Skočiť na obsah

NHL (po sezónu 2007/2008)


gh0strider

Odporúčané príspevky

Hossa nahrával na oba góly Crosbyho, takže aj on má na tom dosť veľký podiel (to len tak na okraj :) ) No fajn, konečne Pens prelomili streleckú smolu, po dlhých 137 minútach aj kúsok sa trafil Crosby... :lol: Ešte Malkin nech sa zobudí, už dlho ani bod, trápi sa chlapec a potom sa čudujeme, že nemôžu a nemôžu streliť góla... Inak tú "kliatbu" súperov v Mellon aréne keď spomínaš - na stránke Pens pekne začína ten článok o tomto zápase, niečo v zmysle "nová hala má byť otvorená v sezóne 2010/2011, no súperi sa už nevedia dočkať" :) V každom prípade prospeje sérii keď Detroit nebude jednoznačne dominovať, takže Go Pens GO! ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 717
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tomassi

    198

  • Tom182

    120

  • aljak63

    103

  • Ignatius

    97

Top prispievatelia v tejto téme

Crosby bol 1.hviezda, ale Hossa by si to možno viac zaslúžil

celý zápas lietal ako šarkan a bol ľade najviac vidieť

inak ten Fretzenov gól, klobúk dole, chlapec hrá v priam až neskutočnej forme a pohode

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Crosby bol 1.hviezda, ale Hossa by si to možno viac zaslúžil

ved to je predsa kazdemu jasne..mozno by bolo najlepsie keby hral hossa sam v time, to by bol vzdy najlepssssssiiii!!!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Talentovaný LUC BOURDON zahynul!

 

FREDERICTON - Dopravná nehoda pripravila kanadský hokej o ďalšiu z veľkých nádejí. Pri jazde na motocykli zahynul vo štvrtok na hlavnej ceste pri Lemarqu v kanadskej provincii New Brunswick člen zlatého kanadského výberu z juniorských majstrovstiev sveta 2006 v Kanade a 2007 vo Švédsku Luc Bourdon.

 

Dvadsaťjedenročný obranca mal tvoriť budúcnosť tímu NHL Vancouver Canucks, ktorý si ho vybral z 10. miesta prvého kola vstupného draftu v roku 2005. V práve vrcholiacej sezóne NHL dostal Bourdon príležitosť v 27 zápasoch, využil ju na strelenie dvoch gólov. Väčšinu času však strávil vo farmárskom tíme Manitoba Moose v AHL, kde si pripísal na konto 14 kanadských bodov za 6 gólov a 8 asistencií.

 

"Organizáciu Vancouver Canucks táto správa hlboko zarmútila, rád by som vyjadril sústrasť Lucovej rodine. Luc bol mimoriadne talentovaný chlapec, čakala ho skvelá budúcnosť. Do hokeja vkladal srdce a bol cenným členom kádra na ľade aj mimo neho," uviedol generálny manažér Vancouveru Mike Gillis. Ľútosť nad stratou mladého života vyjadril aj výkonný riaditeľ hráčskej asociácie NHLPA Paul Kelly: "Tvrdou prácou a vytrvalosťou bol Luc na najlepšej ceste splniť si svoj sen a stať sa hráčom NHL. Mal pred sebou sľubnú kariéru, bude chýbať všetkým, ktorí ho poznali." Príčinou tragickej autonehody bola zrážka Bourdonovho motocykla s nákladným automobilom.

Zdroj: SITA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pens 1:1 Wings po 1. tretine, ale stačilo by to na celý zápas

Majo skóroval a o chvíľu po tom trafil žŕdku

chlapec hryze ľad, ale aj ostatný hrajú OK

toto je hokejík, nie jak pozerať na LA, pri tom človek zaspáva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je to tu! Raz to muselo prist a v pripade Pens to prislo v tej najnevhodnejsej chvili - 1. prehra v playoff na ich domacom lade! A pre seriu je to podla mna klucovy krok, Detroit s k SC priblizilo poriadne blizko! Detroit tesne vyhral 2:1, a fakt to bolo dost napinave... Ale opat bol Detroit aktivnejsim teamom na lade o com svedci sa statistika streleckych pokusov ma branu - 30:23 v prospech RedWings. Opat super vykon predviedol Ozzie, a ua 23 striel si neporadil len s jednou - uspesnost 95,7%! Na druhej strane podal M.A.Fleury tiez dobry vykon - 2/30 - cize 93,3% uspesnost... To tiez nieje na zahodenie! Situacia je nasledovna: Detroit hra najblizsi zapas doma (z pondelka na utorok - 2:00) a ma k dispozicii 2 matchbally! Uvidime ako to dopadne - favoritom je Red Wings ale nikdy nieje nic iste!

 

 

Stanley Cup Final

 

Pittsburgh vs Detroit - 1:2 (seria 1:3)

PIT: (3. Hossa)

DET: (8. Lidstrom, 43. Hudler)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, myslím, že bohužiaľ už je jasné, kto SC vyhrá... Som dúfal, že sa podarí využívať domáce prostredie ako v tých sériách doteraz, to bola jediná nádej, bo Detroit ukazuje, že má naozaj skvelý tím... toto bol určite kľúčový zápas, škoda toho, ale čo už...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ani dneska sa este nerozhodlo, aj ked minutu pred koncom uz sa v Joe Louis Arene chystali urcite obrovske oslavy, dokonca uz aj SC bol v zakulisi vytiahnuty a pripraveny na odovzdanie vitazovi... nakoniec vsak tieto oslavy najprv prerusil 35 sekund pred koncom Talbot, a oslavy sa nekonali ani po predlzeni, pretoze aj dalsi goal padol z hokejók Pens - v 3.predlzeni rozhodol Petr Sykora a tak dal serii novy rozmer, pretoze este nic z daleka nieje pre Pens stratene! Inak, mal zapas spad tak ako aj tie predtym... hoci Pens viedli uz 2:0, nakoniec Detroit otocil vo svoj prospech zapas na 3:2, no a vyzeralo to ze to aj vyhraju a budu sa tesit zo SC, ale vsetko bolo nakoniec inak! Ale cely zapas boli opat aktivnejsi Detroit - za vsetko hovori aj pomer striel - 58:32 pre Detroit! Velmi podrzal Pens ich brankar M.A.Fleury, bez ktoreho by sa dneska Pittsburgh akurat tak prizerali radosti Detroitu! Uvidime co prinesie dalsi vyvoj - ale seria smeruje do Pittsburghu, kde ako vieme su Pens velmi silny... Ale to sa pred dnesnym zapasom hovorilo aj o Detroite (tiez prehrali v playoff doteraz len 1 zapas v domacom prostedi, no a s dneskom uz 2!) a sami vidite ako to dopadlo! Lets go RedWings!!!

 

 

Stanley Cup Final

 

Detroit vs Pittsburgh - 3:4pp (seria 3:2)

DET: (23. Helm, 47. Datsyuk, 50. Rafalski)

PIT: (9. Hossa, 15. Hall, 60. Talbot, 110. Sykora)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skoda bolo to zaujimave..a uz uz som myslel ze rano uvidime SC..no a pri pozerani som prisiel na to ze vlastne mi ani nebude vadit ked vyhra DET :lol: Sidney a Evgeni su este mladi, oni ho vyhraju nabuduce :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

We want CUP, we want CUP a zrazu . . . :lol:

Majo by už mohol prestať triafať tyčky

inak chlapec prekonal v štatiske playoff Petra Šťastného- 23 bodov

on ich má 24

 

Maľkin bude asi fakt unavený,

no čo, je ešte mladý a toto playoff, je možno len jeho bránou k veľkým výkonom

 

Miro Šatan sa asi bude z NHL porúčať,

ktovie kde zakotví, možno že aj v Rusku

 

Tomáš Záborský() podpísal NYR

Saginaw Spirit v OHL

68zápasov 70 bodov (31+39)

Rangers ho draftovali v 5. kole 2006 zo 137. miesta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne..tuto spravu o satanovi som vcera zachytil, tak ma to celkom potesilo..v NYI hral o nicom a radsej im ostanu prachy na nejakeho perspektivneho novacika :lol: len nech pekne ide

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Juchú, chalani to ešte nevzdali a aspoň sa posnažia to zdramatizovať, prípadne otočíííť... :lol: ;) :) No a inak pridám pár zaujímavostí k tomu, čo tu už je.

 

Talbot k svojim rôznorodým úlohám (center, krídelník, hráč na oslabovky, bojovník, ktorý dokáže nabudiť spoluhráčov) pridal ďalšiu - šiesty útočník. Nie je zvykom, aby on bol po odvolaní brankára posielaný na ľad ako ten šiesty, v tejto sezóne sa to stalo vlastne prvý krát! A on hneď dal gól a taký dôležitý ;)

 

Malone a Gončar utrpeli zranenia počas druhej tretiny; Malone schytal strelu spoluhráča Hala Gilla do tváre, kým Gončar škaredo narazil na mantinel. Obaja sa v tretej tretine na ľad vrátili, pričom Gončar sa musel znova porúčať do šatní pred koncom tretej tretiny. No vrátil sa do tretieho predĺženia špeciálne na presilovku, kde asistenciou pomohol rozhodnúť zápas! :) No jo, vo finále idú zranenia bokom ak sa dá - Malone vravel, že nos síce mal zlomený a nedalo sa mu ním dýchať, ale ústami sa dalo a to stačilo ;)

 

Otvárací gól Maja Hossu znamenal ukončenie série Osgooda, ktorý bol v Joe Louis Arene neprekonaný Pittsburghom dlhých 128 minút, 37 sekúnd.

 

Edit:

Tak práve som sa dočítal, že až do toho Talbotovho gólu, v doterajšej histórii domáci tím, ktorý vo finálovom zápase viedol 36 sekúnd pred koncom, vyhral 51 krát z 51 - ale po včerajšku už to nie je také jednoznačné, aj keď to bude zrejme len výnimka potvrdzujúca pravidlo ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dneska sa uz dufam rozhodne, tak som sa "nudil" a urobil som take vzajomne statistiky po 5 finalovych zapasoch :lol:

 

Goaly:

Detroit - 14

Pittsburgh - 8

 

Strely:

Detroit - 192

Pittsburgh - 120

 

Trestne minuty:

Detroit - 62

Pittsburgh - 90

 

Priemer na zapas:

Goaly - 2,8 : 1,6

Strely - 38 : 24

PIM - 12 : 18

 

 

Brankarska uspesnost:

Ch.Osgood - 93,33%

M.A.Fleury - 92,71%

 

Strelecka efektivita:

Detroit - 7,29%

Pittsburgh - 6,67%

 

 

Noooo, DETROIT je vo vsetkom lepsi :)

tak snad sa neska dockame konecneho rozuzlenia celeho rocnika NHL!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nič... Veľmi som si želal ísť si pozrieť SC do Trenčína, kam by ho Majko určite doviezol, ale čo sa dá robiť - Červené Krídla lietali lepšie než Tučňáci na tých ich maličkých... Snáď nabudúce, aj keď to bude už bez Maja... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak a je koniec... :lol: :) Hovorieva sa, že skúsenosti sú v play-off to čo rozhoduje série. Niekomu to môže znieť ako fráza, ale aj toho roku sa to ukázalo ako pravdivé. Pens boli mladí, draví a šikovní, navyše poznali mužstvá, proti ktorým hrali, a toto všetko im pomohlo v play-off porážať súperov, ktorí s nimi zametali počas sezóny... Ale vo finále hrali mužstvá, ktoré sa počas sezóny nestretli a bol to práve oveľa skúsenejší Detroit, ktorý bol schopný rýchlejšie sa adaptovať a uchmatnúť jednoznačne prvé dva zápasy pre seba, a hoci potom už boli zápasy vyrovnanejšie, práve ten úvod série sa ukázal ako rozhodujúci... aj Lidstrom pri rozhovore s novinármi potvrdil moju úvahu z úvodu - vyzdvihoval,, ako veľmi im pomohli skúsenosti hráčov, ktorí už tieto boje mali za sebou...

 

Škoda, že to Pens nevyšlo, ale snáď niekedy nabudúce... Aj tak to bola veľmi úspešná sezóna, aj napriek prehre, tak aspoň finálová účasť teší... :) Btw - aby histórii bolo učinené za dosť:

 

Stanley Cup Final

 

Detroit vs Pittsburgh - 3:2 (séria 4:2)

DET: 6. Rafalski, 29. Filppula, 48. Zetterberg

PIT: 36. Malkin (HOSSA), 59. HOSSA

 

Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play-off dostal Henrik Zetterberg; Niklas Lidstrom je prvým európskym kapitánom, ktorý dvíhal Stanley Cup; keďže Detroit vyhral aj Presidents' trophy, môžme hovoriť až o akejsi dominancii Detroitu v tejto sezóne; pre trénera Detroitu Babcocka to bol prvý Stanley cup; Sidney Crosby je najmladším kapitánom, ktorý doviedol svoj tím do finále, Jordan Staal je prvým -násťročným (má len 19), ktorý tam hral od r. 1997, kedy bol vo finále Dainius Zubrus (v drese Philadelphie, hrali proti Detroitu a prehrali - do kelu, nejaká blbá tradícia tuším ;) ); napriek prerušeniu domácej víťaznej šnúry Pens, ktorá bola rekordnou v ich klubovej histórii, ešte jedna im ostáva (taktiež už dávnejšie rekordná pre klub) neprerušená: posledných 67 domácich zápasov bolo komplet vypredaných ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nič... Veľmi som si želal ísť si pozrieť SC do Trenčína, kam by ho Majko určite doviezol, ale čo sa dá robiť - Červené Krídla lietali lepšie než Tučňáci na tých ich maličkých... Snáď nabudúce, aj keď to bude už bez Maja... :lol:

Kde berieš tie zaručené informácie že Hossa nebude pokračovať v PIT ?

 

Neviem či ti hovorí niečo meno Tomáš Kopecký, ale je to aktuálny víťaz stanley cupu a neviem kam inam by ho doniesol ak nie do Trenčína. Prípadne Ilava (čo pochybujem) tiež nie je daleko.

 

Aj v športe na markíze začali vetou. Hossa neprinesie SC. A o Kopeckom ani slovo. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde berieš tie zaručené informácie že Hossa nebude pokračovať v PIT ?

Nie je nič isté, pred tým sa vo všeobecnosti v zámorských kruhoch uvažovalo, že po sezóne ide preč, teraz sa zas vynorili nejaké reči, že Shero by mu chcel ponúknuť novú zmluvu, ale nič oficiálne nikde nebolo. Tieto špekulácie všeobecne súviseli s tým, že po sezóne Hossovi končí zmluva...

 

 

Neviem či ti hovorí niečo meno Tomáš Kopecký, ale je to aktuálny víťaz stanley cupu a neviem kam inam by ho doniesol ak nie do Trenčína. Prípadne Ilava (čo pochybujem) tiež nie je daleko.

 

Aj v športe na markíze začali vetou. Hossa neprinesie SC. A o Kopeckom ani slovo. :lol:

No na Kopeckého sa "zabúda" hlavne preto, že v play-off na súpiske Detroitu vôbec nefiguroval - 3. apríla sa zranil v zápase proti Columbusu, tesne pred koncom základnej časti, a odvtedy nenastúpil...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noooo tak ale aj tak aj Kopecky sa zasluzil o vitastvo SC, cize mu aj pravom patri! To sa proste stava ze niekto sa zrani a nehra playoff, ale takisto dostane SC (neviem preco by vlastne nemal), pretoze je to teamova hra a za uspechom stoji cely team - sice niektori jednotlivci sa o to zasluzia viac a niektori menej!

 

Ja som ale v podstate spokojny, ze taketo finale ako bolo toto vyhrali prave Red Wings... a snad teraz na par rokov taketo osklive finale stacilo a uz tam bude vzdy aspon jeden z tych mojich oblubenejsich teamov!

 

Ale som rad ze hraci ako FILPPULA, Drake, Zetterberg, Lidstrom, Samuelsson, Rafalski (aspon tychto mam vcelku dost rad) mali tu cest nad hlavu dvihnut SC a navzdy sa tak zapisat do historie NHL!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Detroit môže cítiť akési zadostiučinenie. Pamätám že pár sezón dozadu 2x vyhrali základnú časť, ale zakaždým v play-off pukli v prvom kole. Tak nejako. A dokonca s Anaheimom 0:4 na zápasy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aljak, veď nik sa neháda s tebou, že Kopecký na tom nemá zásluhy, tak si nemusel hneď tak vyštartovať! :lol: Ja som len ozrejmil, prečo sa zrejme na neho pozabudlo. Navyše dobre vieme, že média ako Markíza nemôžme brať príliš vážne čo sa týka objektivity a podobných vecí...

 

Ja som spokojný len v tom, že Pens vo finále boli, čo je pre tento mladý tím obrovský úspech :) A vyjadrujem taktiež želanie, že nech to niekedy nabudúce už výde aj s tým posledným krokom! :) A k tomu zápisu do histórie - práve z tebou menovaných tam už boli viacerí pozapisovaní, už by mohli uvoľniť miesto na pohári aj iným ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nooo to som skor vystartoval po mediach na SK, len som to tam zabudol spomenut, co je dost podstatne ze komu som to adresoval :lol: no ale nielen Markiza, ale aj JOJ, STV, ... proste vsade spomenuli len ze slovensko smuti, pretoze tento rok mohol Hossa priniest pohar ale nakoniec z toho nic nebude! To je akoze trochu divne, ze nechapu ze aj Kopecky bude na tom pohari napisany a tiez je vitazom... no co uz!

 

už by mohli uvoľniť miesto na pohári aj iným

Ja by som vobec nebol proti keby sa tam buduci rok objavila kompletna zostava St.Louis Blues :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a snad teraz na par rokov taketo osklive finale stacilo a uz tam bude vzdy aspon jeden z tych mojich oblubenejsich teamov!

možno škaredé finále pre Teba, kvôli neobľúbenosti tímov,

no musíš uznať, že hokej, kt. sa vo finále hral poskytoval divákom,

i nezaujatým, pôžitok

 

Majo ukázal všetkým neprajníkom, že hokej vie hrať aj v playoff

a dokáže byť vodcom, ktorý ťahá mužstvo

musí samozrejme hrať za tím, kt. chce hokej hrať a nie kaziť

ruské medvieďa-Maľkin sa zobudilo neskoro, škoda

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov