Skočiť na obsah

Star Trek


Sniper

Odporúčané príspevky

No podľa toho čo som o tom čítal tak píšu že si tento film môžu užiť aj ortodoxný fanúšikovia aj diváci neznalí broblematiky. Lebo že dej sa vracia úplne na začiatok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 38
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    10

  • game

    3

  • RoSo

    3

  • chorche

    2

Top prispievatelia v tejto téme

pred pár rokmi niektorá čt dávala tie seriály pekne doradu, prišla som poobede z práce a za chvíľu išiel startrek ... po čase toho bolo veľa, aj nejako presunuli čas vysielania, tuším som skončila s pozeraním kdesi pri meňavkovom odovi ... :lol:

ale mala som tie seriály rada, bol to fajn relax ... pozrela by som ich znovu, aj keď nie každý deň, a hlavne by museli posunúť vysielací čas na večer :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

star trek som mala dost rada :lol: ale bolo toho prilis vela. videla som dost casti, ale potom dalsie a dalsie serie prichadzali a bolo toho tolko, ze cela podstata mi zacala unikat. i ked rada by som si ich kukla, bol to prakticky prvy serial, ktory som kedy kukala na markize - vtedy nam markiza nesla, a tak prisli pani opravari, nieco nam nastavili, zrazu nabehla markiza a prave vtedy davali star trek. mam teda na ten serial dobre spomienky, akosi ma priviedol ku kukaniu sci-fi serialov. je to prosto klasika :]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevidel som ani jeden diel seriálu a ani jeden film.

Takže má cenu pozrieť si tento nový film? Budem v obraze?

Nezabŕda sa tam moc do nejakého príbehu ktorému by som nechápal?

V pohode sa to da, aj keď nemaš šajnu o zvyšnych Star Trek-och.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

I keď nie som veľmi skalným fanúšikom ST (so všetkých sci-fi ság na TV mám radšej B5), no tento film sa mi páčil a určite sa oplatí pozrieť. Dejová línia je síce dosť skomplikovaná (pre "neznatrekov", tí čo si už videli všeličo na ST dejová línia moc neprekvapí) ale na druhej strane ide o začiatok ságy takže neuškodí. Nenadväzuje a nie je treba pozerať staručičký seriál zo 70. rokov minulého storočia aby ste pochopili o čo ide. Po skončení filmu máte pocit, že by to chcelo spraviť novú ságu odznova s kpt. Kirkom a jeho posádkou, pretože táto "mladá" posádka vám príde dosť sympatická. Ja určite sa budem tešiť na pokračovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Hm, tak som sice nevidel vsetko, no ale dost urcite...a nemozem si pomoct, no ST mi nejak nie a nie sadnut, bez ohladu na to ktora seria.

 

To Babylon 5 bolo ine kafe, sadol ako rit na serbel. BSG tak isto a snad este viac. Firefly detto.

 

Ale zase musim uznat, ze pokial nieco - tak posledny film bola vazne pecka a aj ked som tomu neveril, vyslo to ako vyborne scifi. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 3 rokmi...

star trek som mala dost rada :lol: ale bolo toho prilis vela. videla som dost casti, ale potom dalsie a dalsie serie prichadzali a bolo toho tolko, ze cela podstata mi zacala unikat. i ked rada by som si ich kukla, bol to prakticky prvy serial, ktory som kedy kukala na markize - vtedy nam markiza nesla, a tak prisli pani opravari, nieco nam nastavili, zrazu nabehla markiza a prave vtedy davali star trek. mam teda na ten serial dobre spomienky, akosi ma priviedol ku kukaniu sci-fi serialov. je to prosto klasika :]

Som na tom dosť podobne. Prvýkrát som zazrel Star Trek na Markíze keď som ešte chodil do školy. Bol to konkrétne seriál Nová generácia kde bola loď Enterprise s kapitánom Picardom. Ale má to strašne veľa sérií a televízia nezvykne kúpiť všetky. Tuším nejaké dve série a potom prešli na DS9 čo je bývalá kardasiánska vesmírna stanica pod federáciou strážiaca červiu dieru a jej kapitánom bol Benjamin Sisko a tam hral aj ten meňavec Odo čo mal vlastnosti Terminátora T1000 (z filmu terminátor 2) že sa roztopil na nejaké cínovú hmotu a vedel všelikam natiecť. Ale ani tam všetky diely neodvysielali. A tiež som nevidel každú časť keďže to chodilo denne. Potom sa ešte markíza pokúšala s Babylonom a Seaquestom (téma o tom je tu) a potom sa už star trek ani scifi viac neobjavili, až teraz na pridruženej stanici dajto chodí star trek ale už mám technické vymoženosti na to aby mi neušiel ani jeden diel. Len neviem či dokúpili aj ostatné alebo dajú len to čo kedysi dávala markíza. Potom som sa ešte stretol so star trekom na českej televízii ale len zopár častí. Jediný prípad o čom viem že odvysielala televízia komplet všetky časti bola Prima COOL kde dávali tú Enterprise kde bol kapitánom Malcoln čo mal len nejaké tri série a to bol akýsi pred seriál (ako pri starwarse keď tam napchali diely pred príbeh trilógie) že toto bol akýsi začiatok vesmírnej éry zeme. Odohráva sa to ešte v dobe pred Picardom a Kirkom keď sa vydala prvá Enterprise za hranice galaxie a prvý krát stretli rôzne rasy ako klingóni, andoriáni, ferengovia, romuláni čo už v budúcnosti budú sučasťou startrekovskej éry. V tej dobe sa ľudia kamarátili len s vulkáncami. Veľa častí mi ušlo ale pár častí v tretej sérii sa už točilo okolo tej časovej vojny, tých geneticky upravených ľuďoch kde žena zmlátila muža klingóna sama. A stihol som posledných 10 minút poslednej časti keď sedeli v konferenčnej sále rôzne rasy a tam podpísali prvú akúsi dohodu čo bol vlastne nejaký základ na federáciu planét ktorá už v budúcnosti v ére Picarda funguje. Potom ešte na tom Coole išiel aj Voyager ktorému velila tá džejnvejová (neviem jak sa to píše) ale ani tam nešli všetky časti ale keď som zistil že to má aj 7 či 8 sérií ma trafil šlak to by som nemal šancu zohnať a pozrieť všetky časte. To je zase o lodi ktorá sa náhodou dostala cez nejakú vesmírnu anomáliu do ďalekej časti vesmíru a návrat na zem by im trval roky takže seriál je vlastne o tom že letia domov a po ceste všeličo zažívajú... V prípade novej generácie, voyageru a DS9 sa deje prelínajú a odohrávajú sa v tom istom storočí... Videl som diel DS9 keď tam kotvila aj Enterprise ktorej velí Picard aj bol na tej stanici. A pri Voyageri zese bola časť kde vymysleli akúsi metódu ako sa dostať rýchlejšie domov ale následkom bol zánik lode a prežili len dvaja ale domov sa dostali a mali výčitky tak chceli nejako zvrátiť čas tak ukradli nejaký vesmírny modul ktorý to dokáže a prenasledovala ich bojová ľoď ktorej velil Jordy La Forž a ten slúžil kedysi u Picarda v strojovni Enterprisu to je ten čo mal cez oči tie neurofrekvenčné okuliare vizor.

 

ktore scifi veci by ste odporucili .. za posledne napr 3 roky, ci uz serie abo film .. cca potom , ako sa skoncilo SG atlantis :)

Toto je téma o Star Treku keďže je to jeden zajväčších scifi projektov, tak si zaslúži svoju tému ale keby niečo je tu všeobecná téma o scifi seriáloch nech sa páči pre Stargate atď. sa prekliknite tam. Rád sa o nich porozprávam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov