Jump to content

Bratislavský kraj nie je len Bratislava :-)


game

Recommended Posts

ha !

práve som sa dozvedela, že na Dni zelá, ktoré začínajú zajtra, tu mám byť vraj vytvorený rekord v hádzaní hlávky kapusty z ruky do ruky ... cez celé mestečko až na pódium, kde ho má dostať do rúk nakoniec pán Gašparovič /Mr. President / :lol:

a keď sa to celé vydarí, požiadajú o zápis do Guinesovej knihy rekordov :) :)

Link to comment
Share on other sites

ešte raz sa vrátim ku kapuste, ale potom namojdušu až o rok :lol: každý rok je tam súťaž o najťažšiu "hlávku" kapusty - takto o tom písali v novinách :

 

Dni zelá v Stupave: Maxikapusta vážila 18 kíl!

 

Stupavčania kapustu spropagovali aj na ceste: na takmer trojkilometrovej trati si ju mladí i starí podávali z ruky do ruky - o zápis do slovenskej knihy rekordov sa postarali dĺžkou trate a počtom zúčastnených.... boli ich približne dve tisícky.... :) tak

Link to comment
Share on other sites

aby som nepísala stále len o kapuste, lebo tá už ide hore krkom aj mne, na wikipedii je Stupava skutočne celkom fajn spracovaná :lol: aj keď tam chýba erb, ale ten je v úplne prvom príspevku :)

 

takže všetko možné aj nemožné O Stupave

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy