Skočiť na obsah

Tri veže, výškové stavby a výstavba v Bratislave


Linkman

Odporúčané príspevky

valcik ono sa skor stavia stylom najdeme si kus miesta, zaplatime si zan sumu ktora zacpe huby vsetkym co maju peciatky v rukach a staviame si co chceme :lol:

skoda sa uz nad tym rozculovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru to tak vyzerá..

 

 

napadá ma, že som už dávnejšie zachytil informáciu, podľa ktorej by sa tento rok malo začať v Bratislave budovať nové polyfunkčné centrum, Lamačská brána. debatil som o tom s bratom, malo by ísť o veľkú plochu - na začiatku viac ako 100 hektárov. bude to niekde medzi Lamačom a Devínskou. ako to pokračuje? deje sa tam niečo?

 

podľa toho, čo som si už dávnejšie prečítal, by tam mala vyrásť nová bratislavská štvrť. najprv plánujú obrovské nákupné priestory, neskôr sa budú rozširovať o ubytovanie, plánovala sa zmena dopravy a vybudovanie mimoúrovňovej cestnej dopravy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ake vysoke maju byt tie Tri veze? dnes sme isli so spoluziakom do Polusu a zdali sa nam nejake nizke. dufam, ze nerobia uz strechu.

 

edit: well. a este by ma zaujimalo, kolko maju teraz (:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

drahý mi chcel ísť robiť majistra na Tri veže ale vyhovorila som mu to... počula som, že tie stavby sú dosť nebezpečné...

 

myslím, že tieto nové výškové hypermoderné stavby by mali byť nejako tak pokope, i keď ono to vlastne nejde... len to potom vyzerá dosť zle, keď sa pri starej budove zrazu objaví sklenené alebo kovové monštrum...

 

prečo radšej nerekonštruujú staré budovy? alebo AJ rekonštruujú?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamos tam robi majstra, a az na negramotnych ciganov sa na nic nestazuje.

 

prečo radšej nerekonštruujú staré budovy? alebo AJ rekonštruujú?

Lebo treba stavat aj nove byty :lol:

A kam prestahujes tych ludi pocas rekonstrukcie ich baraku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm... no tiež pravda...

byty sú potrebné...

potom by ale mohli spraviť niečo s hlavnými stanicami... spolužiačka len nadávala na železničnú ako otrasne to vyzerá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby len hlavná stanica vyzerala otrasne :lol:

 

A ďalšie tri veže sa majú stavať:

 

Obrázok

 

BRATISLAVA. Polyfunkčný komplex 3nity na bratislavských Mlynských Nivách, ktorý realizuje developerská spoločnosť Nadlan a.s., Bratislava, bude stáť približne 3 mld. Sk.

Ako ďalej na prezentácii projektu uviedla podpredsedníčka predstavenstva Nadlan, a.s. Jana Ježová, kancelársko-bytový komplex 3nity s približne 390 bytmi a tisíckou parkovacích miest vyrastie do roku 2011 na ploche s rozlohou 1,2 hektára.

Byty najvyššieho štandardu s rozlohou od 40 do 200 metrov štvorcových budú podľa jej informácií umiestnené v troch vežiach od ich piateho poschodia.

Tri veže vyrastú podľa jej slov z trojpodlažného partera s administratívnymi a obchodnými priestormi, pričom prvá veža bude mať 23 podlaží. Druhá, najvyššia veža, bude mať podľa nej 27 a tretia veža 24 podlaží.

 

viac...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá prvá veta nepatrila k zvyšku príspevku.

 

Ale čo sa týka týchto troch nových veží, tak mohli nejako zosúladiť tie poschodia. Takto to vyzerá, že to projektoval nejaký lafo čo nevie narátať do 30.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

výstavba v Bratislave pokračuje, plánuje sa a stavia vo veľkom - toto všetko sa realizuje alebo v blízkej budúcnosti má byť realizované v BA, patrí tam aj stavba, alebo stavby, ktorých obrázok sem už dával Axel ... takže toto čaká Bratislavu :

ako sa vám to pozdáva ?

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

hm, ako ukáže s nimi Bratislava ? provinčné hlavné mesto sa mení na niečo iné ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak by to vsetko v reale vyzeralo ako na vizualizaciach bolo by to krasne, ale je to od nich na mile daleko

staci si zobrat tri veze

na obrazku pri veziach obycajna dvojprudovka pritom tam je jedna z hlavnych dopravnych bratislavskych tepien co ma dokopy 6 - 8 pruhov...

..

inac tie slovany sa mi priam hnusia, ostatne vyzeraju fajn :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovany sa mi páčia viac ako podaktoré obrovité monolity : )

 

trochu mi to pripomína tie humorné návrhy namiesto wtc ... s medzerou na lietadlá, ale je využitý priestor, zachovaná cesta ... a priamo nad tou cestou to bude celkom zážitok ... či tak či onak : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Minulý týždeň som konečne naživo videl tie Tri veže, no myslel som si že sú oveľa väčšie a manestátnejšie :lol: ale OK. Roky som bol zvyknutý, že autobusovú stanicu som našiel podľa budovy VÚB, ale teraz tam výrastlo ešte aj niečo iné tak som bol trochu dezorientovaný :) Budova nejakej automobilky, tuším VW, to tam nestojí dlho, že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie vyzualizacie su des. Ti hlavni "architekti" v našich mestach su obyčajni, nekompetentni diletanti. Sa čudujem, že niečo take dovolia stavať a čudujem sa ešte viac, že nikto proti tomu neprotestuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa je architektúra v BA strašne chaotická. Nebyť toho že automat v trolejbuse oznamoval kde sme a kam pôjdeme tak by som ani nevedel kde mám vystúpiť. Všetky ulice rovnaké a plné áut. Ešteže som vystupoval až na Rádiovej :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov