Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

clovek2

:) vyzerá to tak, ako naša piroha (y), no písal si, že  si ich  robil zo zemiakového cesta, (že sa ti zemiakové cesto  trhalo),  tak asi  to budú vaše perky.  

 

píšeš, že ti chýbajú skúsenosti, napokon všetci sa stále učíme..., preto aj tá pochvala  :klobuk:

  

najbližšie vyskúšaj múčne cesto podľa návodu, ktorý dala game  múka, voda, vajíčko

 

môj návod na múčne cesto bol napísaný: preosiata polohrubá múka, vajíčka, štipka soli

 

spomínaš aj rajčiny, to nie si ty,  ten,  čo nemá rád rajčiny? nepochybujem, že guľáš vieš urobiť výborný, vy chlapi ste v tom suproví

 

inak, písal si, že tvoje perky boli, akoby si ich sekerou nasekal, perka, ktorú si postol, aj tie,  čo málinko vidieť v rožku, nezodpovedajú popisu

 

a ryžu ako robíš? 

 

k tým haluškám, či všetko perky:-)   preto som sa pýtala, ako ich voláte, lebo si písal, že "  :) či sú zo zemiakového cesta, alebo z múčneho, furt sú to len perky  :D "

aj halušky sú pripravované zo zemiakového cesta

 

takže, halušky sú halušky (aj u vás),  perky sú perky, pirohy sú pirohy. u vás pirohy, alebo perky,   furt sú to  len  perky. 

 

s tým súhlasím, že až taká robota to zas nie je zamiesiť..  keď jedlo, ktoré pripravíme chutí všetkým, človek je rád.  s láskou nachystá. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo...my robíme perky zo zemiakového cesta - varené zemiaky roztlačené, polohrubá múka. Ak treba, pridá sa aj troška vody. "By oko". Vajco nedávame kvôli Ninke, ktorá má alergiu na vaječný bielok, a nerozvaria sa nám. Z takého istého cesta robíme aj šúľance, teda v posledných rokoch, ked trčím od rána do večera v robote, to robí Flinstone. 

Halušky robíme zo surových zemiakov a múky, a ak treba, aj vody. "By oko". tiež bez vajca. lepok v múke to istí. Ale viem, že sa zvykne aj vajco dávať. 

Ryžu robím tak, že 1 hrnček (alebo skrátka jednotkové množstvo aké si zvolím)  ryže dám na olej a chvíľu za stáleho miešania popražím, pridám aj trochu soli, a keď ryža začne voňať a meniť vzhľad - teraz neviem, ako to povedať, lebo je stále biela, ale tak nejak inak biela - zalejem 2 hrnčekmi + troškou navyše vody. prihodím ošúpanú cibuľu, do ktorej som predtým napichala klinčeky (4 alebo 5). Pridám aj muškátový orech strúhaný, a môže byť aj trocha vegety či karí, kto čo má rád. Len raz premiešam a dusím. Takto sa mi ryža na 99% podarí. nepodarí sa len ak na ňu zabudnem...aj to sa mi už stalo, že som mala rozrobených X vecí a ryža mi vyfučala z hlavy. A radšej používam tú dlhozrnnú. 

Guľatú používam do plnenej papriky a podobne, ked mi nevadí, že je zlepená.Na zajtra sa chystám robuiť hovädzie na hríboch a práve ryžu :) Snád sa neotrávime. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako som tu minule pisal o prebytkovej zelenine v chladnicke, tak to manzelka uz nejako spracovala, cukiny, patizony (to bola nejaky pidi sorta, asi 8 cm na priemer), paradajky sli do salatu

 

ostala este jedna vacsia cukina, tak ponukam recepis - nakrajana na kolieska hrube do 1 cm, trosku poolejovat a posypat z oboch stran korenim na grilovanu zeleninu; poukladat na plech+papier na pecenie; navrch koliesko parenice, ostiepku alebo ineho tvrdeho syra; v chladnicke boli este odlozene vajecne bielka z nejakeho pecenia a kysla smotanka, tak zmiesat, zahustit trochou prezlov, nakvackat na vrch a supajznut do rury

kolko sa to zapekalo neviem, ale vysledok bol konzumovatelny ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

robila som plnené papriky a paradajkovú omáčku, do ktorej som dala cibuľu, klinčeky a kúsok badiánu. Máme knedľu, ale ešte od včwera ostala aj zemiaková kaša, tak som si dala tej kaše s omáčkou a keďže mi ostalo aj mäsovej hmoty, som hodila do omáičky guľky z nej, a jednu som si dala...bolo to fakt dobré. papriky som piekla v trúbe na oleji. To si dám zajtra s omáčkou a knedľou, ked prídem z očného. 

Dnes kým som ja varila, Flinstone išiel na hríby, tak som zvedavá, s akým úlovkom sa dovalí :) ak niečo nájde, bude podľa množstva a druhu, hubová polievka, hubová omáčka, alebo grilovaná zelenina s hubami, skrátka ešte neviem. Ale niečo s hubami.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krátky fotoreport zo soboty, alias perky vol.2 - múčne cesto edition :D

 

post-2793-0-96415200-1541374941.jpg

druhý pokus, síce nie dokonalý, ale už viac vydarený ...

 

post-2793-0-48550600-1541375008.jpg

kilo múky transformovanej na perky :dalbysomsi:

dal som pol na pol hrubú a polohrubú ... a už som asi došiel na to, kde som minule spravil chybu so zemiakovým cestom, takže nasledujúci pokus /niekedy v decembri/ bude zase zo zemiakového cesta...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inšpirovala ma včerajšia večera vo firemnej táckarni, a rozmýšľam nad novou výzvou - parené buchty :dalbysomsi:

chalanom to samozrejme nemôžem ešte oznámiť, lebo by som nemal pokoj od tej chvíle, ale niekedy skúsim... varenie mi nerobí problém, no veci od cesta sú predsa len vyšší dívčí :D ale keď sa perky zadarili /ako tak/, hádam môžem postúpiť na level kysnuté cesto B)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To v pohode das, kysnute cesto nie je ziadna magia, ja to robim od oka. Hlavne je dobre miesit, tam pride vhod silna ruka :-). Vsetky ingrediencie musia mat izbovu teplotu a mléko teplotu este vyssiu! Telesnu! Muku si preosej, bude vzdusnejsia, lepsie bude kysnut!

Danka vravi ze lepsie kysnute cesto este nejedla, to je jak paaaaperie, bohajeho!

Mimochodom v nedelu robim parene buchty lebo svagrinka ma narodeniny, torta mi pride taka okukana, tak jej idem urobit za misu buchiet. Poslem foto. Mozno jej aj jednu sviecku nastoknem :-))))))

 

...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes..jelenie medailonky na vine s brusnicami a krupicovymi knedlickami a kukavovy kolac..piekla som vcera aj jablkovy ale zjedli sme ho na ranajky..post-13-0-16673600-1541857180_thumb.jpgpost-13-0-96951200-1541857190_thumb.jpg

 

Viem, ze to nie je take dobre ako jedlo z pumpy..ale ja nie som minimalista:-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ee..no presny tazko..krupica, platok masla , vajce, mlieko a nejake susene bylinky../nemusia byt/

Vymiesat polotuhe cesto a velkou lyzicou nahadzat do vriacej vody, pockat kym vyplavaju..potom pojest..je to rovnake ako halusky do polievky len vacsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ee..no presny tazko..krupica, platok masla , vajce, mlieko a nejake susene bylinky../nemusia byt/

Vymiesat polotuhe cesto a velkou lyzicou nahadzat do vriacej vody, pockat kym vyplavaju..potom pojest..je to rovnake ako halusky do polievky len vacsie

 

presne, ked som videla to foto, napadlo mi, že Flinstone robieva také čosi do polievky, je jedno, či vývar alebo zeleninová či hrášková. 

Dnes som robila onen vývar, ale nie s knedličkami, uvarila som len obyčajné drobné cestoviny v tvare hviezdičiek, Totiž vo štvrtok mi došli výsledky testu a žltačku vraj nemám a ani bacila, tak hneď nám nanominovali obe dievčatá, a Ninka má rada také čosi že so zeleninou a písmenkami, ale my sme písmenká nemali, hviesdičky rovnako dobre poslúžili. A obyčajný granatír s uhorkou. Ale Ninka si vybrala obyčajnú zemiakovú kašu, tej sa nevie dojesť. 

A zajtra budeme mať pečenú kačku s červenou kapustou a knedľou. 

 

Chalani ma navnadili, na tie parené buchty. Mne kysnuté nerobí problém, v pohode ho vymiesim tak že už sa mi nelepí ani na misu, ani na ruky. Dúfam, že sa mi nezgrcnú po tom, ako ich vyberiem z hrnca. aLE TO Až O TýžDEň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"A zajtra budeme mať pečenú kačku s červenou kapustou a knedľou."

 

Bereš aj gastráče?, to je moje asi najmilšie jedlo... Knedlu kapustu a mäsko som mal v stredu v jednom stravovacom zariadení, a vo štvrtok v druhom. ..a v nedelu u teba.... mňam.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

"A zajtra budeme mať pečenú kačku s červenou kapustou a knedľou."

 

Bereš aj gastráče?, to je moje asi najmilšie jedlo... Knedlu kapustu a mäsko som mal v stredu v jednom stravovacom zariadení, a vo štvrtok v druhom. ..a v nedelu u teba.... mňam.

 

 

tak sme nakoniec mali v tú nedeľu, keď sa Alarm na kačku k nám hotoval, pečené kuracie prsia - len som to robila tak ako keby to bola kačka. A ako k tomu došlo?  Flinstone bol v obchode verný svojej nákupnej vášni a síce na pultíku bolo napísané "kačacie prsia", ale nejaký dobrák tam zamiešal kuracie, a práve tie musel zobrať Flinstone a nevšimol si toho. Nevadí, aj tie boli dobré. len masť nebola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne mám radšej kuracie...

Keď som bol u mamy, tak automaticky chystá kura, knedlu a červenú kapustu z Lidla. Tá je dobrá. No, a naposledy, asi 3 mesiace dozadu, ma poslala, aby som kúpil tú kapustu, tak som vletel do obchodu, kupil niečo červené v poháry...a kúpil som cviklu :zubiska: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my dnes budeme mat hurky a krvavnicky; zial, nie domace, takze v tom obchode je to vzdy loteria s chutovym zlozenim, ale hlavne ze to bude rychlo hotove

a uz sme take davno nemali

 

vcera sme mali take, ako sa u nas hovorilo, "paprikáš" - udene rebra, ktore predtym posluzili ako zaklad na polievku (bob, mrkva, petrzlen), tak sa hodia na uprazenu cubulku s paprikou a to vsetko sa potom zamiesa do uvarenych krumli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov