Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

tak ja ked som v rpbpte, občas si objednám obed a podporím tieto služby, odkiaľ nám vozia, tam dobre varia. 

my sme celý minulý víkend mali huby. Vo štvrtok sme doniesli za košík proficlí, bedľu až 1 a suchohríby až 3, a tak sme mali vysmážané,  huboú omáčku,  polievku...a kopa sa zamrazilo. Dary lesa nesmú vyjsť nazmar.  

tento týždeň mám v pláne segedín, najskôr v sobotu. 

Dňa 29. 10. 2020 at 17:41, doll napísal:

Dnes hokkaido polievka :cem:

Z posledného kusu z našej záhrady :slniecko:

tak to zrejme bolo slovenské, aj ked sa to volá hokkaido :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

špenát, dobrý tip- Budem na to myslieť. Už myslím na granatír, na kapustné fleky, na segedín, a na paradajkovú kapustu (tú sme asi najdlhšie zo všetkého menovaného nemali). 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes úplne jednoduchý obed: na pekáč zemiaky nakrájané na kolieska, aj so šupkou, s cibuľou, slaninou, klobásou, v trúbe upečené. Niečo ako gazdovská panvička.

Pochutnali sme si. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

:eehmm:

pred 8 minútami, game napísal:

s bezlepkovou bolonskou zmesou,

prekristove rany, stvora bozia..kde by sa asi tak v bolonskej omacke mal vziat lepok?? z coho? vino, maso, paradajky, zelenina, slanina?

sak to prirodzene bezlepkove jedlo..ale dobre..asi to tam pisu pre dobry pocit..uz som videla aj slnecnicovy olej bez cholesterolu:zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, a zabudla som... niekto je schopný zahusťovať múkou čokoľvek :D
  ( to je večná debata s jednou kamarátkou... )


tie kukuričné špagety sú aj bezlepkové aj so zníženým obsahom bielkovín, lebo v zmesi boli malé kúsky masa, takže bielkovín viac než bolo osožné,

a ešte zmes mala byť bez soli, ale zato ju posolili, pre moju chuť až moc :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bravčové stehno so zemiakmi, s bylinkami, zeleninou .. takto pripravujem niekedy aj z kuracieho mäsa...  jednoduchá príprava na jednom pekáči.. mäso je šťavnaté, pekne sa v ústach rozplýva, bylinky tiež robia svoje, je tam petržlenová vňať, ligurček, zelená cibuľka, cesnak cibuľový ..čo dá kuchyňa :smile:  pečie sa v rúre prikryté, až pred dokončením odkryté dogriluje sa.. určite to dobre poznáte :ahooj:

 

Obed.jpg

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako halászlé... neviem, či to u nás možno k niečomu prirovnať. nie je to len rybacia polievka. halászlé je niečo ako inštitúcia :D.
a kvalitné halászlé páli ako sto čertov a je červené od papriky... :)

a nejedla som to veky (teda nechutnala), lebo nejem pálivé, a vyznavači halászlé si na to potrpia. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach





Vyznavači halászlé si na to potrpia. :)


Amen.
Hlavne viacero ryb....
A bozechran podavat ho s tmavym chlebom. Vylial by som to hostitelovi na hlavu a zlyncoval ho.
Len a len biely chlieb.

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

yep 

Citát

Halászle podávame vždy z čerstvým bielym chlebom, najlepšie domácim.

Citát

https://recepty-varenie.eu/recept/halaszle-rybacia-polievka HALÁSZLÉ je u nás jednym z najznámejších maďarských receptov a aj keď základ tvorí ryba, je dosť odlišné od bežnej rybacej polievky. Ako pri guláši, tak i pri halászle existuje množstvo podôb tohto receptu. Tieto sa líšia hlavne v závislosti na regióne z ktorého recept pochádza. Niekoľko typických vecí však vždy ostáva rovankých. Ideálne je variť halászlé v kotlíku, ale plnohondote tú rybaciu polievku pripravíte i na sporáku. Základ by mal tvoriť vývar z kostí, hlavy, chvosta. Ten je varený s drobnými rybami rozdielnej chuti. Na záver sa tento vývar spája s ušlachtilejšou rybou, väčšinou kaprom, sumcom alebo zubáčom. Nikdy nesmie chýbať cibuľa a mletá červená paprika. V domácich podmienkach je však vhodné si halászle pripraviť podľa uvedeného receptu.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, doll napísal:

Segedín. Na tri dni

máme ho naplánovaný na víkend. dnes som kúpil poldruha kila pleca, a zajednal si u nás v obchode dve knedle... akurát že pri spotrebe mojich potomkov to bude tak v sobotu k obedu a v nedeľu k večeri :biggrin:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov