Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

K tomu varené zemiaky, varil som ich v šupe, čo sa budem srať ešte aj s čistením.

A to sa môže jesť aj so šupkou, alebo si to ošúpal po navarení?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, ja som tusil ze sa na toto ozves.    Ale ano, mlade zemiaky sa daju jest aj so supkou,  naozaj je to jednoduche, hodis, uvaris a zjes.   Starsie treba supat ale supu sa lahsie ako surove.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 hours ago, Sniper said:

Tomáša si tam nestretol ako tam hysákuje prečo už nemajú to, na čo on mal chuť?

Nastastie nie. Pre neho to nie je. On by musel zjest dve porcie a pozeral by na to, ako puk, co si ma dat :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 38 minútami, Tomáš napísal:

Viem čo je variť len ako to súvisí s teplom?

Ako to súvisí s teplom?

Sú jedlá, ktoré sa na sporáku musia pripravovať dlhší čas, a sú jedlá, ktoré sa pripravia za podstatne kratší čas.

Úplne jednoduchý príklad: Na uvarenie zemiakov, alebo na vypraženie rezňa musíš mať sporák zapnutý podstatne dlhšie, ako keď si prihrievaš párky. /ale to si určite vedel aj sám, len si nás potreboval "mierne cvičiť"/

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To viem. Ale stále nemám odpoveď že ako to súvisí s teplom. Vonku sú horúcavy, každému je teplo, ale robotu urobiť musíme ajtak. Tak ako to súvisí s varením že dlhšie variť a kratšie variť? Ja napríklad nepozriem kratší film len pre to že je teplo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@secretka nevysvetluj mu, zbytocne. Ked sa 42rocny cap spyta taku koninu, nemoze ist o nic ine ako o provokaciu. Ja mu uz ani neverim, ze to mysli vazne.

@Tomáš ty si nacisto kompletne retardovany? Premyslas ty vobec kym nieco napises? Uz ma vazne zacinas sra.t s tymi tvojimi debilnymi primitivnymi provokacnymi otazkami. Ak ti slo iba o to, provokovat, velmi rychlo skoncis bez ziadnych reakcii

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepribokujem. Zaujíma ma toto: 

Dňa 20. 8. 2023 at 18:10, Hellé napísal:

Horuco je..tak len nieco narychlo som navarila

Keby tam bolo že nemal som čas tak som len niečo narýchlo lebo mi ide autobus OK. Ale s horúčavou to nič nemá. To je ako keby som spravil jeden párok namiesto dvoch lebo je horúco… Ja robím rovnako či je zima či je teplo.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, Tomáš napísal:

 Zaujíma ma toto: 

Keby tam bolo že nemal som čas tak som len niečo narýchlo lebo mi ide autobus OK. Ale s horúčavou to nič nemá. To je ako keby som spravil jeden párok namiesto dvoch lebo je horúco… Ja robím rovnako či je zima či je teplo.

Nože si Tamáškám ešte raz prečítaj, čo napísala secretka a mysli.

Skús použiť ten kúsok nezbrázdenej hrče vo svojej hlave a možno prídeš na to, že toto si už poçul aj od svojej mamy: v lete varí ľahké letné jedlo, aby nemusela stáť dlho v horúčave pri sporáku.

Tvoj jeden párok a dva párky sa budú variť rovnako dlho, však? Stráviš pri sporáku rovnaký čas aj pri varení jedného aj dvoch párkov, v horúčave či mimo horúčavy. Ale je možné, že ty máš nejaké iné párky... a iný sporák a no jasné, máš  jeden parák, v ktorom samozrejme robíš všetko rovnako dlho, preto nem chápeš, o čom je tu reč 😁🙂🙂

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo ty si iny cavo😁

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Viem čo je variť

Ne, nevies😁

Ta som si vstupila po precitani tomasovych pripomienok do svedomia a horucava nehorucava dnes som navarila.dusenu ryzu a jelenie maso na vine s lesnymi hubami./ likvidujem stare zasoby/....to vino je frankovka🍷

No ono priprava bola tych 20 minut potom sa to robilo samo

A dakujem vsetkym, ze ma zastavate a vysvetlujete podla mna/vas jasne veci😀20230821_141228.jpg.ec0b01bd5ddfece5c05b39ea10ab29f7.jpg20230821_201708.jpg.2b7dff552b702410fefa1ecf40708d5e.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Woooow dobre to vyzerá. Dal ny som si. 

pred hodinou, game napísal:

Nože si Tamáškám ešte raz prečítaj, čo napísala secretka a mysli.

Skús použiť ten kúsok nezbrázdenej hrče vo svojej hlave a možno prídeš na to, že toto si už poçul aj od svojej mamy: v lete varí ľahké letné jedlo, aby nemusela stáť dlho v horúčave pri sporáku.

Tvoj jeden párok a dva párky sa budú variť rovnako dlho, však? Stráviš pri sporáku rovnaký čas aj pri varení jedného aj dvoch párkov, v horúčave či mimo horúčavy. Ale je možné, že ty máš nejaké iné párky... a iný sporák a no jasné, máš  jeden parák, v ktorom samozrejme robíš všetko rovnako dlho, preto nem chápeš, o čom je tu reč 😁🙂🙂

Ďakujem za vysvetlenie. Teraz už chápem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo by si si ty nedal? Zozeres vsetko, co vidis, taky si pachltny. Chcel by si? Uvar si. Za tie roky si sa uz mohol naucit. 

Nie, nic nechapes, ty naposes, ze chapes, ale si ako jednobunkovec. Za tyzden zabudnes. Chcelo by napisat, reagujes na svetlo a vodu, ale ty reagujes na jedlo a colu. Nic ine. Uz sa zobud s toho tvojho akoze detskeho sna. Zacni sa spravat zodpovedne. A ked nechces, tak neprovokuj debilnymi otazkami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netrápte Tomáša svojimi teóriami o správnej výžive. Ak Tomáš nachádza potešenie v jedle, je to znakom toho, že pôžitkom z jedla si kompenzuje emócie, ktoré absentujú v jeho živote. Nechcem ho ospravedlňovať, ale je kopa hlupákov, ktorí navštevujú fitnes centrá, lipnú na racionálnej strave a myslia si, že ich vyšportovaná postava a zdravie sú súčasťou ich osobného úspechu. Príslovie, že "v zdravom tele je zdravý duch" síce obecne platí, ale nefunguje to aj opačne. V zdravom tele sa nemusí nachádzať aj zdravý duch. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes bude mrazená zelenina s rybími prstami. Ale otázka. Toto sa dá nazvať varením? Alebo to je len príprava jedla? A tak čo narobím keď tu fotíte samé dobroty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fotime tu uplne bezne jedla, nic zlozite.

Tie rybie prsty naparis?

pred 11 hodinami, Tono napísal:

pôžitkom z jedla si kompenzuje emócie, ktoré absentujú v jeho živote.

Prosim ta, aku emociu vykompenzuje naparena rebarbora s fazulou a hubami?

Prosim, upracte tu niekto, toto forum si zasluzi nejaku normalnu temu o vareni a nie zas poradnu pre tomasa, ktora je aj tak na dve veci😁

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov