Skočiť na obsah

90-te roky


Ajk

Odporúčané príspevky

90-te roky, bol da sa povedat zaciatok novej eery, novej hudby nastup vypoctovej techniky do hudby, co jej niekedy prospelo ale aj uskodilo, skoncila sa studena vojna, svet sa uvolnil a da sa povedat ze sa to odrazilo aj na kulture...

akych interpretov ste pocuvali, ake songy si pamatate, ake mate spomienky? ja som nedavno len tak zo srandy hladal na www.youtube.com a www.video.google.com videoklipy a nasiel som ich kopeeeec. Clovek si pri nich uvedomi ako je uz stary a ze bezstarostne casy (z mojho pohladu su prec)...

Myslim si ze nebude vadit, ked si tu spravime taku nasu zbierku 90´s, takze kazdy kto chce, nech sem hodi link na videoklip hocijakeho songu z 90 rokov, ktory si pamatate, ktory sa vam pacil, ktory vam liezol krkom, ku ktoremu sa nieco vztahuje :)

 

takze skusim nieco hodit:

prve co si pamatam z 90 rokov, bol jeden song, neviem kto ho spieva ani neviem nazov, viem ze to bol uplne prvy song co hralo MTV ked zacali vysielat... potom si spominam na nasedovne

Dr. Alban - It´s my life (1992)

Me & my - dup-i-dup (asi 1993)

2Unlimited - No limit (1993)

Rednex - Cotton Eye Joe (1994)

Scatman John - Scatman (1994)

Jam & Spoon - Right in the night (1994)

Whigfiel - Saturday Night( 1994)

Sqeezer - Blue Jeans (1996) (moje uplne prve CD bolo od tejto skupiny :lol: )

Chaozz -

(oldschool - toto sa ucili chlapci z KF na dejepise :) )

Daniel Landa - Motýlek (1998) (aj toto behalo jeden cas v telke...

 

no a na viac si uz nespomeniem... kazdopadne... nech to bolo ake to bolo... sucasna hudba nie je o nic lepsia... akurat sa na nej tak nesmejeme ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 32
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • cizy

    4

  • RoSo

    4

  • nutrinka

    3

  • hisham

    3

Top prispievatelia v tejto téme

zaciatok 90´s bol este ak otak, potom vsak uz definitivne prisla do hudby komercia a vsetko uz odvtedy speje iba k srackam...(mainstream)

 

90te roky - rozpad CCCP, kuponova privatizacia, Vladimir Meciar, prazdna Bratislava, postkomunisticke interiery v podnikoch, vsade favority, bordove saka, vekslaci pred tescom..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dost muziky co stale pocuvam je z devatdesiatych rokov.

Osobne dost nechapem tej popovej logike, hltat vsetko nove a stare veci nazyvat vykopavkami a smiat sa pri nich. Pri tomto by si aj pasivny hltac mohol uvedomit, aky plytky bullshit pop je...kedze cas by nemal znizovat kvalitu diela.

 

 

Nieco z toho, co z 90s pocuvam

 

Mayhem

Darkthrone

Emperor

Bathory - zaciatky viking metalu

 

vacsina tvorby mojej srdcovky My dying bride je z 90s napr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

90-te roky boli krásne, čas mládi. A rozlúčil som sa s nimi vo veku 22 rokov pri Mŕtvom mori.

V tom čase som v kuse počúval Pearl Jam, Cure, Depeche Mode, U2 a nasával pri tom alkohol :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvé, čo si pamätám zo svojho života je vlastne prvé, čo si pamätám z rokov deväťdesiatych

 

som zavolala mamu so sestrou do izby, nech sa idú na mňa pozerať ako tancujem. ony asi čakali, aké disco im pustím a ja som pustila depeche mode :lol:

 

z deväťdesiatych rokov mám najviac spomienok na túto kapelu a na vlada m.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

90te roky - rozpad CCCP,

to musela byť pre teba trauma...

 

90-te roky?

Depeche Mode - Enjoy the Silence

R.E.M. - Drive

 

:lol:

 

 

Do polovice 90-tych rokov to bolo OK, potom to išlo dolu vodou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel>ten song, nedavno som do temy "co pocuvate" hodil to video.... bol to super song a bez ohladu na to ako znie, evokuje vo mne koniec studenej vojny.... :)

 

este pri serialoch... bolo by dobre dodat aj Pobrezna hliadka, ci posledne casti Knight Ridera... :) zaroven nastup telenoviel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si pamätám mrkváče, DM, takú pesničku, že: A digi-din-din-din-digi-didindin a digi-den-den-den-dege-dedenden... :lol: a jednu: pararara-rampapa-oo , tú mám dokonca doteraz rada...

R.E.M. , účes mojej mamy... rifľové a kožené bundy :)

 

Ja sa už teraz vidím v byte tak, ako to napísal cizy... bordel a cigarety, v chladničke pivo a kukurica, zapnutá telka v pozadí, v rádiu starý hit... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, jasne, mrkváky...

 

keď hish spomenula účes mamy, tak sa mi vybavuje, že niekedy v tých rokoch strašne letela trvalá. u nás to mala celé ženské osadenstvo našej rodiny :lol:

 

a dosť si pamätám haló okolo únosu Michala Kováča mladšieho, sa mi vybavuje, ako sedím pred telkou a sledujem správy, kde to hlásia a ja som si predstavovala, že ho uniesli spred krčmy, čo mám oproti domu :)

 

/hish, fajná predstava, len do chladničky aj rum by bodol :) ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pri 90's ma napadne ITALIA'90 a zápasy ČSR na týchto MS

som mal 4 roky, ale stále si pamätám na Tomáša Skuhravého a jeho hattrick v 8-finále proti Kostarike

a vylúčenie Ľuba Moravčíka proti Nemecku - vykopnutie kopačky

 

- pre mňa naj album všetkých dôb Songs Of Faith & Devotion

a následné Devotinal Tour - označené magazínom Q za najskazenejšie Rock&Roll-ové tour všetkých čias

- klinická smrť dAvE-a gAHAN-a a odchod pána inžiniera Wilder-a z tejto skupiny :lol:

 

- VladoVláda a protesty pred Markízou

 

- moje prvé dotyky so svetom videohier prostredníctvom

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

LEG, čo nariekaš ? veď si bol vtedy len bábenko :lol:

 

 

deväťdesiate majú jednu veľkú chybu ... akosi prirýchlo mi ušli, ktoviekam ... :)

 

/ napadli mi akurát krikľavé neónkové farby búnd, a rumunskí cigáni, ktorí zastavovali na ceste autá, človek si myslel, že mu tam kdesi v priekope práve rodí žena - a keď dobromyseľný šofér zastavil, to hovado mu ponúkalo za pár tisíc šestákový prsteň ... firmy, ktoré neplatili odvody za zamestnancov, mafiánske vraždy, autobusové dôchodcovké výlety na one-man-show, babky tlčúce novinárov parazolmi, krachovanie dobre zavedených fabrík, bohatnutie bohatých, človek nevedel s kým ako hovoriť, lebo raz dva mal na krku nejakého zúrivého mečiarovca, ... a život len tak išiel ... kde v keli sú tie roky ? :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov