Skočiť na obsah

Tri veže, výškové stavby a výstavba v Bratislave


Linkman

Odporúčané príspevky

čo si myslím ? že je to v poriadku

bývanie podobného štýlu je dávno zabehnuté vo svete, kontrast medzi "chudobnými" panelákmi a bohatými štvrťami sa zvyšuje

je to trend, ktorý sa len tak nezastaví, a ani nie je dôvod zastaviť ho, potreba luxusných bytov tu je, rovnako sa stavajú aj klasické byty - činžiaky, i keď formu majú trochu inú ako klasické kvádre

tieto luxusné byty sú prehnane drahé, isteže určitej vrstve ľudí budú vylešovať imidž a zvyšovať štandard, ale ich výstavba je žiadaná a nevyhnutná

pokiaľ je potreba, budú sa stavať

píšem tu kopu zjednodušených klišé, ale momentálne neviem lepšie vyjadriť, že tieto stavby sú aj elegantné, aj svojím rozvrhnutím a zasadením do svojho okolia úplne v poriadku

a kto na ne bude mať, nech tam býva ... hotovo

vôbec necítim potrebu bývať prehnane luxusne, jedine by som raz chcela vyskúšať penthouse ... ale zasa až taká nezdolateľná túžba to nie je :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim s Darkmanom, u nas sa totiz len stavia ale vobec sa nemysli na to ako tam tych ludi dostat...

 

Dlhe diely boli projektovane pre 12tisic ludi, teraz ich tam byva vyse 36tisic...

kto chodi rano do karlovky vie ze zacpa stoji od botanickej zahrady az po metrologicky ustav co je v podstate pomaly cela karlovka

 

vadi mi napr na tych planoch projektu tri veze, ze tam bajkalsku ulicu zobrazuju ako kludnu ulicku kde prejde par aut, pritom to je jeden z najhlavnejsich tahov v BA a denne sa tam otoci neskutocne mnozstvo aut

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chyba v BA je ta, ze ked uz sa stava sikimiky, nestavaju sa parkoviska (podzemne)...

 

Napr na Sancovej (v juznej casti) je problem s parkovanim... to je dovod aj preco tam nie su pruhy 2+3 ale 2+2+1parkovaci.... a namiesto toho aby tam postavili nejake parking, postavia tam 22 podlaznu budovu, ktora tiez nema vyriesene parkovanie... :-/

 

tiez ma okrem tohto stve, co stavaju na kollarku....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

natrafila som na pár obrázkov, ako by v BA do 5 rokov mali vyzerať Mlynské Nivy, vrátane prestavby autobusovej stanice so soc. architektúrou, mali by tam byť hotel, administratívne, športové a kultúrne priestory a zatiaľ najvyšší mrakodrap / 42 poschodí / v BA ...

 

TwinCity:

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

tak kritici, kritizujte :)

ako sa vám to pozdáva ?

 

:)

 

 

/ mimochodom, nedočítala som sa ani slovo o garážach - či už podzemných či iných ... :lol: /

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nejaký Bratislavák nám to určite povie ... neviem, čo to je, len mi došli tie obrázky mailom a skoro som odpadla ...

vyzerá to príšerne ...

 

zrejme nejaká dôležitá administratívna budova ... hrozné je to ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, tak vy ani neviete :lol:

rada objasnim...

 

Aupark Tower

presne, administrativna budova, kancelarske priestory vedla obchodneho centra aupark, na mieste ich byvaleho parkoviska..

 

mesto s tym nesuhlasilo... snazilo sa tomu zabranit, bola snaha aj o to, nech to ma aspon menej poschodi (22 bude mat ), ako kompenzaciu znizenia ponukli predkupne pravo na ine pozemky, ale nakolko za neprimeranu cenu, okamzite sa ozvali ine spolocnosti

aj napriek nesuhlasnemu postoju mesta ziskali stavebne povolenie

 

dokoncit to maju tusim na buduci rok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá konštrukcia vyzerá hnusne, najlepšie by bolo keby ju obložili dynamitom.

Ale keď to postavia tak to bude inak vyzerať.

V každom prípade z tohto miesta je ten pohľad veľmi nevkusný.

To je niečo podobné ako keby v Brazílii okolo sochy Ježiša postavili minarety.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OT:

 

Aupark by mal mat nove viacpodlazne parkovisko (alebo ho uz ma?) a pristupova viacprudova cesta k nemu povedie krizom cez Sad Janka Krala. Gratulujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov