Skočiť na obsah

Pán Prsteňov a Hobbit


Sniper

Odporúčané príspevky

Kto videl celú trilógiu, Spoločenstvo Prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa?

 

Videl som všetky tri, veľmi sa mi to páčilo, aj keď LOTR 1 som na HBO išiel pozerať so slovami, "čo je to za blbosť?" :lol:

Za pol hodinu ma to chytilo úplne, ale treba to sledovať celé, stačí 5-10 minút nesledovať a plynulosť deja je v háji. Knihy som nečítal, nikdy som ich ani nevidel.

Hoci dosť ľudí povie že tie filmy sú blbosť, ale ja musím povedať že sú to jedny z najlepších filmov čo boli natočené.

Z pohľadu akcie najlepšie pasáže bol v LOTR 1 prechod cez Moriu, v LOTR 2 bitka o Helmov žľab a v LOTR 3 bitka o Minas Tirith.

Počul som filmy sa dosť líšia od knižných verzií. Ako moc?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Než sem viděl LOTRy, tak sem je měl asi 4x přečtený. Samozřejmě sem viděl všechny 3 a hafo se mi líbily, jen máloco bych tomu vytknul. Ten film byl dělaný s úctou k originálu a podle mě zpracován výborně.

 

Co si vzpomenu, tak ve filmu chybí postava Toma Bombadila (do atmosféry filmu v tom momentu asi nezapadl) a vůbec celý přechod přes Temný hvozd (nebo Starý, teď si nejsem jistý), tzn. mohylové vrchy (nevim teď, jestli v rozšířené verzi náhodou nebyly).

 

Potom u brodu pro Froda nepřijela Arwen, ale elf Glorfindel a mám pocit, že Frodo jel na koni sám.

 

Gandalf se Sarumanem neměl žádný takový souboj, Saruman ho prostě uvěznil na věži.

 

Elrondova rada byla podstatně delší.

 

Ve dvojce velká změna, jedna z těch, co mě vůbec nepotěšila bylo to - že žádní elfové do Hel. žl. nepřišli, nikdo nepřišel.

 

Další co se mi vůbec nelíbila byl Faramir, narozdíl od svého bratra totiž po prstenu vůbec netoužil, řekl, že kdyby ho našel u cesty, nechal by ho ležet. A vůbec jeho postava byla v knize celkově mírnější a pozitivnější.

 

To je to co si zatím vzpomínám. Za případný chyby se omlouvám, už je to nějakou dobu, co sem to četl naposledy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečítal som prvý diel. Keď som to porovnával s filmom, tak vo filme ukážu len veľmi malú časť. V knihe je dej oveľa rozprávkovejší (Tom B., vŕba, víly, prízraky), viac piesní a udalostí mimo hlavného deja.

 

Film je robený úplne z iného uhla, je taký temnejší, dej je stále napínavý (alebo akčný), pre dramatickosť deja niektoré udalosti urobili úplne ináč. Neáči sa mi keď je dej surovo zmenený ako si to diktuje holywood. No ale celkovo to hodnotím pozitívne.

 

Viem, že viacerí z vás nechcú čítať lotra, lebo film vás úplne dorazil, ale v knihe nájdete viac ako si myslíte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som najprv videl film jednotku a potom som to čítal a prečítal som to tri razy. Veľmi sa mi páči toto dielo aj filmove spracovanie je velice dobré. A nemám čo tomu vytknúť. Ešte by to chcelo Hobita natočiť ten má taký rýchlekší dej, ale je tiež perfektný.

 

vůbec celý přechod přes Temný hvozd (nebo Starý, teď si nejsem jistý),

Oni neišli cez Temný Hvozd cez ten išiel Bilbo s trapslíkmy v Hobitovi.

Ešte tam bolo vynechané, že nakonci sa hobiti vrátia do zničenej krajiny, kde vládne Saruman a oni sa vzbúria a až tam až umrie Saruman, ale o tom som videl hovoriť Petra Jacksona, že to by bol zlý koniec, že by to nemalo vôbec žiadnu náväznosť na ten film. A ešte v tej dvojke ako bolo spomínané, keď prišli Elfovia dokonca ešte to bola zle, že oni patrili k inému druhu Elfov a vodca povedal, že ich posiela nespomeniem si ako sa volal a to je zasa iný druh. Inak s ostaným úplne súhlasím.

 

A moja oblubená pasáž je prechod cez Moriu to je fest dobré.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Záver trojky bol veľmi rýchly a strohý, dosť ma to sklamalo.

 

Niekoľko otázok:

 

- ako dopadol Theoden? Keď zomrel, mohli ho aspoň pochovať

 

- tiež neviem ako dopadol Saruman, je pekné že zostal zavretý vo veži, ale to je všetko?

 

- aké boli ďalšie osudy Eowen, Farimira a Eomera? Kto sa stal vládcom Rohanu? Eowen alebo Eomer? A ako nakoniec dopadol Farimir?

 

- taktiež neviem ako to dopadlo medzi Aragornom a Arwen Níniel (Hoci Aragorn momentálne už má smolu, ale toto je teraz o niečom úplnom inom :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cital som vsetky knziky skor ako som videl filmy.

Niektore veci proste vo filmoch chybali - co je z rozsahu pochopitelne.

 

Vadili mi dost niektore veci

a)Holywoodske scenky a-la Legolas smykajuci sa na stite dole schodmi strielajuc orkov.

b)Prilisny doraz na vztah Aragorn - Arwen, ktory hral v knihe tazke druhe az 3. husle

c)Faramir, v knihe 100% kladne hrdina. Neviem si vysvetlit, preco bol vo filne vykresleny tak negativne.

d)mam taky skromny pocit, ze vo filme musel Aragorn bojovat s kralom nemrtvych...

 

Celkovo vsak islo o velmi podarene sfilmovanie. Bola zachytena atmosfera knihy a to je imo hlavne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Théodena pochovali najskôr v Gondore a neskôr ho preniesli do Edorasu.

 

O Sarumanovi som už hovoril prišiel do Kraju aj s Úlisom, keď sa Frodo, Sam, Pipin a Chicho vrátili tak vzburcovali hobitov a vyhanli Sarumana a na ceste ako odchádzal tak ho Úlis zabil nožom ako to bolo vo filme a hneď na to hobiti zabili Úlisa.

 

Éomer sa stal kráľom Rohanu.

 

Faramir sa ožení Éowyn.

 

Aragorn sa oženil s Arwen, bol kráľom Gondoru a keď zomrel tak sa Arwen odobrala do Lórienu a tam aj sama zomrela.

 

Chicho a Pipin sa stali hrdinmi a keď zomreli tak boli pochovaný v Gondore medzi hrdinmi.

 

Sam sa stáva starostou niekoľko-krát za sebou.

 

Legolas a Gimli spolu cestujú po Stredozemi a nakoniec odplávajú zo Šedých Prístavov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najskôr som prečítala knihy, už si ich ale moc nepamätám. Dvojku som čítala v nemocnici, keď som tam ležala na salmonelózu a tajne vyžierala polystyrénové chlebíčky... Prečítala som to za 2 dni.

 

Filmy sú dobré.

Tiež mi vadil ten Faramir, takisto ako to, že tam nezahrnuli Toma Bombadila a celý ten pochod, v knihe to bolo veľmi čarovné :lol:

Holywoodske scenky a-la Legolas smykajuci sa na stite dole schodmi strielajuc orkov.

detto

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... tak ho Úlis zabil nožom ako to bolo vo filme ...

moment, to kto bol Úlis a kde vo filme koho zabil nožom?

 

Aragorn sa oženil s Arwen, bol kráľom Gondoru a keď zomrel tak sa Arwen odobrala do Lórienu a tam aj sama zomrela.

toto bolo v knihe ako obaja zomreli? :lol:

 

Chicho a Pipin sa stali hrdinmi a keď zomreli tak boli pochovaný v Gondore medzi hrdinmi.

aj toto bolo v knihe?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne najviac chybalo v Spolocenstve prstena putovanie hobitov do roklinky cez carovny les, kde jeden z tych krpcov umrel a nejaky manik ho tam ozivil (ak si dobre pamatam).

Knihy som precital skor nez som videl tu trilogiu, takze tak. Ale napriek mnohym veciam, ktore sa na platno nedostali, to bolo celkom zaujimave sledovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Úlis alias (Gríma Červivec) to bol ten čo nahováral Théodena proti Gandalfovi a Sarumanov pomocník.

 

A všetko bolo v knihe, ale nie v priamom deji, ale v dodatkoch na konci trojky. Niekto ich čítal a niekto nie. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to bol on a zabil ho preto, bo keď odchádzali z Kraja porazení tak Frodo mu povedal, že nemusí ísť, že mu dajú najesť môže sa vyspať a na druhý deň odísť, že on v podstate nič nespravil. Nepočúvol ho a išiel zo Sarumanom pričom on spadol tuším a on doňho kopol. V tom sa Úlis postavil a bodol ho nožom a hneď nato hobiti vystrelili z lukov a zabili aj Úlisa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Este ma dost nasrdilo, ze bola vystrihnuta jedna scena pri ciernej brane, ked prisiel hlas Saurona.

To som si ani nevšimol. Skôr som si všimol ten rozdiel obrazu v TV a DVD. Na DVD vďaka širokouhlému obrazu bolo vidieť scény, ktoré v TV nebolo vidieť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera v noci ked som prisiel domov tak som stihol este asi poslednu tristvrtehodinku tretej casti a celkom sa mi to zapacilo[vzdy som si myslel ze je to blbost] :lol: ale zasa nie az tak ,ze by som za kazdu cenu musel vidiet aj predosle casti

pekna rozpravka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a celkom sa mi to zapacilo[vzdy som si myslel ze je to blbost]

No a to je tá chyba. To musíš pozerať celé, od začiatku aby si sa dostal do deja. Keď HBO dávalo premiéru Spoločenstva Prsteňov (LOTR1), ja som to išiel pozerať s tým, že si to teda pozriem keď sa furt o tom hovorí a píše (a nemal som vtedy nič na práci). Pozeral som to od samého začiatku a po polhodine už som bol chytený. Skutočne skvelá trilógia, ale treba to pozerať celé a pozorne.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov