Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

pretoze je to to podstatne, co sa preziva?

 

Jasné, že je to to podstatné čo sa prežíva. Veď koľko krát za život máš to veľké šťastie byť milovaný a milovať?

Koľko krát za život prežiješ lásku. Myslím,že si tie chvíle treba vážiť a zapamätať si každý kúsok, aby sme na starosť mali na čo spomínať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď koľko krát za život máš to veľké šťastie byť milovaný a milovať?...

ma pri tom napadlo naopak, co ak mal niekto stastie a prezil viac takychto opatovanych a silnych vztahov? hraje tam rolu jedinecnosti aj to, ze ju az tak casto nestretneme?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každá láska je iná

a u každého jedného človeka je iná

 

niekto je nastavený na jedinú ozajstnú v živote, ale mám taký pocit, že kdesi som o tom už písala ... že ani v románoch a filmoch neviem uveriť tým veľkým osudovým jediným láskam ...

človek má veľkú lásku, na ktorú spomína, má lásku, s ktorou žije, keď všetko vyjde, a keby žil s tou veľkou láskou, na ktorú spomína ako na nenaplnenú, možno by bolo všetko ináč, a už by to nebola tá veľká láska ...

 

osud každej lásky je iný, aj ked môžu byť slová podobné, nikdy nie sú rovnaké

ani city ani udalosti ani povahy ... slová sa dajú naučiť a okopírovať, aj zo zlého filmu, ale ten zbytok nie

ale toto sa už hodí viac do tých "rozchodov"

podľa mňa by mal každý prežiť niekoľko lások, aby vedel ... aké to je, o čo prišiel, čomu unikol, aby sa poučil, aby mal na čo spomínať, aby sa mohol zasnívať

zvyčajne to tak aj je... priznajte, kto nemal prvú lásku už v škôlke ?

 

pomaly sa to vyvíja ... neverím na osudové veľké lásky, ale môžeme ich mať niekoľko, bez toho, že by sme museli mať zlé svedomie, je to ľudské.

všetci sme skúsili niečo iné, tak je to v poriadku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý človek je iný, každý človek prežíva svoje emocie inak, niekto len v tichosti, lebo je proste taká povaha, no inokedy v "tichosti", lebo, nemôže nahlas prejavovať city, lebo je napr. neverný cudzoložník a tak musí svoje city zatajovať?

 

niekto svoje emocie prežíva oveľa viac a to už aj pri tých maličkostiach, že sa vie tešiť ako "malé dieťa", nemá problém vyjadriť svoje emocie, svoje šťastie

váži si veľmi život, možno prežil niečo v živote smutnejšie, možno sa znovu akoby narodil a ten svoj život prežíva oveľa spontánnejšie, viac radostnejšie, váži si ho ešte viac, každú jednu minútu svojho života a nemusí vypisovať vyznania na múry, ani nevypisoval

 

a aj na ňom/nich, vidno už na pohľade na tvári šťastie z opätovanej lásky, oni tiež nemusia vravieť o svojich citoch, lebo majú v nich jasno, že žijú jeden pre druhého, lebo tak to cítia, tak to chcú, darujú sa z lásky jeden druhému

 

aj ľudia to veľmi ľahko v reálnom živote spozorujú,lebo láska sa nedá hrať, oklamať ...a aj oni im tu lásku zo srdca prajú a tešia sa s nimi

 

no, môže takýto človek napísať aj na forum medzi skupinku ľudí do ktorej si myslí(myslel), že patrí(l) a tuná nevidíme jeden druhému do očí, nevidíme šťastie, len písmenká a človeka, ktorý priveľmi rozpráva o svojom šťastí, o láske, je pre nás poniektorých ostatných podozrivý, lebo to nemôže hádam byť ani pravda, aby niekto bol naozaj šťastný aby v tom "poondiatom svete" ešte niekto mohol prežívať niečo také vzácne a krásne ako lásku a mohol sa podeliť so svojim šťastím s ľuďmi o ktorých si myslel, že sú takí kamaráti aj keď virtuálni.

 

môj manžel mi už dávno vravel:"Daj si ty s forami pokoj, lebo sú tam rôzne osudy ľudí a môžu ti chcieť aj ublížiť"

 

tým ľuďom dobrým srdcom za všetko ďakujem a prajem veľa zdravia a lásky.

 

pre mňa dnes forum končí, radšej už len tá realita. ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Daj si ty s forami pokoj, lebo sú tam rôzne osudy ľudí a môžu ti chcieť aj ublížiť"

Toto je snad trosku /trosku viac/ pritiahnute za vlasy. Velmi tazko je niekomu anonymne doslova ublizit, akurat, obcas si clovek sam "koleduje" svojimi slovami o urcitu reakciu.

 

Za manzela si si vzala cloveka do ktoreho si sa zamilovala, urcite sa zamiloval aj on do teba, ale ak vyhovuje tebe, nemusi vyhovovat mnozstvu tvojich kamaratok.

 

Tak ako v beznom zivote, aj tu si kazdy hlada tych svojich priatelov a najlepsie sa citi v okruhu "tych svojich".

 

Ani tu na fore si asi nie kazdy navzajom "sadne", a ak sa niekto v tejto spolocnosti dobre neciti, vzdy ma moznost odist. Na druhej strane, kazdy kto vstupuje do spolocnosti "neznamych" ludi, tak sa zvykne najskor trosku "rozkukat", snazi sa prisposobit ostatnym.

 

A forum, vlastne cely virtualny svet je vacsinou spolok neznamych ludi, len velmi malo ludi sa pozna z osobnych kontaktov, a prave preto "sa" tu ludia posudzuju len podla svojho slovneho prejavu.

 

Si na diskusnom fore, a tak, ako mas pravo ty na prejavenie svojho nazoru, svoj nazor mozu prejavit aj vsetci ostatni. Nie vsetci musime so vsetkym a vsetkymi suhlasit, ale prave o tom je diskusia. Diskusia nie je vseobecne pritakavanie.

 

 

Ale to by sme sa takto od zadania temy, ktorym je laska dostali niekde uplne inde.

Ak pripadne budes mat dalsie vyhrady mimo zadania tejto temy, skus pokracovat v spravnej kategorii, nie tu.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý človek je iný, každý človek prežíva svoje emocie inak, niekto len v tichosti, lebo je proste taká povaha, no inokedy v "tichosti", lebo, nemôže nahlas prejavovať city, lebo je napr. neverný cudzoložník a tak musí svoje city zatajovať?

Neverny cudzoloznik, ako dvojita negacia, je nezmysel. Ostatne, je vela nevernikov a cudzoloznikov, ktori sa svojimi "citmi" prave naopak netaji, ale ich vykrikuje o to viac. A nie je to len vydobytok dnesnej doby.

Vela nevernikom a cudzoloznikom nejde o city, ale o bohapusty sex. City by som sem ako defaultny dovod nemiesal. Aj ked samozrejme tam byt mozu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôže nahlas prejavovať city, lebo je napr. neverný cudzoložník a tak musí svoje city zatajovať?

Ale no...ved si to predsa sama poprela -_-

Ci skor - podla toho ako si opisala lasku sa predsa laska a nevera nevylucuju...

 

Láska ...pozrieš na človeka a hneď vidíš, že miluje ...oči žiaria šťastím, usmieva sa..

Láska je .... keď nás stiskne pri srdci.

Láska je spriaznenosť duší.

Láska nás vyzdvihuje nad zemský prach

Láska je bozk, objatie, tanec srdc, láska je šťastie, smiech, ale aj smútok, plač, láska je ten najvzácnejší dar

láska pochádza od Najvyššej Lásky a tým je Stvoriteľ.

 

Pretoze, nikde, ani raz, ani naznakom si nenapisala, ze laska je sex a sex je laska. Nikde si nenapisala, ze podmienkou lasky je vyhradne pravo na kopulaciou s jednou konkretnou osobou. Prejavy lasky co si opisala je mozne kludne realizovat - a uprimne a precitene - aj bez sexu...a zaroven je mozne realizovat sex s osobou, s ktorou nebude clovek dusevne spriazneny (len telesne), nebude ho to vyzdihovat (len mu dvihat), nebudu tancovat (len mlatit periny).

Ty si tu lasku opisala tak strasne duchovne a citovo a tak velmi sa sa snazila do toho nezamontovat nieco take prizemne a materialne ako sex - ze vlastne potom tazko najst argument, preco je sex s niekym inym udajne proti laske - ked sex ako taky je vlastne nepodstatny,ze?

 

Nehovoriac o tom, ze pokial laska pochadza od boha, tak to s kym kto sulozi je len ich vec a nesuvisi to s laskou.

A ked je laska od boha, tak clovek predsa nemoze za to, ku komu zahori laskou hlboko-emocionalne-duchovne-dusevnou a ku komu laskou telesnou.

 

Ludia...neprehanajte to s tou duchovnostou, pokial vam v skutocnosti zalezi na takych prizemnych veciach ako je otazka, s kym partner/-ka bude trcat v jacuzzi. ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, podla vyssie uvedenych definicii lasky sa to vsetko hodi a je prekrasne aj pri laske k frajerke, nie? vsetky tie veci tam mozu platit, tak vlastne laska k frajerke /popri manzelke/ je taky isty krasny, vzletny a povznasajuci cit... takze by sme sa mali tesit, mali by sme byt stastni, ze ten koho milujeme miluje tiez, ze nas partner je stastny a toka kade chodi a nebyt sebecky, ze nemiluje akurat nas..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ja s tym problem nemam ^_^

Len mi to pripada dost smiesne, ako sa tvarite ze o telesnu lasku nejde, ze o sex nejde...a ked partner ktory je mily, pozorny, bzuci na tej istej frekvencii - jeden krat sa cisto telesne, prizemne a materialisticky "spusti" s inou zenskou, ku ktorej nic neciti - a zrazu je z toho problem.

 

Pokial pre mna nie je dolezite s kym partner hra marias - nebudem robit krizu z toho, ak si marias zahra s niekym inym. A ked to pre mna dolezite natolko, ze to povazujem za zaklad vztahu a lasku - tak to poviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ja s tym problem nemam -_-

Len mi to pripada dost smiesne, ako sa tvarite ze o telesnu lasku nejde, ze o sex nejde...a ked partner ktory je mily, pozorny, bzuci na tej istej frekvencii - jeden krat sa cisto telesne, prizemne a materialisticky "spusti" s inou zenskou, ku ktorej nic neciti - a zrazu je z toho problem

Nech ratam ako ratam, iskra je len jedna. Pises tvarite, kto este menovite z tu pisucich ? ^_^
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant -_-

 

Jednak vychadzam z vlastnych skusenosti...ale co je hlavne, skus najst trebars aj tu na fore, kto definoval lasku a podmienil ju vyhradnym pravom na sex? Asi ich nebude vela. A asi zistis, ze vacsina ludi vo vacsej ci mensej miere hovorila o kadejakych duchovnych a dusevnych veciach a malokto to povedal takto implicitne.

 

Pritom pokial dojde k nevere - vacsinou to chapu ako zradu lasky, ako dokaz, ze laska nie je.

 

Skusim moju definiciu: Laska je mat niekoho rad, milovat niekoho, pomoct milovanej osobe, pomoct kazdej osobe co mas rad.......aj to berem ako lasku

Láska je. Nie je to niečo, čo otriasa nebom a zemou ako v amerických filmoch. je to náklonnosť a priateľstvo a spolupatričnosť. Hádka a neha a vzájomná úcta a myšlienky a vôňa a hašterenie a radosť z dotyku.

láska je to, čo zostane po nejakom tom prvom ošiali zamilovanosti (ak niečo ostane)...

Sex je dobry, ale bez lasky je to len bohapuste splynutie dvoch sliznic....

ked mlcis, pretoze slova by to mohli pokazit - na to, co chces povedat ta nenapada vhodna veta,

Láska nie je o počtoch nadýchnutí, je o chvíľach, ktoré nám dych berú.

Láska je ako slza...Zrodí sa v oku,prejde po perách a zomrie v srdci....

...niečo nedefinovateľné, nadpozemské, čo si nezaslúži žiadne vyjadrenie slovami

Láska je dačo krásne pokjal stretneš toho pravého s ktorím chceš prežiť zvišok svojho života.

je to niečo čo nás stále poháňa dopredu, je to obrovská sila, ktorá hýbe svetom. Bez lásky by sme neboli tým, čím sme, bez lásky by to nebolo ono ... Človek bez lásky je ako studňa bez vody.

vtedy, ked neverim vlastnym ociam a ked som nahnevany, ze to nemozem mojim bajecnym rozumom ovladat

 

...a to je len vycuc z tejto temy. Jasnacka ze som reagoval na iskru, pretoze ta bola zhodou okolnosti posledna. Takych pragmatickejsich definicii najdes len malo. A aj tak nenajdes nikoho, kto by napisal jasne a jednoznacne - laska je, ked moj partner sulozi len a len so mnou. Nie, nikto takto nedefinuje lasku. Ale ked tato podmienka, ktoru nikto zjavne nepoklada za dolezitu aby ju spomenul, nie je splnena - uuuuuf, zrazu problem. Koniec lasky.

 

Takze ano - pisal som to v mnoznom cisle, pretoze tam mnozne cislo patri.

Ak sa najde niekto ospevujuci duchovny rozmer lasky, ktoremu je jedno, s kym telesne suka jeho partner - na neho sa to vztahovat nebude ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A napríklad nikto nepovedal aj to že láska je aj to že ked prídem domov začne moja andulka štebotať od radosti ... alebo keď malé dieťatko uteká za svojim rodičom či krstným aby ho vystískalo ^_^
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to hej, ale ked tvoja andulka cusi ako molitanom vycpana - nebudes tvrdit ze vasa hlboka a vzajomna laska skoncila, ze andulka porusilo jedno zo zakladnych pravidiel lasky a nenaservirujes su macke k televiznym novinam.

Aj ked...no, mozno to niekto aj urobi, ze ano ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xeno, teraz ta podporim. Laska bez sexu nie je laska a sex bez lasky je sex. Nehovorim "len sex", lebo a "len sex" je zasa laska k sexu.^_^ Laska nemusi len povznasat do vysin. Laska je aj pohar vody podany, ked sa ti nechce vstat z gauca. Laska je domatena. Je to to, co ta posuva a navzajom brzdi...-_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to tak jednoznačné že láska bez sexu nie je láska ... dám hneď aj príklad, bolo dobré harmonické manželstvo plné sexu a vášne, no manžel ochrnie od pása dole, a nie ej schopný už zo svojou ženou spávať ... ak pri ňom ostane je to čo ? hádam láska ktorá bude bez sexu ...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heureka! Uz to mam - laska a sex :)

 

= spaghetti carbonara.

 

Jednoduchy, primitivny recept. Da sa proste-tak-nejak urobit a bude to laska...a jedlo bude proste jedle. Ved preco nie.

Alebo bude kazda ingrediencka uplne ta najlepsia, aj pri niecom takomto jednoduchom si da clovek pozor na kazdy krok (trebars nie vedome) - a vysledok bude uzasny. A preto su niektore lasky silnejsie a vyraznejsie ako tie zase ine (aj ked pekne budeme stale tvrdit, ze sa to neda porovnavat - porovnavame aj tak).

 

A sex je ako parmezan.

Da sa jest aj samotny a je super. Ale s tymto receptom to je este lepsie.

A ano, je ho mozne nahradit nejakym nastruhanym polskym 25% eidamom. Bude to jedle, bude to nejaky sex...ale 10 minut po si to uz nepamatame.

 

Sex je ako parmezan ^_^

 

PS. a prirodzene ze by ma veeeeeelmi vytocilo, ak by moj partner pre mna varil spaghetti s tym poblijonovym pseudosyrom co krafku videl len v TV...a niekomu inemu nasypal echt parmezan :) A nastvalo by to, aj keby ten zvysok bol dobry.

 

PS. ked nad tym dumam, otazka delenia sa o parmezan sa neda uplne aplikovat na pripad zdielania tela partnera, takze myslim ze toto prirovnanie ako uplne dokonaly priklad uvadzat nebudem -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď to je predsa jasné, že v harmonickom manželstve je láska so sexom, ak nie sú zdravotné ťažkostí ako píše aj lopata555 a že manželia sexujú len a len so sebou a s nikým iným, milujú sa, navzájom si dôverujú.

 

 

ale, sú aj iné lásky a to bez sexu, no nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a čo tak kamarátstvo, priateľstvo? človek predsa má vôkol seba takýchto ľudí, nesexuje s nimi a je to tiež láska...empatie, podpora druhého, treba si to jednoducho vážiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov