Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

ach ! ... teraz som si spomenula, že som ho chcela robiť tento týždeň, a kel je v chladničke !

 

kelový prívarok len s drobným perkeltom, babkin starý recepis a zvyky panských kuchýň :)

 

 

do 9,00 ... potom prídu čerešne ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavný kuchár buntošil o 5 00, ale nejak potom zaspal, takže práve sa dovára.....game:"ano", ale okrem toho, aj likvidácia rajčín, papriky, vyrovnanie dvoch stlpov na hrozno, "otvorenie auta", naloženie prívesu s drevom odvoz odpadu do OLO až potom čerešňa.

To mi pripomína kolegu, ktorého manželka odchádzala v sobotu do práce a našiel si v kuchyni lístok:

navar deťom obed, poumývaj okná, povysávaj, podlahu v kuchyni umy, napíšte úlohy z deťmi, z obchodu nezabudni na zemiaky, vypráš koberce..... a keď pôjdeš do zahrady rýlovať, dones mrkvu. Kolega nič neurobil, a keď manželka prišla domov a našla binec, chcela spustiť... Ale on líška prešibaná , keď počul klúč vo dverách, zobral lekvár, pacol to na ten lístok a prilepil si to na zadok, a hovorí "miláčik, ja viem, že si mi napísala lístok, celý deň ho hladám a nemôžem ho nájsť, a otáčal sa pri tom. Vybuchla v smiech a rozvod bol zažehnaný :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásny príbeh :) :thumbsup:

 

a aby som zostala pri panenkách, pri premýšľaní "čo v nedeľu variť" sa v mrazáku našiel balíček s 2 a 1/2 panenkami ... tak budú panenky, ešte sa rozhodnem do zajtra, či pletené, alebo mamin recept " na pečienku" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne je v princípe jedno, čo bude v sobotu na obed, záleží mi len na tom, aby bol rýchlo ráno uvarený, a aby som pred jeho konzumáciou nemusel nič robiť, len zosypať spolu a zohriať v mikrovlnke.....a najlepšie, ak sa nemusím pri tom ani umývať...lebo rýl a motyka čaká...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 rokom...

:) Dnes som doma, obed mám navarený. Polievka z domácej zeleniny,  s krupicovými haluškami, maďarský guľáš, kolienka, domáci knedlik(každému podľa chuti) a v rúre sa pečú orechovníky. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co bude na obed neviem, ale vcera na veceru som spravil uprazenu kyslu kapustu s klobasou

volakedy nam to starka robila mozno ako taku nudzovku, ja som vyuzil odlozeny zbytok vlanajsej kapusty, ktoru sme pri nakladani novej supli v sklenenom pohari do chladnicky. Takze do rajnice trochu bravcovej masti, na to bachnut vyzmykanu kyslu kapustu, premiesat a niekoko minut prazit; potom primiesat nakrajanu udenu klobasku a este par minut prazit, aby sa chute a vone z klobasy spojili s kapustou

zajedat domacim chlebom, zapit pivom alebo vinom ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Na obed je obrovská kopa bryndzových halušiek s oškvarenou slaninkou. Potom si dám pivečko a budem závistlivo pozerať na Tomášovu fotku so zmzlinou a dvoj litrovou kolou, ako fajnovo nakúpil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

odkedy sú tie horúčavy, ani ma nenapadne ešte zohrievať kuchyňu varením alebo nebodaj vypekaním. Stravujeme sa v nedalekej kuchyni, blízko bytu, na ktorom pracujeme. teraz tam síce majú dovolenku, ale aj tie hotové jedlá čo sa dajú kúpiť a zohriať v mikrovlnke, sú celkom jedlé.

A s jednou funkčnou rukou by som toho aj tak moc neuvarila, lebo každý pohyb čo aj len voľný pri chôdzi mi spôsobuje muky. Nieto ešte aby som si ňou dačo prichytila alebo pritlačila. Dnes je to už trochu lepšie ako včera, ale ešte furt som nepojazdná. Flinstone sa naobeduje v blízkej reštaurácii a ja si dám niečo suché, ani mi nechutí.

Ked sa pominú tie teplá a hlavne ked mi paprča bdue zasa slúžiť, ak bude, tak mám v mrazáku pekné plátky karé, urobím ich so zeleninou len tak na panvici...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme teraz došli na to, že je leto... čo sa týka tradičných letných jedál.

 

pretože moja averzia voči zelenine po dvoch rokoch stravovania sa prakticky len zeleninou akosi stále pretrváva, rajčiny a uhorky a papriku a bataty a podobné akosi ... som nimi prejedená v každej forme. no nič - tak sme si kolektívne spomenuli na letné sezónne zeleniny a tradičné domácke letné jedlá.

minule bola plnená paprika, naposledy tradičný tekvicový prívarok s drobným perkeltom, zajtra prídu na rad patizóny... tieto zeleniny mi nevadia a máme ich radi všetci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz my budeme mat na chate navstevu a mal by som zbastlit gulas pre 10 ludi ... akurat ze na ohni sa mi to nebude chciet, tak asi nastartujem velky hrniec a budem varit v noci

 

inak dnes som si na obed v restike dozicil kaloricku bombu - lievance (po nasom "dolky") s lekvarom, vanilkovym kremom, slahackou a cerstvymi jahodami; no, nejedol som take uz cele roky a pochutil som si

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urobila som ľahší nákup, taký, čo unesiem aj v jednej ruke. Ale hrášok som nenatrafila. Tak som opekne krásne kúpila zemiaky zapekané s brokolicou a syrom pre mňa, a kuracie s ryžou pre Flinstona.

Neviem aké bude to Flinstonovo, to moje bolo celkom jedlé. Ale skúsenosti mi hovoria, že aj to jeho bude celkom jedlé.

Ked sa trocha ochladí a keď ja budem schopná používať aj ľavú ruku bez obáv z úrazu, možno sa zmôžem aspoň na zemiakovú omáčku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pracovný deň obedujeme v obľúbenej reštaurácii. Včera to bola: Zeleninová polievka s mrveničkou, Hl. jedlo:  pochutnala som si  na dukátových buchtičkách s vanilkovým krémom, (lakocinka)

manžel so synom: mäsoo 

Sviečková na smotane, knedlik

Bulharský rezeň, zemiaková kaša

 

Dnes varím hubovú polievku a Hl. jedlo 

PANANG CURRY S KUŘECÍMI PRSY

 http://www.detoxchutne.cz/panang-curry/ dnes sa  bude u nás podávať toto jedlo  po prvýkrát (syn nám doniesol  z Thajska aj pasty:  Panang Curry Paste ,  aj Masaman Curry Paste),   tak   skúsim. 

 

ináč, mne najviac teraz v týchto horúčavách,  by možno aj na obed postačilo:  ovocie, zelenina, voda.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ráno bol Flinstone v obchode a docliekol kuracie stehná. To bude na zajtra. Dnes on pôjde do reštaurácie, nakoľko šiel na Maltu, a ja som dojedla zo včerajška.

Ani ma nehne variť polievku. A tie stehná upečiem so zemiakmi. Hoci mne samej by podobne ako iskre stačilo nejaké ovocie či zeleninka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov