystihuje to, kde je chróm ...

ide mi len o to, či to nejaká farba trvanlivo a na bielo dokáže zakryť. nehovorím, že to budem hneď okamžite odmontovávať, ale uvažovala som a uvažujem nad tým, že možné to do budúcnosti je :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som to prebehol šmyrglom, aby to bolo trochu drsnejšie a potom to treba dať na lak-komaxid (práškové vypalované farby). Mohol by som zistiť či ten šmyrgel treba u lakovačov ak chceš, ale keďže je to vypalovaná kvalitná farba, treba celý luster rozmontovať a odkáblovať.. cena lak môže byť okolo 20€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ako ten lak bude na tom chróme držať, ak sa časom začne olupovať bude z toho "maskáčový" luster :zubiska:

tá prášková farba je lepší nápad, enem tie komplikácie s rozborkou a zborkou lustra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

autolak mi nenapadol ...

a práškovanie vôbec nie : )

a áno, na ten šmirgeľ som sa chcela spýtať, že by bolo asi dobre ... prípadne to niečím odmastiť, aby z toho nebol maskáčový luster, preto sa pýtam odborníkov :)
 

mám doma jednu farbu, zostala ešte od maliara - nechal mi ju, lebo som mala ešte pár drobností, ale drevených v prvom rade, maďarský výrobca, /riedený acetónovým riedidlom/, a nádherne biela, ale na štetec. už som sa videla, ako to pidlikám štetcom :)

ten spray je dobrý nápad, miesto bude horšie, je to trochu rozľahlé svietidlo.

samozrejme už som nad tým premýšľala, ako to celé zabezpečiť, aby sa farba nedostala tam, kam nemá .... preto sa do toho nehrniem, lebo som tušila, že jednoduché to nebude ... ale nedá mi to pokoj ... nie hneď, ale po čase  :innocent:

 

 

alarm, keď to bude aktuálne, ozvem sa .. keby som teraz mesiac po namontovaní trvala na tom, že to ideme odmontovať a rozmontovať, od zajtra som bezdomovec :D

 

ďakujem, páni :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sprej alebo práškovanie, so štetcom nikdy nedosiahneš dokonale hladký povrch. odmastenie a zdrsnenie pred akciou sú samozrejme nevyhnutné. ja by som sa skôr klonil k tomu práškovaniu čo navrhol alarm, ale ako napísal, je to komplikovanejší postup.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hocikedy môžem aj majstra pochváliť...

 

 

Tí majstri mi postavili tak krivú stenu, že som na ňu nevedel zavesiť v kúpelni otočný sprchovací kút, tak som to opravoval ,rozdiel hore dole bol 2,5cm.

Dvere do jadra...pýtali sa na výšku, povedal som, a predpokladal som, že aj vedlajšie do WC budú rovnaké, ani som nemeral, ale po nich vymaloval drahými umývatelnými farbami, Keď mi prišli dvere, tak do hajzlíka bolo hore vidieť... cca 2 cm

Vstavaný roldor..detto, všetko dostali z rozmermi,vzdialenosť medzi dvoma policami bola 3cm :zubiska: (asi uložisko na noviny)

To je špic ladovca, preto si kachličky robím sám, podlahu tak isto, parkety, rovnako si malujem a stierkujem, opravujem elektriku, vysavač, mixér.....Ver mi že ak dobre trafíš, tak neplatí majster do domu-boh do domu

Všetko, čo človek zložil sa dá rozobrať....a napriek tomu, že vy ženy, mnohým veciam nerozumiete, predsa fungujú a dajú saaj opravovať. Na druhej strane, obdivujem vás, dodnes neviem ,čo je zápražka ;)

game:

 takto to vyzerá po práškovaní, len je to zaprášené...

post-2333-0-63739200-1371584177_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chróm sa dá odstrániť kyselinou soľnou. ale nie doma :) . a tiež sa prikláňam k vypaľovanej práškovej farbe. so sprejom nemám dobré skúsenosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo my by sme bez Hellé ... netuším  - došla Žena a vyriešila, páni, také jednoduché vám nenapadlo :)
 / veríš, že mne áno ? hneď po pižlikaní štetcom ... ftipkujem :lol: , ale napadlo !!! :D /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Helle, k+ ;)

 

inak - ak by si to chcela cierne, tak idealna je gumopaska - vhodna uplne na vsetko, naposledy som ju pouzil na spoje vodopotrubia namiesto fitingov... predsa nebudem zhanat redukcie z 3/4" na 1/2" a naopak :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som používal na niektoré opravy v kúpeľni v bytovom jadre peknú bielu samolepiacu tapetu, kde na ňu strieka voda a dlhé roky stále ešte pevne drží a ostala biela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

kúpili sme nové pracovné stolíky - dva, aby sme trochu zjednotili pracovné kútiky. / neskôr prídu aj stoličky, ale vhodnú farbu som zatiaľ nenašla/

 

to je dobre, že konečne "stolíky" došli, horšie je, že ja cvok som k nim neobjednala montáž ... jednoducho som zabudla, pritom je to záležitosť za pár eur a už by bol pokoj.

tak sa dnes chlapi pustili do montáže ... :agree:

stolíky došli kompletne rozložené na dosky, dokonca je k tomu priložené nielen šróbiky, ale aj lepidlo ... ešte tu bude veselo :innocent:  :smile2:

 

 

edit.

veselo už je, nákresy návodov nesúhlasia s tým, čo tam je v skutočnosti, začína to byť zaujímavé :D

 

na konci návodu je napísané, že za prípadné pripomienky k výrobku ďakujú - padlo tu už zopár návrhov na pripomienky :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stolíky stoja na mieste, už je do nich preramované, ale samozrejme so zádrhelmi :)

samozrejme na oboch jedna dzúrka mimo, na dôležitom mieste, takže tam bude treba urobiť náhradný spoj, nejaký vinkel,  aby šuflíky vydržali šuflíkovať ...

špeciálny šuflíkový farebne vyhovujúci stôl som hľadala ani neviem už odkedy, no skutočne roky ... šuflíkové stoly - so šuflíkmi pod hornou doskou, jednoducho neboli ... no nevadí, konečne už sú, a prosím:  tešila som sa na šuflíky, a toť, nesmiem ich zaťažiť, lebo tam nedrží tiplík a dierka je na zlom mieste :)

 

aj tak som ich naramovala, dúfajúc, že to vydržia :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... ja mám doma mojho najsamlepšieho bratranca, s ktorým sme vyrastali v jednej dielni ... umeleckého stolára a stolára na všetko okolo práce s drevom,

má parádnu firmu ... len je trochu od ruky, byť stále v Šali, nie je s nábytkom najmenší problém ...

pred rokmi nám už robil parádnu komodu na objednávku, je to môj najmilší kus nábytku : )

len je skutočne od ruky, na diaľku dojednávať je trochu zložité, je nesmierne vyťažený, nepoužíva mobil ani pc, úžasný kreatívny svojrázny pohodový človek : ) ...

keby bol bližšie, alebo keby sme boli my bližšie, od nikoho iného by som nechcela nábytok ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

práve som od brány odohnal partiu klampiarov z HU, ktorí sa mi vehementne ponúkali vymeniť odkvapy na dome. žľaby aj zvody vyzerali byť vcelku OK /materiál hliník/, rohy a kotlíky sa mi zdali také zvláštne urobené...

 

takže otázka za 100 bodov: Máte niekto skúsenosti, alebo poznáte niekoho, komu takáto partia robila/rekonštruovala odkvapy na dome?

 

odkvapy budem musieť na dome meniť tak či tak, ceny mali tiež vcelku dobré, len keď to je neznáma firma, a nevidel som výsledok ich roboty na nejakom dome, tak mám trochu obavu pustiť ich k domu. ale tlf číslo som si pre istotu vypýtal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počul som o nekalých praktikách... začali, robili, nedokončili, zobrali zálohu a vyparili sa.

Boli aj u nás, ale keďže dom za chvílu padne, nemusí padnúť z novými odkvapmi. (chcel som napísať  z r*nami, ale neviem aké i/y)  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred tými "šmejdskými" praktikami už ma varoval kolega pochádzajúci od DS, kde sa takíto klampiari z HU zjavujú častejšie...

 

problém je, že nemôžem zohnať nejakého solídneho klampiara, všetci sú vyťažení až nad hlavu... máme jedného aj na našej ulici, ale ako som počul, robota by u neho vyšla hádam drahšie ako cena materiálu.

pustil by som sa do toho aj sám, lenže potreboval by som pár hodín "pozerať na ruky" nejakému klampiarovi pri robote. to mi stačí na to aby som sa to naučil. starý spôsob, keď sa ríny letovali, som vedel robiť. ale nevidel som ako sa montujú/spájajú tieto nové žľaby - poplastovaný pozink, prípadne hliník... teraz by som vedel poskladať len plastové odkvapy, to je pomerne jednoduchá skladačka. len mám trochu obavu, akú má ten plast životnosť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je nejaký návod na poplastované odkvapy http://urobsisam.zoznam.sk/dom/strecha/ako-na-montaz-odkvapov ale dočítal som sa, že spojky je vhodné doplniť tmelom.

my sme pri obyčajnom pozinku používali klampiarsky tmel a nity. pri PVC odkvapoch sa používajú iba plastové spojky, kvôli tepelnej roztiažnosti. hliník sa nedá spájkovať, takže asi iba lepenie, otázka je, či s ním budeš vedieť robiť ako s materiálom (lámavosť).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Ahojte potrebujem remeselnicku radu.

 

Robil som s elektrikarom dieru od spodu az na hor ( po celej vyske steny)  do steny ( z ytongu )   kvoli LAN kablom ktore sme tam davali do husieho krku.

A neveim cim to teraz zavriet ?  Stukova omietka ? Sadra ?  Tmel ?   Ono je to celkom hlbka aspon 2 - 3 CM je ta diera na hrubku a na sirku tiez okolo 3 - 4 CM.   Cim to zavriet ?  A treba potom na to davat este nejaku dalsiu vrstvu niecoho ? Sadrokartonova stierka ?  

 

Dik za radu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov