Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

Ráno som sa rozhodol, že otestujem novú rúru ako pečie. Vybral som z chladničky dve kuracie stehná a z komory vybral vrecko zemiakov. Len čo som ho zdvihol, tak som vedel že je zle, zospodu začalo tiecť, pozerám do vrecka, polovica zemiakov hnilá, no nasratý som bol jak fekálne vozidlo. Tak som ich zobral, že ich idem vyreklamovať, v obchode mi to neuznali, tak som im povedal, OK idem si nakúpiť do Billy a ešte viac nasratý som vrecko šlahol do bioodpadu. Kúpil som teda proste len štyri zemiaky, že to mi bude stačiť a prišiel som domov. Ešte som musel vyčistiť ten bordel po hnilých zemiakoch, čo bola zase skoro polhodina zdržanie, ale napokon som to upratal, nové zemiaky očistil, nakrájal na plech a pripravil stehná. Pieklo sa to zhruba hodinu, asi 15 minút pred koncom som to prepol na gril a tak dokončil. Zemiaky nevyzerajú ako z 5* hotela, ako som ich prevracal, tak sa dosť trhali, ale chuťovo boli veľmi dobré. Stehná som tiež trafil, prepečená akurát a zostali šťavnaté, takže s novou rúrou som celkom dosť spokojný.

 

kura.jpg

 

No bachor som si vyžral riadne a aby @Tomáša roztrhlo od závisti, aj duplu som si dal!

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

pani taketo nejedia :)  Takze si mohol citit jedine ako sedlak v turistickej restauracii.
pani by si zjedli vlastny sendvic a najedli by sa po navrate z hor, napriklad v zbojnickej restauracii v statrej lesnej,  pripadne v Kempinskom.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, Proteus napísal:

Čo k tomu dodať? Nebolo ti blbé dať za toto 30E? 

To je podla mna ta skryta cast pribehu, kde si to Tomas neplati z vlastneho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On sa asi naozaj cítil, ako že je niekto viac, ale že je iba obyčajný chudák dával najavo všetkým naokolo. Každý normálny človek počká kým "zlezie" nadol a v ktorejkoľvek reštaurácii, alebo kolibe sa určite lepšie naje za tretinovú cenu. "Páni" majú úplne iné zmýšľanie ...

Ale oki, mal zážitok, bude mať na čo spomínať. Len by ma zaujímalo, či to jedlo bolo aspoň tak chutné, ako bolo drahé. Pretože zas až tak dobre to "pre oko" nevyzeralo ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v masovej vyvarovni :) Chutilo to presne tak ako to vyzeralo, uschnuty  tvrdy rezen a ohrievana ryza. ved pozname skalnate pleso.   Pekny vyhlad,  slusne WC.   Ale jedlo je tam drahe a mizerne.  Ale jedno pivo s vyhladom na Lomnicak stoji za to.  

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, Tomáš said:

Aaaa tak viete som na výlete tak čo už. Sedlák ide na výlet tak aspon chvílu sa chce cítiť ako pán a obedovať ako pán.

to nie je o tom, zaplatiť za obed 30E miesto 10E a cítiť sa ako pán. Máš to pomýlené. Cítiť sa je vecou v hlave. Ja by som sa cítil pri takom obede ako chudák, resp. by som za ten obed toľko nezaplatil, pretože si viem spočítať hodnotu. Aj keď je to pod Lomničákom. Tak tam si už dupľom nič také nedám. Tak ale to si ty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

pripadne v Kempinskom.

Čo stojí obed v Kempinskom? 

pred 50 minútami, tyso napísal:

vyhladom na Lomnicak stoji za to. 

No veď… Tak dobrú chuť aj vám ostatným k obedom/večerám/olovrantom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kto ti to zaplatil teda? Ty príživník.

 

Ja keď som bol v Tatrách tak poriadne jedlo som si doprial po návrate z Rysov (10 hodinová túra). Dal som si bryndzové halušky, porcia nie príliš veľká, stálo to asi 10 eur ale chuťovo boli dobre spravené. Nejaký hotel v Štrbe, neviem či Majský to tam nevlastnil kedysi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Co ti brani si urobit normalne jedlo? To ako sa nema varit uz predsa vies, nie? Parak mizes vyhodit. 

Zober krestanku do obchodu, nech ti pomoze nakupit suroviny a mozete spolu navarit. Vsak to chces od zien, nie? Aby robili na teba a potom nech pali doprdele. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Joj, túto fotku som si všimol až teraz. Toto má hodnotu tak 5 max 6€ (keďže je tam aj zákusok) niekde vo vývarovni, ale nie 30.

Keby ten rezeň s ryžou bol aspoň špičkovo naaranžovaný, s bohatou, veľmi bohatou oblohou, lenže tebe to tam hodili na tanier jak psovi, vrátane toho mrkvového šalátu, či čo to je, ktorý vyzerá ako keby ho nabrali z kade rovno tou miskou. Navyše ryža vyzerá byť suchá a rezeň čerstvý nebude, evidentne to bolo celé zohrievané v mikrovlnke. Polievku neviem identifikovať, podľa farby to vzdialene pripomína vývar, ale z čoho, to nie som si istý už vôbec. Takže ty si si zaplatil, teda vlastne ten tvoj tvoj kamarát zaplatil (lebo doteraz nevieme presne, či si ho vyžral alebo rozflákal svoju výplatu v rámci tohto honosného obeda) akurát výhľad dole do doliny, ale určite nie toto ... jedlo.

Za toto by 30€ vyhodil fakt len DEMENT, ktorý je ešte natoľko blbý, že sa s tým pochváli verejne na nete. Ale chápem, že po tých pomyjách, čo žereš doma, aj toto je pre teba luxusné jedlo. Hoc aj z mikrovlnky.

 

Dňa 31. 7. 2023 at 12:25, Tomáš napísal:

Toto tu za 30€ na skalnatom plese. :dalbysomsi: 

spacer.png

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zásobovanie na vysokohorské zariadenia je obmedzené tak logicky tam nebudú variť ako v luxusnej reštike. V turistických destináciách je automaticky drahota. Aj na pláži vo vychytenej  turistickej destinácii by určite stál obed viac ako v nejakej vývarovni pre robotníkov vo vnútrozemí. Ale tam sa aspon dá dostať, ale v horách sa tomu hovorí aj vysokohorský príplatok. Ja by som aj chcel prevádzkovať bufet na vrchole K2 ale neviem ako by som tam suroviny dostal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas,  smiesne je len ze si to oznacil za panske jedlo.   Ja si sme tam dam aj drahsie jedlo,  dobry steak nie je lacny.  Nie kazdy den, ani kazdy mesiac ale stoji mi to za tu chut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, Tomáš napísal:

Zásobovanie na vysokohorské zariadenia je obmedzené tak logicky tam nebudú variť ako v luxusnej reštike.

Samozrejme, lenže v tvojom prípade je smiešne nielen to, že ty si to označil za pánske jedlo, ako tuná tyso spomína, ale najmä to, že ty sockár, ktorý sa živíš zberom odpadu, za toto vyhodíš 30€ a nie preto, že by si bol tak strašne hladný, ale preto, lebo si vyžratá pohodlná hnida, ktorej sa nechce a hlavne neoplatí si nabaliť nejaké jedlo do lanovky so sebou, ale musí žrať v každom bufete či kiosku jak DEMENT, ktorý nájde cestou. A potom tu fňukáš mesiac čo mesiac jak malé decko že nevieš vyjsť do výplaty s tým svojím 120 kilovým bachorom. Debo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sranda je, že ľudia čo na to majú si radšej dajú na vysokohorskej chate kapustnicu, pivo za rozumný peniaz. Poprípade iba pivo alebo čaj s horcom. Jedlo si nesú svoje a obed/olovrant si dajú až dolu niekde. 

Debo, čo nemá o týždeň čo žrať a nepriamo žobre od kamošky kus žvanca si neváha dať 30E rezeň (aj ked to platil kamoš). Nuž ale na takých chujkov oni zarábajú hlavne. 

 

@Tomáš dnes idem v robote na poriadne veľký wiener snitzel so šalátom. Akoby povedala dcérka, mňamiky :D :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov