Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

dnes lusková omáčka s krumplami a volským okom. Moc som sa na to tešila, luskovicu sme nemali už rok. A dostala som krásne čerstvé lusky ? mňammm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my si občas urobíme ? chalanov som naučil jesť aj takéto šmakulády, alebo ako by nejaká vařilka povedala: je to mňamózní ?

keď tak nad tým rozmýšľam, prípravu by zvládol aj Tomáš, aby nemusel na bicykli bagety na pumpu kupovať...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Game mi kázala dávať občas fotky našich kuchárskych výčinov, takže dnešný výsledok úsilia celého domáceho kolektívu :smilieee:

hríbová polievka

polievka.jpg.a25b39b0c75540a9dbeae32207fc273b.jpg

pečený bôčik, ako základ zdravej výživy :yes_yes:

97045764_bok.jpg.0a2ab90d92d7c0ee7bf059caa919f740.jpg

a čo z neho zostalo :biggrin:

final.jpg.0bdc26a5848b2db1537b16a8360e5c64.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snipeeeer mňaaaaam držková je moja naj polievka ;-) dobrú chuť :-)

 

Ja som spal do 12:10 a keby nezvonil údržbár z bytového družstva spal by som ešte ďalej takže ja mám vlastne ráno, ešte som nejedol tak uvidím čo si dám.

Nazvem to raňajkový obed, lebo ak nemám rannú zmenu tak vstávam prakticky na obed takže obed sú pre mňa raňajky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera Le Frastaque Especialité :biggrin: pre francúzštiny neznalých, Hlohovská alebo tiež Balatónska špecialita

1178812816_fratcka.jpg.912d410c7410fb5bd4f633050325e2af.jpg

dnes k obedu klasická polievka

pol.jpg.8c8a54852be89278e0c7c9e64ab20fd2.jpg

a plnená paprika

paprika.jpg.75673922e53e7798e284c6f09e930d92.jpg

minule som sem dával fotku pečeného bočku, a keďže strava má byť pestrá a vyvážená, tak sme dnes bôčik uvarili v polievke, a mali sme ho k večeri

2050170625_bok.jpg.a055db0de3599465e7f515e2f96af03d.jpg

:bingo:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
Dňa 7. 8. 2020 at 23:36, clovek2 napísal:

včera Le Frastaque Especialité :biggrin: pre francúzštiny neznalých, Hlohovská alebo tiež Balatónska špecialita

1178812816_fratcka.jpg.912d410c7410fb5bd4f633050325e2af.jpg

dnes k obedu klasická polievka

pol.jpg.8c8a54852be89278e0c7c9e64ab20fd2.jpg

a plnená paprika

paprika.jpg.75673922e53e7798e284c6f09e930d92.jpg

minule som sem dával fotku pečeného bočku, a keďže strava má byť pestrá a vyvážená, tak sme dnes bôčik uvarili v polievke, a mali sme ho k večeri

2050170625_bok.jpg.a055db0de3599465e7f515e2f96af03d.jpg

:bingo:

tebúh, aj ty papriky pečieš? Aj ja ich pečiem v pekáči v trúbe. Flinsotne sa nad tým nevie vynačudovať, vraj jeho mama to varila v omáčke...

Si mi pripomenul ďalšie také "ľudové" jedlo, čo sme už dávno nemali - paradajkovú kapustu.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 minútou, Vilma Flinstonova napísal:

tebúh, aj ty papriky pečieš? Aj ja ich pečiem v pekáči v trúbe.

a čo iné by som mal s nimi robiť? :biggrin: ale Iskra sa tu kedysi nad tým pozastavovala ... až od nej som sa dozvedel, že niektorí ich varia

... no neviem teda čo to môže byť za chuť

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 18. 9. 2020 at 23:49, clovek2 napísal:

a čo iné by som mal s nimi robiť? :biggrin: ale Iskra sa tu kedysi nad tým pozastavovala ... až od nej som sa dozvedel, že niektorí ich varia

... no neviem teda čo to môže byť za chuť

Flinstonova mamka ich tiež varila v omáčke. Nebolo to zlé, ale takto mi to chutí lepšie. 

 

Včera mäsko na hubách (ktoré sme nazbierali), dnes lečo s párkom.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes cukinová omáčka, milujeme ju aj ako tekvicovú... tekvicová je lepšia, z bielej tekvice.

ovšem nebudem písať, ako ju robím diétne, to by ste asi nezjedli, ale rodina si na to už zvykla... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v sobotu sme mali plnené bedličky (tie ešte mladé uzatvorené klobúčiky) zapečené v syrovej omáčke, s kruomlíkmi. V nedeľu vyprážané rozvinuté klobúky z bedlí. 

Dnes vykostené kuracie stehná zapečené s brokolicou a hubami, s batatovým pyré, mňam. 

A medzitým čo som objednala...

zajtra chcem robiť žemľovku.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žemľovka v piatok bola. jablková, so škoricou. nevedela som sa jej dožrať, sama som zožrala pol plechu. 

Dnes kuracia polievka a dusené huby na cibuľke. 

zajtra bude klasika. Šnicle. Už mám všetko naschytané, nasloené, ochutené, len obaliť a vysmažiť. Väčšinou sa vysmážanému vyhýbam, ale hádam sa nič hrozné nestane, ked raz za čas...hoci za to množstvo žemľovky zo včera ma trochu hryzie moje "zdravotnícke" svedomie. 

  • Haha 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som rozmýšľala aj nad hubníkom, ale potom som to zavrhla. Nakrájané proficle a hromadzinky, ktoré mi ostali, som šupla do mrazáku. V blízkej dobe sa iste zúžitkujú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, game napísal:

čo je hubník a čo sú hromadzinky?! :innocent:

hubník je taký hubový koláč, neviem ako inak to nazvať, robí sa to podobne ako plnka do kuraťa, len sa do zmesi pridá veľa dusených hríbkov najlepšie na cibuľke, ochutenie už je na kuchárovi...a  sa to napláca do pekáča a upečie. 

hromadzinky sú podpňovky (václavky).

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez víkend vravím môjmu chlapovi že podporme lokalnych, poďme na burger. 

Tak išiel zobrať a domov prišiel so surovinami na ich výrobu :zubiska:

Povedal že fronta ako na chleba, tak že urobí on.

Úprimne, zatiaľ sme nikde inde také dobré burgre aké vie urobiť on nejedli :yes_yes:

 

Dnes že podporíme reštauráciu. Vravím že mám v pláne bryndzové halušky :cem: 

Tak zas nepodporíme :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov